Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

AntiLag+ je trenutno samo za 7000 seriju, tako da ko nema 7000 seriju nema ni o čemu da brine.
Običan AntiLag ne pravi problem.
 
S' obzirom da su povukli driver sa amd sajta zbog anti lag + problema, da li su driveri na sajtu tipa guru univerzalni? Ja uvek idem na amd sajt pa biram gpu.
 

AMD Software: Adrenalin Edition Preview Driver for AMD Fluid Motion Frames Release Notes​

New Feature Highlights​


  • AMD Fluid Motion Frames (AFMF) Technical Preview – Boost FPS with frame generation technology for a smoother gaming experience.
    • AFMF adds frame generation technology to DirectX® 11 and 12 games on AMD Radeon™ RX 7000 (and now 6000!)Series Desktop Graphics Cards.
      • We are responding to the excitement from our community and are adding support for Radeon™ RX 6000 Series Desktop Graphics Cards.
    • AFMF preserves image quality by dynamically disabling frame generation during fast motion.
 
S' obzirom da su povukli driver sa amd sajta zbog anti lag + problema, da li su driveri na sajtu tipa guru univerzalni? Ja uvek idem na amd sajt pa biram gpu.
Sam sebi da odgovorim, kako sam postavio ovo pitanje izasli su 23.10.2 driveri na amd sajtu.
 
za rx 570 i dalje nista. pfff, svakako uzimam 6600 ali bas je ovo bzvz (n)
 

Prilozi

  • image_2023-10-18_154828001.png
    image_2023-10-18_154828001.png
    17.2 KB · Pregleda: 88
Taj driver ti je ako imas RDNA iGPU i Vega / Polaris ne za Polaris sam, GCN i Vega su EOL...
 
Evo vam za Polaris,ja imam RX580,rade kao zmaj.

After meeting with Official AMD Indonesia Representative last week, we're announced on November 2023 Amernime Zone branding is over. The new driver Branding Name will released with AMD.ID or Radeon.ID as representative requested. This also good news for us the driver get legitimacy from Official AMD Indonesia Representative

 
1.png

Pozz ljudi ja se izvinjavam jel moze neko da mi pojasni/objasni razliku izmdju ovih modova i da li treba koristiti ovaj Preformance mod za igre?
 
Samo ti dodaje klizace te ispod... Mislim da nema nekog uticaja za tvoju grafu... Kontam da nemas u drajverima softversku podrsku za FSR
 
Meni je sve pogaseno, samo mi ukljucen Anti Lag (koji ne znam da li ima efekta sa nasim RX 5.. kartama). Neka me neko ispravi, ali ta softverska forsiranja - sve treba pogasiti - bar kada su u pitanju starije karte! FSR mozemo jedino ako igra podrzava...
 
Jedno od korisnih nameštanja je undervolt, to treba probati. može da pomogne hlađenju. Podešavanje krive brzine ventilatora za sprečavanje buke ili poboljšamje hlađenja. Anti lag u slučaju kada zafali memorije. Izoštravanje slike i Super resolution za više rezolucije i protiv gostinga. Ima još upotrebljivih opcija od slučaja do slučaja. Ako sve otavljaš na default-u onda ti ni Adrenalin ne treba. mnki ga ne instaliraju,
 
Koristi li ko Amd Fluid motion frames sa 6xxx serijom i postoji li tema za to?
Ako sam pogresio nek moderatori prebace temu, ja koristim Hellhound 6700xt i u Phantom liberty frejmrate je na ultra sa fsr na quality i frame generation od 80-140 fpsa input lag se povecava ali nista sto bi smetalo bar meni. Inace bez upaljenog FG postizem od 60-75 fpsa zavisno od lokacije, takodje sa poslednjim preview drajverom nemam vise zamagljenja i trzanja problem je sto kad upalim kako Amd kaze, Amd fluid motion frame ili ti Afmf, osd Amd-ov prestane da mi radi ali na monitoru imam opciju pa pratim framerate tj pokazuje hz i primetio sam da pokazuje izgleda tacno.
Ajde napisite iskustva ako je neko probao.
 
Latest R.ID drivers released
- 23.10.2 Regular (based on 23.10.2 AMD Regular Drivers)
- 23.10.2 iCafe (based on 23.Q4.2 iCafe release)
- 23.10.2 Technical Preview (based on AMD AFMF Preview Drivers October 17th)

Be Advised, all of these drivers are coming without Anti-Lag+, as it is disabled due to VAC, EAC and Ricochet Anti Cheat trigger ban when using Anti-Lag+
 
AMD juče izbacio nove "Alan Wake 2" preview drivere, solidno popravljaju performanse pa ko hoće može da proba - link
 
1698958517295.png

New Feature Highlights​

  • New Game Support
    • Call of Duty®: Modern Warfare® III
    • Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name
    • The Invincible
    • JX3 Ultimate

  • New Radeon™ Boost Support
    • Alan Wake 2
    • For more information on Radeon™ Boost click HERE.

  • AI and Machine Learning

    • DirectML improvements and optimizations for Stable Diffusion, Adobe Lightroom, DaVinci Resolve, UL Procyon AI workloads on AMD Radeon RX 600M, 700M, 6000, and 7000 series graphics.

Fixed Issues​

  • Performance Metrics Overlay may report N/A for FPS on various games.
  • Lower than expected performance in Counter Stike 2 on some AMD Graphics Products, such as the Radeon™ RX 7600.
  • Intermittent flickering may be observed in Total War: Pharaoh’s menus after changing graphics settings.
  • Intermittent flicker may be observed on some textures while playing Alan Wake 2.
  • Rebuilding shader cache may be incorrectly required when relaunching Baldur’s Gate 3 using Vulkan® API.
  • Rebuilding shader cache may be incorrectly required when relaunching Forza Motorsport.
  • Intermittent driver crash while viewing the credits screen after finishing a race in Forza Motorsport.
  • Intermittent black screen or code 31 error in device manager after reboot on some AMD Graphics Products, such as the Radeon™ RX 6700 XT.
 
Instalirao poslednje drajvere..Vidim pise svuda ima podrsku za AFMF tehnologiju, ali ja je nemam u control panelu da je aktiviram.
 
Mora preview drajver za afmf.
 
Mora preview drajver za afmf.
Znaci jos uvek nisu ubacili?
Ovako kod mene konfa iz potpisa za svaki dan.
Prvi put probao sa prethodnim drajverima pokusao undervolt, i vidim ovako za svaki dan radi posao.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    3.2 MB · Pregleda: 37
  • image_2023-12-07_221949447.png
    image_2023-12-07_221949447.png
    199.8 KB · Pregleda: 56
Poslednja izmena:
Pa ovaj FSR 3 Frame Generation pravi od rx 570 devojcicu, vidim testove (Immortals) da sa 30 FPS nativ. - FSR 3 ....45, a frame g. 75 FPS (y) Opet odlaganje kupovine GPU :giggle:
 
Ovaj FSR 3 su izgleda upeglali opasno, nema više distorzija pri naglim promjenama kadra + izgleda 1/1 kao native što je impresivno.
 
I ja ga iscekujem, pitanje je samo koji (veci) naslovi ce implementirati.
 
AMD izbacio source code za FSR3, moderi nisu gubili vrijeme i već ima par implementacija mada sudeći po Fabiu, igre koje imaju implentiranu podršku za DLSS3 će dobiti jako brzo oficijalnu podršku za FSR3. Jedva čekam da vidim fsr u CP2077, gdje će boljeg krštenja nego na nvidinom čedu :)

 
Jel onaj sa AMD sajta zadnji drajver za rx580,ovaj softver mi izbacuje neki drugi.
 

Prilozi

  • IMG-b29eed49342476850d4ed9f76531c39f-V.jpg
    IMG-b29eed49342476850d4ed9f76531c39f-V.jpg
    153.2 KB · Pregleda: 23
  • IMG-6e1aa4983911d28d3225c04268daecdb-V.jpg
    IMG-6e1aa4983911d28d3225c04268daecdb-V.jpg
    167 KB · Pregleda: 22
Nazad
Vrh Dno