Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

ovo kontam ne "mecati" na rx 570? nista nece postici
 
Sa ovim i prethodnim drajverima, zapravo od kad imam novu graficku, 6950xt (ranije imao rx580), prilikom svakog ponovnog ukljucivanja racunara, wattman mi resetuje undervolt na default.
Kad load-ujem moj profil, racunar moze da radi danima bez problema, sve igrice, nikad ne pucaju drajveri, ali kako ga iskljucim i ukljucim, tako se resetuje.
Koji mu je?
Pokusaj da ugasis ULPS i onaj fast startup ili kako se vec zove
 
Uglavnom je "windows was not properly shut down"
To je razlog zasto se drajver resetuje. Windows misli da se nije ugasio kako treba pa se i drajveri "prilagode" tome. Ume nekad da bude bez razloga taj error, do Windows-a je.
 
To je razlog zasto se drajver resetuje. Windows misli da se nije ugasio kako treba pa se i drajveri "prilagode" tome. Ume nekad da bude bez razloga taj error, do Windows-a je.
krastavac, ne znam koji mu je. Uzeo sam sve nove komponente sredinom/krajem decembra, samo sam ssd i hdd prebacio iz starog kompa. Odradjeno formatiranje i clean install 2 ili cak tri puta, ne secam se.
I meni ce ko nekom liku na redditu, po navici kad ukljucim komp, desni klik, drajveri, load profile :🫠

Edit- odradio sam power troubleshoot, https://prnt.sc/aI8p-5kuFOUB, nasao mi je "minimum processor state is too high" gresku, fiksovao, restartovao sam komp, wattman nije vracen na default.
Edit2- nista nisam cackao oko toga tako da ne znam zasto je tako bilo.
 
Poslednja izmena:
Sa ovim i prethodnim drajverima, zapravo od kad imam novu graficku, 6950xt (ranije imao rx580), prilikom svakog ponovnog ukljucivanja racunara, wattman mi resetuje undervolt na default.
Kad load-ujem moj profil, racunar moze da radi danima bez problema, sve igrice, nikad ne pucaju drajveri, ali kako ga iskljucim i ukljucim, tako se resetuje.
Koji mu je?
isto mi se desavalao dok nisam uradio reset shader cache
 
U majku mu, pa ovo je baš bilo brzo :D
 
Ima li neko informaciju da li je sa novim drajverom ispravljen CSGO bag sa 6xxx serijom (dugačko učitavanje mape) i da Elite Dangerous bubice?
Da ne instaliram bezveze pa da se vraćam opet na 22.5 ako ne radi...
 
Oba 23 drajvera dovode do toga da ako ekran ode u sleep, dobijem samo black screen i mora restart. Tako da sam se vratio na 22.11.2.
Ajde i da im je prošlo da nisu primetili jednom, ali izdali su dve verzije s istim problemom, još je ova druga WHQL (očigledno ništa ne znači).
 
Oba 23 drajvera dovode do toga da ako ekran ode u sleep, dobijem samo black screen i mora restart. Tako da sam se vratio na 22.11.2.
Ajde i da im je prošlo da nisu primetili jednom, ali izdali su dve verzije s istim problemom, još je ova druga WHQL (očigledno ništa ne znači).
To i mene najvise iritira, doduse ja sacekam minut pa iskljucim i ukljucim monitor, tada proradi...
 
Jedno pitanje kada hocu da pokrenem igru a da bude ukljuceno freesync. U display mi stoji AMD freesync ON, na monitoru je uklucenjo (iiyama inace) a u igrama treba da iskljucim vsync? Ako je ovako onda ne radi, ako je ukljucen vsync onda nisam siguran da sam dobio sta sam trazio. Ima neki software od amd-ea da testiram da je dobro podeseno?
 
koliko imas fps u igri?
 
Od igre do igre ali tera preko 60,70,... podesim da dobijem veci
 
Probaj ova dva programa da vidis jel radi VRR
 
whql-amd-software-adrenalin-edition-23.3.1-win10-win11-mar7.exe

evo novih danas
 
Oba 23 drajvera dovode do toga da ako ekran ode u sleep, dobijem samo black screen i mora restart. Tako da sam se vratio na 22.11.2.
Ajde i da im je prošlo da nisu primetili jednom, ali izdali su dve verzije s istim problemom, još je ova druga WHQL (očigledno ništa ne znači).
Je li popravljeno?
 
Kako mi da znamo kad nije ni zavedeno kao known issue, tako da jedino da probas i vidis da li je popravljeno
 
Za sada nisam jos imao black screen i pucanje drajvera sa ovim novim, mada doduse ne igram vise WOW gde se to i desavalo... Sto se tice CSGO load screen, prilikom pokretanje mape sa faceita, idalje mi treba 2minuta da udjem na server.
 
Ovo mi je prvi bug koji sam primetio posle x godina, ide Alien Isolation skoro 11 sati a uopste nije ni instaliran

1678219127040.png
 
to ti mislis da nije :alien:
 
Bio je bag ako imas instaliran Kaspersky da detektuje njegov avp.exe
 
Izgleda da se sad ekran budi, bar dva puta koliko sam testirao. Na prethodnim verzijama odmah ne radi.
 
Nazad
Vrh Dno