Šta je novo?

Banka Intesa

Sad gledam razlike između Visa Classic Debit i Visa Internet kartice i gotovo sam ubeđen da neće naplaćivati ovaj dodatni devizni koji koristi internet kartica jer se onda gubi smisao postojanja takve kartice. Njena jedina prednost u odnosu na Classic Debit je što ima taj dodatni račun na koji možemo da prebacujemo sitne novce, dok sa Classic Debit možemo da podižemo evre na bankomatima i u Srbiji i u inostrantstvu + može da radi sve što i internet kartica.
 
U mejlu u kom su poslali izmenu uslova poslali su i koji ce devizni racun biti besplatan, meni je logicno da se svi ostali naplacuju..
 
Sad gledam razlike između Visa Classic Debit i Visa Internet kartice i gotovo sam ubeđen da neće naplaćivati ovaj dodatni devizni koji koristi internet kartica jer se onda gubi smisao postojanja takve kartice. Njena jedina prednost u odnosu na Classic Debit je što ima taj dodatni račun na koji možemo da prebacujemo sitne novce, dok sa Classic Debit možemo da podižemo evre na bankomatima i u Srbiji i u inostrantstvu + može da radi sve što i internet kartica.
Ja sam to pitao prekljuce kada sam bio da ugasim neke USD racune. Na pitanje bas ovakvo toj nekoj glavnoj se okrenuse oci u glavi sa recima "Da ali vi ne razumete"
Potvrdivsi da se placaju svi devizni racuni.
U sustini nemaju pojma
 
Danas uspeo da aktiviram obaveštenja o računima u novoj app ali obaveštenja o transakcijama i dalje ne mogu da aktiviram.
 
Ja sam to pitao prekljuce kada sam bio da ugasim neke USD racune. Na pitanje bas ovakvo toj nekoj glavnoj se okrenuse oci u glavi sa recima "Da ali vi ne razumete"
Potvrdivsi da se placaju svi devizni racuni.
U sustini nemaju pojma
Ko je otvarao visevalutne racune tokom migracije 2019 nece placati naknadu do januara 2022.
Ko nije, a ima dva racuna devizna placace drugi.
Sto kaze @shomispc vratite se na mail od banke i tu pise koji ce vam racun biti besplatan (moze da se menja).
P.S. u ovom slucaju vas ne interesuje internet kartica nego devizni koji je ispod nje.
 
Danas uspeo da aktiviram obaveštenja o računima u novoj app ali obaveštenja o transakcijama i dalje ne mogu da aktiviram.
Ja prckao malopre i iskljucio za kartice i sad ne mogu da aktiviram. 🤣🤣. Ono sto je cudno, uspeo da aktiviram za racune, nije izbacivalo serversku gresku kao i danima pre. Haos😜
 
Sto kaze @shomispc vratite se na mail od banke i tu pise koji ce vam racun biti besplatan (moze da se menja).
P.S. u ovom slucaju vas ne interesuje internet kartica nego devizni koji je ispod nje.
Svako je na svoj mejl dobio uslove za njegov trenutni paket, tako da smo mi (donmarkon i ja) dobili uslove za osnovni paket gde nema dela oko besplatnog računa. Preostaje nam da sačekamo 1. jul i vidimo. Situacija je prosta, ako naplaćuju i "internet devizni" račun pored ovog glavnog, jednostavno ugasimo internet račun i izvadimo Visa Classic Debit karticu i sve po starom, al sumnjam da će do toga doći. Ja ću svakako u banku da pređem sa osnovnog na Hit, jer trenutno imam kriminalnu konverziju evra po ceni od 119.9, dok svi ostali paketi imaju 118.2
 
U svakom slučaju ko ne želi ova cimanja neka ostane na staroj aplikaciji. Meni stara više ne radi nakon aktiviranja nove, što su mi i potvrdili iz banke da je tako predviđeno.
Mislim da generalno ne treba uzimati nista zdravo za gotovo od ovih u banci, jer je ocigledno da nemaju pojma i u totalnom su rasulu.
Obije aplikacije mogu raditi uporedo, licno ih koristim.
 
Da li se vama, u obavestenjima za kartice, pojavljuju samo devizne kartice? Ne znam gde se zagubili dinarski.
 
Pitanje za naprednije korisnike:
Gde se nalazi mToken na novoj aplikaciji?
(potreban je ako se koristi stari ebanking za plaćanje, jer novi ne može da se aktivira - ne radi #withKEY na novoj mBanking aplikaciji...)
 
Nema mTokena u novoj. #withkey je zamenio mToken, ali se ne može koristiti za autorizaciju transakcija u starom, već samo u novom online bankingu. Za stari Intesa Online se mora koristiti mToken u staroj Mobi aplikaciji.
 
Jel pocelo mesecno odrzavanje racuna za visa internet karticu?
Ja sam ima 0.4e na kartici i prebacio ih 31 maja na dinarski racun. E sad da l su mi naplatili nesto nemam pojma. Receno je da ako nema para na racunu taj dan kada naplacaju onda nikom nista :) E sad...
 
Jel pocelo mesecno odrzavanje racuna za visa internet karticu?
Jesu, ja sam bio juče da je ugasim i morao sam da prebacim 120din na nju kako bih platio mesečno održavanje pre gašenja. Sada je ta kartica nepotrebna pored ovih virtualnih kartica, a imao sam je 20 godina..
 
Stigao update za novu app i sad mogu samo sa pinom da se prijavim, odbija sa otiskom prsta...
 

Jel zna neko koliko kosta transakcija placanja na ovom racunu?
 

Prilozi

  • 0DF5C8B8-8F59-4CDC-A371-03BADDE245FC.png
    0DF5C8B8-8F59-4CDC-A371-03BADDE245FC.png
    275.6 KB · Pregleda: 29
Ni kod mene neće da se aktiviraju obaveštenja za kartice.
 
Poslednja izmena:
Jesam na Andoridu.
Sad sam probao withCASH opciju, sve je prošlo kako treba i brzo.
 
Posle 5 dana (4 radna) i nakon trećeg odlaska u Intezu uspeli su da mi reše problem (nemogućnost logovanja u novu aplikaciju, stara prestala da radi). Bio mi je zaključan token, savetnica kod koje sam bio nije znala šta bi trebalo da radi pa je zvala koleginicu da joj pomogne. Nakon toga su uspeli da otključaju token i dodele mi nove parametre. Sa novim parametrima sam se bez problema ulogovao.
Aplikacija ok izgleda (mada nedostaje dark mode) i stvarno ima puno mogućnosti, na žalost još uvek ne rade sve opcije.
 
Sta kaze opis koje su promene?
Ako ima opisa uopste.
Menjanje ekzpoziture ne radi, zahtev za karticu online vise ne postoji, notifikacija stize kada se proknjizi naplata a ne kada su stvarno provukao karticu.
Ima dosta mesta za sredjivanje :)
 
Uradio update na Androidu. Radi logovanje preko otiska prsta najzad, nije izbacilo error. Videćemo šta i dalje ne radi. Još uvek me nisu prebacili na Magnifica račun, iako su mi rekli da za jedan dan treba da aktiviraju, a bio sam u ponedeljak.
 
Uradio update na Androidu. Radi logovanje preko otiska prsta najzad, nije izbacilo error. Videćemo šta i dalje ne radi. Još uvek me nisu prebacili na Magnifica račun, iako su mi rekli da za jedan dan treba da aktiviraju, a bio sam u ponedeljak.
A meni obrnuto, radilo je logovanje pre a sada ne radi.
 
Odličan im ovaj update, umesto da popravljaju stvari koje ne rade, oni pokvarili i ove koje rade.
Ne radi ni meni login preko fp-a više.
 
Ja razumem da app tek izlazi, ali brate mili prvo je dobro testiraj. Bruka je za banku ovakva app. Ovo je neka pre-alpha faza..
 
Nazad
Vrh Dno