Šta je novo?

Anbernic konzole

Poslato, i da ima Bugermana. Dodao sam dosta igara u odnosu na inicijalnu Tiny kolekciju :)
@Bassnectar91 ako zelis mogu da ti posaljem link za moj img za 128gb GarlicOS mozda pomogne :)
Ah pošalji i meni pa da namestim kad stigne.

Znaci uzmem novu karticu, stavim tvoj img i samo zamenim karticu?

Pretpostavljam da je to bolje nego ono sto dodje fabricki?
 
Ah pošalji i meni pa da namestim kad stigne.

Znaci uzmem novu karticu, stavim tvoj img i samo zamenim karticu?

Pretpostavljam da je to bolje nego ono sto dodje fabricki?
Tako je moras samo da imas 128gb karticu
Poslat je magnet link za torent.

Napomena za sve ovo je za RG35XX nije za plus verziju vec za obicnu :)
 
Eh, ja sam kupio plus :D
Onda nista, hvala u svakom slucaju :)
 
Pretpostavljam da moze za originalni rg35xx i onaj updatet, sa vecom baterijom samo :)
 
Da ne ostanem duzan razresenja situacije oko mog primerka rg35xx.
Otvorio sam konzolu pazljivo, raskacio kablic od baterije sa maticne, ostavio tako 30ak sekundi i vratio, probao punjenje nakon toga i nista se nije desilo (i sa starom kineskom karticom, kao i novom sa garlicom i napakovanim romovima)
Po uputstvu kolege @Corvus Corax , flesujem cist garlic na memorijsku, medjutim pri ubacivanju u konzolu i restartovanju, nista se ne desava.
Tu resim da uzmem neki stari brick od huawei telefona, kablic od konzole i tek tada posle restarta jos jednog, konzola prvi put reaguje na punjenje, tj pali onu amber lampicu gore.(A pre toga sam je satima drzao na punjenju i nista).
Za svaki slucaj je ostavih do jutra posto je inicijalno punjenje posle duze vremena i jutros vidim da se napunila.
Sad ostaje da sacekam da se skine img od kolege @Gorth , da flesujem i vidim kako se ponasa konzola (da li stabilno drzi baterija).
Hvala ljudi 😀👍
 
Da da voli RG35xx spore punjace, ala 1A/5V :) Ja ga od pocetka punim na kompu :D
 
Može i meni link, da se igram kada stigne konzola. Hvala.
 
Poslato :) svi koji ste dosad skinuli ostavide da se siduju torenti makar nedelju dve dana :)
 
Stigla konzola :)
Počinju igrarije sa OS, ROM-ovima itd.

1709212281743.png
 
M3ni danas stiglo rebnula carina 25e onako šac metodom. Nema veze što je cela pošiljka koštala 50e i što po zakonu ne smeju više od 20% da rebnu.
Zemlja dembelija
 
M3ni danas stiglo rebnula carina 25e onako šac metodom. Nema veze što je cela pošiljka koštala 50e i što po zakonu ne smeju više od 20% da rebnu.
Zemlja dembelija
Rekao bih da su ga racunali na vrednost od 70 evra (što i jeste redovna cena ako pričamo o rg35xx plus verziji konzole), pa su rebnuli i carinu i PDV, sto je zbirno 32% od procenjene vrednosti.

EDIT: A carina ne gleda šta je Kinez napisao na adresnici, već na validnoj fakturi, koje naravno nema u tim paketima.
 
Mene su isto odvalili na carini, procenili na 70 eura okruglo, 2.625 RSD sam morao da platim.
Na fakturi piše veoma približna cena onoj koju sam platio - 45,72 EUR a ja sam platio 52,04 USD odnosno 48,01 EUR.

Više bih vremena i živaca izgubio na cimanje sa njima nego na bilo šta drugo.
 
Poslednja izmena:
Uh nisam ni znao za ovaj topic. Na brzinu preleteh postove, a u sustini mene zanima koja je najbolja konzolica za igranje igara sa Amige. Valja li Powkiddy x55 ili preporucujete nesto drugo?



Ili moze i taj vas najvise spominjani ovde rg35xx da tera Amiga igre?
 
Stiglo :)

Moj deo carine su prebacili @Falcon tako da sam platio 200 dinara pdv :D

IMG_5754.jpeg
 
Ja idem sutra u poštu da podignem paket, videcu koliko su mene rebnuli :)
 
Tera Sony 1, a da ne moze Amigu :D
 
A sve mi je ovo novo, mislio sam da li ima Amigine igrice unutra vec ili moras sam da instaliras emulatore i podesavas?
Može, ja sam prpbao nekih top20 ili 40 amiga igara koje imam u kolekciji na rg35xx (koji uskoro ide na doboš pošto je stigao plus).
I rade lepo, samo mora da se ubode iz meni nepoznatog razloga i ime samog roma i da imaš prave BIOS fajlove i radiće bez problema.
 
Mena na obicnom 35xx npr Superfrog nije radio tecno bez internog garlic overclock-a .. po tome sam zakljucio da emulacija Amige nije bas najlaksi zadatak, uz hronicni problem (bar za mene) ucitavanja igara koje su isle na vise disketa
 
Mena na obicnom 35xx npr Superfrog nije radio tecno bez internog garlic overclock-a .. po tome sam zakljucio da emulacija Amige nije bas najlaksi zadatak, uz hronicni problem (bar za mene) ucitavanja igara koje su isle na vise disketa
A dodju li igre instalirane ili ih moras dodavati? Koliko sam negde video Superfrog je i na powkiddy x55 imao problem sa zvukom, navodno je dosta tisi. Tek ulazim uovaj svet konzola, i polako ucim, u startu sam gledao R36s, pa Powkiddy x55, pa sad gledam ovde svi na 35xx... i sad sam definitivno zbunjoza :D
 
Ako mislis na stock karticu, mislim da tu Amiga nije prisutna uopste .. tek kroz garlic/retroarch je prisutna podrska, naravno sam ubacujes bios, rom-ove itd. Onda tek krece zanimacija sa ucitavanjem, koje je takodje verno emulirano da se podsetimo i cekicanja ..
 
A dodju li igre instalirane ili ih moras dodavati? Koliko sam negde video Superfrog je i na powkiddy x55 imao problem sa zvukom, navodno je dosta tisi. Tek ulazim uovaj svet konzola, i polako ucim, u startu sam gledao R36s, pa Powkiddy x55, pa sad gledam ovde svi na 35xx... i sad sam definitivno zbunjoza :D
Dodju neke onako igrice koje nikad nisi igrao. Nista poznato jako.
Platis nekome 20e i namesti ti sve to, ti samo upalis i igras. :)
 
Dodju neke onako igrice koje nikad nisi igrao. Nista poznato jako.
Platis nekome 20e i namesti ti sve to, ti samo upalis i igras. :)
Bas sam citam da na powkiddy dodje instalirano oko 30 emulatora, a broj igrica koje dobije su uslovljen velicinom kartice. Nekako sam u ovom momentu najblizi toj konzolici, mada su mi ovo tek prvih par dana od kako se zanimam za sve to. Ne znam da l je generalno za igice bolja vertikalna konzolica ili 16:9 ekran, Videcemo, polako ulazim u pricu. Nadam se da svi vi koji imate konzolicu uzivate u njima i da vam nisu pune prasine i odbacene u nekom cosku
 
Videcemo, tek je stigla. Utegao sam je sa custom romom i igrama i temama, izgleda bas dobro. Za sad me drzi :D
 
Kako mogu da ubacim super maria, sonic'a i tako te igre za klince, vidim da ih na custom listi nema?
 
Nazad
Vrh Dno