Šta je novo?

Android navigacija i mape

Moze li neko ko ima igo sa here mapama v 2023.q2 da proba rutiranje od Debeljace do Pančeva.

Uvek me vodi preko Kovacice, iako postoji kraci put. U pitanju je prastari ipaq travel companion sa nav n go softverom, do sad su mi sve mape radile odlicno. Sad sam ubacio q2 i odmah primetio ovaj problem, ne znam da li je do mape ili softvera.

Trebalo bi da rutira ovom zelenom linikom
 

Prilozi

  • 20240107_170138.jpg
    20240107_170138.jpg
    99.7 KB · Pregleda: 89
Moze li neko ko ima igo sa here mapama v 2023.q2 da proba rutiranje od Debeljace do Pančeva.

Uvek me vodi preko Kovacice, iako postoji kraci put. U pitanju je prastari ipaq travel companion sa nav n go softverom, do sad su mi sve mape radile odlicno. Sad sam ubacio q2 i odmah primetio ovaj problem, ne znam da li je do mape ili softvera.

Trebalo bi da rutira ovom zelenom linikom
Istu putanju mi daje i na iGO primo sa istim mapama. Izgleda kao kod tebe da je taj put presecen
 
Hvala.

Nije problem ako je samo tu, kako ja sad da znam da li je ta mapa pouzdana ili ima gomilu takvih stvari 🤔
 
Нема поуздане и потпуно тачне мапе.
Можеш да се обратиш ономе ко их прави и укажеш на тај проблем, вероватно ће га уважити.
 
Ma to mi je jasno, nego ovaj put postoji vec 100 godina i na svakoj mapi je radio bez problema, ne znam sta su cackali i zasto 🤔
 
Пореметили су ранг тог пута у односу на друге или су тим другим повећали ранг, зашто то нико овде не зна.
Пробај да укључиш опцију рутирања макадамом, можда помогне.
 
Мало ћеш да се начекаш, док објаве нове мапе и опет није извесно да ће то да узму у обзир.
До тада, покушај да укључиш рутирање макадамом.
 
Vec sam jednom prijavljivao kad su izgradili novi kruzni tok u selu, i to su ubacili odmah u sledecoj verziji. Nije ni bitno mnogo, samo je dosadno dok se ne izadje na magistralni put
 
Šta će ti navi u tvom ataru? :)

Ako je bilo radova u vreme kada su mape pripreremane, moguće je da to nisu ispravili. Bilo da nasi nisu prijavili završetak radova bilo da je okasnilo.
Sa druge strane. čujem sa raznih strana da su mape sve gore i gore i sa mnogo više grešaka. I kod nas i u inostreanstvu.
 
Ne treba mi, nego sam se pitao da li je mapa skroz izbagovana ili je izolovan slucaj. Nije bilo nikakvih radova, taj put je tu sto godina, do nedavno je bio i jedini put.
Ovaj kojim sad navigacija vodi do Kovacice je uradjen pre 10-15god.

edit:
Caleta sam svakako prebacio na magic earth, ja koristim gmaps, a ovo je backup uredjaj u kolima ako zatreba. Steta da se baci kad jos radi, neunistiv je :D
 
Baš bejah prošlog leta do Debeljače u poseti kolegi (i kafani), zato i pitam. Nisam koristio nikakav navi :)
 
Ne treba mi, nego sam se pitao da li je mapa skroz izbagovana ili je izolovan slucaj. Nije bilo nikakvih radova, taj put je tu sto godina, do nedavno je bio i jedini put.
Ovaj kojim sad navigacija vodi do Kovacice je uradjen pre 10-15god.

edit:
Caleta sam svakako prebacio na magic earth, ja koristim gmaps, a ovo je backup uredjaj u kolima ako zatreba. Steta da se baci kad jos radi, neunistiv je :D
Kakav je Magic Earth?
 
Uglavnom koristim Osm aplikacije (Mapy.cz, Osmand, Maps.me). U zadnje vrijeme sam se prebacio na Osmand+ (mora se kupiti da bi radio Android Auto) jer sam samo na njemu mogao da kreiram rutu od više usputnih lokacija a da ona radi na Android Auto. Ostali to mogu ali tako snimljene rute rade na telefone, ne i na AA. Čak na AA nemam pristup svim mojim custom folderima sa sačuvanim lokacijama (to nema ni Google Maps, na telefonu sve prikaže, ali na AA prikaže samo svoje default foldere-kategorije). Jedino mi djeluje da Osmand+ "preslika" sve te bitnije mogućnosti sa telefona na Android Auto, kod ostalih je AA verzija siromašnija od one na telefonu.

Ali Osmand na AA zeza od zadnjeg update iz decembra kada su ubacili 3D pregled (zapravo 2.5D), zaledi se čim se telefon konektuje, ne prikazuje moju lokaciju već samo moj grad, ne rade ni opcije osim glavnog menija. Proradi tek kad se nakon toga klikne na njega na telefonu. Vidio sam da im je neko prijavio tako nešto, pa valjda će srediti.

Inače Mapy.cz mi dosta lijepo izgleda, i njihova web verzija je nešto što često koristim.
 
Koja Igo navigacija je dobra za telefon?
 
Kako misliš koja i kako to misliš dobra za telefon 😁
 
iGo sam kupio pre X godina, ali su ubedljivo najsporiji bili sa update-ima mapa. Sygic sa druge strane to radi na mesečnom nivou uz premium pretplatu.
 
Boki, ne zbvaj sirotinju bre! 🤣
Daj neki link detetu da instaliram, skoro položilo.
 
Sori, morao sam :D
Koji mobilni?

P.S. Nije ovo Forum za takve diskusije ... možemo nastaviti preko PP-a
 
Upravo sam dobio ovaj promo kod za Sygic navigaciju 50% off a obzirom da imam već premium nalog slobodno ga iskoristite.
Edit: validan je 24h
Screenshot_20240131_124752_Gmail.jpg
 
pretpostavljam da je vec bilo pokriveno kroz prethodne postove, ali koja je najbolja navigacija za vozace kamiona u Evropi? navigacija gde moze da se unosi nosivost, visina vozila, putevi koji podrzavaju kamione...
 
iGO aplikacije imaju postavke za kamione a Here mape dodatak za rutiranje za kamione.

Screenshot_2024-02-03-20-41-02-776_com.nng.igo.primong.palestine.jpg Screenshot_2024-02-03-20-41-42-786_com.nng.igo.primong.palestine.jpg. Screenshot_2024-02-03-20-41-56-953_com.nng.igo.primong.palestine.jpg
 
Prošle godine sam kupio Sygic jer nikako nisam mogao da pustim na fabričku mutimediju u kolima mod verziju, AA je jednostavno nije video. Sada kombinujem Sygic, Waze, Google i TomTom na AA, naravno sve mod verzije sem Google. Pošto je od skoro na Carplay dostupno u Apple mapama Turn by turn opcija počeo sam i nju da koristim (na drugom telefonu). Google i Apple mape imaju ubačene nazive ulica i za manja sela u Srbiji što korisno neki put.
 
U autu imam kinesku Android multimediju, kao na slici. Da li je nekako moguće pokrenuti na njoj Android auto? Imam na njoj USB A ulaz
 

Prilozi

  • Screenshot_20240204_100257_Chrome.jpg
    Screenshot_20240204_100257_Chrome.jpg
    25.8 KB · Pregleda: 59
Probaj pa vidi, kako mi da znamo, kad se sa slike ništa ne vidi, osim Citroenovog chevrona.
Pozdrav
 
Mogu da uparim telefon i multimediju preko blututa ali ne znam šta dalje. Nisam nikad koristio android auto, ne znam šta treba da ima na multimediji
 
Nazad
Vrh Dno