Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Posalji ga na kupujemprodajem pa neka bira sam, ovako ce se nacekati - a kostace ga skoro isto.
 
Mah, lik je operisan od računara, samo ću mu reći da roba dolazi iz Wohana :D
 
jel našao neko wifi adapter da valja ? :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Ocaj moj sljaka u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, neko rece da su kvarljivi, al evo proslo vec 3-4 meseca, naručio još 1.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Imam stari laptop Toshiba iz 2008,09. Sa ovim adapterom bib mogao na 5ghz da hvatam mreže (ruter podržava 5ghz)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ja tek sad vidim šta sam napisao. Još se čudim zašto niko da odgovori... Taj post je trebao da bude pitanje. Da li bih mogao da hvatam 5g mreže ukoliko uzmem taj adapter?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Cima me komšija već par dana da mu nađem nosač za telefon za u auto ali onaj što ima sisaljuku pa se "zalepi" za šoferku,
a ja nit imam šoferku, nit auto, nit sam ikad gledao magnetne nosače za telefone, pa ako neko ima preporuku za provereni nek javi.
Koliko sam video, na telefon se zalepi metalna pločica a nosač ima magnet u sebi, neće onu verziju što ide u ventilaciju...

Thanks
Od svih nosača koje sam imao ovo je ubedljivo bio najbolji,nije na soferku već se zalepi na tablu i vrlo dobro drži i lako se skida ako to bude trebalo. A skuplji je od ostalih sa razlogom nisam video ni jedan a da je približno kao ovaj.

US $9.62 23%OFF | Baseus Strong Magnetic Phone holder for iPhone 11 Samsung Magnet Car Holder 360 Degree GPS Dashboard Mobile Phone Holder Stand
https://a.aliexpress.com/_rzbcbG

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Što se tiče BT slušalice za telefoniranje, meni juče stigao spominjani Baseus: https://www.aliexpress.com/item/32795158424.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.766f4c4d0wciEe

Danas sam ga isprobavao u kolima, i radi jako lepo. Daleko bolje od stare Nokije koja je počela da brljavi.
Čuje se jasno i glasno, kao i mene što čuju.

Još mi se sviđa što lepo stoji i bez neke plastike za oko uva što su isporučili. Kada telefon zazvoni, tek tada je uzmem iz boksa pored menjača, i jednim pokretom samo gurnem u uvo, gde odmah stabilno i dobro stoji. Sviđa mi se što ne mora stalno da je na uvetu.
Hvala na preporuci. Stigla sluška juče za 14 dana. Super se čuje.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Hvala na preporuci. Stigla sluška juče za 14 dana. Super se čuje.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Evo da dodam još malo recenzije, posle par nedelja korišćenja.

Pored zaista dobrog zvuka koji čujemo i ja sagovornik, ono što mi se sviđa, ne mora uopšte da se gasi ili isključuje (ima nezgodno pozicioniran mehanički prekidač).
Dakle, držite je stalno uključenu. Kada se udaljite od vozila, nakon što izgubi komunikacija sa telefonom, ako se vratite u domet za manje od 5 min, komunikacija se uspostavlja momentalno.

Ako vas nema duže od 5 min, ide u neki stand-by mode. Kada uđete u kola, bar ja, samo jednom kratko pritisnem taster na slušalici, i ćušnem je nazad u rupu za sitnice pored menjača gde inače stalno stoji. Ona se budi i posle samo 3-4sec je povezana sa telefonom.
Ja je ne držim sve vreme na glavi. Ušlo mi u naviku, uđem u kola, kliknem na nju i vratim u kutijicu za sitnice. Ako zazvoni tel, jednim pokretom je stavim u uvo i aktivram. Mogu da pričam. Po završetku razgovora, opet jednim pokretom, ide nazad u box.

Najveća prednost joj je što se jednim pokretom sigurno stavi u uvo, i vadi iz njega. Ima i neka plastika za oko uveta, ali meni nije potrebna pa je nisam ni montirao.

Ovakvim korišćenjem, bateriju treba da dopunite svakih 7-20 dana, zavisi koliko zaista radi. Moja je boravila i na dubokim minusima.

Ovo mi je treća takva BT slušalica za telefoniranje u poslednjih 10-ak godina, i pored toga što se najbolje čuje, najpraktičnija je za korišćenje.
Zadnje dve tri nedelje, nisam uopšte vozio bez da je tu pored, povezana sa telefonom.
One ranije, uglavnom sam zaboravljao da na vreme "pripremim" za vožnju. :S:
 
Poslednja izmena:
Uzeo i ja po preporuci ovu Baseus slušalicu, super što vam lepo radi, lepo je čuti dobra iskustva.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Od jeftinijih mislim ove da su ok preporuka

#Aliexpress US $17.99 50%OFF | Haylou GT2 3D Stereo Bluetooth Earphones Automatic Pairing Mini TWS Wireless Earbuds
https://a.aliexpress.com/_UPZON


Ili ovako nesto

#Aliexpress US $24.97 75%OFF | QCY T5 Wireless Bluetooth Earphones V5.0 Touch Control Stereo HD talking with 380mAh battery
https://a.aliexpress.com/_UKuPf

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa za ove pare imaju i Xiaomijeve, zašto kupovati ove neke no name.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
I čime je potkrepio svoje mišljenje? Možda je lik u pravu, ali napisao je bez ikakvih dokaza pa na osnovu čega da mu verujem?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Pa za ove pare imaju i Xiaomijeve, zašto kupovati ove neke no name.

Ne, ne mogu reći kakve su u poređenju sa Xiaomi, ali QCY i Anker npr. nisu no-name, bar u audio svetu. Po tom pitanju, jači su brand od svaštara Xiaomi-ja.

Međutim, sve te od <50€ su slične. Ne spadaju u iole napredniji audio. Pre će biti da korene vuku iz BT slušalica za telefoniranje. Ono, tek da se čuje zvuk.

Tek od 70-ak € kreću modeli koji se mogu svrstati u HiFi. Anker ima modele u tim klasama.
 
Covek trazio nesto za oko 20-ak dolara, mislim da je t5 odlican izbor za te pare ako ce na bezicnu pricu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Hvala na preporukama, ovaj t5 izgleda pristojno. Šteta što se nudi samo u crnoj boji. :)
 
I čime je potkrepio svoje mišljenje? Možda je lik u pravu, ali napisao je bez ikakvih dokaza pa na osnovu čega da mu verujem?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Idi u temu za slušalice pa za svake gledaj linkove do audifil recenzija sa gomilom komentara korisnika.
Ja sam uzeo drugarici baš T5, pored njih imam Shanling MTW100 i Sabbat E12 Ultra, a drug po mom predlogu uzeo 1more Stylish. Sve što piše tamo sam za navedene slušalice lično video da je tako.

E sad je pitanje zašto ti misliš da su slušalice za koje ti nisi nikad čuo loše, a Xiaomi (koji ne znamo ni da li imaš) ne samo dobre, nego i bolje od pomenutih.
Ispade ti bitniji faktor od sajta, a i nas ostalih na temi koji imamo suprotno mišljenje tvom.
 
Ima li neko preporuku za USB type C kabl za punjenje i prenos podataka od 3m? Trazim neki sto ima singapur kao ponudjen shipping. Nasao sam ovaj https://www.aliexpress.com/item/4000293546464.html ali nigde ne pise da li vrsi prenos podataka. Neko je dole u onim pitanjima/odgovorima napisao kako moze, ali mi je sumnjivo sto nisu stavili u opisu.
 
Dobar (FC) od 3m moras platiti bar 5$. Potrazi Baseus.
 
Dobar u smislu fast charging? Ne treba mi to, posto ce telefon svakako biti ukljucen na punjac preko noci.
 
Cim ne pise, veruj da ne prenosi podatke, ne bi Kinez propustio da navede nesto sto mu ide u prilog. Izbegavaj OLAF kablove, ne znam kakav je ovaj USLION.
 
Verujem, doduse nadjoh i TOPK kabl isto ne pise da prenosi podatke, a dole u odgovorima ima ih vise gde kazu da prenosi. Nije mi problem da porucim i baseus, ali dzabe kad ne salju preko singapur post-a.
 
Aj da uletim posto su aktuelne bluethoot sluske, jel koristio neko i ako ima da preporuci bluethoot mikrofon za snimanje telefonom. Koliko da moze da se vrši siroko kadriranje a da se lepo cuje s obzirom na udaljenost.

Ako neko ima bar i predstavu sta je najbolje uzeti za tako nesto neka napise i naziv/opis pa ako i nema na aliju da potrzim po ovdasnjim prodavnicama. Hvala.
 
Izuzetak od cega? Naravno da Kinezi brendiraju iste stvari u desetinama verzija, samo navodim svoja iskustva sa hvaljenim brendom OLAF, da se jos neko ne prevari.
Naravno da bih kupio Baseus, dosad sam kupio 4-5 njihovih kablova, svi su bili jednako dobri i jos uvek su u zivotu.
 
Jel to samo utisak ili su Kinezi počeli da nude baterije za Srbiju?Po normalnim cenama prevoza?
 
@
Olaf nije nikakav izuzetak - gomila istih kablova i punjaca se prodaju
pod gomilom razlicitih imena.

Koji od ova 2 kabla iste duzine i po istoj ceni bi kupio ?

https://www.aliexpress.com/item/33057439320.html

https://www.aliexpress.com/item/32904504435.html

Jeste tačno da kod kineza, svako prepakuje svakog, a sam baš baš proizvođač nam zapravo nije dostupan. Ali posle 3 loša iskustva (što je najgore, za druge), ja svu tu konfekciju uzimam od već koliko toliko afirmisanih ponuđača. Baseus, Ugreen, Anker, Nilkin, Orico, Xiaomi, možda još poneki. Razlike u cenama su možda velike gledano procentualno (npr. kabel od 2€ je čak 70% skuplji od onog od 1,18€), ali j'b'š tih 0,82€ ako ovaj jeftiniji ne radi baš onako kako očekujemo. :(

Što se linkova tiče, koji kupiti, svi do jednog stavljaju rendere a ne originalne fotografije proizvoda, pa ne možeš baš znati šta ćeš u stvari dobiti.
Čak i komentari kupaca, nisu uvek pouzdani, pogotovo na nove trgovce sa malo reputacija.

Ok, za skuplje proizvode, pogledaćemo detaljno ponude, i bolje razmisliti.

.
.
.

Jedna stvar me nervirucka na Ali-ju. Nema komentara za određeni proizvod koji bi bili objedinjeni za konkretan proizvod, bez obzira ko je bio prodavac. Reputacije bi mogle npr, da budu odvojene za trgovca, i za proizvod. A onda za isti proizvod da mogu da se istraže reputacije bez obzira ko ga je prodao.

Evo npr. ovo, ima bar 60 prodavaca koji ga prodaju, a svaki ima svoje odvojene komentare za uređaj. Plus, kada trgovac povuče tu određenu ponudu (a to rade često), i ponudi isti proizvod ali kao drugu ponudu, sve reputacije se izgube i idu u istoriju.

Za onaj neki Xiaomi soap foam dispenzer, dao ja opširniji review, sa opisom kako se koriste naši gusti tečni sapuni (a vrlo često se kupci žale da "to srnj. ne radi", a treba samo malo razrediti sapun), međutim moja recenzija je potpuno izgubljena među gomilama ponuda raznih trgovaca, za isti proizvod.

:(
 
Nazad
Vrh Dno