Šta je novo?

Android tastature

Veseli SwiftKey... Kupiš drugi telefon, instaliraš SwiftKey i uloguješ se i nemaš 50% reči... Stvarno su šampioni.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
To što ne piše broj reči ne znači da ih nije sinhronizovao i sačuvao. Bar ja dok sam koristio sk, isto sam tripovao, onda krenem da koristim i kucam i vidim da gomilu toga predviđa što ne bi mogao da nije zapamtio. Čak mi je i neko sa foruma skrenuo pažnju na to.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Ali! Ja mogu da proverim tako što stavim jedan pored drugog stari i novi telefon i vrlo lako se vidi da nema pedeset posto reči koje imam na starom telefonu.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nažalost nemam root.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ima li kakva preporuka za neku tastaturu sa vecim tipkama za kucanje ? Trenutno na ovoj fabrickoj Gboard nisam zadovoljan velicinom tipki a buduci da je ekran 6.4 inca..
 
Da, ali sirina koliko sam video ne moze da se poveca malo tako da dodje slovo do slova da nema prazan prostor izmedju...
Kolegi sam instalirao ovu ''SIMPLE LARGE BUTTON KEYBOARD'', i svidja mi se ali sam odustao od nje jer se po defaultu uvek startuje abecedno pa onda svaki put moras da pritiskas dugme da je prebacis na kverti.
 
Da, ali sirina koliko sam video ne moze da se poveca malo tako da dodje slovo do slova da nema prazan prostor izmedju...
Kolegi sam instalirao ovu ''SIMPLE LARGE BUTTON KEYBOARD'', i svidja mi se ali sam odustao od nje jer se po defaultu uvek startuje abecedno pa onda svaki put moras da pritiskas dugme da je prebacis na kverti.
Namesti na srpski qwerty tastaturu. Ćčšž ti budu na duži pritisak csz i onda se malo rašire tipke. Ako jesi onda ne može šire osim ako ne rotiraš ekran na stranu.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
A možda da uključiš key borders?
2a2d9bbca7b44f7a0004021b3e30ebcb.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Namesti na srpski qwerty tastaturu. Ćčšž ti budu na duži pritisak csz i onda se malo rašire tipke. Ako jesi onda ne može šire osim ako ne rotiraš ekran na stranu.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Ne koristim uopste Ćčšž niti mi je to bitno, maksimalno je vec ne moze vece, to je to.


Instalirao deluje ok, samo bas steta sto nemaju key borders nikako ne mogu da nadjem u opcijama 3x sam presao.

A možda da uključiš key borders?
2a2d9bbca7b44f7a0004021b3e30ebcb.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Imao sam to na Gboard.
 
Može li gboard da napravi veliko slovo na swipe up? I da doda razmak iza zareza?
 
Može veliko slovo, ako uradiš Swipe sa Shifts na to slovo.
Mislim da nema automatski razmak posle zareza.
 
U svakom slučaju nije neuobičajen zahtev. Čudi me da Gboard nema tako osnovne stvari.
 
Da li postoji način da se prilikom korišćenja FSG Google tastatura podigne jer je donji red tastera previše nisko čak i na max visini tastature? Možda ima neki magisk modul ili neki drugi način da se "ubaci" prazna traka ili da se odigne tastatura kao SwiftKey.

Izbegavam prelazak na SwiftKey jer sam predugo na Gboard, navikao na raspored tastera i način kucanja, korekcije, itd.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Full screen gestures

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Možda neko zna kako da se vrati opcija sa slike...
Žena je nešto čačkala,i nestala joj opcija prebacivanja u drugi red kad kuca poruku...njoj sad stoji opcija 'Send'...znači nema ovako kao ja na slici...
Nema šta nisam probao i ništa...tastatura je GBoard
6be033e9632653c6a45bef7caa8bad41.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Možda je u samoj aplikaciji (koja koristi gboard) uključila da taster Enter bude Send?!
 
Nazad
Vrh Dno