Šta je novo?

Banka Intesa

Povukao 200e sa Paypala na Visu Electron karticu (devizni racun) 17.04 u 15:00. Paypal je transakciju zadrzao 24h u pending tako da je tek 18.04 u 15:00 novac bio poslan na karticu.
Jutros ulazim na e-banking i vidim pristiglih 200e.
Tako i pise, datum obrade 18.04, a datum obrade 20.04. Znaci manje od 48h na racunu, brza je Intesa hehe.
I ono sto je meni bilo bitno, primio sam tacno 200e, bez onih konverzija tipa eur>dinar>eur.
Znaci 200 povukao 200 i primio bez konaktiranja Paypala oko menjanja valute kartice.
Idem danas da podignem u banci na salteru 200e, javim kako prodje (da li ce me sacekati da potpisem izjavu hehe).

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li se placa i obnavljanje Visa electron kartice?
Mislim da se ne placa, ali nisam siguran.
Inace, samo da javim, malopre podigao tih 200e na salteru, i nikakve izjave nisam potpisivao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Visa Electron (samo u Intesi) je skroz free, za sada.
 
Placam racune online preko inteze, vec drugi put mi se dogadja isto, kad odem kod burazera da platim sa njegovog kompa popunim i kad kliknem plati ne dogadja se nista, prikaze se prazan dijalog, ne pise error nego samo prazno. znaci radi mi samo sa mog kompa, vrv prati koja je IP adresa. dogadja se jos nekome?
 
Pre ce biti neko podesavanja browsera, pogotovu ako je Internet Explorer kod njega.
 
Placam racune online preko inteze, vec drugi put mi se dogadja isto, kad odem kod burazera da platim sa njegovog kompa popunim i kad kliknem plati ne dogadja se nista, prikaze se prazan dijalog, ne pise error nego samo prazno. znaci radi mi samo sa mog kompa, vrv prati koja je IP adresa. dogadja se jos nekome?

Samo browser. Plaćam sa tri različita kompjutera na tri lokacije (Chrome, Opera, Firefox), nikada nisam imao problem.
 
Mozda neki adblock sprecava iskacuce prozore, a suptilno stoji u cosku i ne obavestava kao IE sa zutom "trakom" na vrhu.
 
Ne placa se obnavljanje a ni novo vadjenje Visa Electron.

Placa se jednokratno 800 dinara za Visa Internet i posle je besplatno obnavljanje.
 
Плаћа се и обнова Визе интернет ако по њиховим критеријумима није била активна неко вријеме.Било је приче о томе.
 
Meni su obnovili visu internet i to kad je vec istekla, ali dz. Posto je na drugom kraju grada, nikako ne stižem da je preuzmem.
Pošto imam i electron i master u erste, ni ne žurim...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Placam racune online preko inteze, vec drugi put mi se dogadja isto, kad odem kod burazera da platim sa njegovog kompa popunim i kad kliknem plati ne dogadja se nista, prikaze se prazan dijalog, ne pise error nego samo prazno. znaci radi mi samo sa mog kompa, vrv prati koja je IP adresa. dogadja se jos nekome?

Taj prazan dijalog se pojavljuje kad ti neko od polja na uplatnici (obicno adresa ili svrha uplate) premasuje maksimalnu duzinu. Pre godinu dana sam se preganjao sa njihovim suportom oko toga.
Ocito bug jos uvek nisu ispravili ;(
 
Uplata legla sa AdSense i naravno odem da potpisem izjavu i traze mi ugovor... Ja kazem da nemam ugovor jer se sve odvija elektronskim putem i nemam u pisanoj formi i lik mi kaze da ce mozda da mi traze ugovor kao dokaz, a pise prokleto Google Ireland na izjavi...



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Na kraju sam uspeo nekako da objasnim da tehnicki ugovor ne postoji u pisanoj formi i da se pristaje na "Terms of Service" koji je de facto elektronski ugovor bez klasicnog potpisa. Medjutim, i dalje moram da navedem sifru za osnov priliva deviza

Ima li neko ovde iskustva kako definisati ovu uplatu sa AdSense, sifra 301/302?
 
Stavi najbolje 302 - izrada softvera.
Mada realno moze i zarada od reklama, ne znam kako to ide... sto moze i posle pasti kao zarada od kapitala i samim tim ima smesan porez od 15% efektivne stope.
 
Mislio sam da stavim 302 posto vidim na vise mesta da se to preporucuje. Sto se tice poreza, posto je u pitanju relativno mala cifra (~71 evro), koliko okvirno ode na porez i koliko dana imam da prijavim to?
 
Ako ces se uopste stvarno cimati... zavisi kao sta ga prijavis. Imas 15 dana.

Od 15% (kao porez od zarade od kapitala) do 44% valjda trenutno (ugovor o delu, ali za softver to moze kao autorsko pravo, 36%)
 
Ako ces se uopste stvarno cimati... zavisi kao sta ga prijavis. Imas 15 dana.

Od 15% (kao porez od zarade od kapitala) do 44% valjda trenutno (ugovor o delu, ali za softver to moze kao autorsko pravo, 36%)

Iskreno ne znam da li da se cimam oko toga, ne znam kakvi su penali ako uopste odluce da me cimaju oko toga pa se informisem trenutno. Odrace me za nesto sto mi uopste nije primarna delatnost.

@AlanFord3 prva sa AdSense ikad
 
Poslednja izmena:
Ja imam isto misljenje oko poreza kao i za pausal IT-a, ali javno ... ne znam da li bi smeo da ga iznosim oko poreza za fizicka lica (ne verujem da ce forum ista brisati, ali mozda neko slusa :))

Nego, ne znam gde bi bolje pitao... ima li neka menjacnica mozda ceskih kruna? Treba mi nesto sitnije (2500CZK) u sledecnih nedelju-dve.
 
Kakva su vaša iskustva?
Da li Intezinu VE karticu vezanu za EUR račun valja koristiti za svakodnevne POS transakcije u inostranstvu ili se držati podizanja keša sa bankomata Intezine ćerke banke koje treba da bude bez naknade? Pitanje je i po kom kursu se radi konverzija iz EUR u lokalnu valutu?
 
Nije podizanje bez naknade za VE! Samo za Visa Inspire na Intesa bankomatima.
Prmenjuje se Visa kurs, oduvek, koji je odlican. Nesto je losiji od MC kursa, ali ta razlika bi se primetila tek na >100.000eur da imas prometa, jer pricamo o 0.0001EUR/EUR razlike, tj. 0.1%% (promila, ne procenta) ;)

Jedino su rezervacije na VE i dalje sa onih +5%+10eur, sto sam pomenuo u temi, dok su kod MC za sve transakcije poceli da budu po trenutnom MC kursu tacno da rezervisu (nekada cak i manje dakle)


Da li je neko bio skoro u Ceskoj, jel' treba paziti puno na one "ponude" da naplata bude u dinarima?
Ovo je uzjedno i za tebe dodatni note: u nekim zemljama je bas zastupljeno da ti POS terminal ponudi placanje u dinarima - ODBIJ.
 
Da li je neko bio skoro u Ceskoj, jel' treba paziti puno na one "ponude" da naplata bude u dinarima?
Ovo je uzjedno i za tebe dodatni note: u nekim zemljama je bas zastupljeno da ti POS terminal ponudi placanje u dinarima - ODBIJ.
Meni ovde na pojedinim terminalama payoneer eur kartica nudi placanje u dinare ili eure, sto je totalno ludilo u ivek me dovodi u zbun...
sta da izaberem?
 
Lokalnu valutu uvek.
 
Intesina kartica?
Ovo me usputno zanima...

Tx.
 
Yup, Visa (debitna) i Master (kreditna) za Magnificu (mada sumnjam da ima neke veze).
 
Ja njih najvise koristim (MC tj.), i znam da vide da su RS kartice po kodu (iako je MC preko EUR).
Da znam koliko da otvorim oci... nisu ni male sume, preko 5% dodaju nekad, pa i rucka ume da ti se zgadi :D
 
Jel' neko dobio ponude za Visa Infinite? Trebalo je da pocnu jos februara da dele/nude.
 
Nazad
Vrh Dno