Šta je novo?

Anbernic konzole

Veliki popust na TrimUI Smart PRO je istekao, sada je cena 60€ tako da ko je uspeo da ugrabi super po njega

EDIT: Sada videh, isti ovaj prodavac trenutno na Superdeal ponudi ima konzolu sa sve 64GB karticom za 50€, i to nije loše

AliExpress link

Screenshot_10.jpg
 
Poslednja izmena:
MuOS izbacio novi apdejt. Od ovog apdejta se samo radi apdejt ne flešuje se ceo sistem od nule.
Takođe jedno iskustvo, nemojte korisiti scraper da vuče sa SD kartice jer lako koraptuje idtu i fajlove. Znači na kompu napravite kolekciju pa odradite skrepovanje i posle iskopirajte i romove i slike na sd karticu i sistem koji koristite 🙂
 
Meni je totalno nejasna ova njihova trenutna mass produkcija. Model 40xx, totalno nepotreban, isti hardver kao u 35xx+ i H verziji. Ok, malo drugaciji oblik, zaobljeniji, ali opet isti hardver. Mislim da je i 35xx u tom slucaju (za novac od 30-35 usd kad je na akciji na aliex) odlicna kupovina.
 
Meni je totalno nejasna ova njihova trenutna mass produkcija. Model 40xx, totalno nepotreban, isti hardver kao u 35xx+ i H verziji. Ok, malo drugaciji oblik, zaobljeniji, ali opet isti hardver. Mislim da je i 35xx u tom slucaju (za novac od 30-35 usd kad je na akciji na aliex) odlicna kupovina.
Meni 40xx deluje kao malo bolja verzija 35xx H modela. Možda kvalitetnije pečurke i veći ekran, ali da nepotrebno skroz.
Idu logikom da imaju konzolu na svakih 10-15e cenovne razlike, kao Xiaomi što radi sa telefonima.
 
Pretpostavljam da ce zajedno prodati vise 35xxH i 40xx nego sto bi prodali samo 35xxH, i da im je to jedina matematika. Jednostavno ne prate svi ljudi to polje konzola i vecinom se kupuju na osnovu prvog utiska, a tu se mnogima 35xx H i ne dopada previse.

Neka neko napise utiske ako isproba novi firmware, je ne stizem, skinuo sam zadnja 2 verzije, al nikako da isprobam
 
Posto novi firmware-i dolaze bez igara, ima li neko uputstvo da se ubace sve one igre koje su dolazile sa starijim firmware-ima? I dalje sam na 1.1.0 verziji, a ne bih da izgubim te igre koje trenutno imam.
 
Ne znam na šta misliš. Evo ja baš sada bekapujem 40gb romova sa kartice, pa ću da javim jel uspelo posle apdejta.
 
Ne znam na šta misliš. Evo ja baš sada bekapujem 40gb romova sa kartice, pa ću da javim jel uspelo posle apdejta.
Mislim na to da skines 16gb verziju sistema onda ako flesujes na vecu karticu, gubis ostatak prostora jer sam sistem nije napravljen da iskoristi ostatak prostora na vecoj kartici.
Njima je particija gde su romovi negde na pola sto je retardirano.
Ti imas 64gb karticu i to je ok jer Anbernikov zvanicni OS ima img samo za 16 i 64gb....
 
Stigla Anbernic RG35XXH za nekih mesec dana, nije bilo dodatnih troškova.

Treba mi mala pomoć sa vaše strane. Koja je najbolja verzija igre iz videa koju mogu da ubacim? Ovu sa klipa sam tražio ali je nema. Ima više varijatni, ja sam davno igao kao dete ovo na konzoli ali nije bila za Game Boy advance. Ako imate info, pošaljite mi pp. Hvala!
 
Kako ti radi? jel ti retroarch sad malo izmenjen, drugacije se iskljucuje i sl?
Bukvalno sam samo apdejtovao i nista vise nisam probao. A s obzirom da mi je konzola stigla pre 3-4 dana, ne znam ni kakav je bio retroarch. Sto se iskljucivanja tice, koliko ja vidim i dalje ne postoji standby, samo shutdown.

Sto se tice poredjenja sa Trimui Smart Pro konzolom, posto obe imam, Trimui deluje kao mnogo ozbiljniji uredjaj, kako softverski tako i hardverski.

Da napomenem da sam apdejtovao modovanom verzijom. Nisam skinuo oficijalnu. Iskreno ne znam ni koji modovi su u pitanju, ali skinucu sad i oficijalnu pa cu probati.
 
Stigao Trimui Smart PRO danas, konzola fantastično izgleda i deluje uživo. Kvalitet izrade jako dobar, IPS ekran neverovatan, zvuk pristojan.

Sve je upakovano i predstavljeno jako profesionalno. Emulacija jako dobro radi pod Retroarch-om, ono što me je oduševilo jeste da Run Ahead Latency opcija radi odlično sa 8-bit i 16-bit naslovima, jedino ne radi sa 32-bit tj. igre zakucavaju mada nije preterano ni bitno jer je inače sama 32-bit emulacija veoma dobra i šljaka bez laga.
CRT scanline shaderi takođe fino rade u svim varijantama.

Mane: previše mali D-Pad za moj ukus, thumb stick radi sasvim pristojno i šteta što i on nije barem malo veći, trigeri zadnji neudobni (prednji su ok).

Sve u svemu i više nego dobra kupovina!


1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

4.jpg

6.jpg

Samo da dodam da Trimui Smart PRO pored Wi-Fi ima i bluetooth zapravo čija se funkcionalost pojavila tek nakon što sam instalirao Tomato OS :cool:

452916383_3804297479857828_2782145513821387249_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa ne bih rekao. Nisam primetio OTA update ili scraper na tomatu. Možda grešim.
 
Jel ima neko, ili zna gde ima da se skine, kolekcija romova ali da budu samo Europe verzije ili USA? Skinuo sam neku kolekciju, ali svaki rom ima po 5-6 puta, gomila japanskih verzija itd. Naravno na PP.
 
Jel ima neko, ili zna gde ima da se skine, kolekcija romova ali da budu samo Europe verzije ili USA? Skinuo sam neku kolekciju, ali svaki rom ima po 5-6 puta, gomila japanskih verzija itd. Naravno na PP.
Ako zelis mogu da ti preko neke skripte iz te kolekcije prekopiram samo Eur ili USA romove. Mozes skriptu sam da izvrsis ili ja da je izvrsim pa da ti podelim "novu kolekciju".
 
Ma nije mi to problem, u total commanderu za dve sekunde obrišem sve Japan ili USA romove. Problem je što dosta igara ima samo USA opciju npr. Mislio sam da je neko već sredio to, da ima gotovo. Ali evo brišem polako, srediću valjda danas. :D
 
ja nisam nabavljao komplete vec samo igre za koje sam mislio da ce mi se dopasti. jednu po jednu
 
Nazad
Vrh Dno