Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Istekao edit.

Spoke too soon. Kad računar ode u sleep i nakon toga kad ode monitor u sleep, opet nema signala.
Treći drajver izbacuju s istim problemom. Nisam bio u čamcu AMD ima krš drajvere, ali evo ulazim u čamac.
 
Ne brini se, nije taj problem AMD ekskluziva. I sa Nvidijom sam na iste probleme naletao.
 
Nije samo do drajvera, već i FW monitora, OS-a...
 
Ali ovde jeste do drajvera, jer je sve ostalo isto kao što je i bilo i radi čim se downgrade na bilo koji drajver iz 2022. kao što je i radilo.
Dok sva tri 2023. imaju isti bug koji se vrlo lako reprodukuje.
 
Da tačno; ALI možda su npr. sada ispravniji drajveri (po standardu/specifikaciji - nude više), ALI monitor nije po standardu itd. i sl.
Viđao sam takve stvari... ;)
 
Imam Alienware 240Hz DP (gasio sam DDC/CI jer to može povremeno da pravi probleme, iako ne pravi na starijim drajverima, ne pravi nikakvu razliku) prikačen i TV preko HDMI, slike nema nigde. Problem jedino sa drajverima iz 2023. (i pri brisanju starih drajvera pre stavljanja novih).
Bez ikakvog čišćenja i vraćanja na 22.11.2 sve radi normalno.
Jesi im prijavio problem? Kod mene radi normalno
Jesam.
 
Da naravno, ali sa tim u launch opcijama pucala mi igra prilikom load-a mape, tako da je to izbaceno.
Cudno, sa tom opcijom nemam problema, niti puca igra niti se dugo ucitava mapa. Jedino sto sam i Model/texture detail stavio na Low po preporuci sa net-a.
 
Evo danas mi se desio dva puta sleep monitora... Tako da isti djavo... Videcu da update sutra na ovaj 23.3.1
 
Juce sam stavio ove poslednje drajvere sa DDU i bukvalno kako udjem u neku igricu, ovaj drugi monitor se gasi na svakih 1minut, a ovaj primarni 1-2 x na sat vremena. Ja ne znam sta je ovo, dolazim u iskusenje da prodam relativno novu 6800xt i uzmem neku slabiju nvidiu...
 
A kako ti radi sa ovim iz 2022? Ja sam trenutno ugasio mogućnost da monitor ode u sleep i nemam druge probleme (trenutno) jer me mrzelo da opet se vraćam 22.11.2
Jesi li na Win 11 ili 10? Ja sam na 11.
 
Prve drajvere sto sam koristio su bili 22.11.2 i radilo je sve super. Medjutim dosao novi SSD, uradio format, novi win i iste drajvere i od tada problemi. Cesto se desi freeze. Od tada update drivere na poslednje, sad nemam vise random freeze, ali monitori odu u sleep na random. WIN 10 je...
 
Vidi ovo.
A direktan link ka rešenju iz tog članka je ovde.
 
Poslednja izmena:
Uradio sam i ne pomaze. Za sada moram da ugasim jedan od monitora kada sam u igri, inace oba odlaze u sleep
 
Ja sam definitivno izgubio strpljenje, AMD jednostavno NIJE sposoban da napravi drivere a da radi kako treba na svim kartama. Od starta se mučim sa 7900XT, konačno prije 20 dana provalim zašto sam dobijao freeze (u toku surfovanja, u Chromu mi se dešavao često + ako ode u sleep nema šanse da ne popijem freeze) Smanjim refresh rate sa 165hz na 144Hz i riješim problem.

Sad upravo instalirah ove nove drivere i sad popijem freeze čim upalim youtube video (počnu artifekti prvo pa drver crash pa onda freeze)
3d mark ili šta jače da ne pominjem, bruka AMD, bruka.

Znam da ću sa rollback vjerovatno riješiti problem ali u ovoj klasi ja da razmišljam kako će koji driver i šta da radi - ne pada mi više na pamet.
 

Prilozi

  • IMG_0679.jpg
    IMG_0679.jpg
    801.2 KB · Pregleda: 30
Izgleda, iskreno kod nvidie nisam o ovome vodio računa uopše, uvjek update na poslednji driver i vozi miško.
Najveća mi je misterija što sada ni stari driveri ne rade, tj. rade identično kao novi a radili su mi odlično do jutros.
 
Windows update?
 
Pa zbog toga sam se prvo i javio na Win 11 temi, danas sam instalirao i ovaj poslednji kumulativni update pa pomislih da nije on problem. Upravo radim uninstall pa da vidimo...

edit: Isto sve, obrisao zadnji update, ponovo instalirao pretposlednji driver, artifekti svuda, crashuje čim pustim nešto. Da napomenem da bez drivera nema artifekata i YT video puštam bez problema.

edit2: artifekata nema dok ne odradi u instalaciji drivera onaj klasičan flicker dok instalira drivere kad se izgubi slika na sekundu.
Evo kako to izgleda - https://www.veed.io/view/5eabd181-1e00-48d1-9889-379b1b8b660c?sharingWidget=true&panel=share
 
Poslednja izmena:
To se uvek događa pri instalaciji drajvera, crni ekran dok menja drajver je prvo mora da ugasi stari a posle menja razoluciju da bude ista kao monitor.
 
To se uvek događa pri instalaciji drajvera, crni ekran dok menja drajver je prvo mora da ugasi stari a posle menja razoluciju da bude ista kao monitor.
Nismo se razumjeli, znam da to uvjek radi i da je to normalno nego kažem da se posle toga tj. kad "legne" počinju artifekti.

@danilo989

Po netu nalazim još ovakvih slučajeva s tim što se njima to počelo dešavati još prije 2 mjeseca, isto ova karta...
 
Nazalost isti problemi... Najgore je sto drajveri koji su mi radili pre bez problema, sad takodje ne rade...
 
Izgleda da samo Rx7900 imaju taj problem
 
Dobro je da sam se nvidiu odlucio a lomio sam se izmedju 7900xtx
 
Po netu nalazim još ovakvih slučajeva s tim što se njima to počelo dešavati još prije 2 mjeseca, isto ova karta...
Pokreni Linux Live usb pa pusti neki GPU stress test, ne znam šta je dostupno na Linux-u
 
Nazad
Vrh Dno