Šta je novo?

Asic miner DA ili NE

poslednji put si vodio na cevape.. Arrow kak`i si to covek ? :D

aj sledeci put ja vodim na one cevape al pod uslovom da zoves kurajbera da se ispricamo ko ljudi :D ko vise da se prepucava po forumima :) ratne sekirice da zakopamo hohohoh



elem, da se vratim na temu..
ja sam mozda medju prvima na ovom forumu javno izjavio da ne verujem da postoji asic uredjaj.. u teoriji je on uvek postojao.. i tek kad su se proizvodjaci tih istih asic uredjaja oparili (iskopali stotine hiljada bitcoina) sad su poceli obicnim smrtnicima da isporucuju vec izrabljene uredjaje.. koje su prethodno dobro izduvali kompresorom od prasine (neke i nisu.. ima fotki po netu da se nadje).. i tako dali tracak nade krajnjem kupcu da izvuce ulozeno, eventualno da pokupi mrvice od velike pogace :D

Jedan sam od onih koji su od samog starta verovali u gpu mining i moje misljenje je i dalje ne promenjeno :d
bitcoin sam prestao da kopam jer klasicno sa grafikom ne postoji zdrava matematika koja bi me naterala da pustim gpu da radi sha256..

posto vidim da svi sad izvode matematiku "sta bi bilo ako bi sad narucio asic" i slicno.. voleo bih neko od njih da stavi na papir istu tu matematiku (znaci ista kolicina novca) koju bi primenili u asic prici.. da je primene u GPU prici..
tj da se izracuna koliko bi, recimo, za 2-5k jura (koliko od prilike i kosta neki od asic masina) kupio grafika, i koliko bi te grafike donele u scrypt miningu (litecoin) u odnosu na bitcoin mining..


Svestan sam da je i taj proracun vrlo nerealan iz prostog razloga sto ima vise nepoznatih u toj jednacini (cena valute u buducnosti, diff, i slicno).. ali mislim da opet gpu mining ima dobar potencijal u odnosu na asic mining koji ce, po mom misljenju, sam sebe da unisti..
 
Poslednja izmena:
ASIC = 0,5kW/h naspram GPU XXkW/h

U Srbiji nema zdrave matematike, sto meni jeste tebi nije, a nekome trecem ni u snu.
Nikako ne savetujem popularizaciju ASIC-a. Ne zbog njih samih vec zbog prevaranata koji ih nude.

Popularizacija u svetu je ucinila to sto je ucinila i iskreno danas da nema trejdera za koji bi qr.c ikome trebale tolike cryptovalute.
Na primer za taj LTC u koji se kunete, dajte mi JEDNU realnu primenu istog. G.vno ko g.vno samo malo poznatije od Sh.tcoina.

Ovo je svet iluzionista i pare se uzimaju na magiju. Virtuelne valute su samo jedan vid magle u celoj prici.
Mi smo u njima videli neku vrstu zarade i jedino je to pozitivno u celoj prici.

Ne bih nikome da ubijam nadu, naprotiv, prilike uvek ima da se zaradi, ali i da se izgubi.
A situacija takva da niko ko nema kombinejsn i malo mozga, nema teorije da krene majning i neku pricu o kriptovalutama. Bez obzira na GPU/ASIC/CPU mining.

Kriptovalute su avantura za one sa dubokim dzepovima.
 
Sve je to ko namestena lutrija... izvuces dve tri zamene pa onda puknes :)
Nista to ne treba dirati narednih 4-6 meseci dok tehnologija ne udari u plafon i ne pojave se uredjaji ili cipovi da ih mozes kupiti bez cekanja.
Sve dok proizvodjaci cipova mogu vise oteti na minovanju nego da prodaju cipove ili masine sa lagera mi nemamo nikakve sanse. Kada im bude prekomplikovano zbog prostora, potrosnje struje i nemogucnosti brzog pustanja cipova u pogon da minuju onda ce mozda doci vreme da neke mrvice i mi pokupimo.Zato treba stekovati novcice i cekati pravu priliku bez puno rizika bar sto se tice isporuke.

Meni je u glavi trenutno manji rizik minovati LTC i cuvati ih dok ne bude 10$ :)
 
elem, da se vratim na temu..
ja sam mozda medju prvima na ovom forumu javno izjavio da ne verujem da postoji asic uredjaj.. u teoriji je on uvek postojao.. i tek kad su se proizvodjaci tih istih asic uredjaja oparili (iskopali stotine hiljada bitcoina) sad su poceli obicnim smrtnicima da isporucuju vec izrabljene uredjaje.. koje su prethodno dobro izduvali kompresorom od prasine (neke i nisu.. ima fotki po netu da se nadje).. i tako dali tracak nade krajnjem kupcu da izvuce ulozeno, eventualno da pokupi mrvice od velike pogace :D

Jedan sam od onih koji su od samog starta verovali u gpu mining i moje misljenje je i dalje ne promenjeno :d
bitcoin sam prestao da kopam jer klasicno sa grafikom ne postoji zdrava matematika koja bi me naterala da pustim gpu da radi sha256..

posto vidim da svi sad izvode matematiku "sta bi bilo ako bi sad narucio asic" i slicno.. voleo bih neko od njih da stavi na papir istu tu matematiku (znaci ista kolicina novca) koju bi primenili u asic prici.. da je primene u GPU prici..
tj da se izracuna koliko bi, recimo, za 2-5k jura (koliko od prilike i kosta neki od asic masina) kupio grafika, i koliko bi te grafike donele u scrypt miningu (litecoin) u odnosu na bitcoin mining..


Svestan sam da je i taj proracun vrlo nerealan iz prostog razloga sto ima vise nepoznatih u toj jednacini (cena valute u buducnosti, diff, i slicno).. ali mislim da opet gpu mining ima dobar potencijal u odnosu na asic mining koji ce, po mom misljenju, sam sebe da unisti..

Da jedino sto nisi racunao jednu od najbitnijih stvari kod gpu miniga je ta sto oni i sami po sebi imaju upotrebnu vrednost, samim tim i novcanu vrednost, a ako btc nekim apokalipticnim slucajem pukne, sta ces da radis sa tim Asic,Avalon itd minerima? U pravi rudnik sa njima ne možes sigurno.. Dok ovo možeš uvek da prodaš bar u pola cene..
 
Da jedino sto nisi racunao jednu od najbitnijih stvari kod gpu miniga je ta sto oni i sami po sebi imaju upotrebnu vrednost, samim tim i novcanu vrednost, a ako btc nekim apokalipticnim slucajem pukne, sta ces da radis sa tim Asic,Avalon itd minerima? U pravi rudnik sa njima ne možes sigurno.. Dok ovo možeš uvek da prodaš bar u pola cene..


Obzirom na kupovnu moc u Srbiji, bolje bi bilo da ima svako nekog preko ko bi to mogao da zavali, jer OVDE u SRBIJI mozes da duvas u kartice kad stane mining.
Big scale rudnik u Srbistanu je skoro nemoguce rasprodati, posebno ako stane gpu mining.

Kupis i znaj da si potpisao vencanicu. Nemoj da se lozite da ce neko nesto ovde lako i brzo da proda.
 
Obzirom na kupovnu moc u Srbiji, bolje bi bilo da ima svako nekog preko ko bi to mogao da zavali, jer OVDE u SRBIJI mozes da duvas u kartice kad stane mining.
Big scale rudnik u Srbistanu je skoro nemoguce rasprodati, posebno ako stane gpu mining.

Kupis i znaj da si potpisao vencanicu. Nemoj da se lozite da ce neko nesto ovde lako i brzo da proda.


u sv. sl. možeš da ih prodaš.. A ASIC isto možeš,al ako neko hoće da ih skuplja za uspomenu
 
u sv. sl. možeš da ih prodaš.. A ASIC isto možeš,al ako neko hoće da ih skuplja za uspomenu

Dok ASICi budu za prodaju za uspomenu, otplatice sebe nekoliko puta, pa onda svejedno.
ASIC ima ROI od 3-5 meseci dok grafike imaju ROI od > godinu dana.
Prvi ASICi koji su mi stigli su sebe otplatili za 7 dana.

Ljubomorni se na ASIC-e ko lisica na kiselo grozdje.
 
Super, nadam se da si uspeo da upotrebis svo znanje koje posedujes i kupis sebi stan, kola, lokal, vikendicu, svalerki garsonjeru i sve ostale gedzete koji pripadaju takvom geniju. Da nisi vise na dzeparcu kod roditelja...

prijatelju, ti si bas teska lozana cini mi se.. iskuliraj, popi pivo.. rekoh ti pokvarices probavu(ako vec nisi)
 
Poslednja izmena:
Dok ASICi budu za prodaju za uspomenu, otplatice sebe nekoliko puta, pa onda svejedno.
ASIC ima ROI od 3-5 meseci dok grafike imaju ROI od > godinu dana.
Prvi ASICi koji su mi stigli su sebe otplatili za 7 dana.

Ljubomorni se na ASIC-e ko lisica na kiselo grozdje.


Bas me zanima koji to asic trenutno dobavljiv ima ROI od 5 meseci. Ti si imao srece ako si bio u grupi koja je dobila batch 1 i 2 avalona svi ostali nece videti ROI za 12 meseci.
 
Bas me zanima koji to asic trenutno dobavljiv ima ROI od 5 meseci. Ti si imao srece ako si bio u grupi koja je dobila batch 1 i 2 avalona svi ostali nece videti ROI za 12 meseci.

Ko kaže da je on uopšte i uzeo avalon?
 
ASIC = 0,5kW/h naspram GPU XXkW/h

U Srbiji nema zdrave matematike, sto meni jeste tebi nije, a nekome trecem ni u snu.
Nikako ne savetujem popularizaciju ASIC-a. Ne zbog njih samih vec zbog prevaranata koji ih nude.

Ne bih nikome da ubijam nadu, naprotiv, prilike uvek ima da se zaradi, ali i da se izgubi.
A situacija takva da niko ko nema kombinejsn i malo mozga, nema teorije da krene majning i neku pricu o kriptovalutama. Bez obzira na GPU/ASIC/CPU mining.

Kriptovalute su avantura za one sa dubokim dzepovima.

Za one koje mrzi da citaju celu temu.
 
Ko kaže da je on uopšte i uzeo avalon?

Sve je obavijeno velom tajne. Asicminer blade, avalon ili mozda bfl ?? po cenama po kojima su se prodavali ROI bi mu bio 12 meseci. Opet da napisem ukoliko je bio srecan da dobije batch 1,2 u aprilu onda je ostvario do sada 2xROI.
 
da veliki veo tajini kod ovog coveka.. koji je uspeo da citira sam sebe i odgovori sam sebi na svoj citat da bi nas neuke prosvetlio..klasican fenOmen
 
Sve je obavijeno velom tajne. Asicminer blade, avalon ili mozda bfl ?? po cenama po kojima su se prodavali ROI bi mu bio 12 meseci. Opet da napisem ukoliko je bio srecan da dobije batch 1,2 u aprilu onda je ostvario do sada 2xROI.

Kad je on rekao da je uopšte naručio Avalon? Arrow je čovek koji je u btc vodama duže od većine nas ovde tako da zna o čemu priča

Uostalom da si pratio, video bi da on prodaje FPGA minere tako da on je već s' time dobro upoznat...

Tebi je dzaba i da covek citira jos jednom kad ne razumes ni sta je hteo da kaze.


+1
 
Poslednja izmena:
Sada nije trenutak da se kupuje ni ASIC ni VGA. Cela prica oko rudarenja je dovedena na minimum egzistencije.
BTC ne skace jer su BitSyncom i slicne ekipe namlatile gomile BTC (mozete videti par linkova koje sam skoro postavio u "kriptovalutama" sa adresama Avalon tima koji ima trenutno preko 10 miliona $ u BTC) i prodaju radi svojih potreba a imaju i dovoljno para da finansiraju buduce razvoje ASIC 2 gen i ostalog.
Dokle god oni istresaju BTC frekventno, a po meni njima se sve oko 100$ i te kako isplati, nece se desiti veliki pomak u skoku valute, koji svi toliko dugo ocekujemo.

Sa druge strane, ASIC koga imas u ruci se proda MNOGO i opet cu to da kazem i ponovim ___ MNOGO ___ brze od grafika. To je cinjenica kome god se to svidjalo ili ne.

Da se proda grafika na nasem trzistu u vrednosti jednog Avalona na primer, trebalo bi nekoliko meseci.

Ja sam sa danasnjim danom i zavrsio sa prodajom opreme za BTC rudarenje. Ostalo mi je gomila grafika koja ce se prodavati verovatno mesecima. Da li cu ulagati u neke druge cipove i firme ili ne videcemo, zavisi od situacije, za sada je najrealniji Sasadjak kada kaze da treba sacekati da prodje ovo turbulentno vreme.
 
Apsolutno istina. To je nesto sto i ja pricam zadnjih 2-3 nedelje. Avalon suvise kasni s isporukom, diff toliko skace da ni taj asic vise ne moze da se isplati... Trenutno je toliko suluda situacija da stvarno vise nema veze s mozgom.
Avalon je toliko bahat i bezobrazan da ih treba na lomace staviti. Isporuce samo ono sto moraju i to razvlace do kraja dok sebi prave masine i kopaju njima sve vreme. Cist bezobrazluk.
Mozda se neke stvari budu promenile u buducnosti ali ko zna na koju stranu. Jedino sto znam je da je ovakva situacija za vecinu kopaca neodrziva i da se sve vise ljudi buni. Nesto ce morati da se menja.
 
Apsolutno istina. To je nesto sto i ja pricam zadnjih 2-3 nedelje. Avalon suvise kasni s isporukom, diff toliko skace da ni taj asic vise ne moze da se isplati... Trenutno je toliko suluda situacija da stvarno vise nema veze s mozgom.
Avalon je toliko bahat i bezobrazan da ih treba na lomace staviti. Isporuce samo ono sto moraju i to razvlace do kraja dok sebi prave masine i kopaju njima sve vreme. Cist bezobrazluk.
Mozda se neke stvari budu promenile u buducnosti ali ko zna na koju stranu. Jedino sto znam je da je ovakva situacija za vecinu kopaca neodrziva i da se sve vise ljudi buni. Nesto ce morati da se menja.


E, ali najjaci su kada Avalonci kazu ono cuveno: "mi ovo ne radimo radi novca" LOL jbt koji lazovi!
 
Jok, rade za sisarke :d
Sljam najgori! Lazi cim zinu a samo skupljaju kajmak i bogate se. Drugi su im dali pare da pokrenu to, oni napravili masine za pravljenje para i stancaju sebi jos. Sad se ludo provode i trljaju ruke zadovoljni. Ne znam samo ko ce im kupiti masine ali sto ti rece danas, bas ih briga, ne moraju ni da prodaju vise. Svaku masinu koju naprave mogu ostaviti sebi za kopanje.
Bukvalno otimaju bitcoin za sebe i postaju klasicni monopolisti. Genijalnu su prevaru napravili. Ceo bitcoin se vrti oko pohlepe i oni su to iskoristili na najbolji moguci nacin u svoju korist. Ali sada su oni pohlepniji od svih zajedno. Zbog takvih ljudi bi voleo da bitcoin propadne skroz.
Ako diff ovoliko bude skakao a ljudi kasno budu dobijali asic-e koje su platili, polako ce svi redom napustati bitcoin. Niko ne zeli da ga neko izvara za lovu i da se bogati na njegov racun.
Ne znam sta ce se desiti u buducnosti ali nesto ce se drasticno menjati. Ovakav sistem je apsolutno neodrziv.
 
Kako neodrživ? Zar nisu svi ovde govorili da uopšte nije bitno kako stvaraš BTC? ;)
 
Nije bitno kako ga stvaras sve dok mozes da stvoris vise nego sto si platio. Ako asic platis 10 btc-a a on moze da zaradi samo 6 racunica je jasna... Neko skida kajmak sa strane ;)
Nije tako trebalo da bude i na stranu sva njihova obecanja. Diff sve lepo govori.
 
Ispalili su nas i to je to, pogledaj samo kako ce da zavrsi ona nasa prica sa ASICima mi smo pukli u BTCima a Gen i u kesu jer se cimao, za dva dana dif 65milki a njima ni traga ni glasa, i to jos nije neka cifra, zamisi druge . Ja ponovo ko svaba tralala resnje je scrypt zvrcka u SHA i sve se resetuje na pocetak , sta su smrdljivi kinezi uzeli uzeli, idemo dalje :smash:
 
Nikakvu oni prevaru nisu napravili, samo su iskoristili gramzivost i brzopletost rudara i to je sve.
Samo rudarenje je trebalo da bude sport, onako volonterski, a preraslo je u citavu industriju i otrglo se kontroli.
Diff ce skakati i dalje jer se njima isplati i da ne prodaju ASIC-e vec da rudare s istim, jer su ih kostali 5-10x manje od toga za koliko ih prodaju...
A BTC ce morati da padne (da li smanjivanjem vrednost coin-a ili povecavanjem broja coin-a, nebitno) jer ovako nikad nece zaziveti ni za sta osim za berze i kupovinu gluposti i ilegalnih stvari.
 
Aj, ako to stigne u neko dogledno vreme mi cemo i izvuci dobar deo love ali to je sica. Neki su davali hiljade i hiljade eura. Neki su kupili hiljade cipova koje jos nisu dobili i kad stignu konacno sta da radis s njima? Da ih das ispod cene odmah ili da ih pakujes na ploce da ti rade i povrate deo love. Kinezi prevaranti nece da vrate coine, nisu ludi.
Da se razumemo odmah, nije mi krivo za tih 3.5 btc-a koje sam dao, bas me briga. Ukrali su mi sa berze mnogo vise od toga i presao sam preko toga. Zalije bi mi bilo da mi neko mazne 2000din iz dzepa koje sam radom zaradio. Krivo mi je kad vidim sta su Kinezi napravili od bitcoina. Realno, oni skupljaju najveci deo kajmaka. Cena i ne moze da skoci dok oni dampuju btc jeftino.
Oni sad toliko love vec imaju da mogu da rade i pump i dump bez problema. Ko zna koliko snage je u njihovim rukama.

Koliko po tebi cena mora da padne toliko po nekom drugom cena mora da skoci gore jer ljudi ne smeju da napuste btc. Ako si rudari ostanu prevareni sta mislis koliko ce vredeti btc ako samo kinezi ostanu u prici?

I da, jesu prevareni ljudi jer nisu dobili na vreme uredjaje. Avalon sve vreme laze i razvlaci a za to vreme sklapa masine za sebe i kopa ko lud. Na kraju ti dobijes uredjaj koji ne moze ni sebe da otplati a oni nece da ti vrate lovu. Nebitno je dali je hobi ili nije hobi, dali je u pitanju uredjaj koji pravi 10btc-a dnevno ili je u pitanju 100.000 uredjaja i 100.000 ljudi kojima je obecan usb sa jednim cipom. Poenta je da ga nisi dobio kad si trebao i mogao da ga dobijes jer su oni tu zaradu uzeli sebi a tebi ostavili 5x veci diff. Platis uredjaj 5btc-a a dobijes uredjaj koji moze da zaradi samo 3. Ne samo da neces zaraditi vec su ti i oteli 2 btc-a, jasno kao dan.
Ko je profitirao? Onaj ko je kopao za to vreme i podigao diff. Ko je kopao ako nisu oni? Ako sve isporuce sa 3 meseca zakasnjenja i kopaju za to vreme to je 5x veci diff za tebe kao krajnjeg korisnika tog uredjaja.
Od situacije da asic bude jedna od najtrazenije stvari na svetu dosli smo u situaciju da taj asic ljudi odmah prodaju ako nadju kupce.
Sada ne postoji nijedan uredjaj koji je isplativ za kopanje. Jel to ima logike? Naravno da nema ali tako je. Znaci da neko u prici laze, znamo ko.

Vise ne sme da bude placanja unapred za uredjaje. To je jedino resenje. Ako dajem pare, hocu uredjaj odmah i da znam dali mogu da ga isplatim ili ne. Do tada nista. Ali oni su svakako sebi napravili ekstra profit.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno