Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Igrao sam se ranije sa android boksovima i posle toliko godina i trošenja 30$ ovde 50$ onde ostaje vam jedini izbor, a to je da platite za kvalitet i (pa skoro) savršen uređaj koji naravno ne postoji.
Slažem se što je @salacue rekao, ali bih dodao da bih uz OS na tv-u uvek gledao kvalitetan boks koji će raditi bar par godina. Kapiram da svi želimo best buy što se performansi uloženo/dobijeno tiče ali vam dođe na isto ako spi*kate par puta po 30-50e umesto 100-200e na jedan uređaj. Moja lista bi bila:
-Shield
-Fire tv stick(najbolja verzija u ovom trenutku)
-Najbolji boks sa čistim AOS ili ATV(ako postoji bolje iskustvo od shield-a)

Sa prva dva imam iskustva i oni imaju neke mane, dok se sa trećim scenarijem davno nisam družio tako da ne mogu da kažem više na tu temu.
Uzmite jedan uređaj, ali da valja na duže staze 3-5god.
 
Poenta je u tome sto nema jedan uredjaj za sve namene... svaki nesto ne moze.
Birate najmanje los, a ne najbolji.... i u opste nije pitanje novca.

Smart TV posle zadnjeg nepotrebnog ukidanja HBO aplikacije na webOS starijeg od v3 nek je za nauk.
 
Ne mora se "izvaljivati" toliko novca, Mi Box je izasao prije 4-5 god, mogao se kupiti za 50-60€, radi dan danas. Takođe ima i Amazon stikova za tu cifru, isto solidni uređaji. Na kraju se sve svodi na ono kome je sta potrebno. Kod mene TV isto preko 5 godina, a rade vrhunski aplikacije kao i prvog dana.
 
nemoj biti iskljuciv, to sto tebi radi moze biti i da nisi zahtevan korisnik, eto ti primer @salacue sa prethodne strane
i vec sutra mogu da ti ukinu podrsku i opcije...narocito mislim na googleTV i ATV platformu.

Ti stikovi istina rade, ali daleko od toga da su to solidni uredjaji, ni cestite IO portove nemaju,
to su obicne igracke koje bi trebali da daju gratis uz pretplatu.
 
Poslednja izmena:
Ма наравно. Писао сам већ на ту тему.
Шта је требало да радим? Да узмем шилд под мишку и да кренем по радњама и да бирам ТВ које је компатибилан са боксом? Па, јбг, у Ужицу по бутицима технике не држе на стању ни хајсенс ни ТЦЛ уређаје. Можда по неки јефтинији модел. Махом се држе фокс, вокс, вивакс, алфа, по неки тесла и наравно LG и Самсунг. И шта сам онда требао да урадим? Да запуцам у БГ или НС и да у Др Техно ( чисто пример + поздрав за Шефа обџекта ) кренем да проверавам да ли и како ради долби вижн? Дебилно на куб. Узео сам ТВ за који сматрам да је за мене добар.

Још једном да напоменем за оне који нису пропратили. Овде је проблем Dolby Vision садржај. Да сам се зауставио на HDR10 - све би радило за десетку. Али сам ја због DV и бирао ТВ који има подршку за DV. Дакле, када пустим филм у нетфликсу или ХБО МАКС који је у DV - немам слике, а тон иде. И исти проблем има и P725 серија. Али, ако ГТ Кинг Про буде радио нормално на ТЦЛ-у по питању DV - оде шилд.
Meni GT-king (ne pro) pušta DV fajlove kroz kodi (Venom, RD), ali HBO MAX aplikacija neće, jer nije na spisku podržanih uređaja. Pusti u 4k ali ne pali HDR profil. Ne radi mi ni kodi addon, slično se ponaša kao onaj HBOGO addon, neće da pokrene stream, ili ga pokrene ali nema slike. Cenim da ćeš isto proći. Okreni obrni, FS 4k MAX, kome su bitni sertifikati, Dolby čuda-muda, ispada najbolji izbor.
 
Ja sam u periodu 2018-2019 uzeo četiri Mi Box za familiju, i svi rade, i radiće bar još par godina ono za šta su kupljeni. Ukupno plaćeni 200-ak evra, kao što sam već pisao - savršeno funkcionalni uređaji za sitne pare.
 
Људи, не користимо сви на исти начин ништа од уређаја, па тако ни ове андроид боксеве. Некоме је довољно да има ЕОН мобилну или смарт ТВ верзију, некоме је за филмове довољно и преко браузера, биоскопски квалитет или слично. Гомила је одушевљена кастовањем са телефона на бокс.
Човек се у ТЦЛ теми наљути када сам му написао да сам хтео само ЕОН и нетфликс да гледам, не бих узео С725, него LG и био супер задовољан. Пукао сам не мале паре на комбинацију шилд + ТВ који би МОРАЛИ да приказују САВ садржај у долби вижн квалитету. Следеће је требало да узмем пристојан саунд-бар и све би ме то коштало око 1300-1500 евра. И онда на моје разочарење ( мада сам знао да ће бити тако, али сам се надао да ће можда мене да заобиђе ) - шилд и ТЦЛ нису компатибилни за DV.
И шта сад да радим? Очигледно да дигнем руке од DV и уживам у квалитету слике у HDR10. И онако кажу да је мала разлика између њих. А нетфликс, ЕОН, ХБО макс и амазон прајм сам већ инсталирао на ТВ. И то све ради супер. А ту је и смарт тјуб некст такође на ТВ јер шилд нема подршку за AV1 а ТВ има.
И као што @bakara написа - добра ствар су стикови али исто како за кога. Амазон фајрестик 4К макс и ћоми стик 4К. Али... треба гимнастика за мрежну, за УСБ стик...
 
Ja sam u periodu 2018-2019 uzeo četiri Mi Box za familiju, i svi rade, i radiće bar još par godina ono za šta su kupljeni. Ukupno plaćeni 200-ak evra, kao što sam već pisao - savršeno funkcionalni uređaji za sitne pare.
Pa "rade" i ostali nije u tome poenta.
 
Следеће је требало да узмем пристојан саунд-бар
Ne, sledeće (ili prvo) je trebalo da uzmeš pristojan brend TV-a a ne TLC / ne "best buy" / "best value". Da si uzeo neki Sony i da su se takvi gremlini dešavali imao bi veću verovatnoću da dočekaš da jedna ili druga strana (Sony ili nVidia) pritisne onu drugu da se srede gremlini i da proradi sve tip top Dolby Vision.

savršen uređaj koji naravno ne postoji.

Ne postoji ali je prilično jadno da ni jedan od tih "premium" streamer uređaja ne podržava bitstream / passthrough za najfensi audio kodeke (tipa TrueHD) već rade downsample na tipa DD+. I da većina ovih igračaka ima minimum jednu "sitnicu" da nema koju treba da ima svaki kršten media player... pa tako Chromecast nema Auto frame rate uopšte ni u jednoj aplikaciji.

Znači i ko ima para i ima volju da plati koliko god treba ne može da nađe uređaj koji ispunjava kriterijume tipa:
  • ima Play Store
  • nema reklame na početnom ekranu
  • podžava sve višekanalne fensi HD ultra mega z*jebane audio formate passthrough na AVR
  • podržava sve DRM šeme koje su u opticaju
  • ima j*beni ethernet port & gigabitni da je
  • da radi AFR & HDR<>SDR switching sve sa krštenim tone-mapping kad gledaš HDR materijal na SD ekranu prinudno. I da to radi na nivou sistema, za svaku aplikaciju
  • da ima dovoljno storage prostora da se ne raspadne kad treba da sačuva metadata nečije video kolekcije od tipa 1 TB.


Znači uvek fali minium 2 od navedenih stvari... i najbolji slučaj mu bude kad iskopaš uređaj koji ima sve to "samo" fali DRM podrška...
Za početak sam AndroidTV OS ne ispunjava najosnovnije zadatke koje treba jedan media player da radi ( i čemu čovek da se nada kad njihov "made by Google" Chromecast dongle prvi nema AFR funkcionalnost, niti fura najnoviju verziju AndroidTV OS.. plus što Google nikada neće imati autoriter i doslednost da se ponaša kao Apple i lupi ultimatume do kad neki sistemski API mora da se koristi od strane aplikacija... zato i u 2022. imaš uređaje koji koriste 32-bit Android OS!! zato ne postoji Widevine CDM za 64-bit ARM Linux-based operativne sisteme)... ali eto takav tretman ima od strane streaming provajdera pa je i tako sakat nametnut kao najbolja i često jedina opcija ako hoćeš da gledaš kršten kvalitet streaming servis koji koristi DRM zaštitu.
 
Ne, sledeće (ili prvo) je trebalo da uzmeš pristojan brend TV-a a ne TLC / ne "best buy" / "best value". Da si uzeo neki Sony i da su se takvi gremlini dešavali imao bi veću verovatnoću da dočekaš da jedna ili druga strana (Sony ili nVidia) pritisne onu drugu da se srede gremlini i da proradi sve tip top Dolby Vision

Totalno netačno, imam i TCL i Sony androidTV.
Sony radi kao malo bolje jer ima 1GB ram-a više i bolji čipset, ali je zato bio i duplo skuplji.
Čak Sony ima više softverskih problema od TCL-a što je nedopustivo kada se u računicu ubaci cena ;)
 
Nisam imao nikakve probleme sa eon aplikacijom ni na jednom TV-u.
EON radi podjednako loše/dobro na oba TV-a.
To što jedan čovek zakuka na nešto slično u temi ne znači da ogromna većina ima iste probleme :D
 
Ne, sledeće (ili prvo) je trebalo da uzmeš pristojan brend TV-a a ne TLC / ne "best buy" / "best value". Da si uzeo neki Sony i da su se takvi gremlini dešavali imao bi veću verovatnoću da dočekaš da jedna ili druga strana (Sony ili nVidia) pritisne onu drugu da se srede gremlini i da proradi sve tip top Dolby Vision.



Ne postoji ali je prilično jadno da ni jedan od tih "premium" streamer uređaja ne podržava bitstream / passthrough za najfensi audio kodeke (tipa TrueHD) već rade downsample na tipa DD+. I da većina ovih igračaka ima minimum jednu "sitnicu" da nema koju treba da ima svaki kršten media player... pa tako Chromecast nema Auto frame rate uopšte ni u jednoj aplikaciji.

Znači i ko ima para i ima volju da plati koliko god treba ne može da nađe uređaj koji ispunjava kriterijume tipa:
  • ima Play Store
  • nema reklame na početnom ekranu
  • podžava sve višekanalne fensi HD ultra mega z*jebane audio formate passthrough na AVR
  • podržava sve DRM šeme koje su u opticaju
  • ima j*beni ethernet port & gigabitni da je
  • da radi AFR & HDR<>SDR switching sve sa krštenim tone-mapping kad gledaš HDR materijal na SD ekranu prinudno. I da to radi na nivou sistema, za svaku aplikaciju
  • da ima dovoljno storage prostora da se ne raspadne kad treba da sačuva metadata nečije video kolekcije od tipa 1 TB.


Znači uvek fali minium 2 od navedenih stvari... i najbolji slučaj mu bude kad iskopaš uređaj koji ima sve to "samo" fali DRM podrška...
Za početak sam AndroidTV OS ne ispunjava najosnovnije zadatke koje treba jedan media player da radi ( i čemu čovek da se nada kad njihov "made by Google" Chromecast dongle prvi nema AFR funkcionalnost, niti fura najnoviju verziju AndroidTV OS.. plus što Google nikada neće imati autoriter i doslednost da se ponaša kao Apple i lupi ultimatume do kad neki sistemski API mora da se koristi od strane aplikacija... zato i u 2022. imaš uređaje koji koriste 32-bit Android OS!! zato ne postoji Widevine CDM za 64-bit ARM Linux-based operativne sisteme)... ali eto takav tretman ima od strane streaming provajdera pa je i tako sakat nametnut kao najbolja i često jedina opcija ako hoćeš da gledaš kršten kvalitet streaming servis koji koristi DRM zaštitu.
Uglavnom si sažeo to fino, ali ni taj Sony nije garancija da će sve lepo raditi pa čak ni na top 80/90j, c1, c2, itd. Na kraju krajeva zašto bi sebi sekli granu sa jednim tip top uređajem kad mogu da imaju listu oko koje se boranija raspravlja, menja, budZi, troši, itd?!
 
Uvek i svuda važi ono koliko para toliko muzike... Nije Sony garancija da će sve kombinacije uređaja raditi bez greške, ali u teoriji su makar veće šanse za rešavanje bagova nego kod nekog manjeg provajdera koji em outsource-uje razvoj firmware em za ceo životni vek puste jedan ili ni jedan firmware update. Iako se ni Sony nije proslavio sa update-ovima :D Zbog tih činjenica je i procvetalo tržište streaming boxeva i stick-ova... Gde su "kutije" kao manje od dva zla... naročito ko nema za bolje nego juri ono najjeftnijije moguće SmartTV-ove.. mada objektivno i jedno i drugo je sakato kao što je i većina Android tableta sakato hardverski jer "ne treba nikome bolje".

Ono, juče i danas baš razgledam šta bih mogao i da li da cimam brata kad se bude vraćao iz US da mi donese neku igračku... i ono ne znaš šta je veća kršina sa više nedostataka. Ako je ideja da se koristi manji krš od KAON modela Eon boxa koji već imamo na raspolaganju... i kontam džabe sve kad TV da donese nije opcija :D :D :D A da kupim Shield i nakačim ga na postojeći 1080p Šljamsung krš koji ne podržava ni HDMI-CEC deluje kao d*bilan potez.
 
Poslednja izmena:
Da, najzad se slazemo da svi uredjaji imaju nekih mana.
shamanNS je lepo pobrojao felere jos da napravimo neki template pa da lakse isfiltriramo uredjaj koji nam najvise odgovara, a da nekako ne moramo da imamo bar 2 komada:rolleyes:
 
shaman je zaboravio i onaj momenat da uređaji koji podržavaju AFR (bez potrebe za budženjen) i samo u tih par aplikacija (tipa Kodi, Plex, SmartTubeNext, TiViMate) jako češto ne rade kako treba i sa 23.976 fps i 24.00 i 50fps i 60 fps, a još kad treba i da odrade deinterlace kako treba na te različite strandarde širom sveta... I to je kao media player / HTPC :D :D Ne ispucanja osnovne zadatke "da gledam live TV signal" & "da gledam streaming za produkcije širom sveta"... a ne da moramo da idemo mnogo daleko pa da sitničarimo oko TrueHD, DTS Master audio bla bla,
 
Kad si već kod AFR Shield ima opciju, ali svaki put moraš da je uključiš ručno ako je sama aplikacija ne podržava. Postoji Refresh rate app, ali kako me to sve smara. Napravili su zbrku sa toliko standarda i kompatibilnosti da je to neverovatno.
 
Онда овако нешто?
😁
↓ DETAILED SPECIFICATION ↓
Chipset: Realtek RTD1619DR. ARM A55
Graphics Chipset: ARM Mali-G51 MP3
RAM: 2GB
Internal Storage: 16GB
Internal HDD: None
External StorageUSB 3.0 x2, USB 2.0 x2, External full SATA3
Wireless Networking: 2.4G+5G dual band Wi-Fi, 802.11 a/b/g/n/ac 2x2 MIMO 867Mbps with 2x external high gain antennas
Wired Networking: RJ-45 10/100/1000Mbps Gigabit Ethernet supports Wake On LAN
Bluetooth: Yes, 4.2
HDMI Output: HDMI 2.0a
HDMI Input: HDMI 2.0a
OS Base: Android 9.0
DRM: Widevine L1
Resolutions Supported:
4096x2160p@60Hz, [email protected], 4096x2160p@50Hz, 4096x2160p@30Hz, [email protected], 4096x2160p@24Hz, [email protected], 3840x2160p@60Hz, [email protected], 3840x2160p@50Hz, 3840x2160p@30Hz, [email protected], 3840x2160p@24Hz, [email protected], 1920x1080p@60Hz, [email protected], 1920x1080p@50Hz, 1920x1080p@30Hz, [email protected], 1920x1080p@24Hz, [email protected], 1920x1080i@60Hz, [email protected], 1920x1080i@50Hz, 1280x720p@60Hz, [email protected], 1280x720p@50Hz, 576p, 480p, PAL, NTSC
File Systems: EXT3, EXT4, NTFS, FAT32, EXFAT
Other Video Outputs: Composite 3.5" plug
Other Audio Outputs: TOSLINK S/PDIF, stereo headphone
Refresh Switching: Yes. Automatic 23.976, 59.94, 25, 30, 50, 60fps > 23.976, 59.94, 25, 30, 50, 60Hz
Resolution Switching: Yes. Automatic 1080p, 4K UHD > 1080p, 4K UHD HDMI
ISO Playback: UHD BD-ISO with full menus (partial), BD-ISO with full menus (partial), DVD ISO with full menus. Where menu support is not available ISO will play with text menu
HDR Formats: Supports HDR10, HDR10+ and Dolby Vision
Video Formats: Dolby Vision Profile 7 BD-ISO, BDMV - MEL&FEL. Dolby Vision Profile 7 MKV, MP4 - MEL&FEL. Dolby Vision Profile 4 MKV,MP4 - MEL&FEL. Dolby Vision Profile 5 MKV,MP4 - MEL. Dolby Vision Profile 8 MKV,MP4 - MEL., HDR10+, HDR10, Dolby Vision Low Latency(LLDV), 4K@60fps 12bit maximum, HEVC, H.265, 10bit, 12Bit, BD/UHD BDMV/ISO, MVC 3D( Blu-ray/MKV), MKV, M2TS, MTS, TS, MP4, MOV, AVI, WMV, MPG, MPEG, VOB, FLV, 3GP, TP etc.
Audio Formats: HD-Audio multichannel passthrough/bitstream and decoding. Dolby ATMOS, True-HD, Digital AC3 etc. DTS:X, HD-MA, DTS etc. SACD ISO, DFF, DSF, APE, FLAC, WAV, DTS, MP3, AAC, M4A, OGG, WMA, AIF, M4R, MP2, AMR and CUE track. Up to DSD256/PCM 192kHz.
HD-Audio (video): Dolby ATMOS downmix+passthrough/bitstream, DTS:X downmix+passthrough/bitstream, DTS-HD MA downmix+passthrough/bitstream, Dolby True-HD downmix+passthrough/bitstream
HD-Audio (audio): Audio sampling rate output up to 192Khz. CD 44.1Khz raw output at 44.1Khz. Up to DSD256/PCM 192kHz
Dolby VS10 Image Enhancement Technology: New generation RTD1619DR integrates a system-level Dolby Vision VS10 image processing engine, which could not only output high-quality Dolby Vision low latency (LLDV), but also get best image quality in any instances. Namely, no matter what formats (Dolby Vision, HDR , HLG, SDR, etc.) and display devices, whether it is HDR outputting or SDR converting, it will preserve colour precision and get excellent image quality as always.

Media Interface: Zidoo Android launcher. Zidoo Home Theatre 3.0 with poster wall, auto data scraping, auto category, child-lock, custom layouts
Streaming: Support Netflix 4K, Youtube 4K, Spotify music streaming. ROON Ready
Subtitles: Auto subtitle download, vertical position, spacing between lines, font size, font stroke outline colour/size, bold, shadow, encoding, offset, add custom font. Support SUP and ASS special effects
Kodi: Android Kodi installs and run normally with software video decoding
Play Store: Not in factory firmware but can be installed by zidoo supplied APK
Fan: No
PSU: 12V
Remote: Backlit full sized IR remote. Zidoo remote software available for Apple/Android, allows music playback without use of a TV
Material: Aviation aluminium alloy
 
Poslednja izmena:
@Antara
Ma znam da ima app. Čak sam je i testirao na SDMC modelu Eon boxa kad sam ga dobio 2019. od SBB-a i ukapirao da naravno ne radi AFR (ima opcija u settings ali ne funkcioniše jer ima isti bag koji je imao i Mi Box tj svaki uređaj sa Amlogic SoC i kernel v4.x.y) i naravno da nije radila :D Na KAON modelu iako nigde nema on/off opciju za to radi AFR makar u SmartTubeNext, TiViMate i Kodi (malo bagovito, ali radi). u Plex ne radi nikako tj "radi" u smislu da prebaci TV u 24 Hz režim ali nikad ne krene stream na Plex.

To kako "radi" na Shield na aplikacija koje ne podržavaju je "elegantno" skoro pa kao i moje rešenje koje sam koristio neko vreme na SDMC modelu Eon boxa: sa Button Mapper mapirao da "Rec" taster otvara direktno Settings fragment za menjanje refresh rate za ceo box / ceo Android OS i tako ka b*dala ručno se klackao kad gledam nešto pa kad završim vrati nazad na 50 Hz zbog matoraca i Eon aplikacije / TV programa...
Tj ako se dobro sećam taj RefreshRate app za Shield je beše makar imao opciju da per-app unapred zadaš na koji refreshRate da se prebaci? Iako to naravno ne rešava sasvim realnu situaciju da u jednoj aplikaciji gledaš sadržaj u 3 različita framerate, pa kad nije onaj najčešći onda ajd ručno prebacuj...


@salacue
Realtek RTD1619DR chipset

Realtek = fala :D :D

Neće nas sunce pogledati sa Android nikad... jedino da se nadamo da ćemo nekad da dočekamo momenat da tretman Linux-based (a ne-Android) uređaja što se tiče DRM podrške bude izjednačen sa tretmanom Android i iOS/tvOS kutija.
Ili da ne daj bože neko počne da pravi boxeve sa x86 čipovima i nekim hipotetičkim & nepostojećim "media edition" lite Windows-a :D :D
 
Poslednja izmena:
Jel vredi preći sa Mi Box S na Chromecast sa Google TV? Koristim Box samo za gledanje kroz mrežu, Nova, Plex i za Netflix, HBO Max...
 
Zidar?😱🤣
Ovaj pokriva sve na "papiru". Neka uzme neko pa neka javi🤣.
Ne pokriva...
@Antara
Ma znam da ima app. Čak sam je i testirao na SDMC modelu Eon boxa kad sam ga dobio 2019. od SBB-a i ukapirao da naravno ne radi AFR (ima opcija u settings ali ne funkcioniše jer ima isti bag koji je imao i Mi Box tj svaki uređaj sa Amlogic SoC i kernel v4.x.y) i naravno da nije radila :D Na KAON modelu iako nigde nema on/off opciju za to radi AFR makar u SmartTubeNext, TiViMate i Kodi (malo bagovito, ali radi). u Plex ne radi nikako tj "radi" u smislu da prebaci TV u 24 Hz režim ali nikad ne krene stream na Plex.

To kako "radi" na Shield na aplikacija koje ne podržavaju je "elegantno" skoro pa kao i moje rešenje koje sam koristio neko vreme na SDMC modelu Eon boxa: sa Button Mapper mapirao da "Rec" taster otvara direktno Settings fragment za menjanje refresh rate za ceo box / ceo Android OS i tako ka b*dala ručno se klackao kad gledam nešto pa kad završim vrati nazad na 50 Hz zbog matoraca i Eon aplikacije / TV programa...
Tj ako se dobro sećam taj RefreshRate app za Shield je beše makar imao opciju da per-app unapred zadaš na koji refreshRate da se prebaci? Iako to naravno ne rešava sasvim realnu situaciju da u jednoj aplikaciji gledaš sadržaj u 3 različita framerate, pa kad nije onaj najčešći onda ajd ručno prebacuj...


Rucno ne valja...
 
U principu nije mi bitan toliko taj port, ne pamtim kada sam ga poslednji put iskoristio. A ima Dolby u odnosu na Mi Box.
Na kraju ću Shield i kraj. :D
 
Tu gde mi box je Philips PUS7805.
 
Citam forum i sve mi teze da izaeberem uredjaj. Najblizi sam Mecool KM1, ali bih u svakom slucaju pitao i Vas sta je najbolja kupovina do 6500 dinara? To je neki iznos koji bih izdvojio za boks.
 
Pozdrav, imam nalog na SBB-u (neki D3 paket) ali vidim da imam mogucnost da korsitim EON na 5 uredjaja + 1 EON na jednom TV-u pa sam mislio da uzmem neki smart tv box u svojoj reziji da bih koristio EON na njemu. Ranije sam gledao XIAOMI Mi Box S, a sad vidim ima i neki Amazon Fire TV 4K, GOOGLE Chromecast 3, Apple TV remote itd....

Ako moze neka preporuka sta bi mi bilo najbolje za EON + za gledanje filmova sa externog storage + imam pristup HBO Max preko Yettel-a ne znam da li postoji neka varijanta i da tu app instaliram na taj box pa da gledam filmove odatle

Hvala
 
Nazad
Vrh Dno