Šta je novo?

Anbernic konzole

Licno ne bih nista kupovao ni sa sajta Retroid ni sa AYN jer za Srbiju salju i jedni i drugi samo DHL kuririma. Znaci Odin Lite, rasprodali crni sada jedino imaju neki od 208 US$ plus postarina 25 US$. Znaci osnovica za dazbine 233. Kod robe koja ide preko DHL nema da carina pogadja cene nego carini po racunu sa postarinom. Ne znam tacno kolika je tarifa carinska za konzole ? Jer kada ide kuririma nije carinski postupak kao u obicnoj posti, vec redovni postupak sa Spedicijom i svaka roba ima svoju tarifu. Ta carinska knjiga sa tarifama za svaki proizvod ima preko 1.100 stranica !
Da kazemo da je 10 % kao primer, treba to traziti u toj knjizi plus ko zna da li ima ? PDV 20 %. Plus DHL spedicija.
Snaga konzole je ista kao Retroid 4 obican a on je 150US$+50US$ DHL postarina, znaci osnovica je malo manja 200 US$. Ostalo je sve isto sa Spedicijom. Isti je cipset.
Tako da treba dobro razmisliti jer su pravi troskovi znatno veci nego sto izgleda u startu gledajuci osnovnu cenu na sajtovima ovih firmi.
Retroid 4 obicni lako ukupno moze da izadje sa svim dazbinama 300 US$ , a Odin Lite i malo vise !
 
Kakve veze imaju retroid i odin koji su 200$+ po tvojoj prici ,sa anbernic konzolama 50-60$?
 
Dobra stvar je sto cim izadje GarlicOS za +,izacice i za ovaj. Ali meni je ipak + prenosniji, nekako za horizontal mi je bolje uzeti odin lite ili sta je vec <200$
Izvini. Ucinilo mi se da si u svom postu pomenuo Odin Lite.
Ili mi se nije ucinilo ?
 
Poslednja izmena:
Da, ne uklapa se odin lite, jedino se samo par horizontal uredjaja uklapa u <200$ , novi 35xxH i sta ja znam jos. I dalje stojim pri istom, cak i bez analognih palica je bolji,posto stvarno moze u djepu da se nosi.
 
Da li moze pomoc, rg35xx plus ili MIYOO Mini Plus? Koji od ovda dva da uzmem ili je svejedno?
 
RG35xx Plus. Jača konzola, podržava više sistema.
 
Samo jos da hostuju negde firmware gde moze da se skine a ne na gcloudu :D
 
Zar nije RG35xx Plus bar 30 dolara skuplji od Miyoo Mini Plus?
Na vašem mestu ja bi sačekao i ne bi uzeo Anbernic u svakom slučaju.
Trebalo bi naslednik Miyoo Mini da se pojavi, to su matore konzolice već sada.

Iz mog iskustva obe naprave što imam imaju nedovršen softver, ali je daleko bolja priča sa PowKiddy.
Anbernic Android je baš grozan...

Miyoo Mini Plus nemam ali bi po reviewima trebao da ima najbolje rešen standby mode što je po mišljenju najslabija strana ovih uređaja.
Ostaviš ih po završenom igranju, odu u sleep, uzmeš ponovo sutra, baterija prazna a bila na tipa 80%...

Edit: Oprezno sa mišljenjem youtube reviewera. Svi oni hvale sve što im pošalju na review, a realno ih većina lično koristi Odin 2 ili ako je pocketable baš taj Miyoo Mini.
Anbernic hvale ali niko zapravo to ne koristi od popularnih reviewera, nikom nijedan Anbernic nije daily driver nego RP3+, Odin 2, Steamdeck itd.
 
RG35xx sa Garlic OS je odličan uređaj. I za RG35xx Plus je izašao Garlic OS 2.0, što je super, iako se još peglaju bagovi. Standby je dobro rešen na njima.
 
RG35xx sa Garlic OS je odličan uređaj. I za RG35xx Plus je izašao Garlic OS 2.0, što je super, iako se još peglaju bagovi. Standby je dobro rešen na njima.
Znaci ako se odlucim za RG35xx plus, trebao bih da instaliram Garlic OS 2.0 i to je to?
Zar nije RG35xx Plus bar 30 dolara skuplji od Miyoo Mini Plus?
Na vašem mestu ja bi sačekao i ne bi uzeo Anbernic u svakom slučaju.
Jeste skuplji. A sta da sacekam? :)
Koliko sam video RG35xx je hardverski jaci uredjaj, kontam da ce softver vremenom da se ispegla.
 
Mislim da je čak i stock OS na RG35xx Plus jako dobar. Ali sa Garlicom, kada se bude ispeglao, nema greške. Link do uputstva za Garlic: https://lazyhandheldman.com/how-to-install-garlic-os-2-anbernic-rg35xx-plus/
Pa to je ista ona alpha kao i pre par meseci. Problem sa tom verzijom je što nema baš najbolju podršku za 3d grafiku pa će zahtevniji sistemi lošije raditi nego na stock OS.

Znaci ako se odlucim za RG35xx plus, trebao bih da instaliram Garlic OS 2.0 i to je to?

Jeste skuplji. A sta da sacekam? :)
Koliko sam video RG35xx je hardverski jaci uredjaj, kontam da ce softver vremenom da se ispegla.
Ne moraš čekati. Ovo su jeftine naprave i da ti se ne dopada nije to neka para.
Nego je fora što sam ja uzeo dva handhelda i realno nijednim nisam u potpunosti zadovoljan.
Problem je što sada kada bi hteo nešto bolji to je treći handheld i postaje malo glupo, jer nisam u fazonu da gomilam gadžete.
Pare nisu problem, nego eto imam već dva slabo ih koristim. Tako da ću sačekati nešto baš dobro što trenutni uređaji na tržištu imho nisu.

Jedan je trebao da ide detetu od 8 godina ali njega ovo ne zanima, plus nije baš toliko user friendly da mogu klinci da koriste bez cimanja.
Tako da je ostalo meni...

 
Meni je ovo super kao razbibriga, kad si na nekom aerodromu ili tako nešto. Dobro je podsjetiti se starih igara, većinom onih sa automata. Za bilo kakve igre sa napucanom grafikom je ekran premali. Tako da je rg35xx meni super
 
I meni je ovo cisto da malo probam neke starije igrice, posto nisam neki gejmer. Svakako kad deca porastu bih uzeo ili playstation ili nitendo switch.
I mene nece verovatno drzati duze od par meseci. :)
 
Ima za 100e verzija 64gb na amazon.de. Jel ima negde povoljnije da se nadje mozda? Ovde jedino sto znam da nece biti dodatnih troskova.
 
DA,mene je plus na ebaju izasao oko 92 evra sa shippingom. mislim da su ovi na carini bese uzeli oko 1000 dinara.
 
Ja sam porucio RG35XX H, za 59e, pa cemo da vidimo kad dodje sta i kako. Prvo sam hteo RG35XX Plus, ali posto imam vece sake, isao sam na H verziju, plus H verzija ima pecurkice :)
 
A da li da vijam verziju sa 64GB ili 128GB? Ako uzmem sa 64, da li posle kod nas mogu naci samo karticu sa 128? Mada pretpostavljam da i na 64 ima sasvim dovoljno igrica :)
 
Ja sam uzeo bez kartice, iovako je djubre, a naplate vise. Hvala Bogu na netu sve se da skinuti :)
 
Da, ali je cimanje. Ja sam skinio neki pack ali opet to moraš kopirati i malo vremena utrošiti.
Najavili su RG 556, poput RP4, slabiji soc od pro verzije ali veći oled ekran. Malo gubi poentu 5.5 inča oled sa soc koji ne može sve gamecube igre da tera ali negde se mora napraviti kompromis.

Apropo stand by, bio sam siguran da sam ugasio RGB30 pre dve nedelje. Danas mi zatrebao, kad ono mrtva baterija... niti on pišti kada je pred kraj, nije telefon pa da ga stalno drdnam i znam koliko baterije ima. Velika mana je to.
 
Cimanje su sve te konzole. Ja sam je svakako uzeo kao razbibrigu da se igram što igrajući igrice, što zbog flesovanja malo kad imam vremena pa da unapredimo iskustvo.

Za 59e mislim da nema bolje, da sam želeo da dajem 100e plus ništa ne bih uzeo.
 
Poručih RG35xx Plus sa Alija za $52. Neki early bird discount. Odlična cena, pa je bilo teško odoleti.

Izgleda da sam poručio poslednji primerak, jer je odmah nakon poručivanja cena skočila na $75.

Ponovo je $52. Navali narode!


Inače, trenutno ima Miyoo Mini Plus za $38.
 
Poslednja izmena:
Poručih RG35xx Plus sa Alija za $52. Neki early bird discount. Odlična cena, pa je bilo teško odoleti.

Izgleda da sam poručio poslednji primerak, jer je odmah nakon poručivanja cena skočila na $75.

Ponovo je $52. Navali narode!


Inače, trenutno ima Miyoo Mini Plus za $38.
Sjajna cena, mene je ispao 49 dolara model sa 64gb karticom, svakako imam kvalitetnu od 128gb i spremljene kolekcije za sve konzole koje podrzava :)
Uzeo sam onu retro 128gb kolekciju i prosirio za igre koje su mi falile. Sad isto da skuvam za Dreamcast i bombona :)
 
Poručih RG35xx Plus sa Alija za $52. Neki early bird discount. Odlična cena, pa je bilo teško odoleti.

Izgleda da sam poručio poslednji primerak, jer je odmah nakon poručivanja cena skočila na $75.

Ponovo je $52. Navali narode!


Inače, trenutno ima Miyoo Mini Plus za $38.
Uspeo sam i ja da ga kupim za 49.15 eur ali od jutros nisu potvrdili kupovinu. Sve mi se čini da ćemo da izvisimo :)
 
I moja je poslata 🥳
 
Sinoć kasno potvrdili kupovinu i paket je poslat 🥳
 
Nazad
Vrh Dno