Šta je novo?

Banka Intesa

Ja moram reci, da skoro kod svakog placanja necega na AliExpress-u, sto ima nesto veci iznos, tipa 10-20-30+ usd, Intesa mi salje preko SMS-a generisani broj koji potvrdjujem pre nego sto se transakcija obavi virtuelnom karicom koju sam prethodno kreirao.

Ali ono sto mi je bilo cudno, jeste da sam pre nedelju dana na nekom drugom sajtu placao nesto online u mnogo vecoj vrednosti (opet preko virtuelne kartice) i sve je proslo 'odmah' bez da mi je Intesa slala generisani broj preko SMS-a da potvrdim placanje. Da li to znaci da sajt sa koga sam narucivao nema (za razliku od AliEx-a) 3D secure?
 
Znači. Ima sajtova koji ne traže ni onaj trocifreni kod sa zadnje strane kartice.
 
Ja moram reci, da skoro kod svakog placanja necega na AliExpress-u, sto ima nesto veci iznos, tipa 10-20-30+ usd, Intesa mi salje preko SMS-a generisani broj koji potvrdjujem pre nego sto se transakcija obavi virtuelnom karicom koju sam prethodno kreirao.

Ali ono sto mi je bilo cudno, jeste da sam pre nedelju dana na nekom drugom sajtu placao nesto online u mnogo vecoj vrednosti (opet preko virtuelne kartice) i sve je proslo 'odmah' bez da mi je Intesa slala generisani broj preko SMS-a da potvrdim placanje. Da li to znaci da sajt sa koga sam narucivao nema (za razliku od AliEx-a) 3D secure?
Tako je, taj sajt nema 3D secure.

Znači. Ima sajtova koji ne traže ni onaj trocifreni kod sa zadnje strane kartice.
Ne ne nije to u pitanju, nego ima sajtova koji ne traže verifikaciju plaćanja kodom koji dobiješ na SMS. Tzv 3D Secure (Verified by VISA / Mastercard ID check)
 
Obe varijante su moguće, sve zavisi od sajta. Neki ne traže ni cvv kod.
 
Da li je neko aktivirao Consent ID preko Intesa aplikacije?
Piše, nije moguće aktivirati, posetite poslovnicu.
I meni isto. Inače nemam consentID akrtiviran ni na eUpravi, možda je to i problem. Pretpostavljam da se mora imati aktiviran negde pre nego što se aktivira u aplikaciji.
 
Koja je onda poenta Consent ID aktivacije, ako je već imaš?

Možda je neka fora sa datumom poslednjeg ažuriranja ličnih dokumenata u banci.
 
Meni je uputstvo savršeno jasno, ali na jednom nalogu ne mogu da udjem u proceduru, jer prvi korak ne mogu da prodjem.
 
@Kass Javljaj šta si saznao. Ja sam shvatio pošto to već imam da ne treba ništa dalje da radim i obrisao sam taj mejl. :)

Druge 2FA aplikacije ne zahtevaju ništa posebno kada se dodaje novi servis koji ih koristi, uslikaš barkod npr i dobiješ još jedan slot koji vrti šta treba (Google Authenticator).
 
Upravo tako, uopšte ne bih želeo da pregazim svoj postojeći consent ID za gov sajtove sa čim god oni to rade. A nisam shvatio da to radi kao merge dva ID-a. Javljam kad saznam nešto.
 
Ova opcija služi da aktiviraš Consent ID ako ga nemaš, da izbegneš čekanje u pošti. Lično sam sestri aktivirao preko Intesine aplikacije.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Danas mi je stigla poruka da mi je usluga plaćanja na rate debitnom karticom onemogu ena. Dve godine sam koristio uslugu. Plata uvek na vreme. Šta može da bude razlog?
 
Da li neko zna sta se desava ako obavim uplatu sa jednokratnom virtuelnom karticom u aplikaciji ali posle imam povrat sredstava? Tipa neki online radnja, servis pokusa da uplati novac nazad na tu karticu koja vise prakticki ne postoji.
 
Odlično pitanje. Mislim da treba da napišeš mejl banci, posto i mene zanima,
 
Da li neko zna sta se desava ako obavim uplatu sa jednokratnom virtuelnom karticom u aplikaciji ali posle imam povrat sredstava? Tipa neki online radnja, servis pokusa da uplati novac nazad na tu karticu koja vise prakticki ne postoji.
Kartičarska kuća može da vrši povrat na istekle i otkazane kartice nakon 6 meseci od prestanka važenja, a ukoliko to eventualno završi na partiji banke, ista bi trebalo da ga nakon potraživanja prenese korisniku na tekući.
 
poprilicno sam siguran da sav povrat na virtuelne ustvari zavrsi na glavnoj kartici... ali treba proveriti
 
Da li neko zna sta se desava ako obavim uplatu sa jednokratnom virtuelnom karticom u aplikaciji ali posle imam povrat sredstava? Tipa neki online radnja, servis pokusa da uplati novac nazad na tu karticu koja vise prakticki ne postoji.

Pominjali smo ovu situaciju ranije, vraćaju na glavnu karticu.
 
Nisam probao na Intesinoj, ali na inostranim virtualnim jednokratnim, povrat je bio cak i nakon 8-9 meseci na glavni racun koji je povezan sa debitnom (usecase otkazan let kupljen odavno virtuelnom).
 
Nisam imao dinarske uplate mesecima na dinarskom racunu, dal ce mi skinuti za svaki mesec unazad kad legnu pare ili samo za mesec kada legnu (150 dinara)?
Pitam jer citajuci na njihovom sajtu ne mogu da shvatim. Dakle "naplacuje se bez obzira da li je po racunu u toku meseca bilo finasijskih promena pa ce formirati potrazivanje za iznos dospele nenaplacene naknade"?
Naknada za vođenje platnog računa se naplaćuje iz raspoloživih sredstava, bez obzira da li je po računu u toku meseca bilo
finansijskih promena. Ukoliko na platnom računu na dan naplate naknade klijent nema obezbeđena sredstva za naplatu u
celosti, Banka će formirati potraživanje za iznos dospele nenaplaćene naknade i naknadu naplatiti u celosti nakon obezbeđenja
sredstava na računu.
 
Ja sam imao povrat nakon što je virtuelna istekla, vraćeno na glavni račun. I da nije istekla, bilo bi tako.
Koliko ja razumem dodeljeni limit virtuelnoj kartici možeš samo da trošiš (umanjuješ). Povrat ne ide na nju, pa ne možeš uvećati iznos.
 
Nisam imao dinarske uplate mesecima na dinarskom racunu, dal ce mi skinuti za svaki mesec unazad kad legnu pare ili samo za mesec kada legnu (150 dinara)?
Pitam jer citajuci na njihovom sajtu ne mogu da shvatim. Dakle "naplacuje se bez obzira da li je po racunu u toku meseca bilo finasijskih promena pa ce formirati potrazivanje za iznos dospele nenaplacene naknade"?
Na račun poljoprivrednog gazdinstva primam uplate tokom 2-3 meseca godišnje, ostatak godine stoji prazan. Naknadu za održavanje skidaju samo ako ima novca. Ne teraju račun u minus.
Juče ujutru mi legnu neke uplate i ja ih ne prebacaim odmah na drugi račun, kad sinoć skidaju naknadu za održavanje. Da sam odmah ispraznio račun, ne bi mi ni za ovaj mesec skinuli.
 
Danas mi je stigla poruka da mi je usluga plaćanja na rate debitnom karticom onemogu ena. Dve godine sam koristio uslugu. Plata uvek na vreme. Šta može da bude razlog?
Jel' koriscena skorijih meseci? Ima fora da se blokiraju i racuni i kartice ako nema prometa (u slucaju Flexi racuna u AIK npr. mora biti uplata jednom godisnje)
Ali ono sto mi je bilo cudno, jeste da sam pre nedelju dana na nekom drugom sajtu placao nesto online u mnogo vecoj vrednosti (opet preko virtuelne kartice) i sve je proslo 'odmah' bez da mi je Intesa slala generisani broj preko SMS-a da potvrdim placanje. Da li to znaci da sajt sa koga sam narucivao nema (za razliku od AliEx-a) 3D secure?
Ne mora da znaci. N26 3DSecure recimo prolazi na Bahn.de bez koda, ali se pojavi da rade proveru. Nekada sistem propusti sam, bez kodova.
Neki sajtovi imaju 3DS ali ga ne koriste za virtual Visa kartice, sto je LOL, ali navikli su na US prepaid kartice koje nemaju "glavni racun", nemaju 3DS i onda i ne pokusavaju mozda na Visa karticama.
 
i meni su potvrdili u banci da mogu ili cekovi ili kartica na rate
samo me malo buni to sto kao nije do banke da oni odobre vec pravna sluzba sama aktivira u roku od 6 meseci do godinu dana
 
Nazad
Vrh Dno