Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Nemoj molim te da vise petljamo google chromacst u ovu temu...nidje veze...

Sencor nije neki narociti proizvodjac... ja to ne bi uzeo nikad a narocito ne za 58eur

A95x3 radi modovana EON aplikacija provereno i dosta ljudi ga ovde koristi.

Cak na njemu imas netflix app preinstaliranu ali bez google sertifikata neces imati full rezoluciju,
Kao sto neko gore rece ono sto zahteva widewine L1 nece ici, sve drugo radi.

u sustini sve vise ga komplikuju, kako google povecava strogocu sve manje opcija ostaje, tako da ako hoces sve na kraju cemo morati imati bar po 2 boxa jer sa jednim jednostavno neces imati sve.

na kraju cemo svi placati striming servise a gledacemo samo to sto nam se nudi.
Novi Google Chromecast (with Google TV) je klasican box/stick samostalan uredjaj za razliku od ranijih modela.
 
Dobro, ježiš se na naziv Chromecast, iako to nema veze sa prvom verzijom.
 
I onaj stari (klasican) CC, sad je toliko jeftin da je sasvim korektna igracka kome treba za EON (pogotovo sto je EON mobile verzija) i YT.
 
Što se tiče eon (originalne) apk sa kodom na A95X F4 ocena 1-5 ocena je 6 toliko o tome, isto tivimate svi sadržaji kod njega od 24/25/50/60/120 FPS preko 1080/3840/4096 a to ono najbitnije (bar meni)
 
Hulče, daj, života ti, neki step-by-step tutorijal kako "smaknuti" A95XF4 sa A11 na A10. Ali ako je moguće neki baš, baš "i.di.ot friendly" jer se uopšte ne razumem u takve majstorije. Pokušao sam da pokupim neko znanje sa youtube-a i kojekakvih pametnih i stručnih sajtova, ali jednostavno mi nije išlo.
 
Jednostavno, meni su oba originalni a10 a a11 na a10 sam flešovao i može vrlo jednostavno ali na tim flash nećeš imati wifi i bluetoot. Ali kome je ruter blizu TV onda to i nije problem radiće preko lan još i kvalitetnije.

Ako ti treba ova varijanta piši na pm i poslali ti link kompletan.
Ваљда иде као свако друго флешовање фирмвера?
  • УСБ мушки-мушки кабл
  • Amlgic burning tool
  • Фирмвер
Samo fali postupak Jer tako neće flešovati.
 
Poslednja izmena:
Поступак је ваљда исти?
Инсталира се USB burning tool и драјвер који долази са њим, учита се фирвер, покрене поступак флешовања и потом повеже уређај на рачунар помоћу кабла.
 
Neće moći tako. Fali jedna stvar. čačkalica da bi povukao firmware, jer bez toga usb kabl možeš da ubadaš 100x i ništa.
 
Nije teško, rekao sam ako mu treba ima pm pa nek pita na pm daću mu kompletan postupak već napisan. A i ovde nije tema da se objašnjavaju postupci u temi Android multimedia plejeri -zbog toga sam i ban ovde od vas pojedinaca a sigurno nisam trebao. Ne mašim ja teme i pitanja nego neki drugi. Eto, tako.
 
Ево, ја већ годину дана имам нетфликс, а погледао сам на њему једва пар наслова. Али зато КОДИ... 😇
Nisam ga posebno navodio, ja zbog Kodi i TiviMate i koristim dodatni uređaj, ostalo imam i na Tizenu.
 
Nije teško, rekao sam ako mu treba ima pm pa nek pita na pm daću mu kompletan postupak već napisan. A i ovde nije tema da se objašnjavaju postupci u temi Android multimedia plejeri -zbog toga sam i ban ovde od vas pojedinaca a sigurno nisam trebao. Ne mašim ja teme i pitanja nego neki drugi. Eto, tako.
Ово јесте тема о андроид боксевима генерално и ту смо да помогнемо једни другима.
Што се бановања од НАС појединаца тиче - сигурно ни ти ни неко други није банован с форума зато што је помагао јавно овде на форуму. Ево ја сам ти чист доказ ( а има нас на десетине ). Објавио сам овде на форуму доста упутстава како се шта подешава. Последње је било како флешовати фирмвер за ТЦЛ ТВ. И све јавно у теми намењеној за то. И никада нисам банован.
 
Salac, zaboravljaš da si ti forumaška legenda. Uvođenje sankcija protiv tebe bi bio pucanj u sopstvene noge.
Back on topic: samo da napomenem da mi je crk'o WiFi na A95XF4, tj. ponaša se bolesno. Factory Reset je par puta privremeno rešio problem. WiFi je malo radio, a onda se opet sam od sebe isključio. Sada više ni Fact. Reset ne pomaže, tako da sam svakako prinuđen na LAN varijantu.
 
Прво - хвала на комплименту. Нисам знао да сам постао легенда [ дошао је тихо и ушао у легенду ( Док Холидеј) ]. Легенда се не рађа - легенда се постаје.
А друго - некако ми много проблема има са тим A95XF4. Ја би` да ми то кољемо, Куме. Удај ти тај бокс док још можеш, а наручуј неки озбиљнији уређај. Ако јуриш S905x4, моја препорука су:
  • Ugoos X4 серија
  • Mecool KM6 ( обичан или де-лукс )
  • Tanix X4
Пазите, генерално наш проблем је што би сви да прођемо што јефтиније. И онда уместо, нпр. неког бокса од 100 евра ми прво купимо неки крш од 40-50, па када видимо да смо се зајебали, онда купујемо други. А збирно плаћамо исто или још и више него да смо купили тај од 100 евра.
И да не буде забуне, пошто су ме појединци напљували да, као, лако је мени да просипам памет јер имам шилд ( самим тим пишам по сиротињи, тако је човек написао ), ја НИСАМ задовољан ни шилдом. И то из више разлога, а неке сам написао у теми за шилд.
 
Poslednja izmena:
Ма наравно. Писао сам већ на ту тему.
Шта је требало да радим? Да узмем шилд под мишку и да кренем по радњама и да бирам ТВ које је компатибилан са боксом? Па, јбг, у Ужицу по бутицима технике не држе на стању ни хајсенс ни ТЦЛ уређаје. Можда по неки јефтинији модел. Махом се држе фокс, вокс, вивакс, алфа, по неки тесла и наравно LG и Самсунг. И шта сам онда требао да урадим? Да запуцам у БГ или НС и да у Др Техно ( чисто пример + поздрав за Шефа обџекта ) кренем да проверавам да ли и како ради долби вижн? Дебилно на куб. Узео сам ТВ за који сматрам да је за мене добар.

Још једном да напоменем за оне који нису пропратили. Овде је проблем Dolby Vision садржај. Да сам се зауставио на HDR10 - све би радило за десетку. Али сам ја због DV и бирао ТВ који има подршку за DV. Дакле, када пустим филм у нетфликсу или ХБО МАКС који је у DV - немам слике, а тон иде. И исти проблем има и P725 серија. Али, ако ГТ Кинг Про буде радио нормално на ТЦЛ-у по питању DV - оде шилд.
 
Poslednja izmena:
Ili neko nije dobro dao naslov ili svi pišete nešto u temi koja nije za to namenjena, i po naslovu ova tema nije tema za pisanje o box uređajima.
Tema je Android multimedia plejeri a to nema veze sa box nego plejerima za android tv, box i ostale android uređaje.
A bansam upravo što sam davao odgovore na pitanja korisnika koji nisu bili za naslov tih tema.
 
Прво - хвала на комплименту. Нисам знао да сам постао легенда [ дошао је тихо и ушао у легенду ( Док Холидеј) ]. Легенда се не рађа - легенда се постаје.
А друго - некако ми много проблема има са тим A95XF4. Ја би` да ми то кољемо, Куме. Удај ти тај бокс док још можеш, а наручуј неки озбиљнији уређај. Ако јуриш S905x4, моја препорука су:
  • Ugoos X4 серија
  • Mecool KM6 ( обичан или де-лукс )
  • Tanix X4
Пазите, генерално наш проблем је што би сви да прођемо што јефтиније. И онда уместо, нпр. неког бокса од 100 евра ми прво купимо неки крш од 40-50, па када видимо да смо се зајебали, онда купујемо други. А збирно плаћамо исто или још и више него да смо купили тај од 100 евра.
И да не буде забуне, пошто су ме појединци напљували да, као, лако је мени да просипам памет јер имам шилд ( самим тим пишам по сиротињи, тако је човек написао ), ја НИСАМ задовољан ни шилдом. И то из више разлога, а неке сам написао у теми за шилд.
Ja bih dodao i ovaj na spisak.

 
Što se tiče mecool i f3 poređenje kaže sve uz to skuplji dosta, da ne pričamo o poređenju njega i f4
A95-X-F3-top-lista.png
 
Ili neko nije dobro dao naslov ili svi pišete nešto u temi koja nije za to namenjena, i po naslovu ova tema nije tema za pisanje o box uređajima.
Tema je Android multimedia plejeri a to nema veze sa box nego plejerima za android tv, box i ostale android uređaje.
A bansam upravo što sam davao odgovore na pitanja korisnika koji nisu bili za naslov tih tema.
Дај, брате, немој филозофирати много. Погледај о чему се пише у теми. Јесте да је наслов прегазило време, али овде је прича о андроид боксевима. Сад што неко мисли да је тема о MX plejeru, Vimu, VLC, Just... то је већ друга ствар.
А о табели не бих да причам. Довољно је рећи да је ћоми бокс шести.
 
И да не буде забуне, пошто су ме појединци напљували да, као, лако је мени да просипам памет јер имам шилд ( самим тим пишам по сиротињи, тако је човек написао ), ја НИСАМ задовољан ни шилдом.
Da l je realno da ti neko napise tako nesto!? :)

Hulk koje verzije tog f4 imas? Mislim na koliko RAM koliko memorije. Da l je moguce u tome postoji neka caka sa pregrevanjem,crkavanjem i sl? Ja sam na 4/64 modelu,i za sad jos.... ne mirise na Shield :)
 
Ta tabela gore zastarela, nema Firestick Max koji bi bio mozda 3 na spisku, generalno u odnosu na cena-kvalitet-potrebe, max je najbolja kupovina
 
Nebitno što je zastarela. Razlike u ceni kvalitetudesnoi podršci kažu sve. Što se mojih 2 f4 a10 tiče koji se ne gase pisao sam u prethodnom postovima temperature 45-50-62° 25-1920/50-1920/60-4096
 
To je "čigs-ova" tabela od prošle godine. Prilično je informativna što se tiče specifikacija uređaja, ali praksa je nešto sasvim drugo. I kao što Salac kaže, svako bira uređaj prema svojim potrebama i mogućnostima. Ja mogu i želim samo da pričam iz sopstvenog iskustva. To što sam "ovo ovde čuo" ili "ono onde pročitao" mi je isto odmoglo onoliko koliko mi je i pomoglo.
 
Poslednja izmena:
Nije od prosle.ova je od prosle a od ove za 2022 izgleda digo ruke.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    624.3 KB · Pregleda: 53
Nazad
Vrh Dno