Šta je novo?

Asic miner DA ili NE

pa ako ga ne naručiš, ne možeš da se nadaš da ćeš ga dobiti.

a ja ti se javim za mesec dana kad stigne bitfury.
 
Poslednja izmena:
Ja licno nisam ocekivao da ce bas toliko da nas ispale, ocekivao sam da ce mo dobiti do Avgusta i sta bude bude , ja sam se kockao jer sam hteo da vidim te famozne ASIC cipove, mogao sam da ih vidim i kod Sasedjaka ali sam hteo par komada da ih sam przim, ovo je stvarno g*****ski . Mogu da zamislim kako se oseca Gen.
 
ja se osecam iscrpljeno, kako psihicki, tako i finansijski. hvala na pitanju. :)

boze moj, idemo dalje. borimo se i radimo sta mozemo.

mozda sa svabom sklopim neki dil za bitfury chipove. mozda ispadne jos bolja akcija na kraju. videcemo...

samo da Avalon isplati chipove, lako cemo posle.
 
Poslednja izmena:
Tesko da ce vam isplatiti, BFL takodje od aprila 2013 stoji da enma povracaja i njima se ne refundira vec jedino mogu da cekaju ili upgraduju ali upgrade ima po paprenim cenama, sve je u parama, tako ce vam i ovi kinezi ponuditi za pocetak 2014 28nm cipove
 
BFL-ovci su ipak osuđivani prevaranti i mislim da su bez premca u tome!

a evo baš sad čitam da Yifu pravi formulare za povraćaj - možda ispadne sve dobro na kraju. nadamo se najboljem. :)
 
Pa ja se ne bi slozio, BFL nije koristio asic-se u svoje licne svrhe jedino sto nije ispostovao datume, novi pre order je sad sa jasnim objasnjenjem da ne obecavaju datum
Ti Avalonci su malo isporucili i onda se debelo omrsili sa kopanjem
 
@GoraneM ne moras da solis na ranu :) , svi se mi ovde lepo zabavljamo a usput bi i da zaradimo po koju kintu, neko manje neko vise. Puno znanja i truda je ulozeno u ovu pricu i 20 setak ljudi je ovde bas debelo povuklo celu stvar i podelilo svoje znanje i informacije sa drugima, ja sam licno ulozio sve sto sam iskopao u proizvodnju WB i ne zalim se i ne ljutim sto sada nema takve potraznje jer ljudi se plase da ulazu, ali sam zadovoljan jer sam isterao do kraja jednu pricu, polako ce se WB prodavati, jos veca satisfakcija mi je sto je Swiftech pre neki da izbacio WB u mojoj dimenziji koju ja koristim od starta 2008. Elem vreme ce pokazati kuda ce odvesti cela ova prica, kao i uvek nikad ne ode na onu stranu gde je tvorac hteo da ode, pa ni Nobel ni drugi, ali tamna strana ljudskog mozga je cudo. Bitno je da igranka ne prestaje, bez obzira sto ce Ameri bombardovati Sirijce, svetlo pobedi tamu.
 
Ne dam ni microBTC ni jedan vise ni na cipove ni na opremu za rudarenje BTC-a, to je trenutno bacanje para i preveliko kockanje.
Refund pa kad me zadesi, ako me zadesi.

BTC treba sahraniti, sa njim je gotovo, realno treba da se svi kopaci da se dogovore oko napustanja istog i prodaju po svom nahodjenju i krenu na BTC NextGen platformnu koja nema mogucnosti da se rudari sa ASIC-ima. To je jedini spas od ovih prevejanih prevaranata.
 
Iskreno ni kopaci nisu nista bolji od asic prodavaca, sve se tu vrti oko kesa i pohlepe, nema tu dogvora, bas kao i berza svako je na svome :)
 
Jok, rade za sisarke :d
Sljam najgori! Lazi cim zinu a samo skupljaju kajmak i bogate se. Drugi su im dali pare da pokrenu to, oni napravili masine za pravljenje para i stancaju sebi jos. Sad se ludo provode i trljaju ruke zadovoljni. Ne znam samo ko ce im kupiti masine ali sto ti rece danas, bas ih briga, ne moraju ni da prodaju vise. Svaku masinu koju naprave mogu ostaviti sebi za kopanje.
Bukvalno otimaju bitcoin za sebe i postaju klasicni monopolisti. Genijalnu su prevaru napravili. Ceo bitcoin se vrti oko pohlepe i oni su to iskoristili na najbolji moguci nacin u svoju korist. Ali sada su oni pohlepniji od svih zajedno. Zbog takvih ljudi bi voleo da bitcoin propadne skroz.
Ako diff ovoliko bude skakao a ljudi kasno budu dobijali asic-e koje su platili, polako ce svi redom napustati bitcoin. Niko ne zeli da ga neko izvara za lovu i da se bogati na njegov racun.
Ne znam sta ce se desiti u buducnosti ali nesto ce se drasticno menjati. Ovakav sistem je apsolutno neodrziv.

Tako završi svaka piramidalna šema. Kajmak pokupe oni koji su stigli na žurku prvi, a oni koji poslednji stignu na žurku bankrotiraju i ostanu bez svega uloženog.
 
Kao sto rece Arow mene interesuje jedino full refund, nikako drugacije.
 
Kakav refund, ko ce da ih natera da to urade ? Sumnjam posle svega, da njih uopste interesuje kakav utisak ce utisak ostaviti na eventualne buduce kupce, odnosno njihov biznis.
Kada velike kompanije nisu uspele da ostvare refund za pirateriju, sumnjam da je ikome i u interesu da nekoga refundira za narucene i nikada dobijene ASIC-e, naprotiv.
 
I ja sam za refund ali verovatno će teško to ići, no treba probati...
Btw ni ne pratim nešto u poslednje vreme, ali definitivno je postalo ludilo ovo sa BTC tačnije sa diff-om, to je sada već jurnjava za teraheševima i običan entuzijasta teško može da uhvati nešto, eventualno ako se isporuči uređaj na vreme :D
 
Tako završi svaka piramidalna šema. Kajmak pokupe oni koji su stigli na žurku prvi, a oni koji poslednji stignu na žurku bankrotiraju i ostanu bez svega uloženog.

Nije to baš tako. Nema to puno veze s piramidalnom šemom već s klasičnom prevarom. Uzmeš novac a ne isporučiš proizvod, to nije piramidalna šema. ;)
 
BTC treba sahraniti, sa njim je gotovo, realno treba da se svi kopaci da se dogovore oko napustanja istog i prodaju po svom nahodjenju i krenu na BTC NextGen platformnu koja nema mogucnosti da se rudari sa ASIC-ima. To je jedini spas od ovih prevejanih prevaranata.

Cek, zasto BTC treba sahraniti? Jel hakovana ili sta?
Ako mislis na akcije prevaranata, to nema veze sa platformom BTCa.
Primarna poenta BTCa i nije zarada mining-om za nas boraniju nego stabilna i sigurna valutna platforma na koju moze da sedne ostatak igraca (berze, prodavnice, menjacnice i naravno kojekakve mesetari/prevaranti).

A boranija (=investitor sa manje od 100k) ce uvek kopati tamo gde joj se vise isplati, sto znaci, ne BTC :)
 
Cek, zasto BTC treba sahraniti? Jel hakovana ili sta?
Ako mislis na akcije prevaranata, to nema veze sa platformom BTCa.
Primarna poenta BTCa i nije zarada mining-om za nas boraniju nego stabilna i sigurna valutna platforma na koju moze da sedne ostatak igraca (berze, prodavnice, menjacnice i naravno kojekakve mesetari/prevaranti).

A boranija (=investitor sa manje od 100k) ce uvek kopati tamo gde joj se vise isplati, sto znaci, ne BTC :)


Mislim da ga treba sahraniti jer je postao ono sto nikada nije trebao da bude, a to je centralizovana valuta dirigovana od strane Avalona, BFL, AsicMinera i sada BitFury-ja.

Kada bi svi izasli sa istinom na videlo BTC ne bi pipnuo ni govnjavom motkom.
 
dobih i odgovor od ovoga što sklapa pcb-ove.


-------------------------


Investments in bitcoin are always high-risk and no one should invest more money then he is comfortable to lose.
I was already writing a mail to you, but it seemed better to put it out here for everyone.

So definitive answer you are looking for:
Bad news first:
I am by law not obligated to give any refunds for customer specific equipment like the bitburners as stated in my AGB (Terms of Service).

Nevertheless I value my customers, and i am nice guy.
I will (on request) refund any money that has not yet been spend on parts.
that will be about 50%.
I have to crunch some number to get the exact per board amount.

I do plan to reuse a lot of components for the bitfury design.
But some can not be reused and will be thrown away, like the PCBs for example.

For those that received a refund i could give a discount on a new bitfury order of about 70% of the not-returned funds.
But we all have to ask ourselves: is bitfury going to deliver?

Executive summary:
50% refund guaranteed.
70% money recovered when ordering a BitFury product.

------------------------------------


ako avalon bude ponudio full refund, i nije toliko strasno...
 
Poslednja izmena:
Yifu je rekao da krece full refund jos sinoc... ne znam sto se dalje mislite :)
 
pa ja se ne razmišljam, samo iznosim opcije i situaciju. meni je sve jasno, a mislim da je i drugima. :)

a to da refund kreće - to je na dugačkom štapu. tako su refundirali i one iz treće serije mašina, pa još nisu dobili novce.
 
Poslednja izmena:
Ne verujem ja da ce se kinezi tako lako oprostiti sa 10 miliona dolara.
Prvo ce ponuditi refund, onda ce vozati dva meseca narod, pa ce reci da je jedan od njih pobegao sa novcanikom i onda ce nestati skroz.
Vratice novcice samo onima koji mogu doci do njih fizicki da ih neko ne pobije.
 
Mislim da ga treba sahraniti jer je postao ono sto nikada nije trebao da bude, a to je centralizovana valuta dirigovana od strane Avalona, BFL, AsicMinera i sada BitFury-ja.
Kada bi svi izasli sa istinom na videlo BTC ne bi pipnuo ni govnjavom motkom.

Sve dok je ukupna kapitalizacija mala, postojace neko ko ce sa relativno malim iznosima moci da ljulja trziste.
Da se sad pojavi BTC NextGen, u najboljem slucaju trebalo bi mu jos x godina da dostigne kapitalizaciju BTCa, a i tada bi se desavalo isto.

Istina je da je BTC otvoreno trziste, visoko rizicno i da nista nikoga ne sprecava (sem love i tehnologije) da nakrpi vece mase BTCova i njima ljulja trziste u svoju korist.
I nije to istina koja treba da izadje na videlo, vec je poznata naveliko i od starta.

Koliko god svi zeleli da BTC trziste posmatramo ozbiljnim kao sto je trziste zlata (na kome takodje ima veselja svoje vrste), daleko je od toga... ali ide u pravom smeru i to vec godinama...
 
Ako krece full refund onda ne treba mozgati uopste vec prihvatiti tu ponudu. Mnogo je bolje da jurimo celu cifru nego da prihvatio deo novca sada i da ostavimo lopovima pare. Kad smo cekali do sada mozemo da sacekamo jos malo.
Avalon skakako moze da vrati te novcice jer ih je do sada vec iskopao uredjajima koje nije isporucivao (da ne kazem, dosao je za dz do njih). Sada kada im vratimo ove cipove oni ce sklopiti jos uredjaja koje ce prodavati za kes mozda ili ce nastaviti da kopaju njima. Sve u svemu postigli su sta su hteli, oteli su btc i postali su monopolisti. Zato se i slazem sa Arrow-om kad kaze da btc treba da propadne.
 
E kad bi se kopaci pitali u tome :)

Asic je stvorio stabilnost jer taj uredjan NEMA drugu primenu i jedino sto ti preostaje je da ga ostavis ustekanog da kopa BTC, samim tim sigurnost mreze je obezbedjena, kasnije ce se kopati zbog fee-a za koji vidim da vec zatezu ;)
 
To sada iz vas prica gorcina. Nece propasti btc, i preporucio bih vam d ih cuvate.

Sto se tice refundiranja o avalona - sv je prilika da ce biti nesto od toga.

Medjutim, ostaje pitanje pcb-a. 50 % manje ili apgrejd na bitfury.

A avalon, pa cak i asicminer sada padaju u drugi plan. Sad ce rusi malo da jasu, sto je dobro za dalju decentralizaciju.

Ocekujem da bitfury u narednih par meseci dominira. A i red bi bio da se epicentar desavanja pomeri malo iz kine. Sve je to dobro za btc.
 
Poslednja izmena:
Sve brat do brata, lepo taj svaba kaze, jovo nanovo, cekao se avalon sad ce se cekat rusi ;)

Moje licno misljenje je da trenutno ne treba NISTA narucivat jer nece biti isplativo, jedino ko moze da se dokopa prvih 28nm proizvoda.... (sto ce biti skoro nemoguca misija)
 
Poslednja izmena:
Ja vala ne cekam nikoga, nije mi glava toliko poludela da mislim da su Rusi ista bolji od Kineza ;)
Daj da 'vatamo te coine od avalona, to sto mozemo od svabe i da kazemo da nismo skupo prosli.
 
Cuvajte onda novcice i mirna backa.

Ja sam narucio bitfury, i sva je prilika da c stici za manje od mesec dana. trosi 50 w na 100 GH. Nisam narucio ceo komplet od 400, jer nisam imao para, ali prosirice se to brzo. Btw, rekli su u avgustu, i bi u avgustu isporuka prva.
 
Ma kakvi propast, ja mislim da ce 1.aprila 2104.god BTC da vredi preko 200$ :D, zato kopajte cuvajte BTC
 
Drago mi je jer je poprilicno ozbiljna lova u pitanju. Videcemo kakvi ce biti kasnije.
I ja cuvam, bice love od toga ;)
 
Nazad
Vrh Dno