Šta je novo?

AMD Ryzen™ 7000 (Zen 4)

Tek će kod nas biti sulude cene kad dođu kod nas. Samo na kursu dolara će nam otići oko 20%.
 
Iako se nadam da su ovo samo placeholder cene, mislim da možemo kod nas očekivati nešto slično.
 
Ja ne znam što si se našao prozvanim za rhino, uzeo sam ga nasumično za primer.
Ne radi se o tome da li neko zna nešto da radi, već šta program može. E kad nešto ne može, onda moraš da izvoziš u druge programe, tu autodesk ima prednost.
Ma 'de druze, prerastao sam ja to davno :) Samo kazem da ljudi danas znaju sve a nista ne zavrsavaju kako treba. Nebitan je softver dokle god ti znas da radis u njemu pa ne moras da se prebacujes levo desno. Vidim po situaciji u mom ofisu.
 
Hm, nigde nicega na temu 3D-VCache verzija. Ocekivao sam bar neki leak do sada.
 
Ako se dobro sećam, predviđeni su za početak iduće godine, verovatno nakon CES-a u januaru...
 
Poslednja izmena:
Hm, nigde nicega na temu 3D-VCache verzija. Ocekivao sam bar neki leak do sada.
Cini mi se da je neki stari leak predvidjao makar jedan 3dvcache CPU do kraja godine. Posle toga nisam nailazio na informacije.

Ma 'de druze, prerastao sam ja to davno :) Samo kazem da ljudi danas znaju sve a nista ne zavrsavaju kako treba. Nebitan je softver dokle god ti znas da radis u njemu pa ne moras da se prebacujes levo desno. Vidim po situaciji u mom ofisu.
To jeste najveci problem, al tu ni Single ni Multithread ne mogu da pomognu. :)
 
 
Pa napisao je kod normalnih softwer-a, autodesk ne pravi takve :)

Meni za 3ds max ST pravi razliku ali to je praktično neprimetno u radu. Možda samo pri otvaranju većih scena. Sve se to i više nadoknadi ako cpu ima dobar MT i mogu da renderujem preview bez slanja na farmu.
Ne može bolji ST nikad da škodi, ali ja bih radije žrtvovao 5% ST-a za 10% MT-a.
Naravno, da radim u nečemu što koristi samo jedan thread, i da ne renderujem ništa, verovatno bih jurio nešto sa manjim brojem jezgara i većom frekvencijom.

/off
Jedini razlog zbog kog autodesk opstaje je što su uvučeni u sve moguće pore.
Kolko god da su krševi, opet je brže kad možeš direktno da uvezeš u 3ds max, model iz revita i da to bude uredno. Nego da ti stigne nešto iz rhino-a pa da to konvertuješ i uvezeš neki lom u Cinemu npr.
Za ono sta ja radim a gde se intezivno koristi AutoCAD MEP/Revit MEP, Navisworks, BIM360, Bluebeam Revu i to simultano MT svakako valja ALI za osnovni MEP alat samo ST...
 
zceaqhyuawo91.jpg


Kuleri koji ne koriste AMD-ov backplate već imaju svoj custom neće biti kompatibilni sa AM5 pošto je backplate na AM5 pločama fixiran. Oni koji koriste stock backplate će biti ok.
Takođe, kuleri koji se oslanjaju na specifičnu visinu za optimalni pritisak na procesor verovatno neće funkcionisati dobro jer AM5 ima drugačiju visinu...ostaje da se vidi na koje će to uticati.
 
AM5 + Zen4 su viši za nekih 2mm tako da možda zatrebaju duži šrafovi.
 
 

Samo L9, nisko-profilni kuler zahteva dodatno kacenje da se poruci/kupi. Ostali svi rade "out-of-the-box".

NH-L9i-17xx ne moze nikako, zato sto je prenizak (napravljen za nize Intel procesore).
 
Samo da se zna kontekst, rezultat za 5950X na drugom mestu je sa tecnim azotom, a 7950X sa AIO vodenim.
 
Tako je. Ali Raptor Lake je za sve testove potukao AMD, mnogo ide visoko sa taktom na azotu.
 
Takt je dovoljno veliki iz bez azota, ne brini.
 
Ne brinem ja u stvari ja ću i po prvi put u životu da kupim intel kada izađe serija 13 (sticajem čudnih okolnosti)...ko kaže da ja ne volim da imam veliki...takt...a mogu da se polivam i vodom :)...
 
Ko god da je radio na helijumu, nije plaćao to. To plaća Asus ili neki drugi vendor na odredjenim eventima.
S druge strane, helijum za Raptor Lake nema smisla, jer većina procesora ima cold bug, tako klincu ne vredi.
 
Nazad
Vrh Dno