Šta je novo?

Anbernic konzole

Uspeo sam i ja sad da porucim za $52. Cim drugi put otvoris link cena se promeni, tako da sam uspeo da izmuljam :) Hvala na info @Corvus Corax
 
Ja dodatno porucio i torbicu i miniHDMI na HDMI adapter :)
 
Gledao sam i torbicu da uzmem ali procene su da neće stići pre marta pa sam odustao.
 
Kao ide prolece, pa mu nece biti hladno :)

Ja nisam uzeo torbicu, rabice se kako ce se rabiti, samo da nije bas lose staklo (vise mislim da je plastika, pa ce da se grebe)...
 
Jel postoji varijanta da se uzmu dva neka najjednostavnija gamepada i da se igra nešto u multiplayeru? :)
 
Da, RG35xx Plus ima bluetooth i možeš da povežeš gamepadove na njega i da igraš igre u multiplejeru. Piše i na zvaničnom sajtu:
1706796186403.png
 
I RG35xx isto moze ali moras da imas USB-C OTG kabl da bi nakacio dva USB gamepada i tako igrao. Ali Plus ima super opciju za wifi i BT.
 
Kao ide prolece, pa mu nece biti hladno :)

Ja nisam uzeo torbicu, rabice se kako ce se rabiti, samo da nije bas lose staklo (vise mislim da je plastika, pa ce da se grebe)...
Stiže zaštitno staklo u paketu, barem bi trebalo, ja sam dobio uz RG405V.
Ali sam ga loše postavio tako da sam poručio još tri...
Ekran nema staklo preko.
 
Možda ti naplate 1200din (računam da je vrednost malo ispod 50€), a možda ništa. Zavisi od toga kojoj carini pripada tvoje mesto i kako ti se zalomi.
 
Nije Anbernik ali je sjajna cena za ovakav hardver. Ovi kinezi samo štancuju konzolice.

Ampown XU10 Handheld Game Console 3.5" IPS Screen 3000mAh Battery Linux System Built-in

 
Jedini nervni slom koji vidim da cu imati je skidanje sa anbernic sajta odnosno GDrive Stock Rom.
 
Nije Anbernik ali je sjajna cena za ovakav hardver. Ovi kinezi samo štancuju konzolice.

Ampown XU10 Handheld Game Console 3.5" IPS Screen 3000mAh Battery Linux System Built-in

To je baš neki divljak, viđao sam ih po Aliju, ko zna kakav je to softver. Ako baš hoćeš klon onda bolje R36S.
RK3326 nije neki hardver za 45 dolara. Mene je RGB30 izašao 72 dolara i toliko je sada svuda koliko vidim, a ima RK3566 unutra.
 
Skidanje sa njihovog sajta koje je otežano, jer kače na Google drive I naravno kvota je ispunjena, pa onda Google zipuje to i dodaje brojeve kasnije ne znaš koji je prvi kako da raspakujes. Što je najveća fora mora možda ručno da se kompajlira img ako hoćeš 64ku celu da staviš, jer ne staje na karticu od 64gb (fali 113mb). Videću možda i ručno da ubacujem igre iz onog tiny seta.

@Falcon
 
Ja mogu da probam da okacim moju kompilaciju napravljenu za 35xx ali preko torenta pa da ostavite preko noci da se skida :)
Stavio sam po meni bolji box art gde je slika kertridza i iz igre pa se lakse vidi na sta lici igra nego originalni iz TinySeta :)

npr
1707233568582.png
 
Poslednja izmena:
Jel koristis garlic na 35xx? Ako si napakovao da 'sve' (vidim Banshee) radi kako treba, mogao bi i img celih particija da okacis pa da probamo tako .. ja neumem da podesim mnogoe Amiga multidisk igre kao i C64 ako idu na vise volumena (npr Creatures itd)
 
Jel koristis garlic na 35xx? Ako si napakovao da 'sve' (vidim Banshee) radi kako treba, mogao bi i img celih particija da okacis pa da probamo tako .. ja neumem da podesim mnogoe Amiga multidisk igre kao i C64 ako idu na vise volumena (npr Creatures itd)
Koristim Garlic i nisam koristio multi disk verzije igara za Amigu. Odabrao sam nekih 30 igara za Amigu i dodao ispravne ROMove za istu. Ima malo cackanja ali koliko se secam radi :D
Zapakovacu i ROM, CFW i BIOS foldere koje samo prekopirate na postojece od GarlicOSa :).
Takodje sam dodao:
  • ROM search opciju (nalazi se u APPS), super stvar jer nekim sumanutim cudom ne postoji kao osnovna opcija
  • Citac za PDF fajlove tj uputstva od igara, nalazi se kao zaseban emulator (MANUALS).
  • Malo sam promenio temu za Garlic, nista drasticno samo su ikone za konzole/emulatore jasne i sa super tekstom
  • Toggle USB opciju (nalazi se u APPS), za ljude koji bi da pale i gase podrsku za gamepad ili koriscenje sjajnog GarlicPress alata za dodavanje igara, artworka ()

Ajde da zipujem lepo pa kacim veceras i ostace upaljen komp nekoliko dana da mozete da skinete :)

Cela kolekcija je nekih 96gb i jedino sto je ostalo da uradim je da dodam i Drastic kako bi radio i Nintendo DS ali to kad budem prodavao konzolu kad stigne 35xx plus :D
 
Poslednja izmena:
@Gorth pošto je to ipak piraterija, ne možemo dozvoliti javno postavljanje fajla. Neka te direktno kontaktira ko je zainteresovan da skine tu kolekciju, pa mu pošalji sve informacije u okviru privatne poruke.

Hvala na razumevanju.
 
@Gorth pošto je to ipak piraterija, ne možemo dozvoliti javno postavljanje fajla. Neka te direktno kontaktira ko je zainteresovan da skine tu kolekciju, pa mu pošalji sve informacije u okviru privatne poruke.

Hvala na razumevanju.
Ok da poštujemo pravila. Ko želi kolekciju neka piše u poruci. Pa kad se skine da maknem torent sa kompa 😊
 
Pozdrav društvo, probaću da ovde opišem problem, koji me od juče izluđuje, ako mi neko pomogne savetom da ga rešim, častim piće :D

Nisam koristio anbernic RG35xx jedno mesec dana, verovatno se totalno ispraznio, i sad kad pokušam da ga uključim, ostane zaglavljen na boot screen-u, stock os je u pitanju, a drugi problem je što neće uopšte da puni kako mi se čini.
Pošto sam imao kingstonovu sd karticu, kvalitetnu, odlučim da izvadim tu kinesku, na svoju nabacim Garlic OS i kad nju ubacim, uopšte ne dolazi ni do boot screen-a. E sad, moguće je da je to zato što je totalno prazan pa ne može da ga startuje, ali tu se vraćam na problem da neće da krene da ga puni. Ne bi trebalo da sam pogrešio u instalaciji Garlic-a, ali izgleda moram i to da uzmem kao mogućnost.
Razne kombinacije reset i power dugmeta, vađenja stock kartice i vraćanja nisu dale rezultat.
Videh na netu da savetuju da se eventualno otvori konzola i raskači konektor za bateriju sa matične pa vrati posle 10-15 sekundi, to nisam probao.
Ako imate neku ideju, pucajte, baš se sad naoštrih da igram, kad ono mućak.
 
Poslednja izmena:
Ako se baterija zaglupela, ostaje ti jedino da je raskacis i nakacis. Ili da nadjes nekog ko ima punjac za baterije, da izbaci malo jacu snagu da ozivi bateriju.

Ako nekog zanima napravio sam .img za 128gb karticu od moje kolekcije sto pojednostavljuje celu stvar. Samo uzmete 128gb karticu, i flesujete uz pomoc npr RUFUSa i to je to :)
Spremno je za rad :) naravno za link ka torentu na PP :)
 
Ako imate neku ideju, pucajte, baš se sad naoštrih da igram, kad ono mućak.
Jesi li karticu ubacio u TF1 slot?

Skini odavde GarlicOS: https://www.patreon.com/posts/garlicos-for-76561333

Konkretno, potrebni su ti RG35XX-MicroSDCardImage.7z.001 i RG35XX-MicroSDCardImage.7z.002.

Otpakuj da dobiješ img fajlove. U čitač kartica na računaru ubaci neku memorijsku od 8GB i pomoću Balena Etcher upiši img na tu karticu. Ubaci karticu u TF1 slot. Zadrži reset taster par sekundi, da budeš siguran da je konzola ugašena, a onda je uključi normalno. Da li se tada podiže sistem?

Ovo je inače osnova kako da imate 2-card setup. TF1 samo za OS, a u TF2 da budu ROM-ovi, artwork i sve ostalo. Kartica u TF2 samo mora da bude formatirana u FAT32.
 
Aj pošalji, budi drug :)
Nadam se da si ubacio Bugermena.
 
@Corvus Corax

Odradio sam sve na jednoj kartici od 128gb posto sam isao na "single card setup", ne dual os.
Garlic bas taj nabacio, kartica na fat 32 (samo vise particija posto je sve na jednoj kartici) i kad nju ubacim, konzola uopste nece da se upali niti da da indikaciju da se puni. Kad vratim onu stock karticu gde je samo stock os, da mi onaj anbernic boot logo ali je vecno zakucan na njemu.

Edit: naravno kartica je u tf1 svakako.
I koristio sam rufus umesto balene.
 
Moj savet ti je da ubaciš karticu sa Garlic u TF1, zadržiš reset par sekundi, a onda ne pokušavaš da uključiš uređaj, nego ga poveži na punjač i ostavi 2-3 sata. Mislim da je samo baterija duboko prazna (što nije iznenađujuće jer je loš standby na stock OS) i daj joj treba malo vremena da se podigne. Probaj.
 
Nazad
Vrh Dno