Šta je novo?

Banka Intesa

Ako nije bilo transakcija u poslednje vreme, produženje iste naplaćuju 800din, ako si je koristio produžiće besplatno. Tako su mi objasnili pre par meseci u Intezi
 
Danas sam podneo zahtev za izdavanje kartice (Electron) ali sam zaboravio da napomenem da bih da budem u mogucnosti da na karticu uplacujem i evre i dolare po potrebi, je li proces dodavanja dodatne valute moguc? Ne bih da banka radi duplu konverziju dolar-evro-dolar ili evro-dolar ukoliko bih placao nesto u dolarima.

Ne znam kako funkcionise sistem kada zelim da uplatim dolare na karticu pa zato pitam.

edit: zvao sam kol centar, moze naknadno da se doda dolarska partija.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Meni je pre 5 godina burazer uplatio preko strane banke na moj devizni račun švajcarske franke, i automatski mi je otvorena partija za njih. Čak i dan danas imam još par tih franaka jer njih kartica skida tek kad nema eura.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne bih da banka radi duplu konverziju dolar-evro-dolar ili evro-dolar ukoliko bih placao nesto u dolarima.

Ne možeš ovo izbeći, Elektron kartice su vize, svaka transakcija koja ide preko vize se obračunava u eurima, takav je sistem, viza ne radi sa dolarima direktno.
 
  • Like
Reagovanja: M J
To je bezveze onda, mada kapiram i zasto, ipak se kod nas radi samo sa RSD i EUR u transakcijama.
 
Bezveze je jedino ako primas dolare na racun iz Amerike (ili neke druge zemlje gde je dolar efektivna valuta, tipa arapske zemlje). Inace ti kod nas ne mozes kupiti dolar po jednako dobrim uslovima kao sto mozes EUR tako da za ogromnu vecinu nema smisla mogucnost koriscenja dolara.

Ali bilo bi lepo da je to moguce naravno.
 
Ja sam uvek hapy kad kupim nešto za 20$ recimo, odem na ebanking, kad tamo piše potrošnja 16,5€ :D
Filing je kao da sam dobio popust :d
 
Poslednja izmena:
Meni ne :D Jer se secam da sam platio Fusion IoDrive (2008. jos) 2400$, ono skinulo ~1500e, posle sam dobio refund i zaradio citavih 15e :) Tj. secam se da je evro bio mnogo vredniji :(
 
Sladje je kad ti skinu manju cifru, nema veze sto je samo psiholoski efekat, kao da si platio manje :D

Nego, postoji li neki 2FA kod placanja/podizanja, hteo bih maksimalno da (se) zastitim od neovlascene upotrebe?

Inace pre neku stranu je neko pitao koji je limit za podizanje, meni stoji 3000 EUR na uslovima koriscenja/ugovoru.
 
Limit za podizanje cega? Ne znam koliko je limit za podizanje na tudjim bankomatima, ali na Intesinim, za Intesine kartice, je bilo 3x30.000 dnevno, tj. mislim da je 90.000 limit.
PIN je kod nas jedina zastita.

Ono sto sam vidjao da se nudi dalje od PINa (u Koreji ima mali milion mogucnosti, i ne postoji opcija za nesto jednostavnije) ubija koliko zamara :(
 
Lapsus, dnevna potrosnja.

Na papiru pise "Limit potrosnje" i pise "Dnevni limit" 3000 EUR, a mesecni 15000 EUR.

Ako je samo PIN onda jedino da pazim koliko uplacujem na nju, nema druge :p
 
Ne znam za internet karticu. Za podizanje na bankomatu je limit 40 novčanica, a bankomati se pune najvećim apoenima od 2.000 dinara, dakle, 80.000 dinara po podizanju. Ja sam podizao max 5 puta u danu tako da ne znam da li može više.
Što se podizanja na šalteru tiče, sve preko 650.000 dinara je potrebno da se najavi, ali ako odeš u veću poslovicu ili poslovicu za koju znaš da ima sredstva, može više I bez najave.
 
Meni su nedavno rekli da je limit na bankomatima 30 novcanica, pa, ako je 2.000 prisutna u bankomatu, a po pravilu jeste, izaslo bi na 60.000. Nije ni bitno, ko ima toliko novca da dostize limit vise puta tokom jednog dana, vec ce se nekako snaci :). Za mene je i tih 30 puna kapa.

@Lanikor
Kod njih imam aktivnu net karticu i Inspire uz tekuci. Aktivira se OTP usluga - nije uopste komplikovano - i stize mi sifra putem SMS-a kao vid potvrde svakog placanja uz rok od nekih dva minuta da se isto i obavi. Pomenuti dodatni nivo sigurnosti ne obuhvata net karticu, ali mi pri svakoj uplati putem te kartice stize SMS sa iznosom transakcije i nazivom prodavca. Drzim da bi to moglo da ti bude sasvim dovoljno da u relativno kratkom roku ustanovis ukoliko je neko neovlasceno koristio sredstva. Ja sam zadovoljan tom OTP uslugom, jer "nista ne kosta, a mnogo vredi".
 
@Lanikor
Kod njih imam aktivnu net karticu i Inspire uz tekuci. Aktivira se OTP usluga - nije uopste komplikovano - i stize mi sifra putem SMS-a kao vid potvrde svakog placanja uz rok od nekih dva minuta da se isto i obavi. Pomenuti dodatni nivo sigurnosti ne obuhvata net karticu, ali mi pri svakoj uplati putem te kartice stize SMS sa iznosom transakcije i nazivom prodavca. Drzim da bi to moglo da ti bude sasvim dovoljno da u relativno kratkom roku ustanovis ukoliko je neko neovlasceno koristio sredstva. Ja sam zadovoljan tom OTP uslugom, jer "nista ne kosta, a mnogo vredi".

Meni NET kartica trazi OTP za placanje na SportsDirect-u, a na Ali-ju ne. Mozda zavisi od sume koju placas, jer na Ali-ju ja uglavnom kupujem sve sitno do 10$.
 
Meni su nedavno rekli da je limit na bankomatima 30 novcanica, pa, ako je 2.000 prisutna u bankomatu, a po pravilu jeste, izaslo bi na 60.000. Nije ni bitno, ko ima toliko novca da dostize limit vise puta tokom jednog dana, vec ce se nekako snaci :). Za mene je i tih 30 puna kapa.

Neki stari bankomati su ostali na 30 novčanica, ali su u manjini.
 
Pozdrav svima,
otvorio sam pausal pre 2 meseca, i hocu da otvorim business Paypal account i povezem ga sa firminim racunom, da bih mogao da primam novac od klijenata na paypal.
Bio sam u intesi pre neki dan i oni nemaju pojma o tome, kazu da imaju samo Visa Business Electron, ali da ona sluzi samo za placanje preko neta koliko oni znaju, nikad nisu culi da neko prima novac preko paypala na firmin racun...
Ako je neko ovo uspeo da odradi, bio bih zahvalan da mi kaze kako, pa da ja uputim sluzbenike u proces :)
 
Ti bi da uputis sluzbenike u proces? Da bi mogli da ga sabotiraju?

Visa Business Electron kartica Intesina je malo cudna trenutno, jer se otvara zaseban racun za EUR deo, mora poseban ugovor da se potpise.
Moras prvo potpisati ugovor za koriscenje te kartice van zemlje, i traziti da se prebaci neka sitnija suma EUR na njega (20-30e), jer mora postojati neka suma za verifikaciju kartice.

Onda povezes karticu sa PPalom, i prebacujes kao fizicko lice.
Naravno, imaj na umu da svako ko ti plati PayPalom moze da trazi povracaj, a ako je usluga u pitanju, vrlo lako ga i dobije.
 
Da znam za to, ali uglavnom cu na Paypal povlaciti pare sa Upwork.com/Freelancer.com gde imam profile.
Da li mozda ima neko iskustva sa pravdanjem/fakturama za poslove obavljene preko upwork/freelancer? (ako nije za ovu temu pitanje, molim prebacite na adekvatnu)
 
Za pausal? Nema potrebe za pravdanjem.
Moraces sam da napravis fakturu na kojoj iskazujes iznos BEZ njihove provizije, i to stavljas u KPO, ali to je to.
 
To je na tebi, ja uvek pisem na UpWork/Digital River (DR je payment procesor nama, isto kao UpWork za freelancing usluge, DR je za softverske proizvode), jer time sam legalno pokriven skroz.
Ima slucajeva da pisem krajnjem klijentu fakturu, a placanje Upworku (znaci Sell to: client, Bill to: UpWork), ali te fakture su samo za krajnjeg klijenta, njih ne stavljam u svoje knjige.

Fora sa ovime je sto mooooozda neki inspektor zamisli da proviziju UpWorka treba da udje u promet radnje, ako krajnjem klijentu radite billing!
Pa onda realno neko mozda predje 6m prometa, iako mu na racun nije proslo toliko. Zato - UpWorku sav billing.
 
Mogu li ja da placam u zemljama EU onom Visa Internet karticom bez ikakve provizije?
 
Hteo bih da otvorim racun u Intesi, prvenstveno zvog povlacenja sredstava sa Paypala.
Guglajuci dosao sam do toga da trebam da otvorim neoroceni devizni racun i da trazim Visa Electron karticu. Ono sto mene zanima, jeste, ako treba da popunim ili me pitaju oko poreklu novca i slicno tome, sta da kazem? Nesto tipa donacije, nasledstvo, honorar il sta? Ima li neka sifra, video sam da ste i to pominjali. Nikad pre nisam otvarao racun, pa pitam. Onaj osnovni tekuci racun, odrzavanje 195 dinara, to je to?
Hvala

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam skoro otvarao devizni račun sa Visa Electron karticom, on se ne plaća uopšte.
Nisam povlačio novac nikad, ali sam ga povezao sa PayPall-om i plaćao preko njega. Pretpostavljam da za povlačenje nema razlike što se samog računa tiče.
 
Znaci ne placas odrzavanje racuna? Ili samo odrzavanje Visa kartice (za koju jesam nasao da se ne placa nista)?
PS: Meni je Paypal u EUR. I kada povucem na Visu Electron, da li cu primiti evre bez ikakve konverzije (samo PP 4e ce mi skinuti)? I da li mogu ja da dizem evre, npr u banci na salteru? Jer na bankomatima valjda samo dinari mogu. ( u Srb, dole na Kosovu bih mogao i evre, ali tu je provizija od 2%). Hvala

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
da li znate nekog u it sektoru Intese? Posto su call cenatr/salterski sluzbenici potpuni botovi koji pri svakom problemu koji nije opisan u proceduri zakucaju i cao.

Blokirao sam m/manking preko portala jer je bio neki problem kod reatentifikaicje, otisao u poslovnicu gde s eova zgrazavala sta sam "to prčkao po webu" i blokirala ceo e/banking. Posle toga niej mogla d aga odblokira / pominjala mi je da joj niko iz it ne odgovara po slicnom problemu vec tri nedelje. Uputila me da zovek kol centar, dakle koncentricni krug.
 
Pošalji mejl s detaljnim opisom problema preko web formulara na njihovom sajtu. Biće prosleđen gde treba, problem će biti rešen, a ti ćeš biti izvešten o tome. Jedino što će potrajati. Šalteruše su potpuno beskorisne.
 
Call centar je meni do sada rešavao sve moguće zavrzlame. Desi se da potraje nekoliko poziva, ali rese
Imaju dobru foru u call centru "ukoliko želite da Vas pozove prvi slobodni operater, pritisnite taster...".
Ne znam da li isto važi i za fizička lica, ja sam zvao kao pravno lice (možda nije isti broj).
 
zvali mr iz call centra ali i dalje nemaju rešenje jer call centar ne moze da radi deblokadu naloga, samo poslovnica a ideja im je da nadjem drugu poslovi icu gde su "iskusni iji"
 
Nazad
Vrh Dno