Šta je novo?

Auto sijalice (LED)

Trebao si dugacka paliti da se vidi i tu razlika.
 
Ali na snimku se vidi jasan cut off, nije da ide na sve strane, i to mi je bitno. Uniformna je osvjetljenost, nema tamnih rupa.

Nisam palio duga, ali velika je razlika naravno kao i sto treba da bude, samo sto su zuta duga, ali gledajuci u far kao da nema razlike u boji. Osram night breaker su duga.
 
Ja porucio ove, ne zato sto sam hteo ove,ali naletio pa rekoh daj da probam, jer za te pare ne mogu ni halogeni Nightbreaker uzeti.
 

Prilozi

  • s-l1600.jpg
    s-l1600.jpg
    185.4 KB · Pregleda: 217
Ja porucio ove, ne zato sto sam hteo ove,ali naletio pa rekoh daj da probam, jer za te pare ne mogu ni halogeni Nightbreaker uzeti.
Nesto si pomjesao onda. To sa slike je mozda 150 eura ili vise.

Ja nesto vise volim Philips i njihov Lumileds ZES Chip, kazu da je dobar i po kisi/snijegu.

Uglavnom ispod 50-60eura nema krštene sijalice za sada, i to je neki minimum.
 
Nisam nista pomesao.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230309_163802_willhaben.jpg
    Screenshot_20230309_163802_willhaben.jpg
    89.4 KB · Pregleda: 122
😂 Gdje ce biti 15eur te sijalice. Mozda je kopija. 🤔 Ili si jednu nulu izbrisao. 😁
 
Ne verujem da na kopiji stancaju Osram, made in Italy, sa sve qr kodom.

2 komada, kao i sto pise. Svasta moze da se iskopa, ako znas gde treba kopati.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230309_171109_willhaben.jpg
    Screenshot_20230309_171109_willhaben.jpg
    79.9 KB · Pregleda: 112
Za 15€ je možda neko kupio, pa mu nije odgovaralo i prodaje za ~osminu cene novih ili je kopija. Nema šanse da su nove, original, iz radnje, za te pare.
 
Definitivno po ovome, ne vjerujem da smeta drugima, odlican cut off. Niko mi nije blicnuo.
Sad bas bio na putu, kisa lije, vidljivost solidna, mozda je malo manja kad je skroz taman i mokar asfalt, ostalo ok. Maglenke su zute, mogu pomoci, njih ne bi u bijelo, bas iz razloga magle i sl.

Sve su prilike da cu ja i duga H1 narucivati, da uparim boju.
 

Prilozi

  • IMG20230310203821.jpg
    IMG20230310203821.jpg
    218 KB · Pregleda: 84
  • IMG20230310190620.jpg
    IMG20230310190620.jpg
    274.6 KB · Pregleda: 95
Ma izbijaš oči ljudima jer ipak je to led, samo su previše kulturni pa se ustručavaju da ti blicnu i stave ti to do znanja. :)

Ja sam ostavio halogene na dugim, sviđa mi upravo taj kontrast što daju mada ih retko koristim upravo zbog dobrih kratkih.
 
Napredovao je i usavrsio se LED u zadnje vrijeme, uglavnom ova zvucnija imena, ovi novi lumileds zes chipovi. Kod tebe su vjerovatno jos bolje sijalice, kod mene Philips najjeftiniji. Mislim da ovako ravnu liniju lijevo nemam ni sa halogenim, mada nisam testirao nikad 😁
Primjetih da mi ne radi podesavanje snopa na desnom faru na koluticu onom u kabini auta, samo lijevi snop. Moram provjeriti da li ima motoric uopste, desi se dva razlicita fara jer nemaju svi motorice. Mada je podeseno dobro, ali eto.
Nisu kod mene toliko jaka da mogu bez dugih, ali baca sa strana vise, pogotovo desne sto je dobro zbog pjesaka i sl.

Maglenke ostanu zute da imam za neke teze uslove na cesti kad treba zuta svjetlost.

Ps. Mada meni kad pada kisa i noc je, nikakva osvjetljenja ne pomazu kad ubija i bljesti svjetlost sa svih strana od ostalih auta. Najgori uslovi za voznju.
 
Poslednja izmena:
'Izvinjajem' se ako sam dosadan, ali malo sam se zadao da istrazim ovu oblast i malo se informisem. 😁

Evo kako treba da izlega snop (pattern) po evropskom standardu (ECE), DOT je americki standard. Lijeva strana vozac je kod nas naravno.
 

Prilozi

  • dotece.jpg
    dotece.jpg
    20.9 KB · Pregleda: 88
  • Q82kxCQ.jpg
    Q82kxCQ.jpg
    25.5 KB · Pregleda: 119
Upravo sam narucio i Philips duga, H1 grlo.

Ne valja ovo nista, rasipa na sve strane, najmanje na cestu baca i ubi vozace iz suprotnog pravca, sreca pa kamiondzija ispred...😁

 
Namontirane ove osramove led h7, moze se reci bez problema.Jedino sto gresku prijavljuje.
Nisam jos po mraku probao, ali deluje mi da obecavaju.
 

Prilozi

  • 20230326_140957.jpg
    20230326_140957.jpg
    464.7 KB · Pregleda: 93
Sad jos samo nadimak da promeniš :)
 
Neki dan sam presao u komadu 700 km po ovim nasim gudurama, nisam ni osjetio. Navikao sam se na bijelu svjetlost, prija oku.

Nema sta halogena sijalica da trazi pored ovoga, sto se mene tice, po pitanju svega od fluxa, bacanja svjetlosti, pa na dalje. I alternator je duplo rastereceniji sad (manje grijanje), pa samo na 4 sijalice smanjena snaga sa 220W na ~80W.

Stigle mi bile i H1 za duga, medjutim kada sam plasticne adaptere postavljao, smaknu se zica koja zateze sa njega (posto nisu knap sa socket-om a ivice ravne) i odletise kao sa pracke da li u far ili ispod motora ne vidjoh.

Uglavnom skinuo sam metalni dio sa halogene sijalice i nekako namontirao. Ima zakrivljene ivice to pomaze. Pokusacu sutra postaviti, tesko je prici rukom da se one dvije zice zakace, jer smeta hladnjak, zavukli su ga malo.
 

Prilozi

  • IMG20230326182352.jpg
    IMG20230326182352.jpg
    202.9 KB · Pregleda: 97
Возио сам пре неки дан дужу вожњу на отвореном и мало обратио пажњу на светла, ЛЕД је ужас колико заслепљује, нарочито лоше урађен матрикс, који касни у кривинама и сл. па прво заслепи добро пре него што смандрља оквир око возила које иду у сусрет. Обрадовао сам се сваком 'кршу' са халогеним сијалицама које ми је долазило у сусрет. Надам се да ће ускоро побољшати стандарде и прецизирати захтеве за заслепљења, контролу рефлексија на мокрим путевима и сл. јер само геометрија снопа очигледно није довољна.
 
Sad jos samo nadimak da promeniš :)
Nemam e46, vec jedno 10-11 godina, ali nadimak ostaje, od neke 2006😉
Возио сам пре неки дан дужу вожњу на отвореном и мало обратио пажњу на светла, ЛЕД је ужас колико заслепљује, нарочито лоше урађен матрикс, који касни у кривинама и сл. па прво заслепи добро пре него што смандрља оквир око возила које иду у сусрет. Обрадовао сам се сваком 'кршу' са халогеним сијалицама које ми је долазило у сусрет. Надам се да ће ускоро побољшати стандарде и прецизирати захтеве за заслепљења, контролу рефлексија на мокрим путевима и сл. јер само геометрија снопа очигледно није довољна.
Nikad me led svetla nisu zaslepila koliko lose podesena halogena.
 
Mene nista vise ne zaslepljuju ove bolje LED sijalice nego halogene. Pa zaslepljuju me i oni sa novijim autima sa fabrickim LEDom, mozda i vise.

Nek' malo ljudi provjere farove, podesenost i ostalo, veci je to problem.

Kao sto rekoh podrucje osvjetljenosti je veca (u sirinu i duzinu) LED u odnosu na halogenu, a jacina svjetla je mozda za trecinu jaca, nije sad ono ogromna razlika, nego dobijes onaj daylight efekat.

Bilo kako bilo ja sam zadovoljan sa ovom pricom, sad ne mogu da se naviknem na halogene.
 
Prešao veceras od Bijeljine do NS, cca 100km niko nije usput blicnuo da mu je zasmetalo.
Jedino mi deluje da meni sad vise bodu oci halogene iz suprotnog pravca, nego dok sam i ja vozio sa halogenim🤔
 

Prilozi

  • 20230326_210402.jpg
    20230326_210402.jpg
    179.7 KB · Pregleda: 79
  • 20230326_210416.jpg
    20230326_210416.jpg
    238.1 KB · Pregleda: 113
@e46glogi Kakva su iskustva po mraku u odnosu na halogene?

Danas sam bas stavio i LED duga, u sred bijela dana primjetim kad upalim duga (ili blicam), vidim odsjaj u daljini (najcesce na znakovima) i to poprilicno daleko.

Nisam mogao testirati osim u tunelu, ali nije mjerodavno.
 
Za sada sam bas zadovoljan, nisam nesto van grada vozio po mraku i po kiši , pa da steknem pravi utisak. Ali ovigledno je da je osvatljnije od halogenih, cak i predvece vidi se odsjaj na putu, cega nije bilo sa halogenim.

Pored toga sto se bolje vidi, bitno mi je i da ne zaslepljujem i da sam dobio takozvani "xenon look", t.j. belu boju sta je skoro pa nemoguce ni sa jednim halogenim. S ozbirom da nisam planirao kupovinu led sijalica, al eto povela se tema na forumu, naletih na ove extra povoljne... Tako da sve u svemu top.

Umedjuvremenu sam porucio i ove da isprobam, pa ce neke zavrsiti u dugim. S obzirom na cenu, broj porudzbina i pozitivnih ocena, rekoh daj da probam. Ocekujem ih svaki dan.

€ 6,20 25%СКИДКА | Автомобисветильник Противотуманные фары YHKOMS, 80 Вт, 4300 лм, H4, H7, H1 светодиодный H8, H9, H11, 5000K, 6500K, 8000K, 25000K, K, 80 Вт, лм, светодиодный

Uzeo sam varijantu h7 f2 pro 6500k
 
Meni desni far nije bas dobar. Vidim da je krpljen i ne radi motoric i pretpostavljam mehanizam za podedavanje snopa, iako nisam cackao nikad.

Naime, nisu u istoj ravni duga i kratka kao na lijevom faru. Duga su nesto visocija (snop) u odnosu na kratka.

Xenon look je fantazija, mnogo auto ljepse izgleda, nego sa onim zutilom.

Citao sam negdje da mnoge drzave izbacuju zutu boju za farove, mora biti bijela, a zuta dozvoljena samo za maglenke. U Francuskoj je do '93 bilo obratno.
 
Ja sam pre praktikovao dok nije pocelo ovo ludilo sa tehnickim pregledima, svratim pocastim radnika i oni mi lepo nasteluju farove, sada samo kad radim tehnicki skrenem im paznju da nasteluju, e sad da li urade ili ne pitanje.
 
Sad sam bio bas na tehnickom pregledu tj. regloskopu iz znatizelje. Nisam nista govorio da je LED, reko' samo provjerite visinu, snop, rasipanje i sl. i ako treba dta podesiti. Govori momak, sta ti ne valja ovde, kaze bas su dobra svjetla. 😁 Sad sam miran valjda i na tehnickom pregledu, u BiH sam.
 
E vidis sad si mi dao ideju, posto sam bar dva puta mesecno u Bosni, da svratim tamo na tehnicki da nasteluju ako treba.
 
Za sada sam bas zadovoljan, nisam nesto van grada vozio po mraku i po kiši , pa da steknem pravi utisak. Ali ovigledno je da je osvatljnije od halogenih, cak i predvece vidi se odsjaj na putu, cega nije bilo sa halogenim.

Pored toga sto se bolje vidi, bitno mi je i da ne zaslepljujem i da sam dobio takozvani "xenon look", t.j. belu boju sta je skoro pa nemoguce ni sa jednim halogenim. S ozbirom da nisam planirao kupovinu led sijalica, al eto povela se tema na forumu, naletih na ove extra povoljne... Tako da sve u svemu top.

Umedjuvremenu sam porucio i ove da isprobam, pa ce neke zavrsiti u dugim. S obzirom na cenu, broj porudzbina i pozitivnih ocena, rekoh daj da probam. Ocekujem ih svaki dan.

€ 6,20 25%СКИДКА | Автомобисветильник Противотуманные фары YHKOMS, 80 Вт, 4300 лм, H4, H7, H1 светодиодный H8, H9, H11, 5000K, 6500K, 8000K, 25000K, K, 80 Вт, лм, светодиодный

Uzeo sam varijantu h7 f2 pro 6500k
Stigle... Za vikend proba.
 

Prilozi

  • 20230406_114513.jpg
    20230406_114513.jpg
    157.1 KB · Pregleda: 66
  • 20230406_114521.jpg
    20230406_114521.jpg
    140 KB · Pregleda: 60
  • 20230406_114640.jpg
    20230406_114640.jpg
    184.2 KB · Pregleda: 72
Nazad
Vrh Dno