Šta je novo?

Asic miner DA ili NE

uffff malo molim te pregledaj forum oko toga ima bas bas napisano doduse nije na jednom mestu ali nekako sklopi sliku :)
 
LOL :d Ti iz leptira su poznati po tacnosti i postovanju do vremena isporuke :)
 
I zive jedan dan...
 
uffff malo molim te pregledaj forum oko toga ima bas bas napisano doduse nije na jednom mestu ali nekako sklopi sliku :)
Svi se nešto boje,i pričaju kako će pasti BTC i od njega nema nista,i da opet kad imas grafiscku mozes je prodati a ovde bacis pare jos i cekas...Jel ima neko drugi sajt od ovih leptira? :)
 
od 20-30 meseci....vazi za danas...sutra vec vise za 1 mesec i tako svaki dan je jedan mesec :)
 
Za nesto vise od 2 meseca trenutno, a dok ti dodje trebace mu oko 7meseci ako ne i vise da se otplati. BTC nece padati vec naprotiv, ni asicima se vise nece isplatiti da prodaju BTC za DZ... Ja ocekujem postepen i konstantan rast cene ali uz neizbezne panic dumpove...

@Bzigeru, kalkulator ne uzima u obzir eksponencijalni rast diffa ;)
 
Poslednja izmena:
Taj voz sa zaradjivanjem na btcu, pogotovo sa malim investiranjem, je odaaaavno prosao.
 
Pa pitao je sada za kolko se isplati nije pitao kad mu bude stigao :p
 
Pa decko pita isto pitanje koje si ti pitao pre jedno tri meseca i tada ti se na papiru isplatilo jel da :d
 
Da su stigli na vreme da!!
Obogatili su se ljudi koji su ih imali pre tri meseca sada vec po meni svaka vrsta kopanja BTC-a ako se ne investira ozbiljno je sviranje u :smoke:
 
Pa i da se investira 1xxxxxxx$ i dalje mu treba isto vremena da se vrati ulozeno.. Meni to ukazuje samo na 2 stvari ili ce cena BTC da poraste ili ce Asici moci da se kupe za 50eur na trafici :d

Naravno ovo prvo je verovatnije...
 
Sto se tice onih modela od 5Gh/s trenutno isporucuju narudzbine od kraja Novembra prosle godine. Pa ti sam zakljuci ako SAD porucis kad ces da dobijes, msm koje godine. Osim ako ne uspeju nekako da ubrzaju ceo taj proces slanja + kockanje oko cene BTC-a, rasta diff-a, vreme otplate itd itd... Veruj mi, ne isplati ti se sad nista...
 
U tom slucaju se onda mnogo vise isplati kupiti samo coine i cuvati ih nego kupovati asic koji ne moze da zaradi te coine kasnije.
 
ja sam lepo rekao 20-30 meseci :) iz neba pa u rebra kao i pitanje :)
 
Pa decko pita isto pitanje koje si ti pitao pre jedno tri meseca i tada ti se na papiru isplatilo jel da :d

Jed vala mada sam ja bio svestan pojave asica, zato nisam ni gazio mnogo sa parama :)
 
asicminer - > stara tehnologija, odmah dostupni, ali preskupi

knc miner - > obecavaju brda i doline - 28 nm (?); to je jedan veliki no-no u ovom poslu, da ne kazem navlakusa za uzimanje para

BFL - > dokazane prevare; samo je pitanje vremena kada ce ih FBI zatvoriti

avalon - > isplatili samo one koji su kupili prvu i drugu seriju gotovih masina; kasne sa cipovima opasno i hebu gomilu malih minera, a najavili novi cip. ukoliko ne isporuce uskoro, ocekuje ih masna tuzba i katanac

bitfury - > totalni autsajderi; pojavili se niotkuda sa 55 nm chipovima; po meni vredni paznje. ja licno sam pljunuo 2k eura na narudzbinu

------------------------------------------


sve u svemu, kako stvari trenutno stoje, najsigurnije je drzati novcice. ko je voljan da rizikuje -> bitfury.
 
asicminer - > stara tehnologija, odmah dostupni, ali preskupi

knc miner - > obecavaju brda i doline - 28 nm (?); to je jedan veliki no-no u ovom poslu, da ne kazem navlakusa za uzimanje para

BFL - > dokazane prevare; samo je pitanje vremena kada ce ih FBI zatvoriti

avalon - > isplatili samo one koji su kupili prvu i drugu seriju gotovih masina; kasne sa cipovima opasno i hebu gomilu malih minera, a najavili novi cip. ukoliko ne isporuce uskoro, ocekuje ih masna tuzba i katanac

bitfury - > totalni autsajderi; pojavili se niotkuda sa 55 nm chipovima; po meni vredni paznje. ja licno sam pljunuo 2k eura na narudzbinu

------------------------------------------


sve u svemu, kako stvari trenutno stoje, najsigurnije je drzati novcice. ko je voljan da rizikuje -> bitfury.


Pojavili se niotkuda i ako rizikujemo da rizikujemo sa njima.. zasto ? Kako oni garantuju da isporuke stizu do oktobra ?
 
asicminer - > stara tehnologija, odmah dostupni, ali preskupi

knc miner - > obecavaju brda i doline - 28 nm (?); to je jedan veliki no-no u ovom poslu, da ne kazem navlakusa za uzimanje para

BFL - > dokazane prevare; samo je pitanje vremena kada ce ih FBI zatvoriti

avalon - > isplatili samo one koji su kupili prvu i drugu seriju gotovih masina; kasne sa cipovima opasno i hebu gomilu malih minera, a najavili novi cip. ukoliko ne isporuce uskoro, ocekuje ih masna tuzba i katanac

bitfury - > totalni autsajderi; pojavili se niotkuda sa 55 nm chipovima; po meni vredni paznje. ja licno sam pljunuo 2k eura na narudzbinu

------------------------------------------


sve u svemu, kako stvari trenutno stoje, najsigurnije je drzati novcice. ko je voljan da rizikuje -> bitfury.
Gde da nabavim informacije o bitfury?
 
Pojavili se niotkuda i ako rizikujemo da rizikujemo sa njima.. zasto ? Kako oni garantuju da isporuke stizu do oktobra ?

pa niotkud u smislu da su iznenadili. a nisu anonimusi. bitfury je alias coveka iz Rusije koji je jos od 2012. radio na razvoju fpga za BTC, i to ozbiljno. u arpilu 2013. je u saradnji sa metabank.ru (velikoj btc menjacnici u rusiji) poceo sa razvojem ASIC chipa.

u avgustu bi trebalo da pocnu sa isporukom prvih 100 GH masina. mislim da ce stici na vreme, iako su imali nekih pehova prilikom proizvodnje PCB-a. mislim da vec sada trenutno raspolazu sa preko 100 TH (akcije poput ASICminer-a) i da ce zbog kasnjenja povecati kapacitete na 200 TH (valjda kako bi nadomestili kasnjenje). čipovi im rade punom parom, imaju sve već gotovo, pa i prototipove M i H ploča koje prodaju i koje mogu da se naruče.

ne garantuje niko nista, ali po onome sto sam ja istrazio deluju mi najozbiljnije.
 
Poslednja izmena:
Nije sigurno sta ced biti sa BitCoinom a 7 meseci tako da ti nebi preporucio da ga kupis...Ali ako ga sada dobijes na neki nacin obogatices se.
 
Ma propada BTC u najavi.... Ovog puta sigurno!!!:d
 
Jao gotov sam, kupio sam BitCoin... da li to znaci da sam sigurno propao? Pomagajte :)
 
Nazad
Vrh Dno