Šta je novo?

Android navigacija i mape

Postoji li neka aplikacija koju bi instalirao na android multimediji, a koja mi bilježi na dnevnom nivou predjene km, prosječnu brzinu itd?
Podrazumjeva se da je gps stalno ukljucen.
 
Board computer? Ajd sad kaži da nemaš ...
 
Bord kompjuter, bar kod mene, ne beleži statistiku po danima. Pretpostavljam da je na to mislio postavljač pitanja.
 
Pa po danima nijedan mislim da ne beleži. Niti ima android softvera koji prati takvu statistiku.
To su navigacioni programi, ne statistički. Napravi tabelu u Excelu pa vodi računicu sam :D
Edit
U stvari, oni FLEET paketi, moguće (zapravo sigurno) da imaju tako nešto, tamo ima objektivne potrebe.
Samo teško da ćeš naći za jedno vozilo, a još manje za džabe ili male pare.
 
Poslednja izmena:
Ne znam koji je auto u pitanju. Ali za Peugeot i Citreon postoji aplikacija koje se povezuje Bluetooth-om i između ostalog
beleži za svaku vožnju trajanje, udaljenost, potrošnju goriva i prosečnu brzinu.
Verujem da i drugi proizvođaći imaju nešto tog tipa.
 
U pitanju je Volvo.
Pokusavam da nadjem ali za sad bezuspjesno, ali i dalje pokušavam :D
 
Probao sam svaku navigaciju za kola, i jedine dve koje ne seckaju su: Here i Sygic.
Medjutim Sygic kad ukljucim nema tona od usb muzike, nmg da pronadjem sta treba da izmenim u opcijama.
A Here radi normalno, ide muzika, kada nesto treba kaze tu sekundu utisa muziku pa kaze pa vrati sve ok.
 
Ipak nemam bas ove novije modele, za koje je napravljena ova aplikacija, za xc60 tek od 2018te.
 
Probao sam svaku navigaciju za kola, i jedine dve koje ne seckaju su: Here i Sygic.
Medjutim Sygic kad ukljucim nema tona od usb muzike, nmg da pronadjem sta treba da izmenim u opcijama.
A Here radi normalno, ide muzika, kada nesto treba kaze tu sekundu utisa muziku pa kaze pa vrati sve ok.
Here je (što se tiče Srbije) odlična navigacija.
 
Poslednja izmena:
Ako ne secka Here, ostale bi još manje trebalo da seckaju.
Koje su to "sve", interesuje me ...

P.S.
Za app možda ovako nešto, ili slično
ima "mileage log", trip detail ...
IGO, TomTom, g maps, here i sygic. Cini mi se da sam i Navigon ali nemoj mi vjerovat.
Here i Sygic mi rade fino, samo da vidim da se sredi ton na Sygic i to je to.
 
Prvi put čujem da nešto secka, a da nije Here ili Sygic več obrnuto. Secka šta - grafika, zvuk?

iGO ima 3 aktuelna izdanja i gomilu podverzija - Primo, NextGen i Luna. Potonja, iako najsvežija i najmodernija zapravo je najmanje zahtevna (Android 4+, prastari mob), čak manje od Primo-a.
TomTom postoje - AmiGO, GO, NDS...
Nije proban Copilot? Možda Yandex Maps, ili Petal Maps ...
 
Poslednja izmena:
Presporo radi, bas sporo, a neke kao sto je g maps nece ni da otvori.
Probao sam svaki IGO jednostavno nece, ucitava i tako ga ucitava i nece dalje.
Inace za ovu multimediju: Link Multimedije
Uh vidis nisam siguran za Copilot, moguce da nisam.
 
Ram - 1GB, hmmm, nije tako strašno ali daleko od komocije Procesor se i ne pominje, a Android 10 je malo sutra.
A softver na mSD kartici ili u uređaju? Ako je kartica, da li je dobra/dovoljno brza? Ne može na USB, tu je krucijalna greška ako je tako probano.
Nhf, ali cena implicira kvalitet uređaja počev od ekrana. 7" za 56€ ...
 
Instaliram sve na uredjaju.
Nije nesto specijalno ali radi mi dobro stvarno i muzika i sve, samo navigaciju da sredim i to je to.
Here vec dobro, s tim sto bi htio imati barem jos jednu ful funkcionalnu za svaki slucaj, kad moze here moze i jos neka sigurno.
 
A Mapy.cz ?
Inače, te jeftinije ugradne multimedije su poznate po tome što aplikacije hoće da baguju. Nekad mape nekad nešto drugo.
Ja sam na fabričkoj multimediji koja dolazi uz auto, uz TomTom koji je došao uz njega koristio i sve ostale, dakle AndroidAuto, ni jedna nije seckala, samo je Here ima nekih poteškoća tu i tamo, ali to je do sinhronizacije sa AA.
 
Ništa, ostaje ti da isprobaš navedene koje si propustio ... Od navedenih samo je AmiGO full online, ostale sve mogu ili su offline
 
P.S.
Za app možda ovako nešto, ili slično
ima "mileage log", trip detail ...
Fuelio za sad radi super, cim se poveze na bluetooth auta, preko macrodroid mi se pali lokacija, a fuelio počinje da bilježi putovanje.
Nerealno je dobar prikaz na mapi posle, bukvalno bilježi pomjeranje auta tipa u rikverc par metara kod traženja parking mjesta.
 
Meni se Petal mape jako svidjaji, grafika, 3d animacije, cak i ulicne svetiljke pokazuje... ALI su im mape neazurne, neko rece da koriste tom tomoove ali ne bik rekao, mnogo je svezija i izmenjena tom u odnosu na ovu... Recimo jos nema magistrale od Milosa velikog do Novog bgd
 
A Mapy.cz ?
Inače, te jeftinije ugradne multimedije su poznate po tome što aplikacije hoće da baguju. Nekad mape nekad nešto drugo.
Ja sam na fabričkoj multimediji koja dolazi uz auto, uz TomTom koji je došao uz njega koristio i sve ostale, dakle AndroidAuto, ni jedna nije seckala, samo je Here ima nekih poteškoća tu i tamo, ali to je do sinhronizacije sa AA.
Moze li se koristiti offline, nikad je nisam koristio?
 
Može, ali osim što je samo 2D, ima još dosta nedostataka.
Rendering joj nije jača strana, pretpostavljam da će kod tebe seckati. Ume i da jede memoriju. Probaj.
 
Za mapy.cz da dodam da je vrlo precizna sa kućnim brojevima, kao Here mape. Po meni, vrlo dobro odrađena i jednostavna i offline mapa se skida za celu državu a ne po sektorima kao kod Gmaps.
 
Yandex je verovali ili ne najprecizniji. Ali nisam imao prilike da ga isprobam na slabijim uređajima
 
Hvale ga taksisti, kažu odličan je sa kućnim brojevima.
 
Takodje za Yandex potvrda da je najprecizniji od dostavljaca hrane, da se ogradim da nisam probao.
 
Ovu drugu, ikona je pin

Naravno da je precizan kada između ostalog "krade" i Guglovu i još jednu bazu za našu regiju
A ako znate da postoje greške u GMapsu za vaš kraj/region, onda koristite nešto drugo

P.S. Postoji dopunjeno srpsko izdanje očišćeno od reklama
 
Nazad
Vrh Dno