Šta je novo?

Alcatel OT-997

E do mojega...
Sinoć iGO radio,uspeo sam da izpodešavam sve u njemu danas mi opet izbacuje problem sa rezolucijom....
Ništa nisam dirao i petaljao kako je sinoć proradio tako je i ostavljen ali evo danas opet neće....
Šta sada da mu radim?
 
Poslednja izmena:
Prodaj telefon i kupi neki sa hardwerskim tasterima,(bez tog on-screen menija).;)
 

Na korak sam da to i uradim jer ovo ***** ne može ni fix za gps da uhvati u google maps.

U jednoj ruci htc one v u drugoj alcatel 997. HTC za 10 sekundi uhvati fix a alcatel izbacuje location unavailable a potpuno ista podešavanja i na jednom i na drugom telefonu....

I pre nego mi neko kaže "izadji napolje pa hvataj gps" ovo gore sam napolju i radio....

Jedino što me koči kod prodaje za sada je što ne znam šta drugo da uzmem....
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam skajp,i ubacilo mi je sve njegove kontakte u imenik... Iskljucio sam ih,da se ne vide,ali mi ih i dalje pokazuje kada pretrazujem imenik... Iskljucena mi je sinhronizacija,nemam pojma sto ih je uopste i ubacivalo tu bez moje dozvole... Ako pokusam da obrisem nalog,javlja mi da koristi neka aplikacija i da ne moze da obrise (normalno,skajp)... Kako da sklonim te kontakte da mi se ne pojavljuju kada pretrazujem imenik??
 
Na korak sam da to i uradim jer ovo ***** ne može ni fix za gps da uhvati u google maps.

U jednoj ruci htc one v u drugoj alcatel 997. HTC za 10 sekundi uhvati fix a alcatel izbacuje location unavailable a potpuno ista podešavanja i na jednom i na drugom telefonu....

I pre nego mi neko kaže "izadji napolje pa hvataj gps" ovo gore sam napolju i radio....


Jedino što me koči kod prodaje za sada je što ne znam šta drugo da uzmem....
Ima slabiji GPS, ali radi.Za 10 min. imaš pm pa probaj.
 
Na korak sam da to i uradim jer ovo ***** ne može ni fix za gps da uhvati u google maps.

U jednoj ruci htc one v u drugoj alcatel 997. HTC za 10 sekundi uhvati fix a alcatel izbacuje location unavailable a potpuno ista podešavanja i na jednom i na drugom telefonu....

I pre nego mi neko kaže "izadji napolje pa hvataj gps" ovo gore sam napolju i radio....

Jedino što me koči kod prodaje za sada je što ne znam šta drugo da uzmem....

Nesto tu nije u redu... meni hvata lokaciju preko google maps za ~5 sec. Isprobao sam u stanu, 1 sprat od 8 i to u WCu posto nema prozora vec je "najdublje u betonu". Cak mi je i iGO kad sam testirao uhvatio satelite u stanu. Naravno, duze je trajelo, ali je uspelo.
 
Nesto tu nije u redu... meni hvata lokaciju preko google maps za ~5 sec. Isprobao sam u stanu, 1 sprat od 8 i to u WCu posto nema prozora vec je "najdublje u betonu". Cak mi je i iGO kad sam testirao uhvatio satelite u stanu. Naravno, duze je trajelo, ali je uspelo.

U stanu, 3 sprat od 4 nema šanse da uhvati i to sam ga ostavio celu noć sa uključenim gpsom i nije mogao da uhvati lokaciju. Pri tome nisam okružen zgradama u naselju gde živim i čak mogu reći da imam čist pogled i na nebo kada otvorim prozor ali jok ne hvata ništa....
 
Cek, cek, cekaj... ti bese imas 997, ne 997D?
Primetio sam da 997 pravi vise problema nego 997D. I onda kazu da kvalitet nema veze sa trzistem... :d
 
Pa da... Vidim da se na telefon zale samo vlasnici obicnog 997, dok smo mi sa 997D vecinom zadovoljni. krastavac, nemci imaju zesce standarde pa i uredjaji radjeni za njih moraju biti kvalitetniji.
 
@NightCrawler
Продај тај твој и купи 997D;)
 
@spaad
Druže zahvaljujem ti na pomoći. Konačno iGO radi kako treba:banana::banana::banana:

Još samo sada da rešim ovo sa hvatanjem gps-a
 
@spaad
Druže zahvaljujem ti na pomoći. Konačno iGO radi kako treba:banana::banana::banana:

Još samo sada da rešim ovo sa hvatanjem gps-a

Radiće to sigurno_Ovo uključi obavezno.:wave:
Screenshot_2013-03-10-12-22-56.png
Ne znam da li sam obrisao favorite.Ako nisam bar znaš gde možeš da svratiš na pivo!:):wave:
p.s.Hvatanje GPS signala dosta zavisi od sys.txt fajla u IGO softveru. Ovaj kod mene solidno radi u odnosu na druge koje sam probao.Dok se prvi put nakači na satelite treba mu sigurno od 5 do 10 minuta(na otvorenom).Kasnije to ide mnogo brže.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Da li postoji program za podesavanje jacine zvuka u slusalici za vreme razgovora? Sada mi je na minimumu,ali je meni to jos uvek preglasno.
 
Ovo je tacno prvo hvatanje gps trajalo mi je negde oko 6-7 minuta, sad ga uhvati za oko 1-2, a kad sednem u auto i krenem momentalno hvata!
 
Ja sam imao mnogo problema sa iGO-om, dok mi Gaga nije pomogla.
Sada sve lepo radi, jedino mi ne radi landscape mode... Al' ok, barem radi da ne seče komande.
No, dok sam se tih par dana bakćao sa iGO-om, instalirao sam i testirao CoPilot Live Premium Europe, i oduševio se kako lepo radi (pozicioniranje, rutovanje, alt. rute, korekcije prilikom promene rute, ažurnost mapa, kamera...).
Evo, na brzaka ću ga uporediti sa iGO-om, u par stavki...
Prednosti iGO:
- Glas navođenja je prijatniji (Nevena)
- Više informacija u rute modu
- Više mogućnosti samog softvera (podešavanja)
Prednosti CoPilot Live Premium Europe:
- Brže uspostavlja vezu preko GPS-a
- On-line update mapa, POI-a, kamera (ovo mi mnog označi, ne moram da vijam mape po netu, i pitam se da li novi updade camera i POI-a ima sve ono što je imao i prethodni)...
- Radi i u portret i u landscape modu bez dodatnih akrobacije po sistemskim fajlovima
U svakom slučaju, za sve vas koji želite da ga probate, slobodno mi se javite na PP.
 
Poslednja izmena:
Ajd sada da smaram sa nečim drugim:d

DLNA

Kada "pošaljem" youtube klip na tv radi bez problema medjutim kada pokušam da na telefonu gledam nešto sa media servera (serviio app) ne uspeva mi nikako. Izbaci mi na telefonu prozorče "waiting" i to vrti jedno 2-3 minuta i posle izbaci unable to play file. Probao sam sa flv,mp4,mkv i xvid fajlovima i neće.
Ovo sam probao preko default "media share" aplikacije na alkatelu.

Jel ima neka druga aplikacija za ovu svrhu ili da probam možda sa nekim drugim playerom ili je stvar u nečem trećem?
 
Jos jedno pitanje. Zasto ne mogu da dodam widgete za neke aplikacije sa play storea? Konkretno aplikacija transparent clock widget mada se desavalo i desava se i sa drugim aplikacijama.
Pise da ima widget i po sshotovina se vidi da ima ali meni na alcatelu ne da opciju da stavim widget nego samo shortcut. Korisim nova launcher prime mada mi ne da i kada prebacim na stock launcher
 
Kako pokušavaš da dodaš? Dugim pritiskom na home screen ili iz app drawer-a? Mislim da postoji neko ograničenje kada želiš iz drawer-a, pokušaj direktno sa početnog ekrana....
 
Jos jedno pitanje. Zasto ne mogu da dodam widgete za neke aplikacije sa play storea? Konkretno aplikacija transparent clock widget mada se desavalo i desava se i sa drugim aplikacijama.
Pise da ima widget i po sshotovina se vidi da ima ali meni na alcatelu ne da opciju da stavim widget nego samo shortcut. Korisim nova launcher prime mada mi ne da i kada prebacim na stock launcher
Druze proveri da ti nije instalirao program na SD karticu,da bi wiget radio program mora biti instaliran u memoriji telefona.
 
Evo docekasmo i to,prvi ROM za 997/997D.Ovo je BETA VERZIJA,tako da nije za svakodnevnu upotrebu,ROM izgleda ko WINDOWS 8,mogao bi nas drug Djilkos da pogleda ovo pa da nam da svoj sud i da pregleda fajlove ROM-a posto ima znanja za to.Na Nemackom sajtu je postavljeno ,tako da je i upustvo na Nemackom
Ponavljam ovo je BETA VERZIJA
evo i linka i slikica
Link sajta
http://www.android-hilfe.de/root-cu...-mit-windowsphone-launcher-flashable-zip.html

link za skidanje roma
https://www.dropbox.com/s/dg6y8difd6...atel-997-1.zip

178675d1362841887-modifzierte-stock-rom-mit-windowsphone-launcher-flashable-zip-screenshot_2013-.png178676d1362841887-modifzierte-stock-rom-mit-windowsphone-launcher-flashable-zip-screenshot_2013-.png178677d1362841887-modifzierte-stock-rom-mit-windowsphone-launcher-flashable-zip-screenshot_2013-.png178678d1362841887-modifzierte-stock-rom-mit-windowsphone-launcher-flashable-zip-screenshot_2013-.png178679d1362841887-modifzierte-stock-rom-mit-windowsphone-launcher-flashable-zip-040.jpg
 
Pa ja ne znam kako vi stojite na 997 sa nandroid backup-om. Ako imate ceo nandroid, onda mozete ovo probati.

Inace wifi ne radi.
 
@Jaza
Tupadzija sam prve vrste. To je bilo u pitanju a ja potpuno zaboravio da sam namestio da mi sve aplikacije instalira na sd karticu. iGO me ubio u pojam :)
 
Evo docekasmo i to,prvi ROM za 997/997D.Ovo je BETA VERZIJA,tako da nije za svakodnevnu upotrebu,ROM izgleda ko WINDOWS 8,mogao bi nas drug Djilkos da pogleda ovo pa da nam da svoj sud i da pregleda fajlove ROM-a posto ima znanja za to.Na Nemackom sajtu je postavljeno ,tako da je i upustvo na Nemackom...

Za šta će nekom da stavlja ovoj Nosferatu ROM !?
Ako neko hoće da mu telefon izgleda kao Windows Phone,ima na Play-u launchera koji mnogo bolje izgledaju.Samo još treba da se izmeni boot animaciju i eto mu Wina na fonu...:smash:
 
Ако неко хоће да му телефон изгледа као window phone нека купи windows phone;)
 
Windows UI okruženje izgleda mnogo poslovnije,od onog šarenila od ikonica na Iphonu ili Androidu.A Windows Phone OS je ipak jos uvek limitiran u mnogim funkcijama telefona,za razliku od androida...
 
Pa jedan je objavio kako radi na tome i da ga je pokrenuo samo jos mnoge stvari ne rade.
 
Pa jedan je objavio kako radi na tome i da ga je pokrenuo samo jos mnoge stvari ne rade.
Pazi mnogi pojedinci počnu da rade na custom ROM-u,a malo njih završe sa OFFICIAL verzijom,(tako da ROM ostane trajno ne završen,tj.UNOFFICIAL).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno