Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Hteo bih da pređem na 2-step verifikaciju google naloga, pa mi pade na pamet - hoću li i dalje moći da kupujem android apps preko vpn akrobacija? Da li je to neko probao?
 
Naravno, nema tu nikakvog problema.
 
Jel moze da se kupi app za nekog drugog korisnika koji je smotan za ove akrobacije?
Ti da kupis i njemu da prosledis kao poklon i sl. ne moze....mada mogao bi da dodas njegov nalog na svoj tel. pa tako da mu kupis (naravno moras da podesis nalog na Usa i sl.) :)
 
Ja sam upravo probao da na drugom telefonu dodam svoj otkljucani nalog, kupim aplikaciju i onda obrisem nalog. Sve je prošlo kako treba.
 
Postupio sam po opstem upustvu, airplane na telefonu, ciscenje svega na kompu i koristim hola ekstenziju za google chrome. Upalim na US i ucita mi USA play store medjutim kako se ulogujem prebaci mi na srpski, vidim aplikacije, kupio sam Talon za 2 dolara medjutim i dalje mi ostaje ovaj nas play store, a proslo je pola sata. Treba li duze da se ceka ili ?
 
prvo obrisati sve iz wallet-a i kartice, znaci sveeeee :D ides ovako wallet adresa i adresa kartice moraju biti usa, ja sam nasao neki kafic/restoran, broj telefona ostavljas svoj, onda kad to odradi stavis telefon u airplane mod i tako ga ostavis, posle ides u google account da iskljucis 2-step verification, da ne bi napravio problem i zakljucao account.PC > posle toga palis medu, usa connect, onda radis clear data, cache sve u browseru (PC), znaci totalka :) posle toga kucas u google-u play store, udjes u njega kucas svoj user pass i prvo ce ti mozda izbaciti error, tu gde pise error klikni na google play logo, bacice te kao na nas store, ali ces videti paid apps u search-u kucaj lupam cryten i moci ces da kupis, ostani na VPN-u ukljucen posle par minuta 10-15 mozda malo vise ima da se promeni store na americki. Na telefonu izadjes iz airplane moda i odes na medu usa i clear data na play store, to je to.

Mozda ti odmah nece biti prebacen na usa play store i neces biti zakljucan, ali budi nekoliko puta kupuj ili surfuj, pa kasnije ce se otkljucati.

Preko ovog upustva sam uspeo otkljucati PlayStore na americki. I to bas sam i cryten kupio. :D Valjda me nece vratiti na nas posto mi je i na kompu i na phonu americki, cak sam na phonu pokusao i clear data kad sam se diskonektovao sa mede i opet me vrati na americki :)
 
Posle koliko vremena ti je prebacio sa našeg na američki(posle kupovine)
 
E pa to je kod mene problem, ne prebaci mi na američki a mogu da nastavim sa kupovinom.
 
Nadam se de se Djilkosh nece ljutiti ako ovo njegovo upustvo ucinim malo preglednijim i noob proof :)

Kako prebaciti PlayStore na Americki tako da i ostane zakljucan na njega:

- idete na: https://www.google.com/wallet/ pa na sign in sa svojim google accountom
- obrisete kreditnu / debitnu karticu koju vec imate dodanu ( ako tek sad pravite wallet preskocite ovaj korak )
- ponovo dodajte istu karticu ali na Billing address stavite svoje ime a adresu neku americku ( izgooglajte nesto, ja sam stavio neku adresu u NY ), na phone number stavite svoj pravi broj mobilnog.
- sad idete na iconicu zupcanik u gornjem desnom uglu ( settings )
- zamenite home address na onu istu adresu sto ste dodali na billing address za karticu ( nek vas ne zbuni sto ce vam sad pisati da treba da potvrdite identitet - ovo vam nije potrebno za kupovinu aplikacija, to je za neka napredna placanja )
- stavite telefon u Airplane Mode
- posle idete na: https://www.google.com/settings/security?ref=home i iskljucite 2-step verification ( ako ovo ne koristite preskocite ovaj korak )
- Upalite Tunnel Bear na pc-u i namestite nek se konektuje na USA. Ako ga nemate na PC-u skinite ga odavde: https://www.tunnelbear.com/download/ ( posle kad se skine treba napraviti nalog da se moze koristiti )
- sad obrisete cookies, saved passwords, cache i sve ostalo na browseru preko kojeg cete ovo raditi. Ja naprimer po defaultu koristim Chrome ali da brisem cookies, saved password i sve ostalo nepada mi napamet posto imam brdo site login-a vec snimljeno a na svakom mi je drugaciji password tako da bi mi ova akcija predstavljala puno posla pa sam za prvu kupovinu na PlayStoru koristio Operu. Odradio sam clear svega preko CCleanera pa sam je posle pokrenuo.
- idete na: https://play.google.com/store i na sign in. Meni iako mi je bila iskljucena 2-step verifikacija google pitao da potvrdim da sam to ja posto mi je login bio sumnjiv. Mogao sam da potrdim unosenjem mog celog mobilnog broja ili cele sekundarne e-mail adrese. Izaberite sta vam je draze.
- posle kad udjete u playstore kucajte u pretragu aplikaciju koju zelite da kupite posto je rucnom pretragom po aplikacijama necete videti. Ja sam kupio Cryten za 0.99$ taman bio na popustu :D
- Tunnel Bear sam ostavio ukljucen nekih 20 minuta i gledao sam aplikacije na PlayStore
- na telefonu obavezno prvo uradite Force Stop za PlayStore pa tek posle izadjite i Airplane Mode-a. ( Ovo sam napisao zato sto je meni PS bio aktivan u pozadini i cim sam izasao iz Airplane Mode-a poceo je da skida kupljenu aplikaciju pa sam pretpostavio da nije dobro da se odmah konektujem sa nase IP adrese ali srecom sve je proslo kako valja )
- Sad na telefonu ide connect na Tunnel Bear naravno americki
- clear data na PlayStore-u i pokrenite PS i na idete na accept i trebalo bi da pocne da skida kupljenu aplikaciju.
- kad je skine i instalira mozete slobodno disconnect sa Tunnel Bear-a i ako je sve proslo kako valja imacete americki playstore. :)
 
a za one koje mrzi da se smaraju sa tolikom procedurom i hoće da se privremeno prebace na usa (de, fr...) market koraci su:
1) tunnel bear i povezivanje na proxy te zemlje
2) clear cache i fore stop za play store
3) startovanje play store kad TB javi da se povezao
4) accept u dialogu
5) gašenje TB da se ne troše megabajti na download aplikacija, više nije potreban

sad ću da prijavim ove postove da se prebace u prvi post da se više ne ponavlja ista priča 200x
 
Da dodam da je obavezan korak brisanje stare kartice i dodavanje nove sa US adresom. Dok to nisam uradio nije htelo da mi radi.
 
Ja sam samo promenio adresu, nisam brisao ništa i radi.
 
Je li neko uspeo da ubaci internet karticu banke Intesa u Google wallet?
 
Verovatno svi mi koristimo intezinu karticu za GW. Gde je zapelo?
 
Ne prihvata karticu. Ranije mi je prihvatio kreditnu karticu i sa njom mogu da kupujem. Sada na isti nacin zapocnem ubacivanje internet kartice ali mi izbaci obavestenje da nesto ne valja i da proverim sa bankom. Tako nesto...
 
Nije ti aktivna kartica, ili je istekla, ili još nije aktivirana, ili nemaš dovoljno sredstava za aktivaciju. Ja se ne sećam kako je bilo ranije, mislim da nisu ništa rezervisali za aktivaciju, ali sada kada sam dodao Telenor Master karticu, skinuli su 1$. Sačekaj par dana, pa probaj ponovo, ako neće zovi banku.
 
A da, ta banda skine jedan dolar kod aktivacije. Tako mi je bilo i sa kreditnom karticom.
Bice da je do sredstava na racunu. Nisam stavio ni evra. Videcu to ovih dana.
 
Tacno, vratili su. Sad videh transakcije. Covek upamti samo kada mu zavuku ruku u dzep. :)
 
Posto mi je blokiran Wallet na trenutnom nalogu na kome mi je bila Erste kartica uzeo sam danas da probam da napravim novi Google nalog, sve vreme sam bio na Tunnel Bear-u jer sam hteo da namestim da sve bude Americko da bih imao US Play Store i sve je teklo ok dok nisam tu istu karticu uneo, kaze "invalid paying detail" ili "method" ili tako nesto. Sve u svemu nece karticu da mi prihvati, mozda su i tu konkretno karticu blokirali sa blokadom Wallet-a. Sad moram da vadim negde novu karticu ili mislite da je mozda nesto drugo?
 
Poslednja izmena:
Da li imas sredstva na racunu? Mislim da rezervisu 1$ prikikom spajanja.
 
E vidiš, verovatno imaju tu rezervaciju kao PayPal, probaću ponovo kad uplatim pare na račun.
 
Da li je neko danas uspeo da otvori temporary americki market? Ne pomaze mi vise tunelbear a ni druge slicne aplikacije...
 
Nazad
Vrh Dno