Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Juče sam skidao sa AMD sajta 3 puta i ni jedan nije hteo da updejtuje ili instalira na W11, "No compatible HW found" greška. Na regularnim W11 je uspelo preko Adrenalin-a a na Insider Dev ni to, zaglavilo na 72%. Probaću da skinem opet.
 
.1 je počeo da pravi problem da neće povremeno ekran da radi kad PC dođe is sleep (na već postojeći problem da sam monitor ako ode u sleep kad je upaljen PC neće da radi), a .2 je juče dvaput zakucao PC.
Moram reći da mi AMD mnogo ide na živce u zadnje vreme.
 
Poslednji download drajvera je dobar, Sada radi kako treba. Performanse su odlične, jedini problem je Image sharpening,ne radi sa DirectX 11.
 
Ne vidim ni na AMD sajtu za download ni u Adrenalinu taj novi...
 
Pa klikni na link koji sam stavio.
 
Poslednja izmena:
Ja se držim striktno AMD WHQL drajvera i Adrenalin interfejsa sa AMD sajta, neznam šta ove mutljavine donose.
 
Mene ovi najnoviji i prethodni bas zezaju. Skrolovanje je pocelo da koci, kao da monitor radi na 15hz, netflix, yt i ostale striming platforme isto koce. U sred igranja zabode dok ne odradim alt-tab a par puta mi se desilo da ceo komp zabode i da moram da ga restartujem na dugme.
Vratio sam na 23.9.1 i nemam problema.
I na redditu se dosta ljudi zale tako da ako imate te neke sitne probleme, ne vredi azuriranje ni na 23.9.3, bar se kod mene nista nije promenilo.
 
Poslednja izmena:
What’s also crucial to note is that we did not experience any major latency issues when using FSR 3.0 Frame Generation. Even with a 60fps baseline, the mouse movement was pretty good. Forspoken is a third-person game and does not require fast/precise movements. As such, FSR 3.0 Frame Generation appears to be working great here. I’d really love to see FSR 3.0 Frame Generation in a racing game as that’s one genre in which I immediately felt the extra latency of DLSS 3 Frame Generation. Nevertheless, this is a good start for AMD and FSR 3.0.

Unfortunately, this isn’t a perfect launch though. Right now, FSR 3.0 Frame Generation suffers from major frame pacing issues on both NVIDIA’s and AMD’s hardware. Not only that but we experienced major tearing issues on our G-Sync monitor. Due to these tearing issues, mouse movement never felt smooth. Furthermore, there are major stuttering and performance issues when using the in-game V-Sync option. So yeah, AMD needs to fix these FSR 3.0 Frame Generation issues as soon as possible.

AMD plans to also add support for FSR 3.0 in Immortals of Aveum later today. Naturally, we’ll be sure to benchmark that title too, and share our impressions. In that game, we’ll be also able to compare FSR 3.0 Frame Generation with DLSS 3 Frame Generation.
 
Mene ove interpolacije frejmova uopšte ne zanimaju, i generalno bi trebalo to ubiti kao koncept. Jer će na kraju da nam prodaju igre dizajnirane da se igraju sa upsampling i lažnim FPS.
 
Ne znam zašto te to čudi?? Čitava industrija ide u tom pravcu da će se svaka buduća igra gledati po tome koji FSR ili DLSS imaju, da li podržavaju ovu ili onu tehnologiju, koju verziju Unreal Endžina koristi, ima li nanita ili ne i slične budalaštine, a priča, gluma i gejmplej, jednostavno, više neće biti bitne stavke u moru reklamnih gluposti. Dovoljno je videti Diznijeve i neke Netflix serije, najbitnija stvar je ko je koje boje kože, ko bi koga spolovio i žene su uvak jače od tri puta većih muškaraca. Priča, likovi, događaji, sve su to minorne i nevažne stvari. I ne izmišlja se ništa novo, nego se satiru stare dobre franšize i pravi se ogavni bućkuriš od istih. Zvuči li poznato??
Šta mislite zašto se otkazao rimejk Star Wars KotOR i ko je pisao novi scenario za isti???
 
Ja sam na nekim drajverima iz decembra 2022 godine i ne pada mi na pamet da ih menjam,posto sve (valjda) radi kako treba....nije se bas sa AMDom i drajverima zezati...
 
Što, da nisi možda imao neka loša iskustva?
 
Ja sam na nekim drajverima iz decembra 2022 godine i ne pada mi na pamet da ih menjam,posto sve (valjda) radi kako treba....nije se bas sa AMDom i drajverima zezati...
Evo ja na poslednjima sa rx5700 ne videh bilo kakve probleme :)
 
Ne znam zašto te to čudi?? Čitava industrija ide u tom pravcu da će se svaka buduća igra gledati po tome koji FSR ili DLSS imaju, da li podržavaju ovu ili onu tehnologiju, koju verziju Unreal Endžina koristi, ima li nanita ili ne i slične budalaštine, a priča, gluma i gejmplej, jednostavno, više neće biti bitne stavke u moru reklamnih gluposti.
Ne bih sve tehnologije stavljao u isti koš. Nanite je super stvar, naročito od nove verzije UE koji sada može da koristi za sve. Ako na kraju igre nemaju nikakav pop in, koji mene nervira od kad sam igrao prve igre, to će biti fantastično.
 
1697060297519.png

New Feature Highlights​

  • New Game Support
    • Assassin's Creed Mirage
    • The Lords of the Fallen
  • Anti-Lag+ Support
    • Counter Strike 2

Fixed Issues​

  • Intermittent app crash while playing Starfield on Radeon™ RX 7000 Series Graphics Products.
  • Intermittent driver crash while playing Counter Strike 2 with MSAA or FSR enabled on some AMD Graphics Products, such as the Radeon™ RX 7900 XTX.
  • Improvements to stutter experienced while playing Counter Strike 2.
  • EA SPORTS FC™ 24 may fail to open on some AMD Graphics Products, such as the Radeon™ RX 7800 XT.
  • System freeze or black screen when playing video files on Radeon™ RX 6000 Series Graphics Products.
  • The display may intermittently freeze after changing the encode format while streaming select games with AMD Link.
 
'naci prestali su sa drajverima za rx 570 :) 🥂
 
Dostupni su i sada, ali
Driver RDNA
Driver Version - 23.20.17.01-231004a1-396397C-AMD-Software-Adrenalin-Edition
AMD Windows Driver Version - 31.0.22017.1011
Direct3D API Version - 12.2
Vulkan™ API Version - 1.3.262
OpenCL™ API Version - 2.0
OpenGL® API Version - 4.6
Direct3D® Driver Version - 9.14.10.01526
Vulkan™ Driver Version - 2.0.283
OpenCL® Driver Version - 31.0.22017.1011
OpenGL® Driver Version - 23.09.230729_569461f
2D Driver Version - 8.1.1.1634
UI Version - 2023.1004.1919.1996
AMD Audio Driver Version - 10.0.1.30

Driver Vega/Polaris
Driver Version - 23.19.02-230831a-396538C-AMD-Software-Adrenalin-Edition
AMD Windows Driver Version - 31.0.21902.5
Direct3D API Version - 12.1
Vulkan™ API Version - 1.3.260
OpenCL™ API Version - 2.0
OpenGL® API Version - 4.6
Direct3D® Driver Version - 9.14.10.01526
Vulkan™ Driver Version - 2.0.279
OpenCL® Driver Version - 31.0.22017.1011
OpenGL® Driver Version - 23.08.230729_569461f
2D Driver Version - 8.1.1.1634
UI Version - 2023.1004.1919.1996
AMD Audio Driver Version - 10.0.1.30
Dobijacemo novi UI i audio drajver, a ostalo...
 
A forza bas bolje radi sa tim drajverom
 
Pa instaliraj ga i izgasi antilag.

Instalirao sam ga i sve je (za sada) odlično. Mada mene te antilag priče ne dotiču jer ne igram mp igre sa anticheat zaštitama.
 
Nazad
Vrh Dno