Šta je novo?

Banka Intesa

Evo neprijatnog iznenađenja:
Kupljene dve avio karte online (obe na LH), obe plaćene u RSD. Jedna MC druga Amex. Na izvodima obe transakcije konvertovane u EUR.
Reklamacija.
 
Na izvodima ili na listingu na sajtu?
Ako je izvod, sta ti stoji za izvod u originalnoj valuti?
 
Meni je tako stalno - i onda na izvodu bude u dinarima, iznos koji treba da bude.
 
Ja da potvrdim da nema provizije za placanje karticom, u inostranstvu (Kosovo :D), na POSu.
Platio nesto sitno, u iznosu od 0.99 EUR, rezervisano 1.05EUR, ali kasnije kad je proknjizeno, iznos je 0.99. Stvarno sam zadovoljan Intesom, steta sto je nema i dole :d
Online placanje nisam isprobao jos.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni je tako stalno - i onda na izvodu bude u dinarima, iznos koji treba da bude.
Nije "stalno", ali na e/mBankingu je tako od ~novembra prosle godine.
Ali da vidio da li misli na izvod ili eBanking prvo.. velika razlika.

Ja da potvrdim da nema provizije za placanje karticom, u inostranstvu (Kosovo :D), na POSu.
Platio nesto sitno, u iznosu od 0.99 EUR, rezervisano 1.05EUR, ali kasnije kad je proknjizeno, iznos je 0.99. Stvarno sam zadovoljan Intesom, steta sto je nema i dole :d
Online placanje nisam isprobao jos.
Pa naravno da nema ;) Osim za Amex u non-EUR valutata i za Visa Inspire, ako nema evra na HIT-EUR delu.

Ti imas Visa Electron, pretpostavljam? Posto na MC vise nema ni dodatne rezervacije sada, ide rezervacija po MC kursu!
 
Pa naravno da nema ;) Osim za Amex u non-EUR valutata i za Visa Inspire, ako nema evra na HIT-EUR delu.

Ti imas Visa Electron, pretpostavljam? Posto na MC vise nema ni dodatne rezervacije sada, ide rezervacija po MC kursu!
Pa da, ja samo da potvrdim :)
Da, Visa Electron.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Au.. javi ishod. Koji bi morao biti ocigledan ali javi ako kazu zaato je doslo do zabune :)
 
Da li neko koristi kreditnu karticu uz hit racun? Rekli su mi u banci da je moguce dobiti kreditnu Master card besplatno jer jedino preko nje mogu da primam sms obavestenja prilkom placanja.

Imam vec onaj osnovni racun u intesi i vidim da su povecali odrzavanje sa 130 na 195din, a ovamo je 300din pa mi i ne pravi neku razliku da predjem na hit.

Zanima me samo, sta sve mogu sa tom kreditnom karticom u poredjenju sa debitnom posto ih nisam imao do sad.
 
O toj kartici sve ti lepo opisano na sajtu intese ...sta sve mozes sa njom...i gde sve mozes...[emoji3]
 
Meni su gledali da li sam zaposlen za stalno kad sam podnosio zahtev. Jer donosis potvrdu iz firme. Dobijes Master i Amex bez odrzavanja. Kao sto rece neko, pise na sajtu. U principu sve mozes da placas gde primaju Master. Ako vratis celokupnu sumu do 10og u narednom mesecu, nema kamate. Pricam o obicnim placanjima. Naravno imas mogucnost placanja na rate bez kamate ukoliko otplacujes na vreme te rate, sa kim banka ima ugovor, a ima dosta takvih radnji.

Sent from my G3221 using Tapatalk
 
Valjda ide samo jedna kreditna kartica, MC ili Amex Green? Jedino ako misliš na Amex Blue, ali ona nije kreditna.
 
Amex blue je kreditna ....a biras koju hoces...mozes obe...samo jednu pa biraj koju hoces...
 
Pa koja je razlika izmedju Amex i MC? Meni je to isti djavo...

Vidim na sajtu da je valuta na kartici EUR. Da li to znaci da ce se prilikom svakog dinarskog placanja vrsiti konverzija po kursu NBS na taj dan?
 
Poslednja izmena:
My bad, Amex Blue jeste kreditna.
Master je bolja od Amex. Sve plaćeno u dinarima dolazi na naplatu u dinarima (ovo je isto I kod Amex), a sve plaćeno u bilo kojoj drugoj valuti dolazi na naplatu u EUR, konvertovano po MC kursu. Bolje od toga nema.
Po iskustvima ljudi ovde, Amex ima lošiju konverziju za plaćanje u drugim valutama koje nisu eur.
 
Znaci ide po MC kursu, a ne po kursu banke ili NBS. Sad sam pogledao, danasnji MC kurs je 118.56 sto je odlicno tako da cu uzeti Master.
 
+ što trgovci ne vole Amex kartice, jer ubijaju sa provizijama korisnike POS terminala, pa se može desiti da trgovac ne prima Amex. A ako prima kartice MC prima 100%.
 
Amex radi najnormalnije u Srbiji, naravno ako prodavac prima. Radi najnormalnije sa dinarima uzemlji,sve isto kao MC. S tim sto Amex dospeva na naplatu 15og u narednom mesecu za potrosene novce.

Sent from my G3221 using Tapatalk
 
Da, to znam. Na mnogim mestima ne moze da se plati sa American Express jer su velike provizije, a ionako su kod nas najvise zastupljene Visa i Master Card. Cak neki misle da je u pitanju ista kompanije jer bukvalno svuda gde moze da se plati Visom, moze i sa Master.
 
Jedina dobra strana Amexa je sto rste dospevaju 15., a ne 10.
 
Ах,од те доброте може буквално да се рикне.:D
 
Jedina dobra strana Amexa je sto rste dospevaju 15., a ne 10.

Ima jos jedna dobra stvar kod Amexa, a to je da kad platis nesto na rate, automatski ti skida 15. u mesecu celu ratu sa racuna, a ne 5% kao kod MC, pa te nece dovesti u duznicko ropstvo sa kamatama.

Mozda moze to da se podesi i na MC, ali ovako je sve po default-u i mrzelo me da se cimam do banke zbog toga.
 
Moze kod MC i Vise da se podesi loji god iznos.
 
Meni kod MC skida celu ratu 10. u mesecu a nisam ništa podešavao, što mi i odgovara. A kakva je situacija kod plaćanja nečeg bez rata ili dizanja keša sa bankomata sa MC karticom? Skidano je ranije 3% od podizane sume koliko znam, a kolika je kamata na takvo zaduživanje? Da li je mnogo nepovoljnije u odnosu na Visa Inspire karticu gde primam platu?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Kada dižeš na bankomatu sa Visa Inspire nemaš nikakve troškove, osim ako sklizneš u dozvoljeni minus.
Ne znam tačno koliko te košta keš ako ga dižeš Masterom, ali mora da je otrovno skupo, kao i za sve kreditne, uglavnom.
Visa Inspire - možeš podizati na bankomatima Intesa grupe, u lokalnoj valuti, bez provizije, uz Visa stopu konverzije u eur (ako imaš eur na tekućem)
 
Kibicer hvala na brzom odgovoru!

Znam da se ne uzima ništa za Visa Inspire kada se diže keš ali ne mogu da nađem na sajtu kolika je mesečna kamata za dozvoljeni minus. Takođe i kamata za MC karticu kada se kupi nešto bez rata ili ako se digne keš sa bankomata. Moraću da pronađem ugovore, tu bi trebalo da piše i to sam znao u tom trenutku ali sada zaboravih. :)

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Mnogi i dalje ne shvataju razliku izmedju debitne (imaš novac na računu ili koristiš dozvoljeni minu) i kreditne kartice (nemaš novac na računu, nego pokrivaš potrošnju ili deo potrošnje određenog datuma u mesecu). Kreditne mogu biti revolving (automatski ti skida predefinisani procenat, a ti sam prebaciš više ako želiš) i charge (automatski ti skida ceo iznos).
Ja svoju revolving koristim kao charge i u životu nisam platio dinar kamate na kreditnu karticu. Charge kartica ima manu, jer umanjuje kreditnu sposobnost vlasnika kartice za odobreni limit kartice.
 
@tarantula888

Hvala na odgovoru!

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno