Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

U ovom primeru The system will automatically confirm receipt after 19 days. znaci da
tada istice rok zastite i gotovo sigurno ga nece produziti , niti ce odobriti refund
iako posiljka nije stigla na kucnu adresu.

Sve navedeno ovde je progresno. Nakon isteka možeš da tražiš redund, i po pravilima jedino se tad i traži.
Takodje, možete uvek da pišete prodavcu da produži delivery date za mesec dana (mislim da maksimalno mogu za 3 meseca da produže), jer ako zbog naše poste krenu masovni refundi, ponovo ćemo dobiti sankcije od alija (desavalo se ranije).
 
Poslednja izmena:
Na žalost, imam nekoliko takvih pošiljki, od kojih mi je jedna baš bitna. Dobio sam neke koje mi nisu tako važne, a ova koja mi treba stigla je u Srbiju u decembru a nikad nije isporučena. Nisam ni pokušao refund.
 
@nikola987

Za UA...HU Arrived at local delivery center znaci da je posiljka u Srbiji.
Nema produzenja roka i nema refunda
 
Meni je svaka UA..HU stigla, a bilo ih je mnogo.. Problem sa takvim posiljkama je sto postar moze ih bez problema zadrzi za sebe, tako da mislim da kad su takve posiljke u pitanju, najvise zavisi od lokalne poste i postara.. Zato bitnije stvari narucujte sa standard shipping opcijom, preko Choice se mogu naci jeftine stvari sa pracenjem
 
Meni je pošiljka sa LA... HU - da li je ona bolja ili lošija opcija nego UA... HU kada je uslovno rečeno sigurnost isporuke u pitanju?

Pitam generalno, jasno mi je da je svaka posebna isporuka priča za sebe...
 
Nemam problem da platim shipping za ono što mi zaista treba, ali šta raditi u ovim slučaju, kad proizvod košta manje od hiljadu dinara?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240218_130620_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240218_130620_AliExpress.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 44
aliexpress standard shipping je registered. tu si zasticen

u normalnim drzavama ako ti ne stigne paket posta snosi odgovornost, kod nas...
 
ja sam isto tako ponovo narucio bitnu stvar 22.01. i izabrao skuplji shipping i dobio registered code za tracking i posle desetak dana mi je postar doneo to sto sam narucio u novembru...

sada po pracenju 07.02. je stigla u HU, 14.02. na nasu carinu
 
Hteo sam da naručim jednu specifičnu masku za telefon i postoji samo jedan prodavac koji navodno ima za moj model. U opisu mu stoji da ima, ali kad hoću da izaberem nema ga u opcijama. Vidim po recenzijama da su ljudi naručivali za taj model, dakle postojala je ta opcija nekad.

Kontaktirao sam ga preko poruka i kaže mi da odaberem bilo koji model, a u poruci da mu pošaljem samo da hoću drugi i da će to on proslediti skladištu. Jel ovo legit ili samo hoće da dobije prodaju? Jel bi mi prošao dispute ako mi ipak pošalje onu koja je zvanično odabrana u opcijama? U pitanju je gold prodavac sa 96%, ali čujem da ni oni nisu cvećke
Ja sam na slicnu foru radio sa jednim prodavcem na Ali, nisam imao problema, tako da ne verujem i da ce sa ovim tvojim. Bitno je da mu posaljes zvanicnu poruku da si pogresio model i da ti treba za XY model pre nego sto je posalje. Tako ces jedino moci da se obezbedis za dispute
 
Meni je svaka UA..HU stigla, a bilo ih je mnogo.. Problem sa takvim posiljkama je sto postar moze ih bez problema zadrzi za sebe, tako da mislim da kad su takve posiljke u pitanju, najvise zavisi od lokalne poste i postara.. Zato bitnije stvari narucujte sa standard shipping opcijom, preko Choice se mogu naci jeftine stvari sa pracenjem
MIslim da se interno prate, tj posta interno belezi te posiljke do urucenja, jedino sto ovaj moze uvek da se vadi na to da je ostavio posiljku u sanducetu a da istu stavi u dzep, jer iz sanduceta uvek moze neko izvuci posiljku od komsija i da ista dobije noge....e sad, ni to ne moze stalno i doveka, mozes kako hoces ali neces moci dokle hoces..Nama je svakako problem i ponekad da uradi tako nesto.
 
Polako pristizu, sto je neko napisao, zavisi od lokalnog postara. Meni danas stigla posiljka od 29.10, unregistered, nikad duze cekanje.
 
Da li je u pitanju neko "blaže" povećanje cena? Primećujem na stvari koje pratim i na neke kupljene pre dva meseca...
 
Isto primetio i to ne blaže jer samo superdeals koristim. Hoću punjač da uzmem ponovo ali nikako ga više nema za 1500-1600, trenutno je 2200
 
Bice bolje cene i na super deals, samo kad krene event, tj. popusti, bile su ok do pre par dana dok se nije zavrsio onaj "Love event", ne vredi kupovati nista trenutno.
 
Bice bolje cene i na super deals, samo kad krene event, tj. popusti, bile su ok do pre par dana dok se nije zavrsio onaj "Love event", ne vredi kupovati nista trenutno.
Samo prvi dan popusta za NG je bio taj punjač 1600 a posle 1900, nisam imao na računu da ga kupim tad a hteo sam
 
Iskreno nisam pratio cenu punjača iako mi je iskakao u super deals, ali jesam za neke druge proizvode, osetno su veće cene čim se završi svaki event.
Zapravo je najbolje kad mogu da se slažu popusti, 4 dolara na svakih 20 u korpi, jer mogu da se dodaju i kuponi od samih radnji kao i kuponi sa merge boss igre (iako sada bedni, jer su nerfovali igru).
A uleti nekad nešto i na "coins" sekciji povremeno.
 
Iskreno nisam pratio cenu punjača iako mi je iskakao u super deals, ali jesam za neke druge proizvode, osetno su veće cene čim se završi svaki event.
Zapravo je najbolje kad mogu da se slažu popusti, 4 dolara na svakih 20 u korpi, jer mogu da se dodaju i kuponi od samih radnji kao i kuponi sa merge boss igre (iako sada bedni, jer su nerfovali igru).
A uleti nekad nešto i na "coins" sekciji povremeno.
Ja nemam više kupone na merge boss
 
Imaces posle 7. marta kada pocne drugi event, do tada igras i skupljas onu valutu njihovu.
 
Da li je neko narucivao nesto sa Alibabe kao neko ko NEMA firmu, znaci kao fizicko lice, i kako je to regulisano sa carinom? Tj. da li je taj 'neko' samo platio pdv/carinu na tu porudzbinu sa Alibabe ili su mu trazili dokaz da ima firmu, 'atestiranje' proizvoda i sl. stvari? Nemam nameru da narucujem neke ogromne kolicine bilo cega. Cisto gledam da li se moze (a verujem da nekada 'moze') naci nesto sto je jeftinije ili ne postoji na AliEx-u. Konkretno sam gledao neke srafcigere koji kostaju 9-12 USD (iako im je postarina na Alibabi znatno gora nego na AliEx-u).

Koliko znam Alibaba je za 'firme', ali sam opet naleteo na par poruka gde neko sturo spominje da je narucivao sa Alibabe kao fizicko lice. (da, poslao sam PM sa porukom ali se covek ne javlja, pa rekoh da pitam ovako ovde).
 
Da li je neko narucivao nesto sa Alibabe kao neko ko NEMA firmu, znaci kao fizicko lice, i kako je to regulisano sa carinom? Tj. da li je taj 'neko' samo platio pdv/carinu na tu porudzbinu sa Alibabe ili su mu trazili dokaz da ima firmu, 'atestiranje' proizvoda i sl. stvari? Nemam nameru da narucujem neke ogromne kolicine bilo cega. Cisto gledam da li se moze (a verujem da nekada 'moze') naci nesto sto je jeftinije ili ne postoji na AliEx-u. Konkretno sam gledao neke srafcigere koji kostaju 9-12 USD (iako im je postarina na Alibabi znatno gora nego na AliEx-u).

Koliko znam Alibaba je za 'firme', ali sam opet naleteo na par poruka gde neko sturo spominje da je narucivao sa Alibabe kao fizicko lice. (da, poslao sam PM sa porukom ali se covek ne javlja, pa rekoh da pitam ovako ovde).
Porucio sam ja dres pre 10 godina, stiglo je sve regularno, isto tako porucio sam gramofon koji je 1/1 kao jedna nasa marka koja ga je u tom momentu prodavala za 3 puta vise novca, sve stiglo isto okej..mozes i pojedinacno da porucis...Ne znam da li se u medjuvremenu nesto menjalo, imsa prodavce koji ne salju manje od 2komada itd itd
 
Takođe sam poručivao po komad-dva nekih gluposti pre par godina za Helium majnere, sve stizalo uredno preko Fedexa čini mi se...
 
Danas otvorio dispute za paket koji je narucen 11 novembra i nije jos stigao. Posle sekunde od otvaranja zalbe sam dobio odbijenicu. Znaci automaski te odbijaju bez obzira sta ti napisao.
Sad kao treba da im predocim dokaze da paket zaista nije stigao do mene. Glupost cista! Ovo mi se nikad nije desilo. Cekam 4m paket i na kraju me odbiju ko slinu. Kako mogu da znaju da paket u posti kad lepo pise da nema pracenje kad izadje iz Kine? Bezobrazluk. Verovatno je neko iz poste digao paket ali to nije moja greska.
Ponovo se zalio i danas me ALi konacno otkacio :)
Narucim ponovo jutros ali sada malo skuplju varijantu zbog tracking broja. Krenem u prodavnicu i pogledam u sanduce kad u njemu paket :D Stigao posle 4m i 10 dana :D :D :D
 
Nazad
Vrh Dno