Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Ne mora Google services data da brise. Dovoljno je samo data playstore.
Preneo sam drugu koji je u SAD, uradio je sve to ali i dalje ima srpski PlayStore. :(

Jos neko podesavanje? Mozda podesavanje zemlje iz Google profila (profile.google.com ako se ne varam)?

On tvrdi da je do SSN-a (Social Security Number), u sta licno ne verujem.
 
Preneo sam drugu koji je u SAD, uradio je sve to ali i dalje ima srpski PlayStore. :(

Jos neko podesavanje? Mozda podesavanje zemlje iz Google profila (profile.google.com ako se ne varam)?

On tvrdi da je do SSN-a (Social Security Number), u sta licno ne verujem.

Ma kakvo bre podesavanje ?? Ako ja odavde samo uradim clear data sa playstora i connectujem se na neki americki IP automacki dobijam americki PS. Nesto on ne radi kako treba.
 
^ Hvala, preneo sam i ovo drugaru koji je u SAD ali kod njega neće i kaže mi ovo:

- Da on ima Google Wallet nalog sa srpskom adresom, koju Google koristi za billing svega. Probao je da je prebaci na SAD i traži mu SSN (Social Security Number) koji on nema. Promenio je zemlju na SAD u Google Profilu. I dalje neće. Možda ni Wallet ni Profil nemaju veze sa PlayStore-om, moje da napomenem.
- Inače, kada je drugar bio u Mađarskoj, imao je mađarski PlayStore, a sada u SAD ima srpski i ne može da promeni (prema savetima koje ste mi dali). Nije IT nepismen. ;)
 
Nema ssn veze sa tim, osim ako nešto nisu menjali skorije.
Ja ga nisam upisao pa mi je usa market odavde.
Ako neće da mu sačuva oogle wallet na taj način, onda neka ga čuva sa UK adresom.

A što se tiče vibera, kontaktiraj developere šta da radiš.
A ako ne može, kupiš skype kredit kao sav normalan svet.
 
Ne mozes kupiti viber kredit jer i to ide iskljucivo preko Play a. Jedino neki vpn pa onda sve radi i sve moze.
Kazi drugu u Americi da nesto ne radi dobro. Niko ne kaze da je it nepismen ali nesto gresi.
 
Odjednom mi izbacuje, vasa kartica je odbijena, izabrati drugi nacin placanja. Sta moze biti u pitanju.
 
Banka blokirala iz bezbednosnih razloga, suvise kupovina iz inostranstva u zadnjih 24h.
 
Da, juce kupljeno jedno 10ak stvari bez problema ali od jutros pocelo da izbacuje tu poruku. Isao u banku i odblokirali.
 
Ja sam normalno kupovao Viber kredit sa telefona iz aplikacije. Izaberem Visa karticu odaberem iznos kredita i dopunim svoje stanje. Tako radim od kada se pojavio Viber out.
 
^ Kod mene nema Srbije u padajucoj listi. To se pojavi tek nakon unosa iznosa i podataka sa debitne kartice. Kako da uplatim kredit? Sada sam u SRB, nisam na stranom PlayStore-u. Neka od apps koje varaju IP adresu?
 
Probaj TunnelBear.
 
^ Kod mene nema Srbije u padajucoj listi. To se pojavi tek nakon unosa iznosa i podataka sa debitne kartice. Kako da uplatim kredit? Sada sam u SRB, nisam na stranom PlayStore-u. Neka od apps koje varaju IP adresu?
Ne bih sad da se ponavljam ali druže 100x je napisano kako kupovati aplikacije na ps i sta je sve potrebno. Postoje samo dva razloga zašto ne bi radilo:
1.) playstore ti je zaključan na srbiju
2.) nisi ispratio upustvo do kraja.
 
^ Ima 112 stranica u temi, kako sve to da procitam, moze QuickGuide za mene sada? :)
 
^ Ima 112 stranica u temi, kako sve to da procitam, moze QuickGuide za mene sada? :)

Aj ja cu al da pazis na casu inace ce biti pegle;-). Skines neki vpn,covek rece TunnelBear i moj je omiljeni pa neka bude i tvoj. Registrujes se(mora) ,izaberes zemlju na onom prekidacu i upalis ga. Kad sobije obavestenje ili vidis da medo kopa,odes u aplikacije,obrises kes i data iz google Play-a i Google services(ne znam jel neophodno,tako ja radim) . Upalis ponovo Play,on te pita jel se slazes,bla,bla i kad se slozis Voila,imas Play sa aplikaxijama za kupovinu. U zavisnosti u kojoj ti je valuti devizni racun,tako biraj zemlju na Medi(vpn) da znas koliko te kosta u tvojoj valuti.
Slobodan si;-)
 
Aj ja cu al da pazis na casu inace ce biti pegle;-). Skines neki vpn,covek rece TunnelBear i moj je omiljeni pa neka bude i tvoj. Registrujes se(mora) ,izaberes zemlju na onom prekidacu i upalis ga. Kad sobije obavestenje ili vidis da medo kopa,odes u aplikacije,obrises kes i data iz google Play-a i Google services(ne znam jel neophodno,tako ja radim) . Upalis ponovo Play,on te pita jel se slazes,bla,bla i kad se slozis Voila,imas Play sa aplikaxijama za kupovinu. U zavisnosti u kojoj ti je valuti devizni racun,tako biraj zemlju na Medi(vpn) da znas koliko te kosta u tvojoj valuti.
Slobodan si;-)

clear cache i force stop za play store je dovoljno.
 
Ja sam pisao više puta pa da ponovim.

Ako imaš više od jednog Google naloga na telefonu, dovoljno je da u Play storu promeniš nalog i onda vratiš na onaj koji koristiš za kupovinu.

ubr, ja počeo skoro da koristim Hola u kome je USA nameštena samo za Play Store. I to mi radi super.
 
Clear DATA! Cache se automatski obriše prilikom brisanja data.
Možeš ti i factory reset da radiš, i to će obrisati cache :d, ja kažem šta je minimum. Kad radiš clear data moraš opet da podešavaš opcije u play store, sa clear cache i force stop ne.
 
Možeš ti i factory reset da radiš, i to će obrisati cache :d, ja kažem šta je minimum. Kad radiš clear data moraš opet da podešavaš opcije u play store, sa clear cache i force stop ne.
Vidi moze i tako. Nisam znao, ja uvek radim clear data mada mi to ne smeta posto su mi sve opcije na default u PS. :D
 
Ja imam sledeci problem na mojoj SIII mi je tunder bear radio super ali cim sam kupio novi fon LG G3 ne radi mi uopste sta god da uradim ne pomze hard restart nista...
 
@Vojkan: hvala, preneo sam drugaru, javice mi sta je uradio. ;)
 
Jel moze da se kupi app za nekog drugog korisnika koji je smotan za ove akrobacije?
 
Nazad
Vrh Dno