Šta je novo?

Banka Intesa

Камата на дозвољени минус је скоро 35%(годишње),тако да је картица много исплативија.Дизање кредитном картицом на банкомату банке је 3%(минимум 90 дин.)
 
Poslednja izmena:
Nemam nikakve kredite, pa nisam skoro proveravao, ali trebalo bi da ti "troši" kreditni limit za iznos minimalne rate. Recimo imaš na kartici limit 100e, minimalna uplata 5%, trošiti 5% od maksimalne potrošnje koju možeš da napraviš, dakle 5e.
 
Epilog sage sa AdSense, prijavio kao "302 - Racunarske usluge" za devizni priliv iz inostranstva i leglo na racun bez daljeg cimanja, sve tacno u dinar.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Danas mi je Intesa Online uzela proviziju za placanje racuna Telenoru. Jesam li, u medjuvremenu, nesto propustio?
 
Hit paket?
Da nisi plaćao sa nekog namenskog računa?
Ja sam od početka meseca platio tri Telenor računa, sve bez provizije. Danas sam plaćao neke druge stvari, isto bez provizije.
 
Intesa Osnovni, nije Intesa Hit. Jedan jedini dinarski racun imam, preko njega primam platu. Nikad mi do sada nisu racunali proviziju. Kasnije sam opet hteo nesto da platim, ponovo racunaju proviziju. Strasno.
 
Intesa Osnovni, nije Intesa Hit. Jedan jedini dinarski racun imam, preko njega primam platu. Nikad mi do sada nisu racunali proviziju. Kasnije sam opet hteo nesto da platim, ponovo racunaju proviziju. Strasno.
Valjda imaš samo 5 besplatnih plaćanja mesečno na osnovnom?
 
Uradi trajni nalog, besplatan je i na osnovnom i ne umanjuje broj placanja koje mozes sa racuna sam izvrsiti.
 
Banda. Sad sam zvao Call Centre: za prva tri plaćanja se ne računa provizija. Svako sledeće plaćanje, a to uključuje i plaćanja po trajnim nalozima, podrazumeva proviziju. Ima da se isčlanim kluba.
 
Trajni nalozi su po tarifniku besplatni. Mada ne koristim Osnovni, niti sam ikada koristio, pa ne mogu iz iskustva da potvrdim.

Nije to nista novo, cak je i dodato da ima besplatnih na Osnovnom, ranije nije bilo uopste. Doduse i odrzavanje je tada povecano sa 125 na 195 :D
 
Ja imam osnovni i davnih dana su mi rekli da prva tri placanja u mesecu idu bez provizije. Samo da konstatujem da nije neka novotarija vec da je na snazi bar nekoliko godina. Prvih pet je valjda ko koristi i Mobi uslugu. Koliko se secam.
 
Poslednja izmena:
Nedostupna mobilna aplikacija, sta se desava?
 
Ćao ljudi, može mala pomoć. Rezervišem karte na flixbus za putovanje. Odradim checkout preko paypala. Na sajtu na kom sam kupio karte izbaci mi neku grešku i uopšte ne registruje kao da sam kupio karte. Međutim stigne mi sms od intese ono standardno potrošnja po kartici... i sada je ta suma za karte rezervisana. Problem je što ni na sajtu banke ne piše da je rezervisano ni na sajtu paypala nema te transakcije. Šta mislite da se desilo i šta da radim?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Uvek je dobro zapisati tu "neku grešku", je to često reši misteriju.

Napisao si "... i sada je ta suma za karte rezervisana. Problem je što ni na sajtu banke ne piše da je rezervisano... "...šta kaže Intesa online, da li je rezervisano ili nije?

Imao sam u više navrata da transakcija ne prođe iz prve i online i na POS i sredstva su ostajala rezervisana i za neuspelu transakciju i naknadno obavljenu uspelu. Uglavnom su bili mali iznosi, pa nije bitno, ali prošle godine se zaglupeo POS terminal u rent-a-car i blokiraju mi 2x300€. Posle mesec dana počelo da mi bode oči, pa pozovem Intesu, kažu jasno im je da je dupla transakcija, ali ne znaju koju da ukinu, jer ako ovi pokušaju da se naplate, to mogu samo preko jedne od te dve. Onda sam se dopisivao sa Europe Car i šezdeseti dan mi oslobode sredstva. Nisam im uzeo za zlo, jer su mi dali free upgrade sa Astre na brand new BMW X4 :d
 
^ PayPass ne moze duplo da se rezervise niti cak da se uradi jedan za drugim ista suma na istom terminalu. Mora nekih 5 do 15 minuta proci. Intesa MC, ne znam za druge.
Cisto da znate :)

Meni do sada nijednom Intesa MC nije zakazala.
 
Ne znam vreme izmedju dve transakcije, kada su nam doneli POS terminal, to je bila jedna od napomena. "Hack" je da provučeš drugu karticu na bilo koji iznos, pa storniraš. Ja sa svom karticom često proveravam funkcionalnost terminala, u smislu, evo radi, stvarno nemaš para na računu :)
 
Radi i PayPass ako prodjes karticu na drugom terminalu za isti iznos pa opet na prvom isto iznos.
Nisam znao da za obican input nece :)
 
Da li Intesa rezervise onih 4-8% vise prilikom placanja na POS terminalima sa Visa Inspire? Ili je to samo za elektron?
 
trebalo bi da je samo za devize, nevezano za karticu
 
MC vise ne rezervise vise, od one izmene novembra (tada nisam bio siguran jer nisam imao dovoljno transakcija za proveru, sada jesam). Cak mi se desava >50% vremena da rezervise manje :) Koji evrocent manje, ali opet manje :)

Visa Electron def. i dalje rezervise, cak i za EUR. Za Inspire licno ne znam, posto je cak i nemam (namerno je presekao da se ne zeznem i opet koristim), ali posto je Visa - verovatno da i ona rezervise.
 
Za Visu Electron mogu ja da potvrdim, prekjuce za iznos od 99e rezervisali su 106,XX evra.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Visa Inspire ne rezervise onih 4-8%! Placao sam sad sa njom u Madjarskoj i to sa dinarske partije i koliko je po kursu toliko su i skinuli.
 
Po kom kursu su rezervisali?
 
Upravo mi se desila... Neprijatnost?!... Sa Intesa Internet karticom. Promenio sam u AWS paying method podatke Intesa internet kartice koja je istekla tj. promenio sam valid date. AWS nije tražio da upišem CCV, a uredno mi je stigla poruka da je račun zadužen iznosom od 1e. Da li mogu da urade validaciju kartice bez CCV? Ako mogu da urade validaciju, da li mogu da se naplate bez koda?
 
Cim mogu da zaduze (rezervisu), mogu i da naplate.

Nisam video takav sistem 18 godina (da ne trazi CVV).
 
Bilo je kartica za koje CVV nije bio neophodan, pa sam onu Maestro koristio sa tokenom, ali sa Intesa Internet prvi put imam takvu situaciju. Ne brine mene pouzdanost Amazonovog AWS, niti me brine Internet kartica (uvek ima max 20€, kad plaćam više, prebacim), već postojanje mogućnosti da se tako nešto uradi.
 
Nazad
Vrh Dno