Šta je novo?

Banka Intesa

konkretno ovo upoređivanje koje traje već par nedelja, posledica je znatnog poskupljenja tarifa u ustanovi iz imena topika, i sledstvenog traženja forumaša koji su njeni klijenti, alternativnih bankarskih usluga
 
Znam, nisam spavao ispod kamena :). Ali kako je tema za Intesu, ima previse postova sa “a koja banka onda”. To ce biti isto u drugim temama i kada ostale poskupe, a hoce.
Bolje da imamo posebnu temu, jer bi bilo korisno da kada neko dodje ima iskustva o svim bankama tamo :).
Mozda gresim, ali bi meni koristilo da udjem u jednu temu i znam koja banka mi najvise odgovara.
 
Za 250d po meni Aik nudi najvise ili gresim? Je l neko koristio mozda i Erste prva godina je besplatna uz online prenos? Zna li se tarifa odrzavanja visa internet kartice ima li joj alternative?
 
Znam, nisam spavao ispod kamena :). Ali kako je tema za Intesu, ima previse postova sa “a koja banka onda”. To ce biti isto u drugim temama i kada ostale poskupe, a hoce.
Bolje da imamo posebnu temu, jer bi bilo korisno da kada neko dodje ima iskustva o svim bankama tamo :).
Mozda gresim, ali bi meni koristilo da udjem u jednu temu i znam koja banka mi najvise odgovara.
Neophodna je, s obzirom da i mene interesuju, kao i mnoge, najbolji odnos pruženog i dobijenog. Ne mogu propratim više. Naročito što se lihvari fantaziraju s promenama troškova na svakih 6 meseci.
 
Koja je sad banka ima besplatno odrzavanje da moze da se poveze paypal ?
Intesa je imala besplatan tekuci racun gde se nista ne odbija ako nema transakcija, a devizni koji povez na paypal nije se placalo odrzavanje, dal sad ima takva neka varijanta ?
Koliko sam ja gledao mislim da verovatmo nijedna banka vise ne nudi otvaranje samo besplatnog deviznog razuna, plus Visa Debit kartica, a da nije otvoren bar neki dinarski koji se placa. S obzirom da ti treba za PayPal, pa ako bi i da povlacis sredstva sa PP na karticu, a ne samo da placas, onda ti treba Visa Debit kartica uz devizni racun (na MC kartice ne radi povlacenje sa PP). Pogledaj ovo u Komercijalnoj, mozda kod njih jos moze da se devizni i uz njega Visa Debit Classic (Paywave) kartica dobije besplatno i bez dinarskog, kao sto je bilo do nedavno u Intesi.
https://www.kombank.com/sr/stanovnistvo/racuni/devizni-racun (pise da je basplatno otvaranje i vodjenje racuna)
https://www.kombank.com/sr/stanovnistvo/platne-kartice/debitne/visa-paywave ( pise da se izdaje na poseban zahtev i bez troškova izdavanja i članarine i da korisnik može zahtevati povezivanje deviznog računa za Visa payWave karticu). Ovo je klasicna Visa Debit koja dobro radi sa PP , dok imaju i onu VisaPrepaid koju turaju za net ali nju ne treba nikako posto na nju (uopste na prepaid kartice) ne mogu vise da se prebacuju sredstva sa PP, moze samo da se koriste za placanje.
Bar na sajtu stoji da moze ovo za dz, a sad je pitanje da li ce te uslovljavati i otvaranjem dinarskog koji se placa bar 200din osnovni paket.
 
Poslednja izmena:
A ovaj devizni u Intesi sa Visa Debit karticom sto je do sada bio besplatan, a sad ce da se naplacuje 120din, da li i dalje moze da se koristi samo devizni, bez da se otvara i dinarski? Mislim treba mi samo devizni racun i Visa, bez dinarskog. Onda je to 120din mesecno, pa je to ok ako necu nikakve druge racune.
 
A ovaj devizni u Intesi sa Visa Debit karticom sto je do sada bio besplatan, a sad ce da se naplacuje 120din, da li i dalje moze da se koristi samo devizni, bez da se otvara i dinarski? Mislim treba mi samo devizni racun i Visa, bez dinarskog. Onda je to 120din mesecno, pa je to ok ako necu nikakve druge racune.
može, da

tako mi je rečeno, i u biti, to je ok - €1 mesečno
 
Nije ok, imas mts za 100rsd.
Znam, imam ja i mts, ali mi za PayPal treba Visa, a ne Master, vec sam pisao pre nekoliko stranica zasto. Tako da samo devizni sa Visa Debit za 120 din je ok, s obzirom da nisam nasao ni u jednoj banci devizni i Vizu samostalno da nije uslovljeno nekim dinarskim, pa svakako izadje vise od 120 din. Uglavnom mts komplet paket 100din + samo devizni sa Visom u Intesi 120din = 220 din mesecno za sve sto mi treba (bez ikakvih dodatnih troskova, posto je za sada u mts sve ostalo besplatno, e-/mob bank, nalozi, sms, svi bakomati....)
 
Sad sam primerio da mi samo na visa internet racunu pobrljavili stanje. Naplatili duplo netflix
 
Nije ok, imas mts za 100rsd.
sve zavisi i od rakursa posmatranja

taj račun je bio (jeste, formalno još) besplatan, te je sada uvećanje od 0 do 120, beskonačno/nesamerljivo, i zaista je nepatvoreni bezobrazluk što to uopšte rade...

s druge strane, a ako nekome samo devizni+visa classic debit treba, i neće da se ni malo maltretira sa prelaskom u novu banku/otvara novi račun, evro mesečno i nije neko izuvanje (to je rezonovanje na koje oni i računaju)

u svakom slučaju, lihvarstvo je prirođeno svakoj organizaciji tog tipa, i to je aksiom...
 
@downtown
Imas u jednoj banci tu Visu internet bez troskova odrzavanja - placa se samo izdavanje jednokratno 100 din. https://altabanka.rs/stanovnistvo/platne-kartice/internet-kartice/ Banka za koju verovatno retko ko da je cuo a to je Alta Banka. Oni su kupili onu Jubmes banku i promenili joj naziv.

Problem je sto ih ima na samo dve lokaciju u Beogradu, pa ako nisi blizu nekoj od njih da licno uplacujes evre na karticu onda ti je mozda resenje da otvoris i kod njih osnovni platni racun (koji je takodje besplatan sa sve karticama) pa da prebacujes iz druge banke u tu i kroz online menjacnicu kupujes evre i trosis ih sa internet kartice. Koji kurs ova banka primenjuje je za mene nepoznanica ali im na sajtu pise da je online menjacnica povoljnija od njihovog zvanicnog.

Jeste ovo sve gimnastika al' rekoh da ti kazem i za ovu banku pa ti vidi ako ti se isplati eto cista da je imas u vidu.
 
Ne znam da li je ovde neko pisao ili sam negde drugde pročitao ali Intesa ne šalje kartice poštom.
To mi je potvrđeno i preko KC-a pošto sam pokušao da se izvadim na koronu i sl da ne čekam redove u filijali.
Mora da se ide u poslovnicu da se podignu.
Tako su me obavestili pre neki dan pošto mi Visa debitna kartica ističe krajem aprila a uradili su mi novu.
 
Definitivno bi trebala da se razdvoji tema gde mozemo da uporedjujemo banke, pade mi na pamet Sber banka, kakva je ona sto se tice ebankinga, mobilna aplikacija, internet placanja, kartice.....
 
Intesa nikada nije ni slala kartice, samo puste SMS da je kartica uradjena i da te čeka u ekspozituri.
neko je pisao da može zbog korone da se traži da se kartice pošalju poštom i da su navodno slali.
kao što rekoh nisam sigran da li sam to ovde pročitao ili negde drugde
 
Znam, imam ja i mts, ali mi za PayPal treba Visa, a ne Master, vec sam pisao pre nekoliko stranica zasto. Tako da samo devizni sa Visa Debit za 120 din je ok, s obzirom da nisam nasao ni u jednoj banci devizni i Vizu samostalno da nije uslovljeno nekim dinarskim, pa svakako izadje vise od 120 din. Uglavnom mts komplet paket 100din + samo devizni sa Visom u Intesi 120din = 220 din mesecno za sve sto mi treba (bez ikakvih dodatnih troskova, posto je za sada u mts sve ostalo besplatno, e-/mob bank, nalozi, sms, svi bakomati....)
Ako je neophodan samo devizni račun i povlačenje sa PayPal-a, Raiffeisen ima Visa Virtuon karticu i pridruženi račun. 1200 dinara se plaća jednokratno za dve godine (znači 50 dinara mesečno) + 1% provizije na ino transakcije i dodatnih 1% na konverziju u EUR ako je plaćanje u drugoj valuti. Evri se mogu uplaćivati na bankomatima. Ako se ne troši više od 1500 evra godišnje, izađe tu negde kao inteza, možda za nijansu više, a prednost je uplata i podizanje evra na bankomatima.
 
Definitivno bi trebala da se razdvoji tema gde mozemo da uporedjujemo banke, pade mi na pamet Sber banka, kakva je ona sto se tice ebankinga, mobilna aplikacija, internet placanja, kartice.....

Ja sam orisao iz Sber pre dva meseca. E banking i m banking radi besprekorno. Placanje preko interneta isto. Dobijas 4 racuna,2 dinarska i 2 devizna , Master , Dina i kreditna i sve to za tebe oko 320 din, ja sam placao 260. Uzimaju proviziju za online placanja, mislim 15 din. Primera radi, Netfilx su meni racunali 12,22€. Gornji kurs eura ti je oko 119,8. Ne placas odrzavanje kreditne.
 
Jesu vama vracene pare? Meni sa deviznog 2 puta skinuli za Netflix ali jos ne vracaju. Ne radi im call centar rako da ne vredi zvati.
 
Kako da uopste skapiram da li su uzeli vise nego sto treba? Hoce se prikazati u aplikaciji to?
 
@nidzika @ikos
Samo da se zahvalim za trud i info. Ostajem do daljnjeg sto se tice samo deviznog i Vise i PayPala u Intesi za 120din, to mi je sad najprakticnije i najjeftinije, pa kad istekne kartica mozda se prebacim negde.
 
Pa da. Ostalo mi 2,3€ Na racunu kojim placam internet stvari, kupio 20€ juce i oni opet skinuli 12€ za netflix .
 
a prednost je uplata i podizanje evra na bankomatima.
da u intesi radi neko malo promućurniji, najpre bi implementirao te gromopucatelno najavljivane, nove net&mob aplikacije, pa uveo funkcionalnost dvovalutnih bankomata za uplatu i isplatu, i možda još nešto, a tek onda, na koncu, obznanio promenu tarife, i time amortizovao očekivani gnev, ali avaj...
 
@nidzika @ikos
Samo da se zahvalim za trud i info. Ostajem do daljnjeg sto se tice samo deviznog i Vise i PayPala u Intesi za 120din, to mi je sad najprakticnije i najjeftinije, pa kad istekne kartica mozda se prebacim negde.
A nije ti nepraktično da sve € koje povučeš sa PP držiš na tom internet računu?
Ako nemaš ništa a hoćeš nešto da kupiš moraš ići u banku na šalter da uplatiš ili ako imaš "veći" iznos a ne bi da rizikuješ da stoji na tom računu čiju karticu koristiš na netu onda opet moraš u banku na šalter da podigneš pare!
A ako dodaš još jedan devizni (valjda a vista) da služi kao štek onda je to + 120 din...
 
Ne kazem da je idealno, ali taj devizni sa Visom mi sluzi bukvalno samo da prevucem devize sa PP, posto ne moze sa PayPala na Mastercard. Nema nigde jeftiniji devizni sa Visa debit karticom od toga. Jeste da retardirana Intesa nema EUR bankomate, ali cim legnu devize odmah sve podignem na salteru i ubacim bukvalno peko puta Intese u bankomat mts banke i onda sa mts bankom sve koristim bez nadoknada i po ekstra kursu nekad boljem i od menjacnice:, menjam, kupujem, placam... za100 din mesecno. Kao sto vec rekoh 120 din (intesa devizni i Visa debit kartica) + 100din mts (Racun plus, full usluga, dinarski, devizni, mastercard, sve usluge m/ebank, sms, nalozi su bez dodatne naknade) =220 din mesecno za banke i imam sve sto meni treba. Ne trebaju mi kreditne, krediti, cekovi,... i sve ostale nepotrebne usluge, platu ne primam preko banke. Kad istekne Visa kod Intese, kopacu da li ima negde za tu sumu occa 220din: devizni, dinarski, Visa Debit kartica, EUR bankomati, e/mob banking bez ostalih dodatnih naknada. Ako to nadjem onda prelazim. Jedino gde sam nasao ovu slicnu kombinaciju je Komercijalna (osnovni racun 200din + besplatna Visa debit i besplatni devizni) samo sto nema mob banking, vec samo web, sve ukupno za 200 din mesecno i e-bank platni nalozi su 15 din.
 
Poslednja izmena:
Ok, tebi takvo rešenje radi posao,
Nadam se da će neka druga banka videti povoljnu priliku u ovome i iskoristiti je da privuče klijente koji odlaze iz Inteze.
To je odprilike to što i ja koristim, Visa internet, devizni a vista, platna dinarska kartica, i do 10 naloga za nekih 300-350 din fixno, više mi ni ne treba.
 
Nazad
Vrh Dno