Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

A sto se tice poste hvala bogu da nece ljudi da rade za plate ispod minimalca bez prava na godisnji i bolovanje. Cak sta vise dosta njih je i preslo u druge firme zbog mizerne plate.

Pošta ima sasvim korektne plate i pravo na godišnji odmor i bolovanje. Tako da ova tvrdnja ne stoji. Možda misliš na neku privatnu firmu ?
 
Pošta ima sasvim korektne plate i pravo na godišnji odmor i bolovanje. Tako da ova tvrdnja ne stoji. Možda misliš na neku privatnu firmu ?
Ovo podebljano - plate su niske u odnosu na obim posla (ne radim tu ali poznajem dvocifren broj ljudi koji rade). Nekada su bile iznad republičkog proseka ali u poslednjih 15-ak godina su sve lošije u odnosu na prosek. Na sve to je došlo još i nelegalno smanjenje prilikom čuvene vođine ''štednje'' a onda su onim štrajkom uspeli da nekako da se približe tim starim (2014) zaradama (koje su same po sebi niske), mada su opet ispalili radnike i isplaćuju im manje od dogovorenog. Tako da su plate mizerne u odnosu na rad, sve okolnosti i inflaciju. Odavno se zna da svaka vlast ''muze'' poštu ali su ovi prešli na viši nivo.
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • 67A2D588-C151-4339-A794-5AC1ACEA6EB6.jpeg
    67A2D588-C151-4339-A794-5AC1ACEA6EB6.jpeg
    68.8 KB · Pregleda: 19
Ovo podebljano - plate su niske u odnosu na obim posla (ne radim tu ali poznajem dvocifren broj ljudi koji rade). Nekada su bile iznad republičkog proseka ali u poslednjih 15-ak godina su sve lošije u odnosu na prosek. Na sve to je došlo još i nelegalno smanjenje prilikom čuvene vođine ''štednje'' a onda su onim štrajkom uspeli da nekako da se približe tim starim (2014) zaradama (koje su same po sebi niske), mada su opet ispalili radnike i isplaćuju im manje od dogovorenog. Tako da su plate mizerne u odnosu na rad, sve okolnosti i inflaciju. Odavno se zna da svaka vlast ''muze'' poštu ali su ovi prešli na viši nivo.
iskreno ne vidim razlog da radnici poste imaju platu vecu od proseka, jednostavno to nije realno. Ovo za obim posla je opet diskutabilno, u odnosu na ostale drzavne sluzbenike mozda imaju vise posla ali je kolicina posla ista ili manja u odnosu na privatni sektor.
 
Veoma naivno razmišljanje, nadam se da ne studiraš ekonomiju.
Sve ostalo što bih napisao nije za ovaj forum, posebno ne za ovu temu. Ako te zanima, tu su priv. poruke.
 
On ne vidi zašto bi radnici pošte imali plate iznad proseka, a mi ne vidimo zašto bi ti ljudi imali plate niže od proseka.

Problem je što je narod kod nas okomljen na ljude s državnim poslovima, a bez svesti o tome da je na državnim poslovima ogromna razlika da li je neko zaposlen preko veze ili jer neko ipak treba taj posao i da radi. Svima bodu oči ljudi zaposleni u Pošti/Telekomu koji se vozaju službenim kolima, pa ne znaju da neki tu ljudi crnče ko na plantaži pamuka. A te ljude ni ne vidiš da lelemu*aju u službenim kolima.
 
Prvi put nakon godina kupovine prodavac mi otkazao posilku.



Prvo me zavla;io 10 dana da 'ce poslati i navodno ima previse paketa da salje,. A POSle vidim da ima samo 5 ocena u zadnja meseca. Da kako da ne. Onda posleednji dan navodno kao poslato a sad pise status CANCELLED BY THE SELLER . Naravno kontaktiram ga u cemu je problem i dobijem nasumicno trabunjanje da ce srediti problem.


Pokusam refund kaze Aliexpress ne moze refund mora da prodje 10 dana od slanja
posiljke. Kojih bre 10 dana jel ne vidi njihpv sistem da je posiljkja otkazana? dA Li ste imali ovakvav slucaj. Da cekam 10 dana pa onda refund?
 
On ne vidi zašto bi radnici pošte imali plate iznad proseka, a mi ne vidimo zašto bi ti ljudi imali plate niže od proseka.

Problem je što je narod kod nas okomljen na ljude s državnim poslovima, a bez svesti o tome da je na državnim poslovima ogromna razlika da li je neko zaposlen preko veze ili jer neko ipak treba taj posao i da radi. Svima bodu oči ljudi zaposleni u Pošti/Telekomu koji se vozaju službenim kolima, pa ne znaju da neki tu ljudi crnče ko na plantaži pamuka. A te ljude ni ne vidiš da lelemu*aju u službenim kolima.
Svi treba da rade, kao sto i ljudi u privatnom sektoru rade, a kao sto vidimo ne rade svi!

Nisam rekao da treba da imaju malu platu, ali ne vidim zasto bi imali vecu od proseka.
Ko po vama treba da ima platu ispod proseka?

Evo npr postar zaduzen za moju zgradu ni jednom nije pokusao da dostavi paket licno nego samo ostavi papiric. Gomila paketa ne stigne ili stigne 6 meseci kasnije zato sto neko u posti ne radi svoj posao, al eto drzavna firma....
 
Onda isto mislimo, al se drugačije izražavamo. Ne trebaju im bogovske plate, ali ni ispod proseka. Šta god to konkretkome značilo.😁

I da, treba svi da rade, al znaš gde živiš, svako državno preduzeće je pretrpano parazitima. I onda će stvari funkcionisati ako su barem ti što rade iole OK plaćeni. Ali tih parazita u nekoj meri ima i kod privatnika, samo manje. Gazdina uvlaka, gazdin sin...

A ko treba da ima ispod prkoseka... Neko mora imati platu ispod proseka, i to će silom prilike biti razni početnici u svom poslu, i ljudi koji se bave poslovima koji nisu fizički prezahtevni i koje bi mogao skoro svko da radi.

Kod privatnika to i pre dođe na svoje, al se u državnim firmama mogu videti razne nelogičnosti iz očigledni razloga. I u tom košu je i pošta...
 
Cao, porucio sam neke ventilatore sa gpu i termalnu pastu sa aliexpressa, to su bile porudzbine vrednosti 5-7$, prvi put je postar doneo i doneo je kao preporucenu posiljku i trazili su dodatnih 220 dinara za dostavu, nisam bio kuci moji su to platili, malopre se budim ispred vrata papiric za drugu posiljku opet isto samo je cena 200 dinara, da li je to normalno?
 
@Arox

Ako traze naplatu , a posto su registrovane posiljke treba da se vidi
na pracenju da su prosle carinsku kontrolu.
Kada naplate carinu dobija se potvrda sa obracunom , nisam siguran
kako je kada samo naplate PDV.
Naplacuju PDV
+ podnosenje posiljke na carinski pregled ( 100din )
+ proviziju na uplatu ( 50din )
 
Ne bih rekao da je nista od toga, evo za oba paketa sta pise u pracenju, a evo i papirica koji su mi dali iz poste.Screenshot_1.pngScreenshot_2.pngIMG_20220714_124555.jpg
 
Da li su posiljke Ux...xx ili Lx / Rx...xx ?

Ako su registrovane - sa L/Rx...xx kodom mozes da vidis na

posta.rs/lat/alati/pracenje-posiljke.aspx

Uglavnom "udare" pecat - Carinski pregled i ako su stvarno
otvarali kovertu zalepe Posta selotejp

ppc.jpg
 
Obe su LP005.... kada unesem u njihovu alatku za pracenje ne prijavljuje nista kao da ne postoji.
 
Obe su LP005.... kada unesem u njihovu alatku za pracenje ne prijavljuje nista kao da ne postoji.
To su najverovatnije registrovane pošiljke koji dobijaju drugi tracking broj, tipa RFxxx ili LBxxx. Ukucaj taj tvoj LP broj na postal ninja, tamo ćeš naći taj alternativni broj za praćenje, pa njega unesi na poštinom sajtu.
 
Imamo i temu za pracenje posiljki sa primerima

I Cainiao prikazuje LB...LT kod , ali par statusa unosi zabunu !!! ( sve je objasnjeno u temi Pracenje posiljki )

cainaolplx.jpg
 
Da li vam se dogodilo da po broju za pracenju paketa, paket je stigao do poste ali isti paket vam nikada nisu ni probali da isporuce?
Despute ovde ne vazi jer vide da je u posti i nece da refundiraju. Proslo je vise od 100 dana a oko 2 meseca ima od kako je stiglo u posti.
U posti kazu da imaju u svakome trenutku preko 1000 posiljki i da ce se pojaviti ako je pristigao. To nije preporucena posiljka i ne moraju da se cimaju
 
Pozdrav,ako ima neko neki sajt iz vijetnama ili kine,gde ima da se kupe fudbalski dresovi dobro odradjeni,gde je cena ok i gde stize sigurno neka napise na pvt ili ovde,gde sme,ovaj sajt gde sam narucivao do korone,cene ptt otisle do vraga i dalje ih nemenjaju,nekad sam placao 3-4e ili free,od korone je to nenormalnih 40-50e,tako da,ako neko zna neka posalje na pvt ili ovde
 
Pozdrav svima, zanima me da li još neko ima problem kao ja?
Naime, unazad par godina često poručujem robu sa Aliexpress-a. Do pre par meseci, nisam imala većih problema. Obično su paketi stizali... Ukoliko neki ne stigne, otvorim disput i vrate mi novac.
Međutim, poslednjih 4-5 meseci, paketi mi ne stižu. Bukvalno, od 22 paketa, 20 nije stiglo... Za svaki redovno otvorim disput, međutim, dobijem odgovor da je paket stigao u lokalnu poštu i da odem da preuzmem svoj paket.
Kad odem na praćenje pošiljke na Aliju, poslednji izveštaj glasi:
Out for delivery
[HU]At local delivery center
Meni to izgleda kao da su paketi ostali negde u Mađarskoj, da su se negde izgubili... ili su stvarno stigli u moju poštu? Proveravala sam, kažu nije ništa stiglo.
Nekako mi je neverovatno da se baš toliko paketa izgubi? Kinezi mi uglavnom ne uvažavaju disput i odbijaju da mi vrate novac. U svega par slučajeva su mi odobrili povrat novca.
Da li još neko ima ovakav problem i šta mogu da preduzmem?
 
Čitala sam nešto, ali nisam imala vremena da se baš udubim... ali iščitaću i tih 10-tak stranica, pa valjda će mi biti jasnije...
Samo mi je jako čudno da je odjednom tako presečeno, pa rekoh da vidim da li se to samo meni dešava, ili još neko trenutno ima ovakav problem?
Razmišljam da li sam se nekom zamerila u pošti...?! :cautious:
 
Čitala sam nešto, ali nisam imala vremena da se baš udubim... ali iščitaću i tih 10-tak stranica, pa valjda će mi biti jasnije...
Samo mi je jako čudno da je odjednom tako presečeno, pa rekoh da vidim da li se to samo meni dešava, ili još neko trenutno ima ovakav problem?
Razmišljam da li sam se nekom zamerila u pošti...?! :cautious:
Verka ako ce ti biti lakse,od maja nas je brdo,evo ti moj primer,meni je kao tebi stizalo sve normalno do maja,od maja naruceni paketi 0 stiglo ,a naruceno 21 komad i nijedan mi nije stigao,sutra mi istice vreme,nijedan mi paket nije stigao,svi paketi pisu da su u mojoj posti pa cu do srede da odem da vidim,ali mislim da paketi nisu tamo vec je problem u granici,tamo kradu,to je toliko ocigledno,jer nas je sad mnogo
 
Joj, ne mogu reći da mi je lakše... ipak su to bačene pare, pošto Kinezi ne pristaju na povrat novca (sa razlogom), ali mi budi nadu da će se nešto desiti i da postoji neka institucija u zemlji koja će najzad stati na kraj ovom javašluku.
Spoznaja da je ovo masovna pojava, postoji nada da će neko pokrenuti pitanje "izgubljenih" paketa i da će odgovorni biti na bilo koji način prozvani i procesuirani...
 
Nazad
Vrh Dno