Šta je novo?

Alcatel OT-997

Kakva unapređenja i prednosti donosi JB u odnosu na ICS na 997?Vidim da je mnogima stalo da ovaj Alcatel dobije noviju verziju OS-a.Stalo je i meni,ali šta dobijam tim?Ne znam mnogo o android platformi,pa me ovo prilično interesuje.
 
Jos jedno pitanje. Zasto ne mogu da dodam widgete za neke aplikacije sa play storea? Konkretno aplikacija transparent clock widget mada se desavalo i desava se i sa drugim aplikacijama.
Pise da ima widget i po sshotovina se vidi da ima ali meni na alcatelu ne da opciju da stavim widget nego samo shortcut. Korisim nova launcher prime mada mi ne da i kada prebacim na stock launcher

Jel ima neko neki savet za ovo?
 
pa zar ne reče da si sredio i da je bio problem u tome što su bili na SD kartici?
 
Kakva unapređenja i prednosti donosi JB u odnosu na ICS na 997?Vidim da je mnogima stalo da ovaj Alcatel dobije noviju verziju OS-a.Stalo je i meni,ali šta dobijam tim?Ne znam mnogo o android platformi,pa me ovo prilično interesuje.
Pa trebalo bi da ga ubrza malo.
 
@ NightCrawler
Ako je to ovaj,kod mene radi.Verovatno je neki konflikt do launcher-a.Screenshot_2013-03-11-20-28-30.png
 
Poslednja izmena:
Glavna razlika između ISC 4.0.4 i Jeely Bean 4.1.1,4.1.2 ili 4.2.1 je što JB ima "Project Butter" ubrzanje...(u prevodu brzo i glatko).
 
i notification bar. a sve to (kao i milion drugih odgovora na pitanja postavljena ovde) ima na guglu i nema potrebe da se toliko razvodnjava ova tema... ja samo čekam pitanje zašto mi ne radi centrifuga na veš mašini (kenjao sam pored i čačkao alcatel 997 => za ovu temu je) :D
 
Ajd sada da smaram sa nečim drugim:d

DLNA

Kada "pošaljem" youtube klip na tv radi bez problema medjutim kada pokušam da na telefonu gledam nešto sa media servera (serviio app) ne uspeva mi nikako. Izbaci mi na telefonu prozorče "waiting" i to vrti jedno 2-3 minuta i posle izbaci unable to play file. Probao sam sa flv,mp4,mkv i xvid fajlovima i neće.
Ovo sam probao preko default "media share" aplikacije na alkatelu.

Jel ima neka druga aplikacija za ovu svrhu ili da probam možda sa nekim drugim playerom ili je stvar u nečem trećem?


Izvinjavam se pogrešan sam post citirao. Trebao sam ovo da citiram.
Ovo sa widgetima je gotova stvar.
 
Ti se izgleda dobro zabavljaš ili ti je IGO pobrkao lončiće...:D
Ostaviću ti sada na PM,orginal Alcatel "dlna.apk".Ako on ne radi,neće ni drugi...
 
iGO me ubio u pojam:d ne znam više ni šta citiram
Sad ću da isprobam pa javljam rezultate
 
Pa jedan je objavio kako radi na tome i da ga je pokrenuo samo jos mnoge stvari ne rade.
Pazi mnogi pojedinci počnu da rade na custom ROM-u,a malo njih završe sa OFFICIAL verzijom,(tako da ROM ostane trajno ne završen,tj.UNOFFICIAL).
Ne bih se bas slozio sa tim nazivom OFFICAL. Sve je to UNOFFICAL, dokle god na tome radimo mi, smrtnici, a ne ovlasceni developeri za to. Slazem se sa tobom u sustini, ali taj ko ga je pokrenuo bi mogao bar nesto da objavi da probamo, ne mora to odmah biti savrseno. Dovoljna je neki alpha, beta, bice kasnije nightly.. :)
 
Ne bih se bas slozio sa tim nazivom OFFICAL. Sve je to UNOFFICAL, dokle god na tome radimo mi, smrtnici, a ne ovlasceni developeri za to. Slazem se sa tobom u sustini, ali taj ko ga je pokrenuo bi mogao bar nesto da objavi da probamo, ne mora to odmah biti savrseno. Dovoljna je neki alpha, beta, bice kasnije nightly.. :)

OFFICIAL znači završena verzija,isto što i alpha."Nightly" dolazi posle final verzije CM10 u vidu sitnih poboljsanja orginalne verzije od strane developera.:smash:
 
Official bi trebalo da znaci da je to verzija od proizvodjaca. Svaka verzija koja je doradjivana je unofficial.
 
Ne bih se bas slozio sa tim nazivom OFFICAL. Sve je to UNOFFICAL, dokle god na tome radimo mi, smrtnici, a ne ovlasceni developeri za to. Slazem se sa tobom u sustini, ali taj ko ga je pokrenuo bi mogao bar nesto da objavi da probamo, ne mora to odmah biti savrseno. Dovoljna je neki alpha, beta, bice kasnije nightly.. :)

OFFICIAL znači završena verzija,isto što i alpha."Nightly" dolazi posle final verzije CM10 u vidu sitnih poboljsanja orginalne verzije od strane developera.:smash:
Offical custom rom ne postoji, shvati. Mozda si vidjao na XDA [Offical] cm rom. To napisu kada je rom podrzan od strane cyanogenmod zajednice i sredjen. Uzgred, jel probao neko ovaj modifikovani stock rom, tzv "win 8 rom"? Jel se osete neke promene? Ja cu videti da isprobam ove nedelje, samo da ozdravim i da se domognem telefona.
 
Alpha je prva, daleko nedovrsena, probna i ne-offical verzija, ali razumemo se. Uglavnom valjao bi dobar custom rom. Sprdnje radi. :)
 
Jeste ovo alpha lapsus,zbunio me čovek.Ne razlikuje "Nightly" i OFFICIAL,a meni drži predavanja,šta postoji ili ne.Ja valjda znam šta mi piše kada otvorim stavku "O telefonu".:crash:
 
Jeste ovo alpha lapsus,zbunio me čovek.Ne razlikuje "Nightly" i OFFICIAL,a meni drži predavanja,šta postoji ili ne.Ja valjda znam šta mi piše kada otvorim stavku "O telefonu".:crash:
a sta ti pise kad otvoris tu stavku?
 
Dev tu može da napiše i čiča gliša ako hoće
 
Znam to. Al njemu verovatno ne pise ni nightly, ni alpha.....
 
Dev tu može da napiše i čiča gliša ako hoće

Može da developer da napiše šta hoće,ali se znaju neka pravila na XDA (šta se može objaviti,a šta ne može public,na njihovom forumu).
 
aman bre. koja pravila u kom svetu živiš. geek pravila geek foruma. ako ih prekršiš ideš u zatvor jel? lepo ti je rekao čovek da je official šta fabrika izbaci a ne mujo na xda. kad mujo bude imao fabriku telefona "mujo GSM" onda će njegovi romovi biti official za njegove telefone.
 
Haha, veliki sam fan ove teme :)

Da li bi neko bio ljubazan da okaci video snimak sa ovog telefona? Jedino me ta kamera odbija od kupovine.

Hvala
 
Poslednja izmena:
jel si razgledao semplove po YT? ima ih solidno koliko videh.
ja nemam da ti okačim ništa pametno ali kad sam isprobavao video snimanje video sam da je i tu bolje rešenje 3rd party app (LG camcorder) tako da ono što vidiš na yt, računaj da može još malo bolje :)
 
Hvala na odgovoru. Gledao sam par i nisam ništa pametniji. Rekoh da pogledam i direkt sa fajla pa da vagam. U suštini, retko koristim kameru ali kad koristim uglavnom je za neki video snimak i neka bitna situacija je u pitanju. Still photos mi i ne igraju toliku ulogu.
 
aman bre. koja pravila u kom svetu živiš. geek pravila geek foruma. ako ih prekršiš ideš u zatvor jel? lepo ti je rekao čovek da je official šta fabrika izbaci a ne mujo na xda. kad mujo bude imao fabriku telefona "mujo GSM" onda će njegovi romovi biti official za njegove telefone.

Pusti ti Muju na miru.Tamo svaka budala ne moze da postavi temu,a kamoli custom ROM.Kada ne pošuješ pravila popiješ ban,a tvoju kreaciju brišu.Sama reč custom zanči da ga fabrika nije izbacila.I što ja ulazim u diskusiju sa tobom...:S:
 
Svako moze da pravi ROM. Uzmes source, odes na github, pokupis stvari, CM ovo ono i eto. Niko nema sta da odobrava, jer je sve open source.
 
Nazad
Vrh Dno