Šta je novo?

AMD Ryzen™ 5000 (Zen 3)

S tim da je i taj FX mogao da se hladi boxom, dok ovi nema šanse.
 
Pa kad je FX-ov box bio masivan, sa heat pipe-ovima... a ovo parcence aluminijuma od 2 cm, nivo Celeron-a 466Mhz i Socket 1 procesora.
 
Ni da možeš da montiraš taj stari na 5600, opet ne bi ohladio kako treba .
 
Kako znas? Kad ne moze da se montira :)
Dodatno, generalno i zvanicno oni kazu da je ovaj box dovoljan za "normalan" rad... dakle ne OC i przenje 24/7 necega sto zakucava sve na 100%.
 
Mogu AM3 kuleri na AM4 Ryzen ako se na matičnoj ploči ostave default nosači. Ja sam na 2700x privremeno držao jedan box kuler koji je došao sa starim FX 6350, Sa poslednjim serijama box FX processora dolazio je Wraith kuler. Onaj sa bakrom u sredini i 2 heat pipe.
 
Nisu mi se temperature dopadale ni na vodi na 5600X, očekivao sam niže. Mogu da zamislim sa tim kako tek hladi.
 
Ako misliš na box od FX-a na 2700x bilo je tolerantno dok se ne pogura a onda veliki skok temperature, ne sećam se baš detalja ner je tako tek par nedelja dok nisam uzeo Nepton140XL koji je držao ispod 60c.
 
Koliko da se otarase 5800x3D škartova.
 
 
Evo kod mene npr. Ryzen 5600g, 2x8 br renegade 3600mhz , ssd 512 i mogu vam reći da nema koju igricu nisam pokrenuo na med. i malo iznad 30+ frejma na svim igricama igrao sa sve lare croft svi resident evil, elder .., death stranding, alan wake, sve horore tipa layers of fear, ma sve igrice od 50+gb koje sam skladištio i instalirao na hdd 2tb 128mb cache i 5400rpm
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa zavisi od ulaganja/doplate.
 
To je tu negde, taman na granici isplativosti. Ali ja bih prešao na 5600.
 
Za 3000 vredi. Vece temperature baca 5000 serija imaj na umu.
 
Imam dobro hladjenje tako da mislim da nece biti problem,hvala na pomoci.
 
Da li je neko probao nove BIOSe sa novom AGESA ComboV2PI 1.2.0.A verzijom? Navodno je ispravljen EDC bag.
 
Da, u novom 6202 BIOS-u za moju ploču. Koji je to EDC bug ?
 
Ni ne mora da se stavi više. Ja ga držim na 140.
 
To sam i ja namestio u BIOS-u ali sam tek sad pogledao u RM i pokazuje 0 od 0A. tj ništa.

1691526653793.png
HWinfo pokazuje 86A maximum pod CB r23.
 
Poslednja izmena:
Za 3000 vredi. Vece temperature baca 5000 serija imaj na umu.

Ja mu stavio matori CM Hyper TX3 (92mm vent, i to samo intake), pod max gasom 80c. Meni se cini mnogo ali dobro sad, u okvirima je.... plus sigurno bolje nego njihov budjavi Wraith od 2cm aluminijum. Ovaj ima 3x bakarne heat pipes.
 
AMD ode u propast uzet jos jedan nov 5900x na -20 PBO brljavi odma, na -10 izdrzi 20-30min, sad ide na default da se ne desi ko onaj 7900x da je DUD
jos je kutija bila carupana tu gde je procesor a nalepnica ok, ne znam sta da mislim
ovih par 5900x svi idu -20 a dva 5950x idu -10 bez problema, ali ja ne znam sta je sa novim serijama i tu nesto smrdi debelo cak i na sajtu poznate prodaje stoji RMA 0.8% za 5900x

5950x Failure rate: 2,1% :mad::eek:
 
Ko ti garantuje da će raditi sva jezgra na -20 ili -10? Na mom procesoru neka jezgra mogu samo 3 ili 4 u minus, ostala mogu više. Svako jezgro treba posebno da se traži. Pritom mi svako jezgro ide na blizu 5050mhz u boostu.
 
Niko... iskreno nadam se da je stabilan na defaultu, jezgra koja idu samo na -3 ili -4 to je tako blizu defektnom binningu da je strasno, ali verovatno je to zadnjih godina realnost
 
Niko... iskreno nadam se da je stabilan na defaultu, jezgra koja idu samo na -3 ili -4 to je tako blizu defektnom binningu da je strasno, ali verovatno je to zadnjih godina realnost

Da je defektan binning mroao bi ručno setovati Curve Optimizer na +20 +30. Da većina može raditi stabilno na recimo -20, takvi bi dolazili fabrički i radili tako na defaultu.
 
Pa ne racuna se to bas tako ekzaktno, kad je nesto na limitu onda mozes biti 100% siguran da ce usled explotacije defect rate biti velik, bice takodje problema na marginalnim oscilacijama, losije napajanje, memorija itd sve potencijalno vise utice tada
 
Ma kakav defektan binning. Teram +200 core offset za PBO, jezgra bustuju ko luda. Nije ni za očekivati da sada jezgra koja imaju najviši boost mogu da se olabave jače što se tiče napona.
 
Poslednja izmena:
AMD ode u propast uzet jos jedan nov 5900x na -20 PBO brljavi odma, na -10 izdrzi 20-30min, sad ide na default da se ne desi ko onaj 7900x da je DUD
jos je kutija bila carupana tu gde je procesor a nalepnica ok, ne znam sta da mislim
ovih par 5900x svi idu -20 a dva 5950x idu -10 bez problema, ali ja ne znam sta je sa novim serijama i tu nesto smrdi debelo cak i na sajtu poznate prodaje stoji RMA 0.8% za 5900x

5950x Failure rate: 2,1% :mad::eek:
Meni radi na -18, to je neki max. Prolazi i više ali testove. U igricama stalno pravi gluposti dok ne spustim na -18. Ovaj primerak kod tebe je bas loš 🙁
 
Nazad
Vrh Dno