Šta je novo?

Alcatel 992D dualsim

Плави окидач служи за хватање слика током снимања видеа.

P.S. Овог телефона више нема у МТС понуди.

Nema ga vec 4 dana ja mislim, prvo je bio ostao samo crn a onda nestao i on...Ako neko ima želju da ga kupi neka mi piše na PP jer ga prodajem...
 
Evo da se pohvalim,ujutru mi stigla silikonska futrola.

Super je izrade,odlicno lezi u ruci,ne klizi,i svi su tasteri dostupni













 
Resenje za poruke ne postoji. Kad je na prvoj kartici ukljucen internet preko mobilne mreze druga kartica je nedostupna. Ranije kad sam isprobavao internet je stalno bio ukuljucen na drugoj kartici i sve je radilo bez problema.Prva kartica je uvek dostupna. Dakle kad se ukljuci net preko prve kartice druga je skroz nedostupna...
Iz alcatela kazu:
Q52 Can I receive incoming calls from SIM 2 while transmitting data with the SIM 1 (3G) mobile network?
Yes, you can receive the incoming call from SIM 2 while transmitting data on SIM 1(3G) network.
http://www.alcatelonetouch.com/global-en/support/faq/ot-992d.html
Koje operatere koristis da nam nije neka "losa" kombinacija, meni je sim1 - mts, sim2 - vip...
 
Utvrdio sam sta se desava ali problem sa porukama je definitivno nejasan. Kartica u drugom slotu koju koristim je u romingu i ne moze da primi poziv kad je na prvoj ukljucen internet. Radi probe u drugi slot sam ubacio telenorovu i post pejd i pri pejd karticu koje nisu u romingu i obe su dostupne kad je ukljucen internet na prvoj. Izgleda kad je druga kartica u romingu onda nije dostupna i kad probam da zovnem sa nje na prvoj se iskljucuje internet. Ovo sa porukama ostaje totalna nepoznanica, jer poruke stizu na kartice (i roming i non-roming) i kad je na prvoj ukljucen net.
Jos jedna od zamerki ide na ekran koji ponekad ume da bude uzasno neprecizan kao i back sto nekad ne reaguje kao da ne postoji. Sve u svemu koliko para toliko muzike.
 
jednu stvar nisam nasao. Kako i gde da podesim posle koliko sekundi se ugasi ekran.
Previse brzo mi je ovo sto je podeseno po defaultu, citam nesto na netu i stalo mi se gasi ekran...
 
settings / display / sleep
 
Da li neko ima informaciju da li će se ovaj model opet naći u mts ponudi?
 
Da li neko ima informaciju da li će se ovaj model opet naći u mts ponudi?

Koliko ih znam, tesko...Tako sam i ja cekao OT 995 kod njih da se opet pojavi posto je bio svega jedva 5 dana i nikada se nije pojavio...Sve sto se coveku cini logicnim njihov "strucni" menadzment odmah demantuje
 
Koliko ih znam, tesko...Tako sam i ja cekao OT 995 kod njih da se opet pojavi posto je bio svega jedva 5 dana i nikada se nije pojavio...Sve sto se coveku cini logicnim njihov "strucni" menadzment odmah demantuje

Слажем се. Њихов менаџмент изгледа користи бацање коцкица приликом доношења важних одлука. Тржишна логика тамо не станује.
 
Iz alcatela kazu:
Q52 Can I receive incoming calls from SIM 2 while transmitting data with the SIM 1 (3G) mobile network?
Yes, you can receive the incoming call from SIM 2 while transmitting data on SIM 1(3G) network.
http://www.alcatelonetouch.com/global-en/support/faq/ot-992d.html
Da se nadovezem na svoj post i alcatelov odgovor... Posle duzeg testiranja, ako je poziv/sms upucen na SIM2 u toku koriscenja neke od online aplikacija (npr. Blic, LiveScore...) poziv/sms nece biti primljen jer je SIM2 u tom trenutku nedostupna. Ako je poziv/sms upucen na SIM2 a na SIM1 je samo ukljucen 3G bez koriscenja aplikacija (bez trenutnog protoka) poziv/sms ce moci da se primi...
 
Šta znači "uključen 3G"? Telefon je povezan na internet, ali trenutno nema protoka ili nešto drugo?
 
Da, ukljuceno je "data connection" na SIM1 ali nema protoka, tada pozivi/sms na SIM2 stizu... SMS obavestenja o propustenim pozivima na SIM2 brzo stignu nakon iskljucivanja opcije "data connection" ili "mirovanja" protoka na SIM1
Edit: Odlazni pozivi/sms sa SIM2 normalno funkcionisu u svim opcijama
 
Poslednja izmena:
Da dodam, kada je SIM2 u romingu i kada je ukljuceno data connection na SIM1, SIM2 je nedostupna uvek, dok su poruke totalna misterija.
 
Kako da instaliram navigaciju i koja je najbolja? Trebaju mi mape bivse SFRJ i Grcke. Koliko to zauzima prostora na kartici posto imam 2 giga. Cuo sam da je Igo najbolji!?
 
Da li je neko slusao muziku sa nekim drugim slusalicama posto su one sto idu uz njega cini mi se krs? Moze li neko da uporedi kvalitet zvuka u odnosu na Xperie?

Hvala
 
Ipak ga ima ponovo u mts-u :wave: Odmah podnosim MNP da pređem kod njih, dok ga još ima.
 
Ja jedino imam jedan mali problem kod USSD koda na mt:s mrezi. evo i slika pa ako moze neko da pobogne oko tastature.
2013_1_17_13.54.44.png
2013_1_17_13.55.19.png
a ja bih hteo da mi tastatura bude ovakva, veliki tasteri brojeva
2013_1_17_14.1.59.png
 
Da li je neko slusao muziku sa nekim drugim slusalicama posto su one sto idu uz njega cini mi se krs? Moze li neko da uporedi kvalitet zvuka u odnosu na Xperie?

Hvala

posto imam i xperiu s, ako se iskljuci clear audio na njoj, zvuk je mozda cak i bolji na alcatelu.
 
to što se pojavi na webshopu budu neki zaostali telefoni, par komada i to je to. lg o2x se tako vraćao jedno 10x do sad.
 
Kako da instaliram navigaciju i koja je najbolja? Trebaju mi mape bivse SFRJ i Grcke. Koliko to zauzima prostora na kartici posto imam 2 giga. Cuo sam da je Igo najbolji!?
iGO Primo sa mapama cele istocne Evrope (ima i Grcka) je malo preko 1 giga, radi dobro...
Edit: mozes instalirati i NDrive samo su mape za FYRM i BIH losije...
 
Poslednja izmena:
Da jos jednom potvrdim za poruke. Definitivno ne moze da se udje u trag kasnjenju poruka. Obavio sam razgovor sa SIM2 koja je u romingu i poruke su kasnile na SIM1. Ako vecina korisnika nema ovaj problem, a koriste dve kartice, onda cu da nosim telefon na reklamaciju, jer ovo prilicno iritira.
 
Da li je neko primetio na ovom telefonu,da se svremena na vreme,zvuk koji treba da se reproduktuje za pozive,sms poruke,medije koje se pustaju,sa zadnjeg zvucnika,prenese na prednji zvucnik? (zvucnik koji sluzi za razgovor)

Tada se zvuk cuje dosta slabije,i nije tako prirodan.

Posle restarta telefona,radi kako treba,i posle nekog vremena se opet to desi!?

Kapiram da treba da uradim factory reset,pa me zanima da li fabricka aplikacija koja dolazi uz telefon,a zove se cloud bekap,korektno odradjuje posao tipa bekap i restore instaliranih aplikacija?
 
Сумњам да може све да врати.
 
Da li je neko primetio na ovom telefonu,da se svremena na vreme,zvuk koji treba da se reproduktuje za pozive,sms poruke,medije koje se pustaju,sa zadnjeg zvucnika,prenese na prednji zvucnik? (zvucnik koji sluzi za razgovor)

Tada se zvuk cuje dosta slabije,i nije tako prirodan.

Posle restarta telefona,radi kako treba,i posle nekog vremena se opet to desi!?
isto se desi i na 997... evo ti brže rešenje. pozovi nekog (ja zovem sebe na fixni :d) i kad krene da zvoni prebaci zvuk na loudspeaker, onda prekineš i radiće normalno. Mnogo glup bug :)
 
isto se desi i na 997... evo ti brže rešenje. pozovi nekog (ja zovem sebe na fixni :d) i kad krene da zvoni prebaci zvuk na loudspeaker, onda prekineš i radiće normalno. Mnogo glup bug :)

Xexe,ne mogu da verujem :D

Kakav bug :D

Znam ja da resim problem,restart telefona pomaze,nego mislim da ce mi se bas desiti da ne odgovorim na neki jako bitan poziv,jer se bas slabije cuje :)

Mada sva sreca pa sam ubacio reminder aplikaciju,pa me obavestava o propustenom pozivu :)
 
Evo da dodam da igrica gta vice city radi kao podmazana,nikakav lag,jos sa ukljucenim screenshoot programom








Igrica ista kao na kompu :)
 
Nazad
Vrh Dno