Šta je novo?

Banka Intesa

Ima malo i do nas samih. App sama po sebi nudi unos parametara za reaktivaciju. Ja juče nešto dopisivao informacije po telefonu i nađem da imam ženin pin za app, broj korisnika i kod za reaktivaciju. Njoj taman zgodno pukla aplikacija, unesem kodove, postavim iste za slučaj dss opet pukne app (a znam da hoće) i sve radi. Tako da, trebamo i mi sami malo da povedemo računa šta radimo i posvetimo se malo barem onom što nama treba…
Meni je aplikacija proradila sama od sebe, nisam nista menjao. Mozda su skontali da im je to los potez, jer sam sve naplate prebacio na placanje irskom karticom i onda gube 20din prilikom svake transakcije, nemam pojma.
 
Pravi virtuelne kartice za takve servise
Bukvalno sam krenuo sve redom da menjam sa virtuelnom sada. :D
Sta da se radi, dok se ne opeces jednom, neces nauciti.

A bio sam taj koji je celoj familiji pricao kako da ih ne nasamare :D
 
Intesa ima jos jednu opciju i ne znam zasto je ne koristiti a to je internet kartica. Kad vec nude a retki su,sto ne koristiti i nema brige. Samo nju koristim za sve zive servise koje placam i samo jednom problem,kod Poljaka pa sam morao otvoriti PayPall.
 
Od danas mi od narandžaste poplavela aplikacija.. Sta beše znači taj status?
Do sad sam bio na hit plus
 
Синоћ ми је скинуто 2,99/3,22€, K4GCOM. Ја нисам ништа синоћ куповао.
15.01 сам купио Sony допуну, виртуелном картицом.
Сад тај износ је мали да би се ишта купило. На мом K4GCOM налогу нема те трансакције.
Не знам шта би могло да буде у питању, у Интези не знају која је тачно картица у питању, само да је интернет рачун, не види се уопште у су сте.
Још нешто, када одем на преглед рачуна уоште се не виде трансакције према K4GCOM, а било је пар њих. Aliexpres се уредно види.
 
Da li iz banke vide transakciju tvojom karticom?

Možda je samo fantomska SMS poruka.
Poznanik je pre neki dan dobio poruku za transakciju Intesa karticom, koju je napravio početkom meseca. Nema pojma da li je tada dobio poruku.
 
Да, види се на изводу да је задужено за 3,22. Али се предходне трансакције не виде. 15.01. 25€ за Sony допуну и још једна у новембру се исто не види.
 
Ludilo sa Intesa karticama.
Verovatno ti je kartica kompromitovana. Savet je da se blokira i izvadi nova (novi broj).

Meni su u call centru nakon kompromitacije rekli da vide da je virtuelna, a onda u poslovnici da je u pitanju glavna kartica. Da bismo na kraju došli do toga da u poslovnici uopšte ne vidi potrošnju sa virtuelnih kartica, osim neke od pre više godina, kada su prvi put uveli virtuelne.
 
Jedno pitanje za obracun kamate za revolving karticu (konkretno kreditna MC Gold)...

Ako ostavim neizmirenih recimo 10.000 din, kamat krece da se racuna od 10. u mjesecu (ili 11. ali nebitno za pricu), pretpostavljam na tih 10k, nova potrosnja za taj tekuci mjeseci ne ulazi u osnovicu za obracun kamate, je li tako?
I sad recimo ja do 25. u istom mjesecu napravim novih 20.000 dinara na onih 10.000, to je sad 30.000 ukupno + kamata koja se nakupila za tih 15 dana, nekad bude 1.000 dinara zbog lakseg racuna, to je 25. u tekucem mjesecu ukupni dug 31.000 dinara! Ja tog 25. u mjesecu uzmem i izmirim recimo 20.000 din... Da li mi od tog momenta vise ide ikakva kamata na preostalih 11.000 din?

Nadam se da nisam previse zakomplikovao, samo me zanima da li se dug prosto elimise uplatom vecom od zaduzenja iz prethodnog mjeseca (+kamata do tog momenta, naravno), ili postoji neka zackoljica?

P.S. Nadam se da necu eskalirati diskusiju kao sto se desilo prethodni put kad je zapoceta prica o obracunu kamata na revolving karticama. ;)
 
Uplatom od 20.000 pokrio si "ratu" iz prethodnog meseca i kamatu koja je nastala po osnovu tog duga (kako ti navodiš 11.000), a 9000 se prenosi kao preplata za naredni mesec. Do 10. u narednom mesecu platiš ostatak do ovih 20.000 koje si u medjuvremenu napravio.
Bilo je priče da se kamata obračunava do 10. u sledećem mesecu bez obzira da li si izvršio ranije uplatu, ali ja koliko sam ispratio (kod mene na računu) obračunava se samo kamata do dana izmirenja duga tj srazmerno broju dana do isplate nastalog duga.
Za 10.000 za tih 14 dana kašnjenja kamata bi bila oko 70 din tj oko 130 din (zavisi kolika ti je kamata za Master, ranije je bila oko 35% (moj slučaj), a poslednjih par godina kamata je oko 19%, piše kolika je kamata na izvodu kreditne kartice).
 
Poslednja izmena:
Meni isto pre dve nedelje tacno uvece u nedelju stigla poruka da sam kupio za 38,8 usd na cnfans.com u 2 ujutru, i odmah sam na app smanjio limite za online placanje na 1 eur, i ujutru otisao u bnku i prijavio da nije moja transakcija, blokirao karticu i sad jos cekam da mi stigne nova ( bas su spori), ali su mi pare vratili posle 3 dana. Karticu sam koristio samo za placanja racuna gde je svuda trebal 2fa , sad kad vidim gore setio sam se da sam jednom platio EPS racun online tako da moguce da je tu procurelo. Inace za sve ostale stvari koristim virtuelne kartice, ali sam bas u app po karticama video da je sa glavne dinarske skinuto.
 
Meni isto pre dve nedelje tacno uvece u nedelju stigla poruka da sam kupio za 38,8 usd na cnfans.com u 2 ujutru, i odmah sam na app smanjio limite za online placanje na 1 eur, i ujutru otisao u bnku i prijavio da nije moja transakcija, blokirao karticu i sad jos cekam da mi stigne nova ( bas su spori), ali su mi pare vratili posle 3 dana. Karticu sam koristio samo za placanja racuna gde je svuda trebal 2fa , sad kad vidim gore setio sam se da sam jednom platio EPS racun online tako da moguce da je tu procurelo. Inace za sve ostale stvari koristim virtuelne kartice, ali sam bas u app po karticama video da je sa glavne dinarske skinuto.
Da li si platio online i sacuvao podatke o kartici? Jer mislim da ukoliko nisi sacuvao podatke o kartici, sam nacin placanja bi trebao da te vodi na posebnu intezinu stranicu za verifikaciju placanja.
Ako si sacuvao podatke na EPSovom sajtu, onda je vrlo verovatno to.

U mom slucaju, sumnja moze da bude SBB, A1 ili ENP. Nekako mi ENP tu najvise smrdi da su oni procureli, ali sam nasao na netu da je i A1 kompromitovan, doduse mailovi (navodno nisu racuni korisnika kompromitovani).
Ali svakako, virtuelne kartice i limiti da se podese, sreca u nesreci da su mi skinuli samo 2000 din, mogao sam nastradati vise..

Edit: Ja jos cekam za reklamaciju da mi vrate novac, jer navodno kartica je verifikovana u Wolt aplikaciji pa su u fazonu verovatno ste vi potvrdili ili ste nekome dali, iako ja i blokiram karticu 12h posle te transakcije. Ne bih isao u toliku krajnost samo za 2000 din a da ne mislim da mi je kompromitovana kartica. Plus sto mi uzimaju dodatno pare za izradu nove...
 
Uplatom od 20.000 pokrio si "ratu" iz prethodnog meseca i kamatu koja je nastala po osnovu tog duga (kako ti navodiš 11.000), a 9000 se prenosi kao preplata za naredni mesec. Do 10. u narednom mesecu platiš ostatak do ovih 20.000 koje si u medjuvremenu napravio.
Bilo je priče da se kamata obračunava do 10. u sledećem mesecu bez obzira da li si izvršio ranije uplatu, ali ja koliko sam ispratio (kod mene na računu) obračunava se samo kamata do dana izmirenja duga tj srazmerno broju dana do isplate nastalog duga.
Za 10.000 za tih 14 dana kašnjenja kamata bi bila oko 70 din tj oko 130 din (zavisi kolika ti je kamata za Master, ranije je bila oko 35% (moj slučaj), a poslednjih par godina kamata je oko 19%, piše kolika je kamata na izvodu kreditne kartice).
Tako sam i mislio, hvala puno. Svakako cu napisati svoje iskustvo za koliko dana su tacno obracunali kamatu (ovo je prvi put da karticu koristim na ovaj nacin).

Inace, meni je kamata za RSD 15.62%, a za EUR potrosnju 12.60%.
 
Inace, meni je kamata za RSD 15.62%, a za EUR potrosnju 12.60%.
Mnogo me mrzi da idem do Intese jer i za najobičniju stvar čekam barem 20-30min, ali moraću da se iscimam da promenim uslove za Master...
 

Prilozi

  • Master kreditna kamata.jpg
    Master kreditna kamata.jpg
    53.6 KB · Pregleda: 41
Verovatno. Meni je isto kao i @Condor .
 
Ima veze i od verzije Mastera, meni je obična Master. Možda i tipa računa, kod mene je HIT.
Ali ovaj račun je otvoren davno i tada je bila kamata 35, kasnije je kamata i snižena. Mislim da je ovde neko išao da izmeni uslove ugovora tj uslove kreditne kartice i da su mu umanjili (sada je valjda tih 18-19%).
Ne tvrdim, moguće da sam ja nešto pogrešno pročitao/razumeo/zapamtio. :)
 
Mnogo me mrzi da idem do Intese jer i za najobičniju stvar čekam barem 20-30min, ali moraću da se iscimam da promenim uslove za Master...
Sad kako sam video vase, reko da proverim kod sebe.

Meni je kamata za RSD 18.43%, a za EUR potrosnju 12.60%.

Obicna Master kreditna
 
Ako može pomoć gde tačno u aplikaciji može da se proveri iznos kamate po računu?
 
Kartice --> Moje kartice --> Ostale akcije --> Detalji kartice --> Otvori "Poslednji račun" PDF na dnu

Možda ima i kraći put
 
Kraci put je da otvoris sekciju za dokumenta i odes na tab Moji izvodi i tu nadjes poslednji izvod za kreditnu karticu.
 
Think About It GIF by Identity
 
  • Funny
Reagovanja: CvC
Jedna od boljih stvari koje sam uradio krajem prošle godine jeste zatvaranje računa kod Intese.
 
Poslednja izmena:
I ja bih vrlo rado. Posle horora pročitanog ovde, ostajem zbog virtuelnih kartica. Imam oko 20 smeštaja godišnje preko bookinga.
 
Ја сам у Интези 20 година, још од Делта банке.
Немам неке посебне замерке.
Оно што ми је наплаћено је Вип претплата на K4Gcom.
 
Da li je to tvoja VIP pretplata ili je kartica kompromitovana?
 
Ja sam tacno 40 godina na istim salterima. Prvo Panonska koja je isplatila sve devize svojim klijentima kada je bilo ogranicenje isplata, koju je kupila Sao Paolo banka koja se posle spojila sa Intezom.
 
Koliko vidim u mobilnoj app, ako se kreira virtuelna kartica koja je vezana za kreditnu karticu (recimo MC Gold), onda virtuelna kartica definise limit samo u dinarima.
To onda znaci da ce se za tu virtuelnu karticu raditi dupla konverzija za online placanja, zar ne? Ako je tako onda je bezveze sto nisu dozvolili da se moze izbarati RSD / EUR valuta ili ja to ne vidim u app.

Edit:
Poštovani,


Obaveštavamo vas da će, usled redovnog tehničkog održavanja, kao i unapređenja Intesa Mobi aplikacije, u noći između petka i subote (26.1 – 27.1.2024.) aplikacije mobilnog i elektronskog bankarstva biti nedostupne.


Zahvaljujemo vam se na strpljenju.


Vaša Banca Intesa

Nova reaktivacija app u najavi...
 
Nazad
Vrh Dno