Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

hahahaha verovali ili ne 42 tacnije dana da posalje,i ne javlja se na poruke inace,evo proslo je 5,6 dana on cuti,sacekacu ga do srede,a onda cu da otkazem ****** uz obrazlozenje da se ne javlja,ko da ga ceka 42 dana da salje :D,hahahah znaci ima jos ljudi koji su to doziveli,realno smesno 42 dana,do srede ce biti 10 dan mislim da sam ga dosta cekao onda,prekinucu ukrcavanje i da mi vrati lovu,da uzmem od nekog drugog :D
 
Poslednja izmena:
šta znači status arrived at transferring country? negde gde pretovaruju robu?
 
Stigao mi xiaomi powerbank 10,000mh za rekordnih 16dana, free shiping aj malo jaca cena 19e (u odnosu na ranije) al bez obzira nije skupo za taj kapacitet.
 
Kakva su vam iskustva sa kupovinom preko Aliexpressa?

Konkretno me interesuje duzina isporuke, odnosno koji tip shippinga preporucujete ukoliko bih zeleo nesto brzu isporuku za EU (uz dodatno placanja naravno)? Eventualno kako bih mogao da prepoznam "legit" prodavca (da li su samo ocene/feedback kupaca merodavni)?

Narucio bih SE2 metalnu narukvicu za Seiko sat, tako da za 21e me sigurno ne bi zakidali na carini
 

Kakva su vam iskustva sa kupovinom preko Aliexpressa?

Konkretno me interesuje duzina isporuke, odnosno koji tip shippinga preporucujete ukoliko bih zeleo nesto brzu isporuku za EU (uz dodatno placanja naravno)? Eventualno kako bih mogao da prepoznam "legit" prodavca (da li su samo ocene/feedback kupaca merodavni)?

Narucio bih SE2 metalnu narukvicu za Seiko sat, tako da za 21e me sigurno ne bi zakidali na carini

http://forum.benchmark.rs/showthrea...prvom-postu)&p=3701293&viewfull=1#post3701293
 
E jesu namazani ovi Kinezi. Na moj otvoreni dispute tek tad se počeo javaljati. Pre toga samo smajli u fazonu ko te šiša. Na sve načine pokušao izbeći, ali dokazi mu ne idu na ruku.
I na samom kraju pre nego što Ali treba da se umeša, moli da promenim razlog u to da mi ne treba više ovaj proizvod. Sad meni nezgodno, jer ne znam da li onda može reči da je ispravan i da radi kako treba.
Dam mu ja lepo uslov da ako promenim razlog da prihvati dispute u roku od 10 min. I to tačno vreme. Složi se. Promenim razlog, a on u manje od dva minuta prihvati. E šta ti znači borba za reputaciju. Laž samo laž.
Naravoučenije: Ne veruj Kinezu koji se samo tebi smeši, jer on hoće da se najslađe smeje.
 
Neki kuponi od 2$ se dele još 40min za android korisnike...
 
To je neki select kupon ,nije klasičan za sve radnje

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
a77ac3db8ac0a072bd3d03f4227ddfaa.jpg


Ja pritisnuo više puta :D

Edit: to za onu prevaru od 11.11, haha

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa da, dignu cene za 3$ a daju ti popust 2$. Naše trgovine isto to rade...
 
Ja ne verujem da postoji još neko ko veruje u njihovu akciju zvanu 11.11. Najveća prevara.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Jedini pravi popusti su oni kada kupiš kupon od 120$ za 60$. To jedino vredi

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Stigao mi xiaomi powerbank 10,000mh za rekordnih 16dana, free shiping aj malo jaca cena 19e (u odnosu na ranije) al bez obzira nije skupo za taj kapacitet.
Од ког продавца си наручио?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
popusti su od 10% ovi koje sam ja stavio tj na vise od 300€ 30€ na vise od 200 20 I tako do 50€ popusta

Sent from my mobile
 
tj $ su u pitanju sorry

Sent from my mobile
 
c429ceea6d03db522332378ab6ef07db.jpg


Sent from my mobile
 
Jel ovo neka igrica ili nije?

Sent from my x600
 
Kako dobiti ovaj kupon od 10% snizenja?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
^^Ja sam moj powerbank uzeo sa banggood-a, ispao je oko 15$ i dosao za 17 dana.
 
Imam 'jedno' pitanje:

Razmisljam da po prvi put nesto narucim sa aliexpressa ALI...

U pitanju je programator za cipove + neki adapteri i to sve u paketu (u pitanju je jedna aukcija/prodaja) kosta 105 dolara.

Dajte mi 'worst case' scenario.... koliko ce me odrati na carini?

Dal ce proceniti da je jeftinije nego neki telefon posto, sta ja znam izgleda jeftino, ali ima tih adaptera itd?

Jel pomaze ako kinez pise da je jeftinije od 105 dolara? i koliko da mu kazem da napise? (gde da napise)?

jel neko mozda narucivao programator za cipove? (ako nekog bas zanima u pitanju je TL866A programator) ?

Hvala na odgovorima!

btw. evo kako izgleda:

nwyvoMe.jpg
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    161.3 KB · Pregleda: 110
Poslednja izmena:
Carinici kod nas kada naiđu na neki predmet koji nije toliko čest, pa mu ne znaju vrednost, lepo odu na aliexpress i urade pretragu da bi videli cenu. Ono što ti možeš da uradiš jeste da zamoliš kineza da na pošiljci napiše da je u pitanju neka druga stvar, koja dovoljno podseća na ovo tvoje, ali koja je znatno jeftinija.
U svakom slučaju, moraš da budeš spreman i da platiš realnu carinu + pdv (33 posto), mada imaš dobre izglede da prođeš bolje.
 
Najgori scenario je da pomisle da je bomba i završiš u policiji :)

Šalu na stranu, ako procene kako treba onda će ti na tu cenu doći još 32% od te cene (carina i pdv).
Naravno, oni mogu da procene to i na 1.000$ ali je to malo verovatno. Ako se desi da precene ti se možeš žaliti (500 dinara nepovratno) i efektivno platiti tih 500 dinara preko onih 32%.

Ono što je najverovatnije da će se desiti:
1. Kinez će staviti neku nižu cenu, ma šta ti njemu rekao.
- Možeš da ga zamoliš da stavi neku cenu (recimo 20-30$) i da napiše nešto levo (recimo rezervni delovi ili nešto drugo na šta ovo liči a košta tu neku sumu koju bi on naznačio).
2. Proceniće ti na jeftinije.

P.S. Svuda gde vidiš 32% računaj i dodatnih 150-270 dinara za otvaranje paketa (u zavisnosti od veličine istog).
Ako si iz NS ili Niša naplatiće u dinar, ako si iz BG možda prođeš bez ičega.
 
Hvala na odgovorima.

Jos jedno glupo pitanje, ako otvore paket, a ja verujem da hoce jer ce biti u kutiji i malo kabastije zbog svih tih adaptera, a oni ce hteti da vide sta je unutra, da li cu biti pozvan telefonom/pismom da to podignem negde u Beogradu? Ili ce mi stici u moju lokalnu postu? (ili u postu stize samo ono sto se ne placa dodatno)
 
Retko zovu, ali ako to urade onda moraš da im dostaviš dokaze o kupovini i ceni. To možeš da uradiš pismom ili lično da odneseš. Kad/ako to odradiš i oni ti uvaže, onda ti stiže na kućnu adresu.
 
Nazad
Vrh Dno