Šta je novo?

Android navigacija i mape

Jel neko skoro uzimao tipsku android multimediu? Pre 5 godina sam uzeonza audi A4 i zaista sam bio zadovoljan, i dalje sam, u to vreme na KP bila neka od boljih, nesto malo manje od 300e kostala.
Mislim da je marka Mekede...
Vidim sada ih ima od 150-300 fakticki jako slicne specifikacije. Bitno minje da ima bezicni AA i da nije ona full touch, tj da ima i fizičke tipke.
Konkretno za skodu super 2, farmbricki uredjaj je Columbus, ili ti RDC510, pod tim nazivom isao u VW, a razlika samo u osvetljenju tipki.
 
Kupio sam u septembru multimediju za auto platio 200e bez ugradbnje i kamera i evo nekih zapazanja.
Navigacija radi ok.
Radio signal za klasu ispod fabrickog,cesto se cuje sustanje a jacina i ako deklarisana na 4x65w nije da se bolje cuje vec dosta slabije od fabricke.
Medije koje pustam preko USB-a cak i ako su u Flec varijanti opet mnogo tise nego kod fabrickog radia.
Sve u svemu ako se ova za 200e \\makeda ili kako vec ovako pokazala verujem da one od 100e tek nisu ni za .....
Sem sto lepo svetli i radi navigacija sve ostalo je na strani fabrickog radia.Ove fabricke firmirane multimedije su naravno daleko kvalitetnije.
Najveca zamerka je svakako los tjuner.Sad mi rekli da uzmem DAB kao bolje ce hvatati stanice ali vidim da tih stanica koje to podrzavaju ima jako malo.
 
Moraš napisati koji je model u pitanju, i pošto dolazi sa zvučnicima (čiju snagu ne bih ni komentarisao), 200e očito nije cena same multimedije.
 
Nema šanse da je sa zvučnicima ta cena.
Inale, generalno, ako ne kupiš Alpinu, Pioneer i slične, koji koštaju ranga 400-500€ pa i duplo više od toga, nijedna nema kvalitet zvuka koji poseduju fabrički uređaji. Pri tom, modeli bazirani na WinCE sistemu, većinom imaju kvalitetnije komponente od onih za Android. Ali zato potonji definitivno imaju mnogo više mogućnosti.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ja imam tu Makeda ili kako vec u autu jedno 4 godine,i dan danas radi bez greske i stucanja, ja joj mane nisam nasao, eventualno sto je mikrofon preko nje neupotrebljiv,mada sam imao i fabricki nakacen na nju,pa je tu dolazilo do problema,ali nikad se nisam zezao sa tim.
Samo sa pre nekih pola godine pokusao da je updatujem pa sam je malo zeznuo,ali uspeo sam resti ispravnim updatom.
U pitanju je tipska, u to vreme bila 300e sa rikverc kamerom.
 
Ma ko dobija zvucnike uz multimediju?
Sama multimedija bez kamera koje mi nisu bile potrebne jer vec dugo posedujem ovaj auto pa imam osecaj za udaljenost.
Hteo sam i da ima tockice za pojacavanje (i ako imam komande na volanu) i za stanice posto mi to delovalo jednostavnije nego sa dugmicima sa strane koji su jako sitni pa mi trebaju svaki put naocare da bi potrefio pravo dugmence.
Evo o ovoj se radi.
Ford C-MAX
-Touch Screen, video Player, Bluetooth, Integrisani GPS,
-Funkcija punjača, povezivanje sa mobilnim telefonom, MP3 Player, Radio. . .
-Kapacitivni ekran osjetljiv na dodir rezolucija: HD
-2x USB do 32gb (reprodukcija muzike i video sadržaja)
-GPS navigacija + sa iGo kartama cele Europe na srpskom instalirano
-Bluetooth za spajanje mobilnog uređaja (imenik, pozivi, reprodukcija muzike… )
-Screen mirroring za Android i iPhone telefone
-Podržani sve formati video zapisa
-Izlazna snaga 60Wx4
-Podrška za full hd 1080P video: Da
-Mogućnost promene skina (početnog tapeta)
-Ulaz za rikverc kameru: Da
-Podrška za Ipod &Iphone android telefone
-Mikrofon: interni/eksterni
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Marka uredjaja: Mekede i xy auto
Operativni sitem: Android 10
Procesor: RK 3188 1.6 GHz Cortex A9 Quad Core
Memorija: 32GB
Internet: Wi fi 4g
Ram: 1G
Rezolucija: 1024 x 680
Jacina-zvuk: 4x60w
Radni napon: 10v-15v
Velicina ekrana: 7 inca
 
Takvu ili bar sa takvim hardverom moj drugar je uzeo za nekih 70 sa Alija. Realno krsic al radi mu bez problema nekoliko godina. Retko koja ima RDS ali nasli smo neki update i sad ima i to.
 
Google maps ostaje bez rezima voznje sledece godine? Ne znam, ovo sve nista ne valja vise, kao da hoce sve da pokvare, sta znaci preko gugl asistenta, nema vise offline navigacije, jel, sve nesto bzvz...
 
Google maps ostaje bez rezima voznje sledece godine? Ne znam, ovo sve nista ne valja vise, kao da hoce sve da pokvare, sta znaci preko gugl asistenta, nema vise offline navigacije, jel, sve nesto bzvz...

Jako je lose preneta vest, ja sam razumeo da vise uopste nece biti navigacije na google maps (sto je besmisleno), a u stvari misle na onaj donji deo, gde moze da ti tece tipa spotify i da ti mozes da menjas proslu/sledecu pesmu..
 
Marinko, imas na Benchmark vestima, a i na vise portala vest. Borise, da li si siguran u to, meni je sve nejasno, ne bi me nista cudilo, pise mozda u februaru to ukinu, a ako ne, sigurno ce za godinu-dve...znaci ostace sve isto u sustini, je l'?
 
Bas ovaj (verzija 4/64GB, placen 53.5e) ali da iskoristimo trenutak da se zahvalimo strajku postara sto nas je Ali vecinom bleklistovao,

Za sada mu zameram samo jednu stvar, filmovi skinuti u FHD od 4, 5 GB ne mogu da se gledaju (a nije bas ni da bih gledao filmove tako da nije neka zamerka), manji fajlovi ili jos bolje slabija rezolucija ide bez greske.
Ima split screen, svoj GPS. Probao Stremio, YT, GMaps, HERE (obe navigacije i offline), Yandex, Waze sve radi bez greske, cita memorijske kartice, SIM jos nisam probao... i na zalost, ali nije do ovog uredjaja vec mog auta, posto se kaci na carplay od kola, moj auto ima katastrofu carplay podrsku pa mi je slika umanjena za red softverskih tastera na ionako malom ekranu. Da se kaci na Android Auto izgledalo bi kako treba, nema tog reda vec je pun ekran. Na drugarovom autu, kacio sam sliku, izgleda kako treba (evo jos jedne, split screen, YT i GMaps). Svakako mi je najvise trebao ovaj uredjaj zbog offline navigacije i to sam dobio. Takodje i omogucava wireless Android Auto (i CarPlay), ako neko nema fabricki omogucenu bezicnu vezu sa telefonom.
carplay.jpgdddd.jpg
 
Poslednja izmena:
Marinko, imas na Benchmark vestima, a i na vise portala vest. Borise, da li si siguran u to, meni je sve nejasno, ne bi me nista cudilo, pise mozda u februaru to ukinu, a ako ne, sigurno ce za godinu-dve...znaci ostace sve isto u sustini, je l'?

Na ovaj dole deo misle, tu ce raditi neke promene, nego nasi vrsni novinari to prenesu mega dramaticno i netačno..

1000019507.png
 
Hvala puno, vec sam mislio nece moci offline da se koristi ili tako nesto da ce sve zeznuti. Npr. Here mape nemaju vise srpski za navodjenje, tj.imaju nesto, ali neupotrebljivo. Hvala jos jednom. :)
 
Ubaciće Barda za saputnika pa ćemo da se razgovaramo i dogovaramo oko svega... ;) malo mi "saveta" od žene u kolima. :rolleyes:
 
Sygic je uklonio i audio navodjenje :eek:. Sada ispada da sam za dzabe platio licencu 30 eur pre par godina. Do sada je bar audio bio dostupan sada ni to vise. Bas me je iznervirao, krenuo na put i sada nema vise audia :(. Stvarno su preterali. Mogli su bar nama koji smo platili licencu da ostave makar audio. Ostale stvari me ne interesuju.
 
?? Kako uklonio? Funkcioniše i standardni i TTS
 
Trazi subscripciju. Pre toga smo imali audio samo nismo imali one napredne stvari a sada su i to stavili pod subscripcijom. Mislim na korisnike koji su platili 30e pre nego sto su uveli subscripciju.
 
Da li neko ima iskustva sa montažom sistema (Alpine, Pioneer, Kenwood) u Jeep Cherokee uz pomoć Connects2? Ja hoću da uzmem komplet da bih zadržao komande koje su mi na trenutnom displeju u kolima (klima, grejanje sedišta) a nisam našao nikog ko se bavi time. Klasičnu android navigaciju ne želim jer sam se jednom opekao i nikad više
 
Trazi subscripciju. Pre toga smo imali audio samo nismo imali one napredne stvari a sada su i to stavili pod subscripcijom. Mislim na korisnike koji su platili 30e pre nego sto su uveli subscripciju.
Radi glasovno navodjenje,HUD, mada vidim da ima jos ljudi koji prijavljuju isto na play store.
 
Syhic traži odavno doplatu za glasovnu komandu kad se koristi Android Auto, tj nadogradnju na Pemium+ koji je sada na novogodišnjem popustu oko 14€ godišnje.
Nisam primetio da su ukinuli glasovno navođenje kad se nenkoristi kao AA, jer inače ne koristim glasovno navođenje.
 
HUD i Voice su bili dostupni do pre mesec dana. Sada mi trazi subscripciju za te opcije i ako sam platio life time paket. Ja koristim Voice za duza putovanja, da kojim slucajem ne propustim skretanje. HUD sam mozda koristio par puta.

Da li i vi koji ste kupili life time paket imate Voice ili i vama trazi subscripciju?
 
Vidim da se od starta nismo najbolje razuumeli
Glasovno navođenje (standardne glasovne instrukcije) i prepoznavanje govora (Voice Recognition) odnosno glasovne komande su različite stvari.
 
Takvu ili bar sa takvim hardverom moj drugar je uzeo za nekih 70 sa Alija. Realno krsic al radi mu bez problema nekoliko godina. Retko koja ima RDS ali nasli smo neki update i sad ima i to.
Upravu si ova kao moja je na Aliju 10.000 sto je nekih 100e jeftinije nego sto sam ja platio ali ima tu i carina a i velika sansa da nikad ne dodje do mene+nema garancije.Cesto kupujem preko Alija i desava se da u zadnjih 2 god mnoge stvari ne dobijem,upravo cekam nekih 5 sevari koje sam porucio 5.oktobra.Sreca pa je to sve nesto jeftino a za sve preko 50e nemam zelju da se kockam.
Igo navigacija radi dobro ali ponavljam stanice se neke losije cuju zbog tjunera a i sam zvuk je slabiji nego na fabrickoj muzici.
 
Nazad
Vrh Dno