Šta je novo?

Asic miner DA ili NE

Pa krastavac sami su krivi sto su se zaletali... Ni ozbiljne firme, ni ugovora, nista a uplacivali hiljade i hiljade eura. krastavac, mogu da se zale upravi Vodovoda

p.s. cak i da je ozbiljna kineska firma, i da ih tuze onako sve po redu, mozda bi mogli da ih zatvore (firmu) i posalju u zatvor, ali pare (coin-e) opet ne bi videli
 
A kada sam ja pricao o ovome onda je bilo da sam NEGATIVAN. Gde ste vi videli postenog Kineza? Nema takvog, sve je to go prevarant do prevaranta. Nece 80% ljudi NIKADA dobiti cipove, a onih 20% ce ih dobiti prekasno kada difficulty bude 100+ miliona, a mozda i vise. Sada se vidi da su upropastili BTC, a posto su svi presli na LTC (sitne coine namerno ne pominjem) vidi se da on nema potencijal da nosi teret koji je na njemu jer je ipak vezan za BTC. Pre ili kasnije 90% LTC bude pretvoreno u BTC. To sto ga BTC-E ima kao $/LTC ne znaci skoro nista jer vecina svoje coine unovcava preko Bitstampa. Gox je u nekoj polu sivoj zoni, klackaju se da li da baze sa lovom ili ce biti "kajmaka" jos neko vreme pa da lepo zarade. Nemajte sumnju da ce svakako u jednom trenutku pobeci sa parama, to je neminovno. Naprosto tesko je da bi iko izvukao lovu na neki vid tuzbe jer BTC smeta svim vladama, bankarima itd. (Nemacka je mozda izuzetak, ali oni su izuzetak po mnogo cemu), tako da bi ostavili sve na cedilu da se dobro "opeku", da im ostane gorak ukus u ustima, pa da im vise nikada ne padne na pamet nekakava digitalna valuta mimo svake kontrole vlasti/drzave/bankara. Ovo je moje vidjenje stvari, nadam se da nije bas sve tako crno, ali ostavlja takav utisak.
 
Poslednja izmena:
Ko gubi ima prava da se ljuti...
Steta sto vam niko pre par meseci nije govorio da se ne zamlacujete time... :)
 
Sustina moje price je da ne treba nekome davati novac (BTC je novac) "na nevidjeno" i da ne treba verovati obecanjima na rec.
 
LazaNS je napisao(la):
Ko gubi ima prava da se ljuti...
Steta sto vam niko pre par meseci nije govorio da se ne zamlacujete time... :)
Zar tebi nisu zabranili pristup ovom delu foruma? :)

Cela ta prica s asicom je bila ok jedno vreme. Nazalost u ovoj igri koju igramo to sto vazi sada moze da ne vazi za sat vremena. 15 dana je vec ozbiljno vreme a ne par meseci. Niko ne moze da kaze sta ce biti za par meseci, mozemo samo da nagadjamo i prognoziramo i nije lepo likovati na kraju :)
To da im ne treba verovati... Slazem se. Nikome ne treba verovati ali ako hoces da zaradis nesto moras da rizikujes. Svi smo toga svesni cim smo krenuli u ovo. Dobra je stvar da smo svi dobri, niko nije pukao lovu, to je najbitnije. Ovo dali ce asic stici ili nece meni licno nije bitno jer je sitna lova. Nekima je daleko bitnije. Od bitcoina je vecina i digla ruke. Jedini razlog zasto nas bar to malo interesuje je to sto "moramo" da menjamo druge valute za njega da bi podigli lovu.
Sutra da propadne ne verujem da bi vise od par ljudi zakukalo ovde ;)
 
Neki od vas su se prvi put susreli sa berzom
To isto tako zna da bude primamljivo, i ako se malo udubite u pricu mozete neograniceno novca u to uloziti, i preko noci postati bogatas ili sve izgubiti.
Pre dosta godina sam tako pukao na akcijama 3DFX,(NASDAQ) sjebala ih Nvidia, a meni koji sam medju prvima u Bgd imao 3DFX Monster 3d, je to tada izgledalo neverovatno, a svi znamo sta je bilo posle...
Uglavnom, voleo bih da ovde imamo temu o lesnicima, plastenicima i taj rad, ima i tu dovoljno stresa, takodje i moderne tehnoligije, a mislim da je profit sigurniji :)
 
Neki od vas su se prvi put susreli sa berzom
To isto tako zna da bude primamljivo, i ako se malo udubite u pricu mozete neograniceno novca u to uloziti, i preko noci postati bogatas ili sve izgubiti.
Pre dosta godina sam tako pukao na akcijama 3DFX,(NASDAQ) sjebala ih Nvidia, a meni koji sam medju prvima u Bgd imao 3DFX Monster 3d, je to tada izgledalo neverovatno, a svi znamo sta je bilo posle...
Uglavnom, voleo bih da ovde imamo temu o lesnicima, plastenicima i taj rad, ima i tu dovoljno stresa, takodje i moderne tehnoligije, a mislim da je profit sigurniji :)


Hahahahahha... Jao kad sam procitao pomislio sam ovo me zayebava neko ko me poznaje.
Akcija sadnje 400 sadnica lesnika je u pripremi na lokaciji Bozdarevac kod Barajeva, a plastenik... trazi se lokacija. E da nisam diskutovao sa SajberKurajberom o tome mislio bih neko ko zna da cita misli me drnda na sve strane :)
 
A ja u tripu da se vas dvojica znate, kontam sta je svima odjednom sa sadnicama i plastenicima :d hahahaha
 
Eto, jasno vam je da niste jedini koji o tome razmisljate :)
Poznajem nekoliko ljudi koji isto o tome razmisljaju a i neke koji su vec neko vreme u tome.
Poznanik je zapoceo sa lesnicima , mislim da sada ima 2 hektara pod njima, i da mu je ovo 6 ili cak 7 godina.
Kao i u prodaji coina, mora se voditi racuna o cenama, ponudi, potraznji.
Kako bude sve vise npr. paradajza i cena ce biti niza, a opet sigurno postoje neki proizvodi za koje je mozda lakse naci uvek kupca, jer su potrebe velike.
Takodje mozda bi znacilo neko udruzivanje, kada si mali, tesko da mozes nesto ozbiljnije da organizujes, ali opet kada se nekoliko ljudi udruzi, mozda je moguce ostvariti drugacije aranzmane, sigurnije.
Sve oko same proizvodnje je danas na neverovatno visokom nivou, naravno mozes i dalje na stari nacin, ali rezultati su vise nego skromni, to vazi i za organik.
Zbog tako visokog nivoa znanja, potrebnog za konkurentnu proizvodnu sam mislio da ne bi bilo lose da se ima neka tema i ovde na forumu o tome.
Postoje automatizovani staklenici, gde se na dugme podesavaju uslovi , prema onome sto se sadi. Sva ta elektronika, mehanika se da napraviti i u sopstvenoj reziji.
Sigurno da se mogu uvesti i neka poboljsanja, ili olaksati postojeci poslovi sa uvodjenjem modernih tehnika, racunara, interneta, kamera...
Meni svasta pada napamet, nekada razmisljam da je mozda ok i da nesto proizvodis, tipa kecap, sos neki, nesto u tom fazonu.
Ne drndas se sa plastenicima npr., nego kupujes na veliko i pravis nesto. Opet tu dolazimo do kapaciteta da bi usao u neki lanac, a tu ako se vise njih udruzi, mozda je realniji profit.
 
Poslednja izmena:
Odlicna ideja je da se nesto proizvodi u Srbiji. Jedino sto je protreban znatno veci ulog nego za mining recimo.
 
Ne pije to vodu. :D

Vi poredite "rudarenje" sa poljoprivrednom proizvodnjom. Ne može to da se poredi, 2 Ha zemlje treba obrađivati pa makar oni bili pod lešnicima. Poredite debeo rad sa džabalebarenjem. ;)
 
Pa napravite pool za lesnike :d
 
.. a asic ce biti veverice :D...
 
Ja sam to pokusavao, ali prvi uslov je da imas veliku proizvodnju i sigurnog kupca, nece niko ozbiljan da radi na malo sa tobom, ili da imas specifican i/ili skup proizvod. O znanju da i nepricam, nema vise nikakve improvizacije i gledanja u nebo. Ali ja se plasim da ce oni ( to mislim na EU i monopoliste) sve da nas ko ovce sateraju u velike gradove, onda ce da pokupuju prazne regija, ne zemlju, nego cele regije, a onda cemo mi kao roblje, posto necemo imati bukvalno sta da jedemo u gradovima, da radimo za saku pasulja. Taj scenario je vec vidjen u drugim socrealistickim zemljama tako da ne pricam nista napamet. Njihova je nesreca sto ovoj naciji jos uvek rade klikeri ali dokle videcemo
 
Poslednja izmena:
Mislim da je bolje uliziti u FTC nego u proizvodnju u srbistanu :)

Ako imas veza za izvoz to je druga prica ali kod nas su proizvodjaci 98% unistavani zadnjih 50 godina, to je jednostavno psihologija onih koji komanduju...., dok druge zemlje subvenicu proizvodnju kod nas se subvenisu "odredjeni" ovo znam iz PRVE ruke jer sam upoznao takvu gamad!

Sad kome je BG u blizini moze na malo da radi ono sto moze direktno da proda i to je to, ovi koji rade na veliko zavise od smradova od komercijalista, drzavnika, politicara..., mada ima i tu onih koji su spremni i znaju takve da pdomite ali iskreno to je kriminal pa ko voli nek izvoli

iskreno pre ulazem u asic nego u ista ovde!

A sad sto se tice teme, mislim da ce dobar deo onih koji su porucili asic-se biti na nuli ili minusu, neki nece ni dobit, dok ce neki profitirat....... ali ne koliko ocekuju
I ostavite se one price da je iko u pricu kriptovaluta usao zbog ljubavi, svi i potpisujem SVI su tu zbog licne koristi i to od prvog dana!
 
Poslednja izmena:
Dosta slicnosti ima izmedju poljoprivrede i mininga.. u oba slucaja prisutno je navodnjavanje :)

Odem sa kumarom u nabavku vodovodnog materijala i cevi.. i pokupovasmo sve to (cevi, spojnice, krivine, ventile i sl..) i na izlazu iz radnje pita nas lik jel to radimo neku zgradu hahaha

Kako bi veselnik reagovao da sam mu rekao da mi cevi trebaju za rudnik.. tj da sa njima treba da rashladjujem rudare :D

Kako god da okrenes, volim sto nisam gubio vreme i cupao kosu sa glave zbog nekih tamo kineza i njihovih a-sika.. dovoljno mi je bilo i drndanje oko extendera..
 
Poslednja izmena:
Malo bi se krstio:), navodnjavas kompjutere:smash:. Ali kao sto sam rekao ti Risime ostajes u igri jer si veliki proizvodjac LTC ovi mali sa po dve tri kartice ce se ugasiti jer ne mogu vise tako brzo da povrate ulozeno i prodavace kartice.
Vise me zanima ovo skakanje difa sta ce doneti, jer prakticno skace za 12 dana koliko nekad za godinu dana. Tesi me to sto su svabe prihvatile BTC a oni znaju sta rade
 
Poslednja izmena:
Za malo vise od mesec dana ce nam se prepoloviti zarada, sto znaci da ce imati smisla bilo sta da se kopa ako cena BTC ode na 200 ili ako se druge valute ne budu vezivale za BTC. Gen imali sta od nasih prASICa.
Al ce biti kartica:d
 
Poslednja izmena:
Lepo smo se kockali Saj;)
Ko ima 20 kartica 7950 zaradjivace bez troskova samo stale, za mesec dana max. 4.5 btc/mesec :S:

Ovo je sve apropo onog nesretnika sa TV :mad: :smash:
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Gotovo je sa nasim prASICima poklonili smo ih zutacima :wave:
 
Poslednja izmena:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=177827.msg3029465#msg3029465




Update: Endgame

With ASICMINER today announcing blades for as low as 3.5BTC, it appeared that Avalon chips that do not mine today are not going to break even any more. While those blades went already out of stock after some hours, the new price for mining rig is officially set. Essentially this means that if Avalon does not ship the remaining chips fully within the next two weeks, they become worth less than their shipping costs.

Driven by this event, today I was flooded with refund requests that built up a queue of ~2000 chips. I do not expect any takers for this and it is realistic to assume that there will be no further refunds.


I am sad to admit that I do not believe in a fast and complete delivery of the remaining batches. This stopped to be a game the moment this group-buy alone funneled $500k to Avalon. Although we have only a small set of 'no BS rules', we still have a written commitment to deliver in time as part of the ToS. With so many community members taking a loss directly or indirectly through Avalon failing to meet their schedule, we (together with other customers) need to consider taking serious actions to end this tragedy.

At this stage our options are as follows:
A. sit and wait
That was my tactics so far, assuming that civilized and respectful behavior will ensure to get our chips as fast as possible. This in fact might have been the reason why so far our group-buy got more chips than others, at the same time with a delivery of one batch per month our last will arrive mid 2014 - ready for re-direction to the Bitcoin museum Sad
B. demand full refund
The majority would be fine with getting their invested coins back and let this chapter pass into oblivion. According to Avolon's ToS, there will be no refunds. But if they really care about Bitcoin and its community and realize how much harm they caused to so many of us, they might consider playing fair and send us the coins back. This implies that you do not want your chips any more.
C. negotiate for compensation
While refunding all orders might exceed Avalon's capabilities, they might prefer offering a compensation in form of free chips or free upgrades to next-gen ones. This implies you would like continue dealing with Avalon.
D. legal action
Leave the polite arena and sue them into ground; make an example of them and put an end to the pre-order madness in Bitcoinland. This implies you are willing to throw more good money after the bad - for a very limited expectation. Your money would feed some poor lawyers and Avalon if needed will declare bankruptcy (they said they do not control the collected funds any more).

I personally will approach Avalon with options B and C for now and consider combining forces with other group-buy organizers for D if we do not hear back within a reasonable time-frame. If you have a different opinion you'd like to share, please do so either here or via PM.
 
Znao sam ispali kinezi gori od BFL-a... ako je to bilo moguce
 
BitSyncom je napisao(la):
In other news, we are shipping as per usual like our last update and are doing the best we could but probably simply going to offer full refund soon, I am tired of this toxic community malformed by greed.


možda ce ipak refundirati čipove...

meni pada mrak na oči od ove priče.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, umrle su bar kad je Bitcoin u pitanju. Sad da cujem koliko ASIC rudara ima u Srbiji.
 
Nazad
Vrh Dno