Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

probaću open cameru. a sto se tiče gcama, jeste tačno je da imaju opciju selfie kao iz pregleda-mirror, ali to je samo za slike, dok mora da se drži shutter sve vreme dok snimaš da bi pravila video u tom režimu, onda više nego duplo smanji rezoluciju videa.
ja sam slabovid+strabizam pa mi selfi bez mirrora bude katastrofa.... šta da se radi :(
 
Kojim nacinom ili kojom aplikacijom mogu da migriram/prebacim fajlove sa Samsung telefona(A71) na Xiaomi telefon(13T)? U pitanju je nativna Samsung notes aplikacija i fajlovi(pretezno tekstualni) koji se nalaze u Samsung notes aplikaciji. Znam da se preko Samsung smart swich aplikacije mogu prebacivati podaci, ali ne znam da li to vazi i kada su u pitanju dva razlicita brenda, od kojih taj drugi nema Samsung notes aplikaciju.
 
Verovatno ćeš morati exportovati sve stavke iz Samsung Notes pa ih potom ručno ubacivati u odgovarajuću app na tom drugom telefonu. Google Keep ili koju već izabereš.
Iznenadilo bi me da da postoji lakši način, Samsung želi da ostaneš na njegovom ekosistemu..
 
Na koji način najlakše da ih exportujem?
Da, da...jasno mi je da to žele, samo...malko su se "preigrali" u mom slučaju.
 
Znam to, probao sam već, ali mi ne otvaraju taj fajl druge apalikacije na 13T.
 
Kako da uključim https filtriranje u AdGuard aplikaciji. Neće ni da sačuva CA sertifikat.
Jednom sam nekako uspeo da pokrenem HTTPS filtriranje. Sada neće.
 
Koristim SwiftKey godinama i u poslednjem ažuriranju su promenili sledeću stvar. Kada prepravljate neku reč koju trenutno nemate u rečniku, neće se pojaviti u sredini nego morate pritiskom na Space da pređete na novu reč i potvrdite tu novu reč.
Primer za reč - ispraviš u attachment-u
 

Prilozi

  • Screenshot_20240401_183647_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_20240401_183647_com.whatsapp.jpg
    100.5 KB · Pregleda: 89
Kojim nacinom ili kojom aplikacijom mogu da migriram/prebacim fajlove sa Samsung telefona(A71) na Xiaomi telefon(13T)? U pitanju je nativna Samsung notes aplikacija i fajlovi(pretezno tekstualni) koji se nalaze u Samsung notes aplikaciji. Znam da se preko Samsung smart swich aplikacije mogu prebacivati podaci, ali ne znam da li to vazi i kada su u pitanju dva razlicita brenda, od kojih taj drugi nema Samsung notes aplikaciju.
Ne znam koliko imaš beleški, ali ja sam davno prešao prvo na Evernote a onda na Notion. Svaka preporuka za potonji.
 
Nju koristim verovatno od prvih dana kada se pojavila na PS-u, ali za svoje lične potrebe. A u Samsung Notes apliakciji su službene beleške koje sada hoću da migriram na Xiaomi 13T telefon, a u koju aplikaciju još nisam odlučio...
 
Još jedan problem imam bez obzira na model telefona(na S21 Ultra i na Xiaomi 13T). Dobijem uredno obaveštenja da na Play Store postoje ažuriranja za pojedine aplikacije.
Pokrenem azuriraj sve, samo se vrte do sutra, pokrenem pojedinačno ažuriranje određene aplikacije, nekad se i one samo vrte i ne pokreće se ažuriranje, a nekad se pokrene i stane na 94, 95%...i tako stoji i stoji...dok ne prekinem ažuriranje.
Desi da se aplikacija preuzme i instalira normalno, ali to je možda od deset pokušaja dva, tri puta.

Na SS sam dao primer dve aplikacije, ali tako je i za sve ostale.

Inače aplikacije(YouTube, Viber, WA, itd...) surfovanje preko bilo kojeg brauzera normalno i bez problena stalno rade, ali PS nekad radi, a češće ne radi kako treba. Probao sam brisanje keša, podataka isto.

Evo sad sam probao i na komsijinom Mts Internetu(ja koristim SBB-ov 600/60Mb/s), jednu aplikaciju jedva azurirao(komšija ima nekih 10Mbs).
Dakle problem je u PS-u, samo...nemam pojma kako ga rešiti?

Da li bi promena regiona na telefonu rešila problem? Za sada je na Srbija regionu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240403_172542_Google Play Store.jpg
    Screenshot_20240403_172542_Google Play Store.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 35
  • Screenshot_20240403_172413_Google Play Store.jpg
    Screenshot_20240403_172413_Google Play Store.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 41
Još jedan problem imam bez obzira na model telefona(na S21 Ultra i na Xiaomi 13T). Dobijem uredno obaveštenja da na Play Store postoje ažuriranja za pojedine aplikacije.
Pokrenem azuriraj sve, samo se vrte do sutra, pokrenem pojedinačno ažuriranje određene aplikacije, nekad se i one samo vrte i ne pokreće se ažuriranje, a nekad se pokrene i stane na 94, 95%...i tako stoji i stoji...dok ne prekinem ažuriranje.
Desi da se aplikacija preuzme i instalira normalno, ali to je možda od deset pokušaja dva, tri puta.

Na SS sam dao primer dve aplikacije, ali tako je i za sve ostale.

Inače aplikacije(YouTube, Viber, WA, itd...) surfovanje preko bilo kojeg brauzera normalno i bez problena stalno rade, ali PS nekad radi, a češće ne radi kako treba. Probao sam brisanje keša, podataka isto.

Evo sad sam probao i na komsijinom Mts Internetu(ja koristim SBB-ov 600/60Mb/s), jednu aplikaciju jedva azurirao(komšija ima nekih 10Mbs).
Dakle problem je u PS-u, samo...nemam pojma kako ga rešiti?

Da li bi promena regiona na telefonu rešila problem? Za sada je na Srbija regionu.
Imam isti problem na s23 ultra, ali samo na kućnom internetu...
 
Da probaš za početak da obrišeš data/cache za play store
Napisao sam već da sam i to probao.
Probao sam i sa promenama jezika i regiona i opet isto.

Evo sad malo pre sam uspeo da ažuriram jednu aplikaciju, a druge dve neće, stane jedna kod 48%, druga kod 60% i tako stoji i ne pomera se.

vargax6@, i kod mene na mobinom Internetu nije bilo problema(potrošio sam sav prepaid Internet za ovaj mesec zbog PS-a, dok sam instalirao sve aplikacije koje inače koristim).
 
Ja sam bukvalno probao sve što sam našao na redditu i ništa ne pomaže. Sada aplikacije apdejtujem samo kada sam na poslu ili preko mobilnih podataka.
 
Meni se desilo za dve app da nisu htele da se update, isto dođe do određenih % i stane.
Ali je kasnije uveče sve prošlo normalno.
 
Screenshot-0000.png







da li je bezbedno instalirati aplikaciju, koja nije iz zvaničnog playstorea, virustotal izveštava 2/65 security vendors and no sandboxes flagged this file as malicious.
pretpostavljam da je false positive ali nije zgoreg pitati? :)
 
Imam verziju 40.3.28., skinuo sam i probao najnoviju sa apkmirror v40.3.31 i neće da se ažurira, samo izbaci grešku(error).
 
Probaj starijom da prepises onda, probaj da se setis kad je nastao problem i instaliraj verziju malo stariju od tog datuma
 
Neće ni jedna. Probao nekoliko malo starijih verzija, samo error izbaci ili aplikacija nije instalirana...

Sad sam probao da instaliram 3 aplikacije koje ne koristim samo radi probe, i jedna se bez problema instalirala, dok su druge dve stale na 99 i 85%.
 

Prilozi

  • PicRetouch_20240404_144734712.jpg
    PicRetouch_20240404_144734712.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 11
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno