Šta je novo?

Asic miner DA ili NE

Upravo... ja skidam kapu kinezima za vrhunsku snalazljivost i inovativnost u BTC trzistu (naravno, ne i za prevare).

Ma gde tu ima snalazljivosti i inovativnosti, te cipove prave fabrike a dizajn ionako drpe od BFL-a i slicnih, to je kineska inovativnost vec 30 godina
 
Iako se takodje kao i svi nadam skoku BTC valute, treba biti realan i prihvatiti cinjenicu da to ne zavisi od nas vec trenutno velikim delom od avalon tima, koji po potrebi menja vecu kolicinu BTC. Samim tim i obara cenu.
Zasto ih nije briga za cenu? Realno, zato sto je skupljena tona novcica po za njih lakim uslovima, rudarili su asicima dok ostali nisu ni sanjali o tome.
Tako zaradjen BTC je njih kostao manje nego sve nas i njima se isplati i na 80$ da ga menjaju, ako im treba kesa.

Treba biti obazriv veoma sa prognoziranjem cene BTC u narednom periodu. Iako je skok na 130$ vec tu, lako se moze desiti preko noci da padne na 80-90$ ako se nekome ide u LasVegas npr... tuzno ali istinito. Ne hejtujem BTC vec situaciju koju su napraili i pod kojim okolnostima najvise avalonci, a onda i ostali.
I to ce biti neko vreme od najmanje 6 meseci dok se i ostale ekipe ne ustale na trzistu i uzmu svoj deo kolaca od trenutnih lideera.

EDIT:
Zaboravih da kazem da su batch 3 refundirali preko noci maltene... Onaj ****** Yifu je stvarno ******... Tako da money back za cipove postaje realna opcja.
 
Poslednja izmena:
Koji % ukupnih BTCova cenite da drze ti monopolisti (Avalon, BFL ili ko vec)?
 
Koji % ukupnih BTCova cenite da drze ti monopolisti (Avalon, BFL ili ko vec)?

Nema tu puno mistifikacije...Racunaj da se na desetak dana (posto korekcija diff-a dolazi brze od predvidjenih 14 dana) otvori 2016 blokova po 25 novcica...Dakle svakih desetak dana novih 50K BTC-a. Predpostavi da je udeo Asica sada ogroman, ali u januaru-martu veoma mali. Ne verujem da su Asici iskopali vise od 60% BTC-a za ceo period poslednjih 8 meseci. Ali ako i jesu, to iznosi oko 720K BTC-a. Uzmi u obzir da su Avalonci oteli gomilu BTC-a preorderom (300+300+600 Asica po 80 BTC-a=oko 100K). Tesko je napraviti pravu racunicu, posto su sigurno i kupovali, a ne samo prodavali, ali cenim da avalonci imaju do 1mil, sto je manje od 10% ukupne kolicine. Za BFL ne mogu ni da predpostavim, jer se o njima vrlo malo zna.
 
Poslednja izmena:
ma kakvi monopolisti, daleko smo mi od toga.

čak i u slučaju da su samo proizvođači sa svojim mašinama kopali u prethodnih 8 meseci ne bi skupili ni tih 10 % novčića koji su u opticaju.

bitcoin se kopa 4 godine. ne zaboravite da su nekada nagrade po bloku bile 50 BTC-a i da je dnevni supply bitcoin-a manje-više fiksni. ;)
 
ma kakvi monopolisti, daleko smo mi od toga.

čak i u slučaju da su samo proizvođači sa svojim mašinama kopali u prethodnih 8 meseci ne bi skupili ni tih 10 % novčića koji su u opticaju.

bitcoin se kopa 4 godine. ne zaboravite da su nekada nagrade po bloku bile 50 BTC-a i da je dnevni supply bitcoin-a manje-više fiksni. ;)

Upravo tako, cisto sumnjam da svi Asic proizvodjaci zajedno imaju vise od 10-15% coina. Cuveni pad sa 266$ izveden je sa 190K coina, odnosno dnevni volume tog dana je bio toliki. Dakle, mogla se lavina inicijalizovati sa 50-tak K BTC-a. Toliko su imali Avalonci tada sigurno. Mogli su namerno oboriti vrednost BTC-a da bi ih kupili ponovo po mnogo nizoj ceni (obezbede BTC za eventualni refund, posto su vec tada sprovodili zajeb) i dovoljno BTC-a za laksu kasniju manipulaciju, + gomilu US$ za verovatno vracanje kredita dignutih za razvoj i proizvodnju ASIC-a. Kockali su se i dobili, to je sigurno, a gde su danas to mi ne mozemo znati. A ni predpostaviti. Premalo parametara nam je poznato i dostupno.
 
Upravo tako... trziste je trenutno na tom nivou koji je omogucio polu-ozbiljnim kinezima da isplivaju sa verovatno pozamasnim profitom.
 
10-15% je ogromna cifra a ono sto je najbitnije a sto svi vi zaboravljate je to da su svi oni potpuno ubili konkurenciju i da svu proizvodnju btc-a oni drze u rukama. Zato i kazem da su postali monopolisti. S tom kolicinom coina koje su dobili i koje su iskopali mogu da rade sta hoce i da uticu na berzu. A kako vreme bude odmicalo sve vise coina ce imati u svom posedu i sve veci procenat ukupnih coina.
Svi ti coini nisu uopste trebali da budu u njihovim rukama vec u rukama minera koji su trebali da kopaju tim uredjajima koje proizvodjaci ne isporucuju. Apsolutno jesu monopolisti.
 
Avalon (tu mislim na kineza) je od aprila drzao po mojoj proceni prosecno 25% mreze.
Od tada je bilo 26.000 blokova po 25 BTC = 650.000 BTC / 4 = 162.500 BTC maksimalno je nakopao avalon. U parama blizu 20 miliona dolara.
Plus su prodali 1200 masina po 75 coina = 90.000 BTC. To su verovatno vec izmenjali da bi uradili cipove i masine.

Ukupno su prihodovali maksimum 250.000 BTC a ukupno ima 11.626.425 sto znaci da su oni nakopali oko 2% ukupnih BTC.
To nije neka velika kolicina u coinima.

Ali postoji drugo pitanje. Koja kolicina dolara stoji iza BTC-a ?
MCAP jeste preko 1 miliojardu ali ja ne verujem da na berzama postoji vise od 100 miliona dolara kao pokrice.
I sad kada neko ima 20 miliona koje moze povuci, plus bitfury koji sada isto drzi 20$ mreze moze se desiti da ovi sto imaju monopol na asice u jednom trenutku u coinima imaju blizu 50% ukupnih dolara koji sluze kao pokrice BTC-a.
I onda ako krenu da vade lovu ocas posla ide cena dole.
A lova se mora vaditi jer u narednih 6 meseci ASICI ce brzo zastarevati i ogrnomna kolicina novca ce se bukvalno bacati.
 
A sta je pre aprila ove godine?

Zaboravljamo da je ngzhang napravio medju prvima FPGA.
Ja sam moje uredjaje kupovao od lika koji je imao 1,2 Thasha prosle godine. PROSLE GODINE!!! pre polovljenja.

Koincidencija je da zivi u istom mestu odakle je i Avalon tim krenuo. "Koincidencija" je bilo sarkasticno.

A mi grafike pod misku pa trk kuci da upregnemo koje magare. :))) sta da se radi nismo privilegovani :)))
 
Ali postoji drugo pitanje. Koja kolicina dolara stoji iza BTC-a ?
MCAP jeste preko 1 miliojardu ali ja ne verujem da na berzama postoji vise od 100 miliona dolara kao pokrice.
I sad kada neko ima 20 miliona koje moze povuci, plus bitfury koji sada isto drzi 20$ mreze moze se desiti da ovi sto imaju monopol na asice u jednom trenutku u coinima imaju blizu 50% ukupnih dolara koji sluze kao pokrice BTC-a.
I onda ako krenu da vade lovu ocas posla ide cena dole.
A lova se mora vaditi jer u narednih 6 meseci ASICI ce brzo zastarevati i ogrnomna kolicina novca ce se bukvalno bacati.

To je ono sto pricam, da smo u milosti i nemilosti velikih koji prodaju BTC ne gledajuci na interes ostalih i na cenu.
Jednostavno kad im treba kesa razmene koju desetinu hiljada koina.
 
Kineski nacin poslovnosti da su oni vele sila, nagledali bi se ovoga samo tako....
 
A sta je pre aprila ove godine?

Zaboravljamo da je ngzhang napravio medju prvima FPGA.
Ja sam moje uredjaje kupovao od lika koji je imao 1,2 Thasha prosle godine. PROSLE GODINE!!! pre polovljenja.

Koincidencija je da zivi u istom mestu odakle je i Avalon tim krenuo. "Koincidencija" je bilo sarkasticno.

A mi grafike pod misku pa trk kuci da upregnemo koje magare. :))) sta da se radi nismo privilegovani :)))

Da ono je ludilo, kad sam video pre par meseci (sa tvog linka) tog lika sto rasprodaje fpga nisam mogao da verujem da je neko imao to ranije al eto :).

Btw kad vec racunate te Avalonce i ostale, vi to bolje znate i pratite, sta je sa Asicminer-om gde oni tu spadaju? Pa oni su jedni od najjacih, jesu to likovi iz Avalona samo druga "firma" ili sta?
 
Asicminer je firma koja je napravila Asic ali ih nisu prodavali kao preordere, nego su se kupovale "akcije" firme. Kasnije kada su sebi napravili drugu generaciju poceli su da prodaju izarcene Asice ali kao aukciju i za odmah, odnosno sa malim delayom.
 
Poslednja izmena:
Aha, tako sam nekako i mislio, da su posebni. to je onaj friedcat sa onog foruma. Pa jesu onda oni prvi napravili Asic koji kopa BTC ili Avalon? Nije toliko ni bitno, bitno je da ludilo pocelo otkad su krenuli sa kopanjem Asic-ima..
 
AM ima oko 400k btc-a iskopanih do sada, najavili su 200TH u prvom batch-u druge gen. cipova. Ko ima btc mislim da je sad vreme kupiti njihove akcije.
 
200TH? Lepo. 200 ovi 300oni itd...stvarno je pitanje kada ce se isplatiti neki relativno skroman ASIC koji ljudi uzimaju sa isporukom za mesec-dva...hmm.
Btw ja bih sigurno kupio akcija vise da imam dosta BTC. A posto imam sicu onda sam uzeo 1 :D dok je kostala oko 1,2 BTC-a, sad vidim da je dosta skocila cena
 
Poslednja izmena:
AM konstantno gubi % tržišta, tj. broj pronađenih blokova.

Oni nisu prodavali izarčene ASICminere, nego su jednostavno viškove svojih 130 nm čipova uvaljivali po bahatim cenama. Jednostavno, za 100 TH i 130 nm je potrebna omanja elektrana da bi to napajalo. Za 200 TH moraju da naprave novi čip, tako da oni žestoko kasne, i BitFury ih je uhvatio nespremne. 200 TH na kraju godine neće biti ni 10 %. akcije su im žestoko precenjene.

Sa druge strane u pripremi je 200 TH bitfury rudnik. Ja imam već 20 akcija, i samo čekam kada će da ga puste u pogon i da krenu sa isplatom dividendi. :D

ghash.io je privatan pool, nije to to.
 
Poslednja izmena:
200TH? Lepo. 200 ovi 300oni itd...stvarno je pitanje kada ce se isplatiti neki relativno skroman ASIC koji ljudi uzimaju sa isporukom za mesec-dva...hmm.
Btw ja bih sigurno kupio akcija vise da imam dosta BTC. A posto imam sicu onda sam uzeo 1 :D dok je kostala oko 1,2 BTC-a, sad vidim da je dosta skocila cena

Steta mogao si da je prodas po 4btc-a po akciji, sad koliko vidim je pala cena na 2,5btc. Ovo je tacno sto je genijalcin napisao da gube % ali to sad vise i nije bitno od svih mangupa oni su tj. Friedcat ubedljivo najvise izvukli iz cele ove price.
 
Da steta, sad gledam da je dosta pala cena dok sam bio na moru naravno.
 
Mozda nije lepo da kazem u ime svih ali @Gen vracaj sve prASICe odnosno refund, ako mozes , ovo vise nema smisla, izgleda da je moj proracun od pre desetak dana tacan dif ide na 85 i za desetak dana na 110 sto gubi vise svaki smisao, a prASICima ni traga ni glasa iz****li su nas samo tako.Cak i ovaj skok BTC je potvrda nekakve prevare jer dif skace exponencijalno a cena tupka, tako da ni prASICi koji riju ne mogu da ga isprate
 
Mozda nije lepo da kazem u ime svih ali @Gen vracaj sve prASICe odnosno refund, ako mozes , ovo vise nema smisla, izgleda da je moj proracun od pre desetak dana tacan dif ide na 85 i za desetak dana na 110 sto gubi vise svaki smisao, a prASICima ni traga ni glasa iz****li su nas samo tako.Cak i ovaj skok BTC je potvrda nekakve prevare jer dif skace exponencijalno a cena tupka, tako da ni prASICi koji riju ne mogu da ga isprate

Hahahahahaha...

Ista se prica desava kao i svuda, kad je bilo da se kupuje trazilo se mesto preko reda, sad kad treba refund ista prica :)
Ovo ko ona stara; ... kad je*ete Djuku ne zovete, kad je muka, hajde Djuka :)
 
Znao sam da ce biti ovakvih sarkasticnih komentara, da komsiji crkne krava, niko ovde ne proziva Gena, naprotiv covek je ucinio maximum i vise od toga. Ovo je samo jedna konstatacija za neke druge pokusaje, da ako je to moguce ljudi budu obazriviji za neki drugi put, mada je ovo klasicna prevara i tu nema pomoci. Mi smo se ovde svesno kockali neko iz radoznalosti,neko iz profita, neko po inerciji, pa ako postoji ikakva mogucnost ne treba novcice ostaviti kinezima iz principa , i nema potrebe za ovakvim komentarima. Naprotiv trebalo bi da bude drugacijih komentara ali ovo je Srbistan i ne treba da se cudimo sto ovako zivimo, jer nismo za bolje. Mi ce mo da puknemo tih stotinak BTC ali na globalnom nivou to su hiljade koje ce neko mozda samo da obrne ili pokrade.
 
Nista ovde nema sarkasticno, samo kazem da je svuda na svim forumima ista prica.
Sta ste se vi sa njim dogovarali vasa je licna stvar, a kako ste citavu temu sklonili sa foruma, zasto se sada ubacuje ta prica u ovaj topic, koji blago receno nema veze sa vasim aranzmanima.

Posto smo vec malo na tu temu pricali, Avalon je izdao zvanicno saopstenje o refund-u, pa ko zeli moze da ga izvrsi, naravno ako je bio GB onda sa orgranizatorom.
Dakle stvar je izvesna, pitanje je vremena.

I meni uopste nije stalo da tvoja krava crkne, ne znam odakle ti ta ideja. Tolike su krave povrkale, sad se ja uhvatio bas za tvoju... e svasta!
 
Ja npr. nisam ocekivao ovakvu situaciju i Gen. je sada u nezavidnoj poziciji a sto se skoka diff a ja kad Asici nisu stigli do kraja jula kao sto je trebalo vec tada sam hteo da prodam moj pre order (pokusao na forumu tada se ocekivalo krajem avgusta i popio ban od nasih administratora ) elem i ja sam za refund kakav god da je samo da povratim neki novac mislim jedino bi bilo tuzno da nista ne izvucemo sada pogotovo ljudi koji su uzeli vise od jednog Asica :mad:
 
Nazad
Vrh Dno