Šta je novo?

Banka Intesa

Da li slučajno neko koristi FitBit Charge fitnes narukvicu/sat da mi kaže da li radi plaćanje preko Walleta direktno sa njega? Ne vidim doduše nijednu srpsku banku podržanu na listi.
 
Mozda sam corav ili pak lud, ali kako da ponovim neki nalog na Intesa mBank?
Ako odem u listu transakcija i izaberem neko placanje odranije, ne vidim opciju da odatle ucitam nalog ponovo, eventualno korigujem cifru i pustim placanje...
 
Zakomplikovali su jako… Iz menija Plaćanja>Moja Plaćanja>Izvršeni Nalozi>•••
 
Plaćanja > Moja plaćanja > Izvršeni nalozi pa onda to plaćanje koje želiš da ponoviš ideš tri tačkice pa "Kopiraj nalog".

Elem, polako mi popušta strpljenje što se kartica tiče, ulazim u 4. nedelju čekanja za Visa Inspire. Dina stigla tačno posle 2 nedelje čekanja, ali od Vise ni traga ni glasa. Ovi u filijali misle da je zbog toga jer je onaj novi dizajn (za IN platni račun, fluroscentna) pa da zato kasni, ja sam pisao preko chat-a ali i dalje je nema.
 
Plaćanja > Moja plaćanja > Izvršeni nalozi pa onda to plaćanje koje želiš da ponoviš ideš tri tačkice pa "Kopiraj nalog".

Elem, polako mi popušta strpljenje što se kartica tiče, ulazim u 4. nedelju čekanja za Visa Inspire. Dina stigla tačno posle 2 nedelje čekanja, ali od Vise ni traga ni glasa. Ovi u filijali misle da je zbog toga jer je onaj novi dizajn (za IN platni račun, fluroscentna) pa da zato kasni, ja sam pisao preko chat-a ali i dalje je nema.
meni je juče stigla visa sa IN računa, čekao sam je jedno nedelju dana posle dine pa je tek tad stigla. ne znam zašto tebi toliko kasni, ja sam zvao kontakt centar i onda su proverili i zvali me da mi kažu da je poslata pa je posle 2-3 radna dana od toga stigla
 
Hvala ljudi. Ne znam kako mi je promakela opcija, a dvaput sam ulazio u taj dio.
Jedino mi nije jasno zasto je bilo tesko staviti "Kopiraj nalog" opciju i kad se udje iz liste transkacija?! Sacuvaj Boze ko im sve radi te aplikacije...
 
meni je juče stigla visa sa IN računa, čekao sam je jedno nedelju dana posle dine pa je tek tad stigla. ne znam zašto tebi toliko kasni, ja sam zvao kontakt centar i onda su proverili i zvali me da mi kažu da je poslata pa je posle 2-3 radna dana od toga stigla
I meni nije jasno. Znam da se neretko dešava da ovi u filijali zaborave da je čekiraju pa ne stigne SMS ali znam da ro nije slučaj u ovoj mojoj filijali, pogotovo jer je za Dinu stiglo. Štaviše tad je kartica bila u fazi "pripremljen fajl", dakle nije ni bila izrađena. Bilo to pre nekih nedelju i po dana već, početkon prošle nedelje.

Videću sutra opet da zovem kontakt centar, juče su rekli da će me nazvati ali ništa.
 
Drugari,
Koju debitnu karticu uzeti i povezati za eur devizni račun za korišćenje u inostranstvu kao Magnifica korisnik.
Ovaj moj savetnik mi na odmoru pa mi samo poslao broj kome da se ovratim dok on nije tu ali ova ćurka nije od pomoći.

Dakle bitno samo da je debitna i da može da se doda u wallet.

Svako dobro
 
Ja ne znam ni da li uz EUR račune i daju nešto drugo sem zelene Visa Classic Debit
 
Zašto ne koristiš Intesa MasterCard kreditnu i sledećeg meseca prebaciš sa deviznog na karticu?
 
Da li putem aplikacije mogu da uplatim eure na devizni račun sa tekućeg računa?Ili bilo kako bez da idem u banku?
 
@paradizo u aplikaciji biraš plaćanja, pa transfer i menjačnica. Tu biraš sa kog računa uzimaš novac i na koji prebacuješ. U tvom slučaju biraš RSD za prvi i EUR za drugi i to je to
 
Takođe su tu i uplatni bankomati :D
 
Imam problem sa web bankingom kad uplacujem novac na racun pa moram da upisem model i poziv na broj. Izbacuje gresku neku genericku i ne dozvoljava mi da izvrsim uplatu. Korisnicka podrska nije puno pomogla. Dakle, mogu transakcije normalno da pravim, ali ako trebam da upisem poziv na broj, ne prolazi i pokazuje gresku. Jel imao neko ovakvih iskustva.
 
Devizni račun nisam godinama koristio,plaćao sam sve karticom.U aprilu su mi skinuli dva puta novac sa kartice,izvadio sam drugu i sada se plašim da je koristim.Tako da se vraćam internet kartici i deviznom računu.Nikada nisam uplaćivao na bankomatu,zato pitam vas.Hvala
 
Ako imas internet karticu,mozes s nje prebacivati eure na kreditnu ili onu zelenu. Ne moras na bankomat ili banku.Salter free 😁
 
@PJ a ja koristim kreditne samo za velike kupovine, ovo za prodavnice i pekare ne. Ovo sve pitam jer cu biti na duze periode van srbije zbog rada sa klijentom pa da ne nosim neke kolicine u kesu nego da imam na deviznom i plus kad sebi isplacujem platu da mogu da je korstim odmah a ne da se vracam u zemlju i da dizem pa onda opet da se vracam
 
Ako sam razumeo,mogu da uplatim eure na internet karticu na bankomatu,treba mi zbog PP da bih ga ponovo aktivirao?
 
nisam siguran, uvek sam uplacivao na Zelenu mada mi uvek nudi 2 devizna pa ja lupim jedan jer ne znam koji je koji ali zar nije jednostavnije da ,kroz menjacnicu, to obavis?
 
@paradizo internet kartica nema čip i magnetnu traku pa se samim tim ne može koristiti na bankomatu. Opcija withCash je predviđena samo za isplatu. Ako je banka predvidela da koristiš bilo koju drugu (prim. aut. Dinu ili Visa inspire) i da onda možeš, onda je to eventualno već izvodljivo. Mada, koliko sam informisan, uplate su moguće samo uz Visa Classic Debit (zelenu).
 
Zahvaljujem,sada je jasnije.
 
@PJ a ja koristim kreditne samo za velike kupovine, ovo za prodavnice i pekare ne. Ovo sve pitam jer cu biti na duze periode van srbije zbog rada sa klijentom pa da ne nosim neke kolicine u kesu nego da imam na deviznom i plus kad sebi isplacujem platu da mogu da je korstim odmah a ne da se vracam u zemlju i da dizem pa onda opet da se vracam

I dalje nema razloga da vežeš karticu za račun na kome se nalazi veća količina novca.
Kreditna kartica ima limit, kod mene je dan danas 610€, koliki sam dobio pre 20ak godina uz polog nekog depozita na koji sam dobijao kamatu :)
Nudili mi poveanje limita - nemam potrebu za tim.

S obzirom da je limit veoma mali, ako mi je potrebno neko veće plaćanje, prvo prebacim novac. Kada radim to "povećanje limita", svejedno je da li prebacim RSD ili EUR, limit se poveća, ali na preseku meseca, svaki trošak mora da se pokrije u valuti u kojoj je trošen. Recimo, baš pre neki dan sam plaćao nešto veće u EUR, ali pošto nisam bio siguran da li će do transakcije uopšte i doći, limit sam povećau uplatom dinara na karticu. Na kraju se ispostavi da nije bilo potrebe da platim online bilo šta, tako da sam ostao u pretplati u RSD, koje ću potrošiti u narednih dva tri meseeca. Da sam limit povećao uplatom EUR, a nisam izvršio transakciju, toliku količinu EUR sa kartice trošim više od pola godine, a nekad i celu godinu.

Što se tiče isplate plate, sve radiš elektronski, jedino što EUR kupuješ po kursu banke.

Da se selim na nekoliko meseci van zemlje, a ostajem sa svojim (a ne lokalnim) platnim karticama, zadržao bih isti sistem. Kreditna sa malim limitom, EUR na neoročenom računu, dinarska plata leže na RSD račun. Ali pošto sam ja iz nekog drugog vremena, uvek držim dovoljno keša za nekoliko dana na destinaciji i za putne troškove povratka.
 
@uji kad se jednom autorizuješ na bankomatu, i odabereš EUR uplatu, ponudiće ti sve avista račune koje imaš. Dakle, možeš da uplatiš i na račun vezan uz Visa Internet karticu.
Uplate na bankomatu nisu moguće kreditnom MC. Ne vidim opravdanja za to.
Dinom može.
 
I dalje nema razloga da vežeš karticu za račun na kome se nalazi veća količina novca.
Kreditna kartica ima limit, kod mene je dan danas 610€, koliki sam dobio pre 20ak godina uz polog nekog depozita na koji sam dobijao kamatu :)
Nudili mi poveanje limita - nemam potrebu za tim.

S obzirom da je limit veoma mali, ako mi je potrebno neko veće plaćanje, prvo prebacim novac. Kada radim to "povećanje limita", svejedno je da li prebacim RSD ili EUR, limit se poveća, ali na preseku meseca, svaki trošak mora da se pokrije u valuti u kojoj je trošen. Recimo, baš pre neki dan sam plaćao nešto veće u EUR, ali pošto nisam bio siguran da li će do transakcije uopšte i doći, limit sam povećau uplatom dinara na karticu. Na kraju se ispostavi da nije bilo potrebe da platim online bilo šta, tako da sam ostao u pretplati u RSD, koje ću potrošiti u narednih dva tri meseeca. Da sam limit povećao uplatom EUR, a nisam izvršio transakciju, toliku količinu EUR sa kartice trošim više od pola godine, a nekad i celu godinu.

Što se tiče isplate plate, sve radiš elektronski, jedino što EUR kupuješ po kursu banke.

Da se selim na nekoliko meseci van zemlje, a ostajem sa svojim (a ne lokalnim) platnim karticama, zadržao bih isti sistem. Kreditna sa malim limitom, EUR na neoročenom računu, dinarska plata leže na RSD račun. Ali pošto sam ja iz nekog drugog vremena, uvek držim dovoljno keša za nekoliko dana na destinaciji i za putne troškove povratka.
Ovo nije uopšte loš sistem. Samo ja imam velike limite pa zato izbegavam da koristim :(
Uvalili mi one gold kartice i limite pa bas baš pazim koliko i kako koristim i to samo na licu mesta ništa online plaćanja sa kreditnim.. a debitnu neću vezati za račun sa većom količinom novca nego imam odvojen devizni pošto imam džabe više deviznih u intezi i onda delim i uplaćujem koliko mi treba odnosno menjam dinare u prebacujem na odredjene račune.

U svakom slučaju hvala. Još ću da razmislim ili da otvorim u rfb novi iračun ako ima za džabe i devizni pa tu da prebacujem pošto znam da oni vezuju debitne automatski za oba računa
 
RFB za svaku transakciju karticom u inostranstvu uzima 1%.
Koliko god da trošiš, nije to neka drama, ali ta provizija je relikt prošlosti koji je opstao iz samo njima znanog razloga.

Što se limita na Intesa karticama tiče, ograniči ih u aplikaciji.
 
Ovo nije uopšte loš sistem. Samo ja imam velike limite pa zato izbegavam da koristim :(
Uvalili mi one gold kartice i limite pa bas baš pazim koliko i kako koristim i to samo na licu mesta ništa online plaćanja sa kreditnim.. a debitnu neću vezati za račun sa većom količinom novca nego imam odvojen devizni pošto imam džabe više deviznih u intezi i onda delim i uplaćujem koliko mi treba odnosno menjam dinare u prebacujem na odredjene račune.

U svakom slučaju hvala. Još ću da razmislim ili da otvorim u rfb novi iračun ako ima za džabe i devizni pa tu da prebacujem pošto znam da oni vezuju debitne automatski za oba računa
Kreditna je odlična za online plaćanja. Nauči da kreiraš i koristiš virtuelne kartice, to je najveći stepen zaštite koji možeš dobiti za online plaćanja.
Kad već plaćaš Magnifica paket, šteta je da ne koristiš njegove glavne prednosti.
 
Još ću da razmislim ili da otvorim u rfb novi iračun ako ima za džabe i devizni pa tu da prebacujem pošto znam da oni vezuju debitne automatski za oba računa
Dinarski iRačun otvaraš video pozivom, a devizni samo popunjavanjem podataka i ne plaća se održavanje, niti nalozi za prenos. Samo 1% za upotrebu kartice u inostranstvu. Kartice dinarskog se uglavnom ne vezuju automatski, ali savetnik u filijali to rešava kroz par klika.

Što se Intezinih kreditnih tiče, ako nema rezervacije 6-7% više do knjiženja kao na debitnim, onda su virtuelne kartice najbolje solomonsko rešenje.
 
Kreditne kod Intese nemaju nikakvu rezervaciju, koliko platiš toliko te i zaduže, knjiženje bude kroz par dana regularno
 
Nazad
Vrh Dno