Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Hvala puno, ali nije to taj thread. Thread na koji mislim.je bukvalno imao naslov nešto kao,.. Kako promeniti PlayStote region pomoću TunnelBear..tako nekako.. i to je baš detaljno uputstvo.
pa imaš tu u temi što ti je rekao Lanikor u prvom postu, citiran ovaj post https://forum.benchmark.rs/threads/...je-na-google-play.263883/page-58#post-3911242 i to je detaljno uputstvo, s tim što su to sve postovi iz 2013, 2014. godine.
ne postoji takva tema koju ti tražiš ili je obrisana.
 
pa imaš tu u temi što ti je rekao Lanikor u prvom postu, citiran ovaj post https://forum.benchmark.rs/threads/...je-na-google-play.263883/page-58#post-3911242 i to je detaljno uputstvo, s tim što su to sve postovi iz 2013, 2014. godine.
ne postoji takva tema koju ti tražiš ili je obrisana.
Mislim da je to to :love:
Hvala puno.
Koliko me sećanje služi, to je bio zaseban thread, sa svojim naslovom, ili beše da ga je neko okačio u OP. Pogledaju detaljno kasnije, ali izgleda je to to.

Znam, pročitao sam sinoć, ali čim sam video da je kratko uputstvo, znao sam da nije to ono što tražim, a razlog je taj što sam sa tim detaljnim uputstvom uspeo da prebacim moj PlayStore na američki region. I to sam uspeo na telefonu koji sam tada imao. Posle toga, možda nakon par meseci, sam pokušao jedan drugi, njje fake već official Google account/PlayStore, isto da prebacim na američki i nije prošlo. To je bilo na Huawei P30 Pro.
Hvala u svakom slučaju, probaću sa ovim detaljnim uputstvom da vratim moj PS na naš region jer mi preskupo da YT family Premium plaćam po U$A standardu.

Imam pitanje, aplikacije koje sam kupio na taj način, preko američkog PlayStore, mi i dalje ostaju, neće se zaključati ako sada account prebacim na naš region? Ili mi neće stizati updates?
 
Poslednja izmena:
Jel uspeo neko da iskljuci blokira sta vec auto refresh strane na Facebook-u. Isto se desava na browseru(koristim samsungov) i na njihovoj app. Dosta je frustrirajuce,citam nesto vratim se nazad on me vrati na pocetak strane i usput odradi refresh. Izvinjavam se ako je neko okacio u prethodnom postu ima mnogo strana da bi ih sve procitao.
 
pa imaš tu u temi što ti je rekao Lanikor u prvom postu, citiran ovaj post https://forum.benchmark.rs/threads/...je-na-google-play.263883/page-58#post-3911242 i to je detaljno uputstvo, s tim što su to sve postovi iz 2013, 2014. godine.
ne postoji takva tema koju ti tražiš ili je obrisana.
Evo, tek sada sam seo da prostudiram i odgovorno tvrdim da ovo nije onaj tutorial koji sam primenjivao pre nekoliko godina. Taj tutorial je bio, PONAVLJAM, u thread-u koji je imao naslov KAKO PREBACITI SRPSKI PLAY STORE NA AMERIČKI, POMOĆU TUNNELBEAR (parafrazirao sam,ali je to suština) , ali je taj thread , iz nekog razloga, izbrisan. Search na forumu ne daje rezultate ma šta god ukucao.
A da ovo nije to taj tutorial ,znam jer u tom tutorial-u nije bilo ni pomena GPay, tj. Wallet-a, ali je proces priličnio isti.
Tada sam uspeo da prebacim srpski PS na američki i od tada ga nisam menjao. Pošto ne želim da plaćam YT Family Premium official po američkom standardu, sada bih hteo da se vratim na srprski region. iz tog razloga. Siguran sam 100% da sve aplilkacije ,koje sam kupio na američkom PS, a ako se vratim na srpski region, više neću dobijati updates za te apllikacije, u najboljem slučaju, a možda neću ni moći više da im pristupam, pa imam dve opcije, ili da sačuvam aplikacije koje sam kupio preko američkog PS i da plaćam YT Family Premium 23$, mesečno, ili da prebacim moj google account na srspki region , oprostim se od kupljenih aplikacija i nastavim da živim u turskoj kasabi sa uticajem boljevizma iz Severne Koreje.
Da kreiram fake Google account mi se ne da ,iz razloga jer ne želim zbrku, želim 1 ring to rule them all.
Elem, nebitno , ne morate mi govoriti šta da radim, jasno je da imam samo 1 izbog ukoliko žellim da sačuvam kupljene aplikacije na američkom regionu.

Da vratim na srpski region..dovoljno je da primenim samo obrnut inženjering iz datog tutoriala ?
Dakle, moj PS je na američkom, pa ukoliko želim da vratim na srpski region, dovoljno je da pratim isto ovo uputstvo, samo obrnuto, tj. primenjujem stvarnu adresu u Svrbiji , ili je dovoljno editovati info u mom Google accoun-u, promeniti na adresu u Srbiji i izbrisati random adresu u Americi ?
Dakle, pitanje je..kako najjednostavnije resetovati Google account/PlayStore , na default, na srpski region ?
 
Poslednja izmena:
Ni slučajno simple gallery, jer je prodata i nije više ono što je bila. Ovo okačeno iznad je fork pre prodaje, pa ako hoćeš simple gallery, instaliraj ovo iznad. Takođe postoji i Aves.

@Poolmaker šta fali malo više da tapkaš? :) Tapneš na godinu i otvori se selektor godina.
Da li je ista situacija i sa simple dialer? Šta bi bila preporuka u tom slučaju?
 
Da li je ista situacija i sa simple dialer? Šta bi bila preporuka u tom slučaju?
Jeste, sve simple aplikacije su prodate. Za dialer vazi isto kao i za gallery, imas fossify phone, koji je fork dialera. Fossify aplikacije su sada ono sto bi simple aplikacije bile da ih autor nije prodao. Dakle besplatne, bez trackera i nepotrebnih dozvola, open source. https://github.com/FossifyOrg

Ovaj reddit post daje preporuke i predloge na koje aplikacije preci u odnosu na koje simple aplikacije su koriscene, mada ako si vec zadovoljan simple dialerom, onda samo instaliraj ovo gore.
 
Kako se može doći do starih verzija aplikacija, a da nisu neki sajtovi koji ne ulivaju poverenje? Uptodown, apkmirror i slične sam već proverio. Tražim neku stariju verziju Spotlens (Conota) kamere, jer je u nove natrpao reklame, a i počeo da ih naplaćuje.
 
Evo, tek sada sam seo da prostudiram i odgovorno tvrdim da ovo nije onaj tutorial koji sam primenjivao pre nekoliko godina. Taj tutorial je bio, PONAVLJAM, u thread-u koji je imao naslov KAKO PREBACITI SRPSKI PLAY STORE NA AMERIČKI, POMOĆU TUNNELBEAR (parafrazirao sam,ali je to suština) , ali je taj thread , iz nekog razloga, izbrisan. Search na forumu ne daje rezultate ma šta god ukucao.
A da ovo nije to taj tutorial ,znam jer u tom tutorial-u nije bilo ni pomena GPay, tj. Wallet-a, ali je proces priličnio isti.
Tada sam uspeo da prebacim srpski PS na američki i od tada ga nisam menjao. Pošto ne želim da plaćam YT Family Premium official po američkom standardu, sada bih hteo da se vratim na srprski region. iz tog razloga. Siguran sam 100% da sve aplilkacije ,koje sam kupio na američkom PS, a ako se vratim na srpski region, više neću dobijati updates za te apllikacije, u najboljem slučaju, a možda neću ni moći više da im pristupam, pa imam dve opcije, ili da sačuvam aplikacije koje sam kupio preko američkog PS i da plaćam YT Family Premium 23$, mesečno, ili da prebacim moj google account na srspki region , oprostim se od kupljenih aplikacija i nastavim da živim u turskoj kasabi sa uticajem boljevizma iz Severne Koreje.
Da kreiram fake Google account mi se ne da ,iz razloga jer ne želim zbrku, želim 1 ring to rule them all.
Elem, nebitno , ne morate mi govoriti šta da radim, jasno je da imam samo 1 izbog ukoliko žellim da sačuvam kupljene aplikacije na američkom regionu.

Da vratim na srpski region..dovoljno je da primenim samo obrnut inženjering iz datog tutoriala ?
Dakle, moj PS je na američkom, pa ukoliko želim da vratim na srpski region, dovoljno je da pratim isto ovo uputstvo, samo obrnuto, tj. primenjujem stvarnu adresu u Svrbiji , ili je dovoljno editovati info u mom Google accoun-u, promeniti na adresu u Srbiji i izbrisati random adresu u Americi ?
Dakle, pitanje je..kako najjednostavnije resetovati Google account/PlayStore , na default, na srpski region ?
Ne znam šta ti nije jasno? Možeš jednom godišnje da menjaš store lokaciju koliko ja znam. Nemam pojma da li će ti aplikacije ostati kada se budeš vraćao na srpski PS. Probaj pa javi.
 
Pozdrav,
Treba mi aplikacija za telefon, i za racunar, preko kojih bi upario telefon i komp, da bi mogao putem telefona da pristupim racunaru kad sam na poslu. Da mogu pokrenuti odredjeni program na racunaru kad nisam fizicki pored njega..
Na koji nacin je najlakse to uraditi i sta mi je potrebno?
 
Ok je, provereno. I rufus je nezvaničan tamo
Samo ne znam što to tražiš na gplay-u kada je to win alat, imaš pakete da skineš odmah
i rufusom snimiš flešku
 
Da li možda neko koristi Opera browser, imam dva pianja u vezi bukmarka.
Da li može da se vrati slučajno obrisani folder sa linkovima
i kako,
drugo - kada se radi backup sinhronizacija kako da se ne pomeša trenutni bukmark u fonu sa bekapovanim bukmarkom u na Operi?
Imam problem da postojeći bukmark u fonu koji je sređen i želim da ga sinhronizujem na Operi, dolazi do mešanja postojećeg bukmarka sa bukmarkom bekapovanim na Opera sajtu i foldere koje sam pravio sve mi rasturi.
Da li je ovaj problem rešiv?
 
Imam dva pitanja u vezi aplikacija, ne znam da li je neko vec postavljao:
1. Da li postoje aplikacije za špijuniranje telefona? ( what's, viber, sms...). Šalju podatke na drugi uredjaj.
2. Da li postoji SW koji te aplikacije pronalazi?
 
Bilo je

Sve aplikacije špijuniraju. Razliku čini kome prosleđuju podatke :D:D:D

Ali ako misliš na to da ću ja sad na tvoj mob da ubacim nešto i da vidim šta pišeš/komuniciraš ... mnogo gledaš filmove.
Ne, nema komercijalnih app koje to rade, zakonski su zabranjene. Nema više čak ni onih koj su bile namenske - za roditelje da prate decu. To se sada radi uz pomoć guglovog nekog servisa, gde su telefoni/brojevi u okviru porodice. iOS verovatno ima neke svoje.

Ostalo spada u domen virusa i pronalazi ga bilo koji kliner, sad već i svi fabrički sekjuriti softveri na uređaju to odlično rade.
Druga je priča što npr Samsung zna gde si sve danas bio, koliko koraka si danas napravio i šta sve imaš u telefonu. Ako ti to smeta koristi nokiju 3310 :)
 
Ma radim posao u sličnoj branši i zadnje vreme imam bas dosta zahteva da to "rešim". Ljudima pričam da je skoro pa nemoguće naći nekog ko će to sve ispodesavati. I sam sumnjam da takav SW postoji. Naravno izbegavam to da radim iz logičnih razloga. A to da nas sve app slušaju, znaju i ptice na grani. Više u cilju reklamiranja :)
 
Imam dva pitanja u vezi aplikacija, ne znam da li je neko vec postavljao:
1. Da li postoje aplikacije za špijuniranje telefona? ( what's, viber, sms...). Šalju podatke na drugi uredjaj.
2. Da li postoji SW koji te aplikacije pronalazi?
Imas SW za to
Ovo su ti sve na foru "parent control" app. Imas dosta app na forumima te namene, uglavnom sve su srednjeg proseka, ali ima jedan dobar app Spynote koji sam testirao i odlican je. Ali je svakako tesko naci SW koji nije parent control, jer se sve dosta brzo menja po pitanju bezbednosti i zahtevno je ostati u igri
 
Imas SW za to


Ovo su ti sve na foru "parent control" app. Imas dosta app na forumima te namene, uglavnom sve su srednjeg proseka, ali ima jedan dobar app Spynote koji sam testirao i odlican je. Ali je svakako tesko naci SW koji nije parent control, jer se sve dosta brzo menja po pitanju bezbednosti i zahtevno je ostati u igri

Hvala. A jel postoji SW za otkrivanje takvih aplikacija? Pretpostavljam da se ne vide u instaliranim aplikacijama, ili imaju neki drugi random naziv..
 
Neka dobra aplikacija po mogucstvu na SR,u kojoj se vodi evidencija sta se zamenilo od delova u kolima,itd
 
Od kad sam počeo da potenciram guglov sheets (malo je lakši za upotrebu na telefonu od excela kog sam ranije koristio), izbrisao sam gomilu kojekakvih aplikacija 👍😁
 
Hvala. A jel postoji SW za otkrivanje takvih aplikacija? Pretpostavljam da se ne vide u instaliranim aplikacijama, ili imaju neki drugi random naziv..
Pre svega zavisi da li ti je telefon rootovan ili ne. Jer je to osnova koliko mozes da manipulises AV i da integrises "app" u samom telefonu.
Sve u svemu za otkrivanje koristi AV app, za to i sluze. Svakako je sustina takvih programa da ne budu detektovani. App koje imas na Google Play na foru parent control su ti mahom na whitelist kod AV app, u suprotnom bi ih detektovali kao virus
 
Postoje naravno aplikacije za špijuniranje telefona, na primer poput Pegasusa. Ali ne verujem da te tako nešto interesuje.
Parental control aplikacije su legalne i samim tim dosta ograničene naspram pravog spywarea, ovde imaš pregled poznatijih.
 
Koji je najbolji VPN servis za mobilne telefone. Bitno da pridržava više uređaja, brzina, pouzdanost i podrška. Free verzije imaju ograničenja pa bi radije plaćene koji nisu preko 3$ mesečno. Hvala
 
Ja imam Cyberghost. Preporuka. Sad bas pogledah, ima dosta negativnih recenzija na PS koje ja nisam za dve godine primetio..
 
Na koliko uređaja možeš da instaliraš istovremeno? Kakve su brzine? Podržava sve OS (Wind, Linux And, ios)
Jel alokacija na fonu jednostavna za korišćenje?
 
Nazad
Vrh Dno