Šta je novo?

Banka Intesa

Isključio sam nekako otisak prsta i sad radi aplikacija, logujem se normalno, sve funkcije rade.
 
Intesa kao da je angažovala OTP tim za IT.
 
Za OTP je razumljivo, ipak se radi o spajanju tri banke u tako kratkom roku, od koje svaka ima svoje softvere, svoje timove, itd, itd... Čudo da nemaju i većih problema.

Što se tiče app i otiska prsta, može se otisak ponovo aktivirati posle dealtivacije, poslednji update je napravio kuršlus sa istim.
 
Sreća u kukije :) ... ako vas je browser zapamtio, selektujte deo stranice za prijavu (ili celu stranicu) gde piše "Zdravo ...", desni klik "view selection source", potražite "Zdravo" i u tagu ispred ćete naći devetocifreni broj što je ID korisnika.
Čoveče ti si genije! Svaka čast!!!
 
Za OTP je razumljivo, ipak se radi o spajanju tri banke u tako kratkom roku, od koje svaka ima svoje softvere, svoje timove, itd, itd.
Dve banke su se integrilsale otp Beograd i vojvodjanska, pre toga su se spojile vojvodjanska i otp NS. Koriste se uglavnom Pexim Pub 2000 resenja za glavno sistem banke jer se to koristilo u vojvodjanskoj.

Ako koristite masteratu prva rata dospeva zadnjeg dana u mesecu koriscenja znaci npr.platite 27.6. prva dospeva 30.6. a ne 27.7. kao pre integracije.
 
Ima li neko info da li je moguce podici evre sa bankomata Intese i kojom karticom? Imam visa clasic i dinarsku i deviznu. Nikada ih nisam koristio za to
 
Na žalost, nije moguće podići evre sa Intesinih bankomata. Kako je krenulo, pitanje da li će ikada i biti moguće. Za sada je evre sa deviznog računa jedino moguće podići na šalteru.

Edit: Ako koristiš Visa Classic karticu vezanu za devizni račun na Intesinom bankomatu, možeš podići samo dinare. Sa računa se naravno skidaju evri, a nisam siguran po kom kursu se vrši konverzija.
 
Ja sam pitao da li će moći da se uplaćuju evri na devizni račun. Kao za sada ne može, ali moći će. Ako budu radili kao i aplikaciju što rade, neće moći nikada.
 
Da li je neko kupovao na rate po novim pravilima? Da li stvarno moze uz bilo koju karticu, i kako se naplacuje ona nadoknada od 50 dinara po rati?
 
Za prvo znam odgovor a drugo nisam probao. Mozes sa debitnom ali u tom trenutku moras imati celu sumu na racunu , sta god da kupujes.
 
Da li je neko kupovao na rate po novim pravilima? Da li stvarno moze uz bilo koju karticu, i kako se naplacuje ona nadoknada od 50 dinara po rati?
nisam procitao ovo na vreme. Da li neko ima link ka novom cenovniku? Trazim po mailovima ali ne mogu da nadjem.

Znaci ili idem u Erste ili otvaram Iracun. Idem da vidim sta ste pisali u drugoj temi
 
Za prvo znam odgovor a drugo nisam probao. Mozes sa debitnom ali u tom trenutku moras imati celu sumu na racunu , sta god da kupujes.
I ovo je bas "pogodnost", ko jos kupuje na rate da bi njima dao 50 dinara mesecno ako vec ima sumu koju bi da potrosi.
 
Cisto reda radi da im je vidljiva u trenutku provlacenja. Posle mozes kako hoces.
ni meni nema logike ali je tako.
 
Krediti su odlična stvar ako se koriste na pravi način. Ja bih npr. uvek birao na rate a da mi ostane gotovina za neke druge nepredviđene stvari.
 
Takodje se slazem da jesu, pogotovo ako je posao takav da zaradjujem na dnevnom nivou a ne kao klasicnu platu na gomili. Samo kazem da ako neko zeli da kupi nesto hitno a nema novac za to ovo mu nije pogodnost.
 
Bio sam juče u Intesi da ugasim devizni račun koji sam pre par godina otvorio. Čim sam rekao da želim da ugasim račun, odmah su dve službenice dobacile trećoj da proveri da li je matična filijala. Kako nije moja matična filijala ( po meni glupost ) rekli su mi da ne mogu da ugase račun. Kada sam rekao da mi ne pada na pamet da idem u drugu filijalu i da mi daju papire da potpisem, onda je nastao “aplikacijski bug”.
Nisam imao nikada dinarski tekuci kod njih i vidim da nikada i necu.
 
Nije novo, nego te sluzbenice nemaju veze sa mozgom.
 
Kako će meni da nadju matičnu filijalu? Od Delta banke, račune sam otvarao i menjao u najmanje 4 ekspoziture od kojih jedna više ne postoji. A kartice mi stižu u dve ekspoziture.
 
Ja sam kupovao na rate, ali nisam primetio 50din dodatnog troska na mastercard/po rati. Iznervirao me je trosak od 20rsd na iznos od 2000 za prenos na racun u drugoj banci pri cemu uplata nije jos realizovana. E da, kada sam debitnom hteo da platim online kartu za autobus, imao samo opcije za rateb 0,1 ili 2 ali njje bilo detalja o dodatnim troskovima.
 
Kako će meni da nadju matičnu filijalu? Od Delta banke, račune sam otvarao i menjao u najmanje 4 ekspoziture od kojih jedna više ne postoji. A kartice mi stižu u dve ekspoziture.
Stekao sam utisak da je to posledica prelaska na novi sistem. Uglavnom, nisam mogao da ugasim račun.
 
@mdark trebao si da trazis napusmeno da si bio da ugasis i da nisu mogle zbog toga i toga pa lepo taj papir u skenu na BI kontakt centru mailom pa da trazis da ti spremene sve u tebi odgovarajucoj filijali.
 
P.s. mozete online da ugasite racun ako imate LK sa certom.
Napisete zahtev i digitalno ga potpisete
Posaljete na kontakt centar i to je to:).
Jedan sam tako zatvorio jer me mrzelo da idem u ekspozituru.
 
Vrhunac idiotizma. Zovem sad da reaktiviramo m banking. Izbacuje joj “neku” gresku i ne moze preko telefona nego moram u ekspozituru. Interesantno da oni u poslovnici ce moci resiti gresku a u call centru ne mogu. Oni kao imaju veca ovlascenja u poslovnicama. Vredjanje inteligencije. Nije mojom krivicom blokirala nego njihovom i aj sad cekicaj u redu.
 
Da se nadovezem. Posto mi je muka od redova, raznih, aj da ja sam probam registraciju preko sajta i gle cuda, nista nije blokirano, usesno zavrsio i aktivirao aplikaciju.😳 . Ja ne znam kako je to moguce, kakvi su to sluzbenici, kakvo je to znanje, j….. u mozak na svakom koraku. Ne verujem da je to samo u Intesi, to je u svakoj banci i svakoj sferi drustva. 😪
 
Da li se ovi problemi sa aplikacijom javljaju samo kod privatnih korisnika ili i kod poslovnih?
 
Zna li neko da li se mogu uplatiti evri na svoj racun na Visa Internet karticu preko bankomata?
Nasao sam link na kome spominju eure i dinare pa kad se udje u link, samo dinari
Cudi me jer druge banke dozvoljavaju i uplatu Eura
 
Nazad
Vrh Dno