Šta je novo?

Aku busilica?

Svestan postaneš kad ti pukne guma na putu u nekoj nedođiji, staneš, pokušaš da odvrneš šraf, nema šanse rukama, popneš se na ključ i skačeš po njemu, i slomiš ključ. Sreća te sam imao gedore u kolima i nekako uspem odvrnuti njima uz pomoć kamiondžije koji je stao da pomogne.
Pitam posle vulkanizera što tako stežu, ispričam mu da nisam mogao odvrnuti, a on pa nama je pištolj tako podešen, bolje da više stegnemo nego da popusti negde u vožnji!?
 
^^ Posle sličnog iskustva, posle svakog vulkanizera, čim dođem kući odvrnem šrafove, pa ih sam zavrnem mnogo manjom silom. Ono, ključ 17, pa koliko mogu rukom bez puno upinjanja.
Nije mi otpao točak zadnjih 30-ak godina.
 
Isto i ja, stavim ovaj Parkside na 100Nm, zategnem, posle "popravim" rukom bez mnogo napinjanja. Posle nekoliko dana proverim kako je stegnuto, ako se setim :)
Ima 5 šrafova, gde da otpadne...
Najgore što stegnu i onaj sigurnosni a on se ionako teško odvrće.
 
Da l' je realno da srafove na felnama zavrcete moment kljucem?
Pretezanje dovodi do ostecenja felne tipa zamor i pucanje materijala, redje pucanje glavcine tocka.
Pogotovo je opasno na alu felnama koje su dosta osetljivije od celicnih.
Zato bi pravi vulkanizeri trebali imati oficijalne tabele proizvodjaca sa deklarisanim vrednostima.
Ako nije izbaceno, slikacu u firmi kako izgleda celicna felna koja je bila pretezana.
Ne postavljaju proizvodjaci reda radi vrednosti vec ima i razloga za to:

Screenshot_2022-04-04-16-07-07-34_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg


I posle godinu dana od postavljanja teme:
Pitao tada u firmi majstore sta da uzmem. Sto menjas staru? Baterija. Da li je Nicd? Jeste. Daj da probamo reset. I odradise elektricari reset, koji je produzio bateriji zivot jos godinu dana, koja je konacno definitivno zgeknula prosle nedelje.
I nadjem na Amazon akciji Makitu sa 2 baterije za 110€ i uzmem, sada smo mirni izvesno vreme:

IMG20220404153417.jpg
 
Kako se kupujenpreko amazona tj da li dostavljaju za srbiju i koliko je dostava sa ostalim dazbinama tj carinom i sta vec sve ide.
Ja sam u nekom fazonu da uzmem neku solidnu bos 12v za tipa 50e polovnu koja udara i dobro kontrolise zavrtanje da nije kao el busilica da vrti 5 sati nakon sto si pustio ptekidac i da ne mora da se preterano upinje nego da radi polugospodski ili gospodski. Nije presudno da li ima futer ili hex. Gdr 120-li ako se ne varam ima za 65 solo nova pitanje je kakva je. Kad bi presao na 18v tu je vec mnogo vise izbora ali ne mogu kad imam 12v baterije i punjac jedino kad bi postojece uvalio nekome. Situacija cupava
 
Je l ima neko neki predlog za neki ger za drvo, ne mora baš onaj sliding, nego obična, sa naglaskom na kompaktnost..

neka da joj dobro radi mehanizam, da se ne raskanta, da skuplja prašinu kako treba i da se brzo radi sa stegama, ne vrti mi se toliko ako ne mora, 21. vek je :D?
 
Kupio sam gsb 18v-ec za 27000 navodno busi i beton. Dosta je jaka i ide sa 2x5ah u koferu. Nego zanima me jel zna neko sta tacno znaci heavy duty nalepnica jel samo reklama ili je takav alat konstrukcijski drugaciji?
Gsr 120li je bas pocetna srafilica nije toliko kompaktna ali je ok traje ona dugo znam jednu koja je miksala. Ali zagreje se ona kad se pomuci i nema snage. Mogao sam da uzmem pocetnu impact opciju gdr120 ali bolje je ipak imati normalnu neimpakt busilicu koja jednostavno ima snage. Ova moze da busi balvane. Mozda prodam ovu jednu 18v 5ah bateriju tj zamenim za slabiju laksu pa ako nekog zanima moze da se javi.
 
Je l ima neko neki predlog za neki ger za drvo, ne mora baš onaj sliding, nego obična, sa naglaskom na kompaktnost..

neka da joj dobro radi mehanizam, da se ne raskanta, da skuplja prašinu kako treba i da se brzo radi sa stegama, ne vrti mi se toliko ako ne mora, 21. vek je :D
Tesko da ces to naci, mozda nesto polovno, Elu/DeWalt, da bi bio precizan mora biti masivan, a ovo moderno su sve igracke ako ne odes u 500+ evra kategoriju.
 
Kupio sam gsb 18v-ec za 27000 navodno busi i beton. Dosta je jaka i ide sa 2x5ah u koferu. Nego zanima me jel zna neko sta tacno znaci heavy duty nalepnica jel samo reklama ili je takav alat konstrukcijski drugaciji?
Gsr 120li je bas pocetna srafilica nije toliko kompaktna ali je ok traje ona dugo znam jednu koja je miksala. Ali zagreje se ona kad se pomuci i nema snage. Mogao sam da uzmem pocetnu impact opciju gdr120 ali bolje je ipak imati normalnu neimpakt busilicu koja jednostavno ima snage. Ova moze da busi balvane. Mozda prodam ovu jednu 18v 5ah bateriju tj zamenim za slabiju laksu pa ako nekog zanima moze da se javi.
Moj primerak te bušilice ima problem da joj se klati glava. Već duže vreme ignorišem problem jer sam uglavnom bušio neke male/tanke rupice, al sad za vikend bušio dužom burgijom i baš smeta.
 
Mogu da usnimim i meni malo plese futer sad mi glupo da menjam da zovem a na kraju su sbe mozda takve. U svakom slucaju u garanciji pretpostavljam da bi prihvatili ako bi stvarno bila klimava. Kad si uzeo ti svoju?
Zapravo stavljao sam nantest kad sam dosao kuci ako se ne varam 10ku za metal iz nekog kineskog bos seta sto ga daju uz setove gratis i nije to bas kratka burgija i minimalnog lifta je bilo kad se vrti ali mozda je i do burgije. Ali ovako na oko vidim da glava malo radi na tom delu do same srafilice i onaj prsten napred opet kazem najbitnije kako se burgija ponasa a ponasa se korektno ne idealno ali korektno sasvim sta znam.
Mislim da za 27k mozda i nema bolja busiliva na svetu sa 5ah 2x. Mouda sam se i prevario ali ona je cenovno bila 40 50 hiljada u prethodnim ponudama. Bolje to nego neka tamo gsr 180 li. Snazna je ova nema cetkice metalna glava ne znam sta joj jos treba. Ne znam koliko je ona makitina ali mislim da je isto tako red velicine 400e sa dva lezaja i onda burgija vrti nenormalno pravo majszor steva na yt je ,,reklamirao,,. Ne razumem se toliko kazem ali smatram da tesko moze ne samo bolje nego i slicno za 26 850 dinara.
Daj snimak da vidimo gambit
 
Probao si je, može da izvuče prav rez u vinkli kada je u "slajd" režimu? Predhodna serija plavog boša nije mogla, makita koja košta iste pare ne može, jedino ako boš ovde nešto nije dobrano usavršio.
 
Zavisi šta radiš, ako je grubo sečenje radiće posao, ako očekuješ idealnih 45 m stepeni i -45 stepeni da nastelujes i da dobiješ savršene uglove za ram za sliku nemoj se iznenaditi ako to ne uspeš da našteluješ, sve je to alat pravljen za građevinare/parketare, nije za ultra-precizan rad.
 
Mogu da usnimim i meni malo plese futer sad mi glupo da menjam da zovem a na kraju su sbe mozda takve. U svakom slucaju u garanciji pretpostavljam da bi prihvatili ako bi stvarno bila klimava. Kad si uzeo ti svoju?
Zapravo stavljao sam nantest kad sam dosao kuci ako se ne varam 10ku za metal iz nekog kineskog bos seta sto ga daju uz setove gratis i nije to bas kratka burgija i minimalnog lifta je bilo kad se vrti ali mozda je i do burgije. Ali ovako na oko vidim da glava malo radi na tom delu do same srafilice i onaj prsten napred opet kazem najbitnije kako se burgija ponasa a ponasa se korektno ne idealno ali korektno sasvim sta znam.
Mislim da za 27k mozda i nema bolja busiliva na svetu sa 5ah 2x. Mouda sam se i prevario ali ona je cenovno bila 40 50 hiljada u prethodnim ponudama. Bolje to nego neka tamo gsr 180 li. Snazna je ova nema cetkice metalna glava ne znam sta joj jos treba. Ne znam koliko je ona makitina ali mislim da je isto tako red velicine 400e sa dva lezaja i onda burgija vrti nenormalno pravo majszor steva na yt je ,,reklamirao,,. Ne razumem se toliko kazem ali smatram da tesko moze ne samo bolje nego i slicno za 26 850 dinara.
Daj snimak da vidimo gambit
Uzeo sam je od mađara 2019. godine. Bila je dosta solidna akcija, sa 3 baterije (2x5ah + 1x4ah). Dosta sam je pozajmljivao rođacima, pa je najviše korišćena za sklapanje Ikea nameštaja. Snimiću kad uhvatim vremena.
 
Koliko te izasla? Mozda su ti drugari sje5ali kad si to primetio krastavac? A sta mu dodju madjari, preprodavci na kp ili si kupio u madjarskoj zivis u SU? Izvinjavam se ako je glupo pitanje :D.
 
Zavisi šta radiš, ako je grubo sečenje radiće posao, ako očekuješ idealnih 45 m stepeni i -45 stepeni da nastelujes i da dobiješ savršene uglove za ram za sliku nemoj se iznenaditi ako to ne uspeš da našteluješ, sve je to alat pravljen za građevinare/parketare, nije za ultra-precizan rad.
Pa treba da bude i dobra za savršene uglove, aj ako već znaš molim te daj neki primer šta da gledam onda?
 
Koliko te izasla? Mozda su ti drugari sje5ali kad si to primetio krastavac? A sta mu dodju madjari, preprodavci na kp ili si kupio u madjarskoj zivis u SU? Izvinjavam se ako je glupo pitanje :D.
Nešto je kod nas baš mršava ponuda bila u to vreme i pogledam na Iponu kad tamo solidna cena sa čak 3 baterije. Pitao najpoznatijeg "uvoznika" preko KP dal bi mi doneo i to je to. Nešto pamtim da je bila 28K. Pošto je ovaj obrisao profil sa kp ne mogu da proverim u porukama koliko je tačno bilo. Sećam se samo da je bilo 10k din. povoljnije od ponude sa naših sajtova (i to kombinacija sa jednom baterijom).
Ono što je koska u toj priči je što je na sajtu po slikama ličilo da je to plavi bosch, međutim bušilica je, iako u plavom koferu, one plavičasto zelene boje. Tada sam naučio da postoji malezijski profi bosch.
Ne odbacujem mogućnost da su mi je drugi pokvarili, naročito ako su pokušavali da buše beton ovom bušilicom koja nema udarnu funkciju (ja imam GSR). Nebih se zamarao tim mislima - čitaj nadao sam se će je skroz uništiti pa da kupim novu :D
 
Iskreno nemam pojma sta gledati od novog, znam da smo kod drugara pokusali da ustelujemo zelenog bosha i nismo uspeli, tj kada napravimo ugao od 45 stepeni da bude dobar, -45 odstupa i obrnuto, nije se dalo ustelovati ga kako treba. Plavi jeste kao profi serija, ali vidis kako je par postova iznad sa busilicom, futer baca, tako je uglavnom i sa ovim jeftinijim testerama, ili nisu precizne, ili i ako ih nastelujes posle 50-100 rezova se rasteluju. Sa druge strane polovno tesko naci da je kompletno, plus koliko je vec odradilo... Preporuka idi na forum stolarske radionice, tamo ima ljudi koji zive i zaradjuju od stolarije pa ce imati konkretnu preporuku.
 
Bos je marka aku alata frizidera i pomfrita sa jakim imenom ali imaju i dobrih stvari. Sve sam vise ubedjen da je greska sto je najvise zastupljen u srbiji ali ne mogu da pricamako nemam dovoljno iskustva jer i nisam radio sa drugim proiuvodjacima jedino slajfericu imam od drugog proizvodjaca i video sam onu zelenu parksajd srafilicu da nema uopste kvacilo uvek ista brzina koliko god stisnuo okidac. Sa druge strane uglavnom je bos jefiniji od konkirencije i najbolja je podrska mada je sad i makita vefovatno jednako zastupljena.
@gaMbiT daj vise slike i snimke da vidimo
 
Iskreno nemam pojma sta gledati od novog, znam da smo kod drugara pokusali da ustelujemo zelenog bosha i nismo uspeli, tj kada napravimo ugao od 45 stepeni da bude dobar, -45 odstupa i obrnuto, nije se dalo ustelovati ga kako treba. Plavi jeste kao profi serija, ali vidis kako je par postova iznad sa busilicom, futer baca, tako je uglavnom i sa ovim jeftinijim testerama, ili nisu precizne, ili i ako ih nastelujes posle 50-100 rezova se rasteluju. Sa druge strane polovno tesko naci da je kompletno, plus koliko je vec odradilo... Preporuka idi na forum stolarske radionice, tamo ima ljudi koji zive i zaradjuju od stolarije pa ce imati konkretnu preporuku.
Ne vredi ni taj forum, i tamo se prepucavaju :D doduše saznao sam nešto ali informacija koju ja tražim je praktično nemoguće naći :) a to je da će ove male da rade posao. Dakle Bosch, Metabo i sl za cenu do 200e... A ispada da za svaku bolju, precizniju liniju treba i masivnija mašina što donekle i ima logike.
Meni treba za unutrašnju dekoraciju (zato tražim preciznost) ali i za spoljne drvene elemente, pre svega neke pergole i tako to. To je nešto što hoću sam da pravim, jer mi je lakše da kupim alat i malo se potrudim nego da platim nekom majstoru koji ionako neće da se bakće s mojim idejama pa mi je bolje sam da to uradim.
 
A kakva je dekoracija unutrasnja u pitanju
Ja kad bi radio sebi sobu napravio bi na zidu lamperiju od dasaka od paleta to mi je dugogodisnja zelja a ima sad i raznih drugih fora sa cepanim drvetom i mnogim drugim drvenim zidnim dekoracijama kojih ima u nedogled
 
Ako ide drvo od paleta i hoces da izgleda zaista dobro, tu ti je potreban cirkular da resis ivice koje su krive, zatim diht abrihter da sve daske svedes na istu meru i poravnas, pa idemo na smirglanje koje moze rucno ili slajfericom/ekscentar brusilicom... i opet koliko para ulozis u alat toliko preciznosti, u prevodu ono sto vidis na YT jeste lepo i fino, ali za nekog ko je ulozio barem 1k evra u alat pre toga.
E sad, ako pravis da izgleda donekle rusticno, onda ti zapravo ne treba puno toga, realno zidovi su uglavnom krivi, uglovi nisu pod 90 stepeni, tako da uz dosta truda moze sve to i rucno da se odradi bez velike investicije a da opet izgleda pristojno jer niti ce se zagledati sa velike blizine, niti dolazi u kontakt sa rukama pa da je obavezno smirglati povrsine u svim prelazima i do visokih granulacija i tada preciznost alata nije toliko bitna. Pogotovo ako se farba punom bojom umesto lakiranja/ulja, tada nedostake mozes pokriti nekim filerom za drvo ili mesavinom lepka i piljevine i samo prefarbati kasnije, to sve spada u grube radove a ne u preciznu stolariju pa masine poput ove koju je Ji 4Tze naveo rade i vise nego dobar posao.
 
Evo brzinski sastavljenog snimka mog GSRa. Rekao bih da snimak demantuje moje optužbe. Burgija se sasvim korektno ponaša, znatno bolje nego što je bio moj utisak prilikom bušenja. Verovatno je problem u majstoru a ne u alatu. Pre nedelju dana sam je ispljuvao jer sam bušio pleksiglas pljosnatom burgijom za drvo i umesto promera od 18mm rupa je ispala 21mm...

(UPOZORENJE ZA ZVUK)
 
Ja bih rekao da je sve ok, samo da ti je svrdlo ovo za drvo krivo, jer na njemu se tačno vidi da baca i to podosta, a na svemu ostalome jako malo.
 
Kako funkcioniše Lidl/Parkside garancija?
Juče sam kupio neke Parkside proizvode I vidim na kutiji piše 3 godine, a nisam tamo pitao za detalje. Samo račun? Ili je trebalo još nešto?
 
Samo račun je dovoljan.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Pa da, dosta su fleksibilni po tom pitanju. Ja sam im poslao samo izvod iz banke jer racun nisam sacuvao kad sam reklamirao bušilicu.
Posle sam kupio dewalt preko KP-a iz SU.
IMG_20211125_092448.jpg
 
Kako funkcioniše Lidl/Parkside garancija?
Juče sam kupio neke Parkside proizvode I vidim na kutiji piše 3 godine, a nisam tamo pitao za detalje. Samo račun? Ili je trebalo još nešto?
Ako na kutiji piše 3 god, onda tri god. Ako ne piše ništa, onda je dve.

Garancije funkcionišu ok, malo bolje nego kod drugih. Mada, znaju malo biti pogubljeni.

Meni crkla ručna brusilica. U radnji pričaju jedno, na telefonskoj podršci drugo, a sam servis treće.
Poslali su mi zamensku identičnu i primetno novu. Ali bez original pakovanja, u nekoj beloj generičkoj kutiji. I ta nova bila neispravna odmah tako iz kutije.
E tu su se pogubili. "Sistem im ne podržava" neke takve probleme. Bilo malo telefoniranja i emajliranja, pa mi na kraju vratili pare. Ja odmah kupio drugu.
 
Nazad
Vrh Dno