Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Rollback nije riješio problem, odradio novu instalaciju, odmah instalirao posle instalacije predzadnje drivere sa kojim do juče nisam imao problema - ista situacija. Izgleda je zbilja felerična grafika, reklamiraću je.
 
Znam da zvuci glupo, ali dosta sam vidjao da su kablovi pravili problem u takvim situacijama. Znam da smo i ranije imali diskusiju oko kablova, i da nisu resili probleme koje si ranije imao, ali mozda da kupis neke Club3D DP kablove koje vaze za najkvalitetnije i eliminises to kao potencijalni problem. Po meni je to jednostavnije za probati nego cekati RMA.
 
Znam da zvuci glupo, ali dosta sam vidjao da su kablovi pravili problem u takvim situacijama. Znam da smo i ranije imali diskusiju oko kablova, i da nisu resili probleme koje si ranije imao, ali mozda da kupis neke Club3D DP kablove koje vaze za najkvalitetnije i eliminises to kao potencijalni problem. Po meni je to jednostavnije za probati nego cekati RMA.
Probao sam HDMI kablom, toboš instalira driver ali nakon restarta dobijem ovu grešku kad krenem AMD software da startujem i naravno žuti uzvičnik u device manageru, rezolucija 1024x768 i to je to.

Pun je net ovih problema sa 7000 serijom, bukvalno 10 različitih problema zna da bude (meni su se desili skoro svi) a potencijalnog rješenja ni na vidiku.
 

Prilozi

  • Error AMD.png
    Error AMD.png
    236.4 KB · Pregleda: 36
@BitrAtE

Skini drajvere u racunar, ugasi net da nemas izlaz na isti, obrisi drajvere sa DDU u safemodu, resetovace se sam komp i onda instaliraj ove drajvere sto si skinuo sam sa amd sajta.

Kada to uradis odradi ovo:

Way 3. Enable/Disable Windows 11 Automatic Driver Updates with Registry Editor​

  1. Press Windows + R, type regedit, and press Enter to open Registry Editor.
  2. Go to: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DriverSearching.
  3. Double-click DriverUpdateWizardWuSearchEnabled and set its value to 0. This will stop Windows 11 automatic driver updates. To enable the automatic driver updates again, follow the same operation to set its value to 1.
I tek onda resetuj racunar i pusti ga na net.
 
Ma nema leba, probao sam i na čistu instalaciju Windows 10, isti slučaj. Izvadih grafiku upravo primijetio sam da je veoma topla, gotovo svuda, definitivno nešto nije u redu sa njom.
 
Onda ne razmisljaj puno nego pozovi gde si je kupio i vrati je nazad i trazi da ti daju drugi model. Mogu da je nose u servis ali svi znamo koji je ishod i da ce da ti je vrate uz obrazlozenje sve je ispravno. Zato ne posustaj pa ako mozes trazi da ti daju 4080 uz tvoju doplatu.
 
Onda ne razmisljaj puno nego pozovi gde si je kupio i vrati je nazad i trazi da ti daju drugi model. Mogu da je nose u servis ali svi znamo koji je ishod i da ce da ti je vrate uz obrazlozenje sve je ispravno. Zato ne posustaj pa ako mozes trazi da ti daju 4080 uz tvoju doplatu.

Kako ono ide... i posle je mrmot zavio čokoladu u foliju. :)

Svi bi mi voleli da idemo van procedura, ali često ne ide tako.
 
Pa nije bas ni tako kako ti kazes, znam coveka sto je kupio ddr5 ram preko madjara i pravi bsod, poslao na reklamaciju oni ram testirali na fabrickoj brzini a ne sa ukljucenim xmp profilom i vratili mu ram kao sve je uredu, uzeo drugi kolega njegov ram da testira kod sebe isti problemi i sada vratio nazad uz napomenu da testiraju sa xmp.

To ti je samo jedan od primera kako ce se zavrsi njihovo testiranje, i ne kazem ja da on ide mimo protokola jer mu nece dozvoliti drugacije da bude ali i bez da sam mu ja napisao sigurno je svestan sta ga ceka ako je karta felericna a koliko su u nasim servisima ili tudjim agilni da utvrde problem i rese garanciju i bas iz tog razloga sam mu napisao da trazi drugi model uz doplatu.
 
Ma nema leba, probao sam i na čistu instalaciju Windows 10, isti slučaj. Izvadih grafiku upravo primijetio sam da je veoma topla, gotovo svuda, definitivno nešto nije u redu sa njom.
Aha to je tvoj problem... ALI Ne tako. Ni DDU, ni sprečavanje apdejta drajvera ni ništa neće pomoći! 😉

PRVO staviš svoj zadnji AMD drajver (može i nakon DDU), zatim PUSTIŠ (glupavi) WU da instalira svoje; I sada GLAVNI korak je da odradiš rollback to previous driver, i onda tek imaš ŽELJENI drajver!! + Poželjno ga je još jednom pregaziti samog sa sobom, i dalji apdejtovi rade normalno bez konflikta! 😅
 
Kao kada bi drvoseči dao da radi neurohirurgiju... Tako mi deluje ta skupina AMD-ovih softveraša.
 
U ovom konkretnom primeru je kriv WU od MSa... 😁
 
Aha to je tvoj problem... ALI Ne tako. Ni DDU, ni sprečavanje apdejta drajvera ni ništa neće pomoći! 😉

PRVO staviš svoj zadnji AMD drajver (može i nakon DDU), zatim PUSTIŠ (glupavi) WU da instalira svoje; I sada GLAVNI korak je da odradiš rollback to previous driver, i onda tek imaš ŽELJENI drajver!! + Poželjno ga je još jednom pregaziti samog sa sobom, i dalji apdejtovi rade normalno bez konflikta! 😅
Bavio sam se dosta gimnastikom, i previše, reklamirao sam danas grafiku, vjerujem da ću sjutra imati odgovor.

Najveći je problem što ću za bilo koju drugu varijantu morati da mijenjam kućište što nikako nisam htio...
 
Aha to je tvoj problem... ALI Ne tako. Ni DDU, ni sprečavanje apdejta drajvera ni ništa neće pomoći! 😉

PRVO staviš svoj zadnji AMD drajver (može i nakon DDU), zatim PUSTIŠ (glupavi) WU da instalira svoje; I sada GLAVNI korak je da odradiš rollback to previous driver, i onda tek imaš ŽELJENI drajver!! + Poželjno ga je još jednom pregaziti samog sa sobom, i dalji apdejtovi rade normalno bez konflikta! 😅
Metodu koju sam mu ja napisao, sa njome nema sanse da windows instalira drajvere za graficku kada mu u registry to zabranis. I samo tako moze da bude siguran da mu wu nece poremetiti drajvere koje je on stavio a ova tvoja metoda je preko prece naokolo blize.
 
Bavio sam se dosta gimnastikom, i previše, reklamirao sam danas grafiku, vjerujem da ću sjutra imati odgovor.

Najveći je problem što ću za bilo koju drugu varijantu morati da mijenjam kućište što nikako nisam htio...
Šteta što nisi stigao ovo probati ja sam to imao na laptopu (HP Victus: AMD Integrisana od R7 5800H + RTX 350Ti), i dok ovako nisam uradio, nije imalo šanse staviti AMD drajvere da rade...
Ali to je MS kriv!!
Metodu koju sam mu ja napisao, sa njome nema sanse da windows instalira drajvere za graficku kada mu u registry to zabranis. I samo tako moze da bude siguran da mu wu nece poremetiti drajvere koje je on stavio a ova tvoja metoda je preko prece naokolo blize.
Ima ima! 😁

Meni to uradio i nakon zabrane kroz: DDU, Local Group policy editor, Registry, Device installation settings! :ROFLMAO:
Govorim iz iskustva.. ;)
 
Probao sam HDMI kablom, toboš instalira driver ali nakon restarta dobijem ovu grešku kad krenem AMD software da startujem i naravno žuti uzvičnik u device manageru, rezolucija 1024x768 i to je to.

Pun je net ovih problema sa 7000 serijom, bukvalno 10 različitih problema zna da bude (meni su se desili skoro svi) a potencijalnog rješenja ni na vidiku.
To je poznati problem sa Windows Update, Microsoft kaže da je do pogrešnih ID od proizvođača, proizvođači da je do Microsoft. Jedino ne rešavaju problem.
I nije samo za AMD.
 
Ja sam skinuo na Majorgeeks neki programcic koji ti izbaci listu updated-a i tu obicno bude AMD za grafiku, to stikliram i on ukloni da se ubuduce pojavljuje ili jos gore sam instalira.
 
Pa ima W11 isto to
1678862976280.png
 
Na kraju je grafika bila ipak felerična kako sam i sumnjao od samog starta, vraćen mi je novac.
 
uh, bad taste in mouth :(

imas nesto u planu?
 
Uzet Aorus Elite 7900XTX u zamjeni :)
 
Pala u vodu ta teza jer je fabrički neispravna grafička bila pa sam se džaba mučio. :)
 
Javi kako ide s novom, sad otkriješ da ipak ni drajveri ne valjaju. 😈
 
Evo je vozim u gepeku od juce, dako se sjutra nakanim da sastavim build jer sam i novo kuciste uzeo zbog nje :)

Edit: ako mislis kad sam stavio 7900xt posle 3070 nisam, iz safe mode-a odradio ddu. Posle sam odradio cistu instalaciju i nije pomoglo, kao sto rekoh felericna grafika bila.
 
Imam isti problem u pitanju je RX6600 powercolor, instaliram drivere a zatim posle nekih 4 sata WU ubaci neke svoje isprobao sam sve metode al nista ne pomaze sta da radim uzeta u radnji? Windows je 10 22H2
 
Imam isti problem u pitanju je RX6600 powercolor, instaliram drivere a zatim posle nekih 4 sata WU ubaci neke svoje isprobao sam sve metode al nista ne pomaze sta da radim uzeta u radnji? Windows je 10 22H2
Moju nisi sigurno, i jedina radi... ;)
 

AMD Software: Adrenalin Edition 23.3.2 Release Notes​





Article Number

RN-RAD-WIN-23-3-2

Highlights​

  • Support for:
    • Resident Evil™ 4 Remake
    • The Last of Us™ Part 1
    • Additional Vulkan® extensions. Click here for more information.

Fixed Issues​

  • Application crash may be observed while playing UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection on some AMD Graphics Products, such as the Radeon™ RX 6700 XT.
  • Application crash may be observed while playing Genshin Impact™ on some AMD Graphics Products, such as the Radeon™ RX 6750 XT.
  • Corruption may be observed while playing It Takes Two™ on Radeon™ RX 7000 series GPUs.
  • Connection failure or black screen may be observed using Parsec client with AMD decoder setting.
  • The Performance Tuning Stress Test may intermittently lower GPU usage before test completion.
  • The Performance Metrics Overlay may intermittently resize across the display on some AMD Graphics Products such as the Radeon™ RX 6600M.
  • The Performance Metrics Overlay may have some missing units when enabled, or situationally become truncated after changing display scaling settings.

Known Issues​

  • High idle power has situationally been observed when using select high-resolution and high refresh rate displays on Radeon™ RX 7000 series GPUs.
  • Video stuttering or performance drop may be observed during gameplay plus video playback with some extended display configurations on Radeon™ RX 7000 series GPUs.
  • Some virtual reality games or apps may experience lower-than-expected performance on Radeon™ RX 7000 series GPUs.
  • Video playback using hardware accelerated browsers may appear blurry during upscale on some AMD Graphics Products, such as the Radeon™ RX 7900 XT.
  • Brief display corruption may occur when switching between video and game windows on some AMD Graphics Products, such as the Radeon™ RX 6700 XT.
  • Mouse cursor may appear invisible in Citrix Workspace™.

Important Notes​

  • Factory Reset has been temporarily disabled as precautionary measure while we address isolated installation issues that have been reported during PC upgrades.

1679525036247.png
 
Moju nisi sigurno, i jedina radi... ;)
nazalost kad kliknem na rollback to previous driver izbaci eror :(

sta se desava odem u device manager odaberem graficku uradim update driver sve vrati kako trbea pojavi se ikonica za AMD adrenalin pustim klinu da igra fortnite posle 2-4 sati izbaci ga iz igrice i restartuje pc desni klik nema amd adrenalin i sve moram ponovo da radim update drivera i sve tako u krug graficka je nova uzeta u monitoru pre 5 dana
 
Nazad
Vrh Dno