Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Nema šta da se popravi u mišu, bukvalno štampana ploča i čip
 
Drugari, poduze pitanje:
Ima RPI4/8Gb i na njemu instaliran poslednji Kodi(LibreELEC). Sa NASa(Synology preko SMB) dovlacim filmove i to sve funkcionise okej, dok ne uporedim interni video plejer na mom LG B8(oled) gde je slika za isti file (Mandalorian 4k) dosta "lepsa", sjajnija, bas full HDR iskustvo. Slika sa RPI kao da ima malo manji bitrate jednostavno kao da nije HDR iako kaze da ga ukljuci kada pustim file. Razlika nije prevelika ali meni primetna. Google kaze da valjda za RPI jos uvek nije ispeglana Dolby Vision i HDR podrska u potpunosti pa to moze da bude problem. Jedini problem koji imam sa LG-jem sto konzumira klip kao DLNA i ne mogu da zakacim externe titlove za klinca. Na RPI to mogu.
Da li je mozda neko upucen u problem i ima neko resenje?

Da li mozda ima neki kvalitetniji android box koji bi mi pustao to kako treba, da se laicki izrazim, da u potpunosti iskoristi potencijal televizora?
 
mi tv stick 4k, fire tv stick 4k max su ti prvi najpopularniji izbor.
Ako imaš malo vremena, probaj da na neku karticu stavis OSMC za rpi 4. Libreelec ti je skoro klot verzija kodija, dok OSMC ekipa modifikuje upravo iz ovakvih razloga. Ne znam za DV, ali je svakako najbolje KODI iskustvo koje sam imao.
 
Nevidim dali ima i blututh ili samo infrared ? G20S
G20S je starija varijanta G20S Pro novija, ima i ova koju koristim na wifi konekt preko usb koji mo\e[ koristiti i za druge ure]aje a ima i BT verzija
 

Prilozi

  • G20S.jpg
    G20S.jpg
    23.4 KB · Pregleda: 16
  • G20SBT.jpg
    G20SBT.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 16
  • G20SBT 2.jpg
    G20SBT 2.jpg
    33.8 KB · Pregleda: 16
i dalje ne razumem castovanje sa telefona na punokrvni chromecast uređaj/box na kome postoji sve što ti je potrebno da puštaš direktno...greješ telefon i trošiš mu bateriju da bi gledao nešto što možeš i na samom uređaju...:unsure:
 
Pozdrav svima

Android kutija je: M8S-2 Amlogic s905h(gxbb)
LibreELEC-WeTek_Play_2.arm-9.2.8.6.img
Radi vrlo dobro.

Jedino što ne radi je daljinski upravljač.
U ovom trenutku koristim miša.

Koju .dtb datoteku moram zamijeniti s karte libreelec?
Ili postoji neka ranija verzija WeTeka?
 
Pozdrav svima

Android kutija je: M8S-2 Amlogic s905h(gxbb)
LibreELEC-WeTek_Play_2.arm-9.2.8.6.img
Radi vrlo dobro.

Jedino što ne radi je daljinski upravljač.
U ovom trenutku koristim miša

Ako LibreELEC još uvek koristi "remote.conf" fajl za daljince trebalo bi taj problem da možeš da rešiš tako što pokupiš originalni "remote.conf" fajl sa Android ROM-a od tog boksa i pomoću SSH konekcije njime pregaziš postojeći fajl na LibreELEC instalaciji.

Pod uslovom da je funkcionalan IR (ili BT) sad sa tim DTB :D
 
Ja se ne sećam kada sam neke baterije u daljincu morao da menjam. Alkalne naravno.
I šta ćemo sada :D
svakako će alkalne duže trajati, ali i par meseci ne predstavlja problem. Eneloop ne bih ni stavljao jer su previše dobre za daljinac
Ništa svakako ne kapiram poentu (ne)korišćenja samo alkalnih koje moram da kupujem non-stop. Eneloop mi idu u sve uređaje i često su na popustu.

Još to nije ispeglano mada je hardverski primamljivo. Cena je u svakom slučaju visoka za tako neproveren uređaj.
 
Ako LibreELEC još uvek koristi "remote.conf" fajl za daljince trebalo bi taj problem da možeš da rešiš tako što pokupiš originalni "remote.conf" fajl sa Android ROM-a od tog boksa i pomoću SSH konekcije njime pregaziš postojeći fajl na LibreELEC instalaciji.

Pod uslovom da je funkcionalan IR (ili BT) sad sa tim DTB :D
Uhh ovo ti je visa matematika za mene...ima li sta jednostavnije?

Zapravo,moze li to ovako:
da kopiram originalni "remote.conf" sa Androida putem sambe i stavim na sd karticu tako sto ubacim sd karticu u laptop?

Koliko se sjecam, moguce je izmjenom jednog fajla,
koji se vec moze naci na netu.

Prije sam koristio stariju verziju libreeleka,nazalost,nesjecam se koja je u pitanju.
 
Ne sećam se detalja oko ELEC-a nisam koristio od ~2016. :D Pitaj google, mislim da je možda čak i bila neka varijanta da može u neki folder (tipa .config folder? )koji se vidi u SAMBA share sa boxa da zvekneš taj remote.conf fajl i da posle reboot ELEC-a detektuje to i radi dalje šta treba da počne da ga koristi.
Setih se cele priče jer sam ja 2014. imao taj momenat kad sam na Android stick koji sam koristio sa mini tastaturicom bootovao tad je još bio aktuelan OpenELEC da mi nije radilo skoro pa ništa na tasteturici i da sam googlao i našao to rešenje da kopiram remote.conf iz Android ROM-a.

Ako se ne varam ti na Android OS kad si bootovan ako ti uređaj tj Android OS nije root-ovan nemaš nikako (a kamo li preko samba share-a) pristup folderu gde je remote.conf (to beše u system/etc ? )

Ako pokupiš fajl kako god, onda bi trebalo da radi ta varijanta da na LibreELEC prebaciš koristeći njegov samba share kojem pristupiš na kompu. Da se igraš direktno sa sdcard na kojoj su ti ELEC fajlovi kontam na Windows-u i neće da prođe jer kartica ima više od jedne particije + nisu sve FAT a Windows neće prikazati ostale a baš tamo treba da se zvekne remote.config fajl + ne može da žvrlja po ext2/3/4 Linux particijama... zato samba share pristup je bolje rešnje za "kako fajl prebaciti sa kompa /telefona na ELEC?".
 
Izgleda da je počelo rezanje android iptv playera ,ovih dana sam vidio problem vezan za ovaj uredjaj,Android boks - HK1 RBOX R2 - RK3566 - 4/64GB DDR4, naime on više ne podržava ni aplikaciju niti gledanje preko bilo kog browsera NETFLIX čak ni nakon 3 restarta iz struje i brisanja i ponovog instaliranja aplikacije Netflix.
 
Ajd da pitam ovde,stigao mi mikro kuler 5v,vidim neki leme na usb medjutim fan radi i kad se ugasi boks,moze li na neko drugo mesto da se lemi,ili da se stavi duzi kabal pa u usb pa da se iskljucuje manuelno?
 
Ajd da pitam ovde,stigao mi mikro kuler 5v,vidim neki leme na usb medjutim fan radi i kad se ugasi boks,moze li na neko drugo mesto da se lemi,ili da se stavi duzi kabal pa u usb pa da se iskljucuje manuelno?
ako je blizu TV-a utakni u usb na TV i kada gasi tv primer u standby gasiće se i ventilator.
 
Treba mi boks da ima bluetooth daljinac, fabrički lan i Android TV, rekao bih da se tu najbolje uklapa EON box? Može i nešto iz radnji, ako imate predlog.
 
Блутут даљинац можеш купити и сам (препорука G10S PRO BT). За приличан број боксева на Amlogic чипсету постоји слимбокс ATV фирмвер (83 модела 😲 ), тако да можеш да бираш шта ти одговара.
Остаје главно питање - шта је основна намена бокса, тј. које апликације ће се користити.
 
Poslednja izmena:
Čim sam napisao Android TV jasna ti je namena :) gledanje TV-a. Zašto sam uopšte postavio pitanje, orion aplikacija mi pri svakom pokretanju traži odabir kvaliteta slike i ne mogu da dobijem HD kanale, a probao je na mi stiku i neki sa s905w. Pa reko da probam na nekom trećem, a nemam pojma šta od ovih po radnjama ima blutut daljinac, pa reko možda neko ovde zna konkretno.Upoznat sam sa Slimbox i ATVexperience firmwer-om, flešovanje nije problem.
Znači orion app, supernova app, eon, ott navigator, youtube.
Pisaću u temi za orion aplikaciju, pa ako imaš neku ideju, piši tamo.
 
Čim sam napisao Android TV jasna ti je namena :) gledanje TV-a. Zašto sam uopšte postavio pitanje, orion aplikacija mi pri svakom pokretanju traži odabir kvaliteta slike i ne mogu da dobijem HD kanale, a probao je na mi stiku i neki sa s905w. Pa reko da probam na nekom trećem, a nemam pojma šta od ovih po radnjama ima blutut daljinac, pa reko možda neko ovde zna konkretno.Upoznat sam sa Slimbox i ATVexperience firmwer-om, flešovanje nije problem.
Znači orion app, supernova app, eon, ott navigator, youtube.
Pisaću u temi za orion aplikaciju, pa ako imaš neku ideju, piši tamo.
За све што си набројао од апликација посао ће одлично радити и ћоми стик 4К. Имаш блутут даљинац, ATV. Од ових што се продају по нашим радњама чисто сумњам да је и један са блутут даљинцем. Ако ти је обавезан LAN - по нашим радњама се може наћи X96 Max + (продаје се као Gembrid робна марка). На њега слободно стави слимбокс и смарт тјуб и уживај.

У орион теми писати нећу, јер је то тема за апликацију, а ово о андроид боксевима, тако да ево одговора.

ПС - Нисам пробавао орион апликацију, баш ћу поподне видети шта се дешава - зашто тражи одабир квалитета слике. Зар у подешавањима апликације нема да се одабере квалитет? Додуше, немам орион налог, али ваљда неки од канала у бесплатној верзији ради у 1080р - барем РТС 😁
 
Nije malo veća, nego duplo jača. I to kod njih a dok dođe pa ga ocarine i uzmi pdv biće 190€. A ono po karakteristikama svaki ima sada i gb lan a i taj čipset i android 11. Jedino taj netflix sertifikat koji retko ko i kupuje i koristi.
 
Nazad
Vrh Dno