Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

^ ^
Ono što si napisao za Novu i MX Player Pro stvarno nemam snage da komentarišem…svako neka radi kako misli da treba…

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nalupao se za medalju. Npr ima otvaranje drawera povlačenjem bilo gde na ekranu. Dalje me mrzi da se objašnjavam.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ako mene pitaš Nova Prime ne vredi para. Testiram launchere već nekoliko dana i Nova je prevaziđen launcher a nije ni toliko mali potrošač baterije pa da se isplati koristiti ga. Što se brzine tiče teško se može primetiti razlika među launcherima na bilo kom modernom telefonu, ako i laguje nije to do launchera nego do kompletnog sistema koji je bloatovan. Od ovih boljih, Nova je jedino bolji od Poco launcher jer Poco guta bateriju. Nova nema blur, ne aktivira se app drawer povlačenjem bilo gde po ekranu, nije "pametan" launcher, nema koristan levi ekran. Launcher zarobljen u vremenu tamo negde 2014-2015. godina. Meni dobar moderan Launcher je Smart Launcher 5 u Pro verziji i košta 5 dolara lifetime licenca. Nije minimalistički, nije najbrži ali je vrlo koristan i olakšava korišćenje telefona, sam grupiše aplikacije u tabove i prati najkorišćenije i smešta ih na home screen. Za razliku od Nova gde izgubiš sate da napraviš kako ti hoćeš da bi te smorilo posle tri dana pa opet utrošiš sate u šminku i tako u krug.

Da igraš igrice na telefonu onda bi ti preporučio par njih što se plaćaju a vrede ali verovatno ne igraš.

Od programa, oni koji su najbolji su obično besplatni i nemaju reklame. Na primer, Nova Video Player je bolji od svih izvikanih praistorijskih Android video perjanica kao što je taj MX Player Pro a open source je i radi savršeno i na Android televizoru i na telefonu. Jedino nema podršku za cast, što ima VLC koji je takođe bolji od svih Android only rešenja. Total Commander i X-plore File Manager su freeware ali ja reklame u njima ne videh. Oni izgledaju kao fajl menadžeri a ne kao nabudženi Files što dolazi sa telefonom.
[emoji2357]
 
Poslednja izmena:
nova je ubedljivo najstabilniji launcher. jeste da mu fale poneki novi graficki detalji ali nista ne moze niti ce skoro moci prici nova launcheru. ono što nijedan drugi nema koje sam ja probao je subgrid position na desktopu. to automatski znači da ne mogu da pidesim kako ja hoću

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni lično idu na živce te pametne aplikacije koje same nešto odlučuju.
Čuj da mi sam grupiše aplikacije i izbacuje ih na početni ekran, tačno bih poludeo.
No izbor je veliki pa eto ima i za one kojima to odgovara.
 
+1
Neka nova moda, kao programeri-štreberi znaju šta ja želim pa ubacuju u aplikacije da mi pametuju, sortiraju, podmeću, organizuju... :mad:
 
Nova je launcher sa ubedljivo najviše opcija i stalno ga unapređuju. Posle Nove meni je najbolji Lawnchair 2.
Pisati da Launcheri troše mnogo baterije je apsolutno netačno, sem možda nekih izuzetaka.
Poco launcher je daleko od najboljih i ima mnogo ograničenja.
Što se tiče laga ili da povremeno secne neka animacija na Xiaomi telefonima, to je do MIUI i iz ličnog iskustva mogu reći da korišćenje nekog launchera umanjuje taj problem. Konkretno na stock MIUI pri prelasku u recents uvek secne dok na Novi i Lawnchairu to nije slučaj.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li neko koristi Instagram giveaway aplikacije?! Može neka preporuka?! :) Ne mora free, može i plaćena app.
 
To su i Asirci ili Sumeri napisali na pločicama pre 2 i nešto hiljada godina, da su "ove" mlade generacije sve gore iz generacije u generaciju [emoji28]
Postoji i naučno objašnjenje zašto je to tako.

Nego, treba mi način da skinem app koja je dostupna samo na nemačkom storu. Prethodnu verziju sam skinuo sa apktada.com, ali sada umesto .apk verzije nude .zip, a ne instaliraju mi se i dva config apk-a koji su im unutra zapakovani.

Zna li neko kako doći do apk-a na osnovu URL-a ili nekim drugim putem?
Meni je nedavno bila potrebna aplikacija koja postoji za Nemačku i Austriju. Tada sam bio u Nemačkoj. Nađem apk, skinem, instaliram, ali odmah po pokretanju ide na Play Store, i odmah mi kaže da aplikacija nije podržana u mojoj zemlji.
Na kraju napravim novi Google nalog, navedem Nemačku kao svoju zemlju. Sa tim Google nalogom odem na Play Store, i bez problema skinem, instaliram i pokrenem aplikaciju.
I danas radi, i apdejtuje se, zajedno sa ostalim aplikacija a (koje su na srpskom Google nalogu).

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Meni je nedavno bila potrebna aplikacija koja postoji za Nemačku i Austriju. Tada sam bio u Nemačkoj. Nađem apk, skinem, instaliram, ali odmah po pokretanju ide na Play Store, i odmah mi kaže da aplikacija nije podržana u mojoj zemlji.
Na kraju napravim novi Google nalog, navedem Nemačku kao svoju zemlju. Sa tim Google nalogom odem na Play Store, i bez problema skinem, instaliram i pokrenem aplikaciju.
I danas radi, i apdejtuje se, zajedno sa ostalim aplikacija a (koje su na srpskom Google nalogu).

Sent from my AC2003 using Tapatalk
Hmm, meni se ova moja nije žalila, verovatno ne proverava lokaciju naloga, samo je instalacija onemogućena na nalozima koji nisu u Nemačkoj, ali evo posle apdejta opet radi (prethodna verzija je bila zastarela, pa su tražili da se ažurira).
Nije mi se dalo cimati da pravim novi nalog na nemačkom storu, ali hvala na potvrdi da to radi :)
 
Offtopic obrisan. Držite se teme.
 
Neka app za pregled snimaka sa nadzorne kamere na telefonu? Ekstenzija je .dav

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Aplikacija BusPlus je počela čudno da se ponaša, kad se aktivira dobija se "... REGISTRACIJA U TOKU, MOLIM SAČEKAJTE...". reinstalacija je urađena dva puta ok, a onda opet isto.
Telefon, ako je bitno je Huawei...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Kod mene radi normalno....

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Da li možda postoji način (aplikacija npr.) koja bi skratila listu mogućnosti za deljenje, tj. kad se klikne na share da ne izlista 550 opcija, svaku moguću aplikaciju, već samo nekolicinu?
 
^ Sjajna aplikacija, napokon mogu da namestim opcije koje koristim, a ne od 550 opcija koje mi ponudi da one koje mi trebaju budu na poslednjem mestu :)
 
Ili ne znam kako radi aplikacija ili meni ne radi okej. Odabrao sam tamo sharedr kao default,i podesio da zapamti tu opciju. Odem na neki random yt klip i kliknem share i opet mi izbaci milion opcija i tek kad kliknem tu na sharedr onda izbaci novu listu?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nisam probao na YT, ali na FB (za šta mi najviše i treba) radi odlično ;)
 
Taj share menu treba da je sređen u androidu 11

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
U androidu 10 mogu da se pinuju stavke na vrh liste.
d8dcb6048e59e5c0154992a58197a288.jpg
 
Ili ne znam kako radi aplikacija ili meni ne radi okej. Odabrao sam tamo sharedr kao default,i podesio da zapamti tu opciju. Odem na neki random yt klip i kliknem share i opet mi izbaci milion opcija i tek kad kliknem tu na sharedr onda izbaci novu listu?

YT app (pored još dosta aplikacija) ne koristi sistemski share dijalog, već ima svoj. Ti kada klikneš na "share" u YT aplikaciji, dobiješ njen share dijalog - umesto, kao što si očekivao, sistemski... odnosno dijalog te Sharedr aplikacije, kojom si zamenio sistemski. Zato tek klikom na Sharedr u YT dijalogu ti dobijaš Sharedr dijalog.

To je poznata manjkavost još od starih Xposed modula koji su tvikovali sistemski share dijalog.
 
Vrh Dno