Šta je novo?

Asus Eee PC - diskusija

E ovako ja bi da pitam nekog ko je koristio EEE PC...sledece...

1.Zanima me da li je sposoban da izdrzi 13-14 sati rada na punjacu sa izvadjenom baterijom(koristio bi ga kao download masinu...znaci prikacen na USB rack sa HDD) a da se ne pregreva i slicno...
2.Ako vec dolazi do pregrevanja i to da li postoji nesto za hladjenje malenog Asusa...
3.E sad posto sam ja razmisljao o EEE PC kao o glavnom i jedinom racunaru(volim minimalizam) a snage za moje potrebe ima i previse(download,filmovi,Bench,OFFice,i tako malo rada,muzika) zanima me npr taj VGA izlaz...znaci ja bi kad gledam filmove njega pustio na 17inca LCD monitoru na 1280*1024 rezoluciji(jel moze on to da izgura...kontam da moze jer je ipak to 945 chipset sa valjda nekom 945Grafikom ili sta vec)
4.Igrice me ne zanimaju ali bi mogla Zuma,BejeW.,WarcraftIII,definitivno PSX emulacija...i tako to...

5.i ovo je zadnje...Jedino sto me odvraca od kupovine EEE pc jeste ta baterija...A sta kad ona rikne...jel ima gde da se nabavi rezerva...i koliko to kosta


Hvala ljudi na pomoci...

Znaci EEE PC kao glavni komp u kuci...

Na tvom mestu bi razmislio o mac mini-u (poshto rechesh da volish minimalizam) definitivno bi zadovoljio sve tvoje potrebe, sem ovog dela sa igricama to stvarno ne znam kako bi ishlo na mac-u.

:wave:
 
zar je moguce da nece biti u ponudi kompletan model 4G 701 sa web kamerom. sve moguce radnje sam pozavao i vecina ima samo slabiji 'surf' model
 
Polako, da se prvo uzme lova za ovaj slabiji model ;)
 
Ma za igrice nije ni bitno ali nesto ne znam da se taj MAC mini uklapa u moj budzet...Ne smem ni da pogledam cenu...

Inace znam da su corava posla da to bude glavni komp(mislim ne mora) moze biti opasan sekundarac...Ne znam obozavao sam na PSP da gledam STAR TREK i STAR GATE pred spavanje a tek sta bi bilo na 7 inca...plus nema muke sa modovanjem i konvertovanjem serija...A cak sam i nasao 4gb flash USB za nekih 1200din sto bi mi bio odlican hardic za EEE PC tako da....

Mislim da cu ga kupiti pa makar mi bio i sekundaran komp...Cekacu da Eurolink otvori prodavnicu u Novom SAdu pa da se pocastim lepo jednim Asusom...Josh kad bi cen abila ispod 250e to bi bilo idealno...
 
Aha a to je desktop...Meni Laptop treba...nedavno sam video na oglasima neki MAC laptop od 12 inca za 300e ali ispari mi oglas nema ga :)

Pa ono moj budzet je negde 400e ali ne zelim bash sve da spiskam...Uskoro se zaposljavam u IT sektoru tako da ce mi neka vrsta prenosne stvari trebati...jezim se od mobilnih telefona na dodir i palm top uredjaja a laptop ogromnih dimenzija mi se ne nosa...

Mada i ovaj servis kojim se sad bavim ponekad zahteva laptop tako da...A i stvarno je kul sprava...samo da imam negde u Novom Sadu da ga kupim bez ikakvog cekanja i to u crnoj/zelenoj varijanti bilo bi super...
 
Evo jos jednog (ne cenovnog) konkurenta...

Kohjinsha E8

image0_thumb2.png


Windows XP
AMD Geode LX800 processor
40GB HDD
512MB RAM
Memory card reader
Battery life : 3.5 hours
Resoulution: 1024×600
Price = US$600
 
Aj aj aj aj...Onda birati malo jednostavnije stranice do nekih 300-400kb....dok trepnesh 1mb surfa i josh tako 1000puta i to je to....

Hvala ljudi...Ipak cu ja skupiti za punokrvan bez ikakvih vezivanja i tako to...270e nije strassno...HAHAHAHAHA

Moram ga imati iako nemam pojma sta ce mi


Story of my life. Isto rekoh sebi za HTC-a kog sam uzeo...a onda pola meseca nisam imao para 'leba da jedem.

* * * * * * *


elem, ono sto legalnim putem ulazi u zemlju i sto ce biti u prodaji - vise od 50% kolicina ce imati CT. Hoceli ga isforsirati sa telekomovim ugovorom ili ce moci i bez istog!? Kapiram da ce cena biti ipak jaka za kupovinu bez 3G ugovora. Ne verujem da ce ga iko dati ispod 250 ojra.

Elem, ono sto me najvise zanima je pomenuta kompatibilnost sa XP-om. Ok, moze da se stavi XP, mada je procedura instalacije istog malo odstupa od standardne, ali...koliko ce XP da bude funkcionalan na ovom malisi!?
 
Pa trebalo bi da bude mnogo brzi... zbog SSD-a. A ostalo... morace da se tweakuje.
 
Elem, ono sto me najvise zanima je pomenuta kompatibilnost sa XP-om. Ok, moze da se stavi XP, mada je procedura instalacije istog malo odstupa od standardne, ali...koliko ce XP da bude funkcionalan na ovom malisi!?

Možeš da instaliraš punokrvan XP a možeš i neku mini verzuju... za bilo koju da se opredeliš bićeš zadovoljan funkcionalnošću... Naravno ništa od preteranog multitaskinga ali po rečima korisnika potpuno zadovoljava potrebe prosečnog korisnika.


@miljan

Pa trebalo bi da bude mnogo brzi... zbog SSD-a. A ostalo... morace da se tweakuje.

Ovde možeš to bolje da pogledaš
 
Poslednja izmena:
Evo upravo sam se vratio iz pc4u i uzeo sebi jedan crni primerak :) \o/

Totalno je besuman dakle ko pasivan kuler, greje se ali nista strasno. Updejt po defaultu nije nesto sto se naravno moze tvikovati. Ovaj sto sam ga ja uzeo ima YU tastaturu nazalost ali samo im je takav stigao.
 
Počelo je POČELO!

Javili sinoć u PS4U da je stigo "my precious", jutros uzeo, ubacio 2Gb rama, i zalemio 8GB flash na konektor od kamere...

Lepo sa donje strane sa duplofan (lepljiva sa obe strane) trakom zalepio pored rama, na prazno mesto od pci konektora, zalemio žičice, i odlemio malu diodicu sa flash-a, dami ne svetli...

Dobra je fora što se u bios-u flash može i isključiti, pošto prepoznaje kao kameru, pa kad ne treba-disable(da štedimo bateriju) ;)

Sad još samo da se stavi nLite XP...
 
koji konektor od kamere jel to na surf modelu posto sam zvao istu firmu i kazu da nemaju modela sa kamerom. Jedino ako mislis na predvidjeni prikljucak na ploci ali bez postojace kamere
 
Ma ja sam uzeo portabilni 2.5" hard od 80 giga da se ne zajebavam sa sitnom boranijom ono na tom od 4 GB samo drzim system a na ovome sve ostalo :)
 
Počelo je POČELO!

Javili sinoć u PS4U da je stigo "my precious", jutros uzeo, ubacio 2Gb rama, i zalemio 8GB flash na konektor od kamere...

Lepo sa donje strane sa duplofan (lepljiva sa obe strane) trakom zalepio pored rama, na prazno mesto od pci konektora, zalemio žičice, i odlemio malu diodicu sa flash-a, dami ne svetli...

Dobra je fora što se u bios-u flash može i isključiti, pošto prepoznaje kao kameru, pa kad ne treba-disable(da štedimo bateriju) ;)

Sad još samo da se stavi nLite XP...

Koju memoriju guta?
 
Obicnu za lapove DDR2 667 MHz

A evo i prvih mana koje sam ja zapazio
Plavizub ne radi out-of a box ali kapiram da moze da se namesti.
Zvuk je bas slab cak i sa slusalicama.

evo i kako izgleda forum dakle nema skrolovanja na njemu

benchbq2.png
 
Poslednja izmena:
A vec sam se ponadao da sam mozda slucajno preskocio bluetooth prilikom citanja specifikacije :D
 
jel neko ima problema sa tastaturom?
konkretno "space" kod mene reaguje samo na pritisak po sredini :(
 
Blagi offtopic :d
Gledam moj space na tastaturi, uglačao se sa desne strane, po sredini ima samo mali trag, a na levoj strani nema nikakvog traga. Šta da radim kada nisam išao u školu za pravilno kucanje :)
 
Konacno i u PAKOM-u ASUS EeePC 4G Surf.
<<<INTRUDER ALERT>>>
Jel mozes da das kratak opis kako si sve izveo(gde koju zicu lemis i odakle si vukao struju??), koji ram si uzeo i koji flash od 8GB(naravno i cene), i kolika ti je brzina upisa i citanja tog flesha???
 
Poslednja izmena:
imas o raznim modifikcaijama u bas u ovoj temi... na pocetku... (tacnije ovde) ;)

a za brzinu se nadam da ce Intruder_Alert da napise...
 
Imam jedno pitanjce a vezano je za tastaturu ovog Asusa. Video sam u par radnji da ima Yu tastaturu. Da li ce svi koji budu dolazili kod nas imati YU tastaturu ili ce biti i sa US? Posto bi mi US vise odgovarala. Takodje, jel' ima neko neke informacije hoce li se pojaviti i jaci modeli ( 8GB i 1GB RAM-a )? Bez obzira koliko nesto platim, ako je novo, mislim da je bezveze da posle sam moram da se zezam sa lemljenjem memorije i tim stvarima...
 
Sto bi lemio? Zakacis externi USB hard i milina. Bas ces time sto bi zalemio flash od 8 giga dobiti nesto :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno