Šta je novo?

Banka Intesa

Nije. Sve na šta se pretplaćujem ide preko internet kartice i deviznog računa a dece nemam da čačkaju svašta. Jedino gde sam nekad nešto kupila online sa ovom visa karticom je ananas, tehnomanija, srbotrade i još jedna radnja koje ne mogu da se setim. A1 i jetel račune i što plaćam preko telefona sa njom u prodavnici. PayPal mi je povezan na internet karticu. Nisam nikad ništa povezivala na tu karticu osim iphona i sve transakcije idu preko apple-a. Ne popunjavam nikad ništa neprovereno po internetu. Jedino što sam se ikad zeznula za plaćanje je bilo kad mi je Adobe uvalio uz paket za programe i pretplatu na njihov stock plan 😌
 
Jel imao neko od vas ovakve transakcije? U 4h ujutru su mi skinuli novac sa dinarskog računa. Sve što se tiče aliexpress-a, Apple arcade, adobe plaćam sa internet karticom. Samo yt premium na indiju mi je kao rezervna kartica ubačena dinarska i to tako stoji godinama. Do sad nikad nisam imala problema. Kako je moguće da mi neko skine novac sa kartice koja je kod mene u novčaniku? Nije mi stigao sms sa kodom za transakciju.

Neka igrica?!
 
To sam pročitala kad mi se desilo ovo sa računom. Ne mora konkretno smeštaj da ti uzme novac ali može da trguje tvojim podacima ili da im se ukradu podaci sa sajta. A često novac skinu kao ovaj riot games ali ta kompanija veze nema sa tvojim novcem. Kako deluju ne znam ali vrv masa ljudi okrivi decu za to jer igraju igrice.
 
Probao malopre na bankomatu da uplatim novac, kad izaberem uplatu samo mi izbaci karticu. Drugi put da mi se desava ovo u zadnjih par meseci.
 
Meni se desilo pre par meseci da niti jedan od 3 bankomata na razlicitim lokacijama nije hteo da prihavti novac
 
Da se podsetimo:

 
Do sada sam dobijao SMS notifikacije za potrošnju po Visa Classic kartici (vezana samo za devizni račun kod Intese) u obliku "potrošnja po debitnoj karici, preostali iznos xyz dinara", od pre neki dan mi stižu notifikacije "potrošnja po kartici br. xxyyzz, preostali iznos xyz dinara", gde je sada navedeni iznos u dinarima zapravo preostali iznos u EUR !?! Kad se ulogujem na Intesa Online (nemam app) sve izgleda OK.
 
Gde se u aplikaciji produzava dozvoljeni minus (sluzbenica iz banke mi je telefonom rekla da je moguce...)?
 
Три црте, па види у "погледај производе". Ту је дозвољено прекорачење.
 
Jel imao neko od vas ovakve transakcije? U 4h ujutru su mi skinuli novac sa dinarskog računa. Sve što se tiče aliexpress-a, Apple arcade, adobe plaćam sa internet karticom. Samo yt premium na indiju mi je kao rezervna kartica ubačena dinarska i to tako stoji godinama. Do sad nikad nisam imala problema. Kako je moguće da mi neko skine novac sa kartice koja je kod mene u novčaniku? Nije mi stigao sms sa kodom za transakciju.
Ja samo da javim da su mi refundirali novac koji mi je skinut sa računa. Još samo da mi stigne nova kartica. Od sad plaćam samo virtualnom karticom.
 
Samo ne pokušavaj virtuelnu karticu da koristiš za obnavljajuće stvari, jer ne funkcioniše. Zapravo, probaj, pa javi ako uspeš 😄
 
Pretpostavljam da iz istog razlog nije hteo ebay da mi prihvati karticu. Morao sam da platim sa "normalnom".
 
Sa tim virtuelnim karticama je verovatno neka fora da sistem u backu za svako naredno plaćanje generiše druge brojeve kartice/CVV2 kodove.
 
Nije mi stigao sms sa kodom za transakciju.
Što se tiče SMS koda za transakciju, to je i mene zbunilo pre par dana.
Naime kupovao sam neke filamente za 3D štampač iz Slovenije sa intezinom master karticom.
Vrednost je bila €200 i nikakav kod mi nije stigao, prošla je uplata bez toga.
Nikako mi se ne sviđa ta ideja, ali izgleda da to zavisi i od prodavca....
 
Samo ne pokušavaj virtuelnu karticu da koristiš za obnavljajuće stvari, jer ne funkcioniše. Zapravo, probaj, pa javi ako uspeš 😄
Za to mi služi internet kartica i devizni račun. Tako da kod mene nije bio problem sa inostranim plaćanjima (aliexpress, pretplate) već sa domaćim. Radnik u banci mi reče da je ananas krš što se toga tiče al ne mogu da tvrdim. Davno sam platila nešto karticom preko ananasa i bazara.
 
jel ima intesa neku samo internet karticu koju mogu da koristim za booking,aviokarte,online placanja i sl
 
Booking i avio kompanije često traže kreditnu karticu, tako da to ne ide u "internet" formatu.
 
I booking i avio karte placam samo debitnom karticom oduvek. Intesinom i mobi banke...
 
Visa internet bez čipa i magnetne trake ili Visa Classic Debit (zelena devizna) i sa beskontaktnim. Preporuka za klasičnu deviznu zbog mogućnosti uplata i isplata evra na bankomatu, jer se svakako koristi online.
 

Prilozi

  • IMG_1119.jpeg
    IMG_1119.jpeg
    271.8 KB · Pregleda: 47
+1 za Intesa Internet karticu
Naravno da je prihvata Booking, stoji kao default i preko nje se sve plaća, godinama. WizzAir takođe. Za ostalo ne mogu da tvrdim, ova dva 100%.
 
To već zavisi i od hosta na bookingu. Većina jačih hotelskih lanaca preko bookinga prihvaća samo kreditne kartice.

Zavisi kako je host podesio plaćanja.
 
Nazad
Vrh Dno