Šta je novo?

Aku busilica?

Takve su cene. Radni sat tesara (i drugih majstora) na zapadu je reda 100 evra, pa ja računam da kupovinu alata kompenzujem time što uradim sam. U Srbiji je disproporcija cena nažalost drastična.
 
Womax gp as 20 v lijon,za tri godine oko 50 000 srafova u gipsu,još uvek radi,pala više puta ,bolju masinu za te pare nisam imao ,kupio još jednu u rezervu,prašina ne smeta ....korišćena za bušenje,holšrafe isprobana u svim materijalima,cenanoko 60 e,još uvek prva stezna glava i baterija,svaka preporuka
 
Bude toga na popustima u Crafteru.
Ja sam uzeo Wagner Flexio 590 kod njih na popustu, za manje para nego bilo gde u svetu. Još da sačekam da ogreje sunce pa da probam nanošenje poliuretana na medijapan. Lidlov elektricni pistolj/kompresor za farbanje ne moze ni nitro farbu da rasprsi kako treba.

Inace parkside mala brusilica za metal je odlicna. Kazu da su im odlicni i aparati za zavarivanje, za te pare. Meni je dobra i ubodna ali realno dodao bi jos toliko za plavu Bosch koja je najbolja ubodna.

DeWalt je kod nas bas skup. Da sam Japanac sve bi imao domace tj. Makita. Kod nas kopija kolko hoces.

Inace kvalitet vs jeftino: preko ebeya sam od prodavca sa Okinawe porucio Olfa finu maketarsku testeru. Kupio u Wobyju slicnu i u Lidlu onu njihovu japansku, ni blizu... Olfa je preciznija deset puta.
 
Poslednja izmena:
Ozbiljna mašina, imam 12V model (GSR 12V- 35) može i ruku začas da zavrne... a sitna, ko bi rek'o
Јеси ли имао прилику да упоредиш ту твоју са Bosch GSR 120? Разлика у цени је 20к :) Видим да је батерија на твојој 3ah у односу на ову 1.5ah, 12v на обе.
 
Poslednja izmena:
Ta nema brushless motor, to je neki prvi/osnovni model šrafilice još od 10.8V setova. Sad su sve 12V
Ma bateriju staviš i manju ako hoćeš, ja sam moju kupio samo alat bez baterije i punjača (zapravo dva alata kroz Pro Mix set)

 
Od sledeće nedelje je Parkside ekvivalent 2700-800din. Nemoj me držati za reč, videh usput na baneru.

Imao sam nedavno iskustvo sa Parkside udarnom, akumulatorskom impact šrafilicom sa 1/2" prihvatom i 400Nm. Inače imam Einhell aku bušilicu-šrafilicu sa brushless motorom koja je 60Nm i znam koliko je jaka - bušio sam rupe fi100 u zemlji za stubove sa njom (Univerzalac izvini :)). Nisam probao iskreno, ali verujem da nema šanse da je mogu šakom držati. Pa mi je tih 400Nm koliko je ovaj impact Parkside delovalo kao fantastika. Kada je uhvatim rukom, bez problema je držim zakočenu, a moment podešen na maksimum, 400Nm.

Trebalo je odvrnuti glavčinu točka na prikolici, matica 32, pa još namazana sigurnosnim lepkom. Nema šta nisam probao... Imam neki ruski tenkovski komplet gedora, napravio polugu od 2 metra i skakao po njoj, nije vredelo, na kraju slomim rusku ručku.
Elem, tu sam video šta znači namenski alat, pa makar i najjeftiniji. Ovo čudo štekće u mestu 10-tak sekundi i na kraju popusti matica...

Ovo je i mene začudilo :)
Ja imam Makitu DHP481 koja važi za jednu od najjačih u klasi, 115Nm. Nema šanse da je zadržim šakom, kad se prebaci selektor na šrafilicu onda mogu da zadržim do broja 9-11 otprilike, preko toga nema šanse.
To je ova:


I kupim na oglasima ovaj Parkside udarni odvijač koji pominješ, sa 1/2" prihvatom, 400Nm. Probam da zadržim, bez problema ga držim zakočenim. Joj mislim ja kako će ovo da odvrne šrafove na točkovima, kud i kupih Parkside....Kad on zaštekta dve sekunde i ode šraf, za svih 5 mi je trebalo 15-20 sekundi. Srećan :)

Tako da znači namenski alat. U selu smo šrafili jedno 1200 drvenih letvi za ogradu, letve su imale rupe na sebi ali metalni ramovi na koje idu letve nisu bili probušeni. A debelo gvožđe, ja mislio da bušim rupe ovom gore Makitinom bušilicom pa da šrafimo. Ali ko da buši 1200x2 rupe, kupimo dobre šrafove samorezce i da probamo. I muči se tu ova "velika" Makita, ušrafi poneki, neki prekine, nekom ostane onaj šiljati deo u metalnom ramu...I kupim na oglasima, za male pare, ovu Makitu DTD153Z:


Neuporedivo lakše je išlo šrafljenje, svaki 20-ti šraf je možda "oblajznuo" u ramu. Mnogo lakša, manja, lakše se priđe mestu rada...
 
Udarni odvijač je potpuno drugi alat u odnosu na bušilicu/šrafilicu.
Neke poslove mogu da odrade i jedna i druga, mogu da se preklapaju u nekim namenama. Ali su to ipak različiti alati, za različite namene.
 
Udarni odvijač je potpuno drugi alat u odnosu na bušilicu/šrafilicu.
Neke poslove mogu da odrade i jedna i druga, mogu da se preklapaju u nekim namenama. Ali su to ipak različiti alati, za različite namene.
Potpuni drugačiji alat, tek sam tad shvatio to. Najbolje imati namenski alat za sve. Ja to jako retko koristim ali ipak zatreba, a ne volim tražiti alat od nekoga, pozajmljivati, ustvari ne volim ništa uzimati od drugih, ne samo alat. Tako da uvek prikupljem ponešto, nešto polovno, nešto novo. Jeste da će baterija možda oslabiti i propasti od stajanja ali šta ću, kupiću drugu. Nije alat toliko skup, bar ovaj hobi alat.
 
Bila akcija na Shoppsteru u to vreme
Нашао сам и ја ту акцију, избор сам сужио на Bosch GSR 18V- 50 (17,3к) и Bosch GSR 180-LI (13,3k)

Питање неком искусном, да ли вреди дати 4к више за ову скупљу с’обзиром да има мотор без четкица? Колико то генерално значи на дуже стазе и да ли је то једина предност између ова два модела?
 
Kako ti deluje? Pogledaj ove baterije!


26-28-36V, 4-5-6Ah, ma reci šta ti treba...Nasao sam i jednu od 88V. Jedino ako su dugme baterije za satove u njima.



alat.jpgalat2.jpgalat3.png


Doduše, samo za naše tržište, čak i Makita pravi baterije od 128V/6Ah !
makita.jpg
 
Poslao sam zetu linkove sa kp nekoliko Makita, jedan Hilti i par ovih Rusa.
Njemu samo crveni Rus zapao za oko, kaze Makite i Hilti mu lice na kopije, na pitanjne kako zna na onovu slike. Odgovor je bio da ih drzis svaki dan 12 godina i ti bi znao razliku :)
Cuo je od ljudi koji koriste Rusa da u zadovoljni. Bacio sam oko na jednog crvenog kosta 50e. Videcemo dal cu ga pazariti posto mi treba samo za povremenu upotrebbu a ne volim da pozajmljujem alat.
Skoro sam kupio busilicu Parksajdovu, mislio sam da uzmem njihov alat (srafilica, brusilica) ali treba jurim po Lidlu kad je sta na akciji posto prodaju posebno baterije posebno alat.
 
Poslao sam zetu linkove sa kp nekoliko Makita, jedan Hilti i par ovih Rusa.
Njemu samo crveni Rus zapao za oko, kaze Makite i Hilti mu lice na kopije, na pitanjne kako zna na onovu slike. Odgovor je bio da ih drzis svaki dan 12 godina i ti bi znao razliku :)
Cuo je od ljudi koji koriste Rusa da u zadovoljni. Bacio sam oko na jednog crvenog kosta 50e. Videcemo dal cu ga pazariti posto mi treba samo za povremenu upotrebbu a ne volim da pozajmljujem alat.
Skoro sam kupio busilicu Parksajdovu, mislio sam da uzmem njihov alat (srafilica, brusilica) ali treba jurim po Lidlu kad je sta na akciji posto prodaju posebno baterije posebno alat.
Hilti alat imate na njihovom zvanicnom sajtu mozete naruciti.Makita samo u ovlascenim prodavnicama i proverenim prodavnicama alata.Kakav crni KP.
 
Makita i Dewalt su najkopiraniji. Fake Boscha je pre bilo vise, sada mi se cini da se Bosch Srbija malo zabavio problemom.

Rusi imaju brend Zubr, a Kzubr je fake, kineska kopija ruskog kineza.
Nemoj ispod Womax/Parkside da ideš. Garancija, sistem (kompatibilnost baterije za 20+ alata)...
 
Makita alata ima dosta polovnog na KP, ja sam kupio tamo i šrafilicu i udarni odvijač, u pola cene novih a bili su kao novi. Oba prodavca su imala gomilu alata, sve od preko, staro godinu dve tri, očuvano kao novo. E sad, otkud im taj alat, nisam mnogo zapitkivao :D
 
Ajmo reci da mi treba u ovom momentu srafilica za "kucnu" upotrebu da li se isplati uzeti boša 120 za 10000rsd sa 2 baterije 2ah i punjacem i poklon bitovima (Link) ili mozda nije lose ni uzeti ovu sad 7.2. parksajdovu Link
40nm max
1600 obrtaja max
Nema baterije nego kabl od 5m
Cena 2600
2 superkvalitetna bita gratis
Eto znacice mi neko vidjenje ja sam najgori za kupovinu. Neodlucna vaga a najcesce i po impulsu kupujem i ne primetim neke mane kod proizvoda. Sta znam ako postoji 10 posto sanse da cu 8.2. morati da reklamiram radije se ne bi upustao u tu avanturu zbog 2600 dinara. Hvala svima svaka pomoc je meni dobrodosla
Ja sam za ovu bos kakva je da je trenutno mi ne treba bolja ne daje mi se 20 000 za neku bolju bez cetkica sa boljim performansama da je 13000 pa da dodam 3 ok. Kad oduzmem jednu bateriju i poklon bitove izadje me 6 7k sto je jeftinije nego ponuda na kp polovnih. Bugi daj link do tog u pp ako ti nije tesko. Ja na oglasima naidjem uvek na neke pacijente i generalno su oglasi nesto sto je jeftinije 10 posto nego novo a gore 2 puta u 50% slucajeva.
 
Poslednja izmena:
Za Parkside s ei ja razmisljam jer preko KP nisam nasao nsita interesantno, odustao sam od Rusa.
Da li neko zna celu Parkside kompleta?
Pod kompletom mislim na punjac sa baterijom (koliko vrsta baterija oni imaju ako neko zna), plus uredjaj, u ovom slucaju srafilica a kansije bih uzeo brusilicu..
Imam na selu moju brusilicu Makitinu ali ne treba mi za pvremene posleve pa sam je sotavio caletu i zetu
Skoro sam pricao sa majstorom kad smo radili fasadu i on mi kaze nemoj da bacas pare na Bosh, Makitu i druge jace marke, bolje kompletiraj Parkside(jedan punjac za sve baterije probaj da andjes jacu bateriju) jer je neces koristiti svakog dana, nama majstorima treba kvalitetniji alat bar da izgura sezonu dve, jer da citiram " ***** ti moju majstoriju ako ne mogu da otplatim srafilicu posle jednog ili dva pogodjena posla".
 
kakva je tu matematika? Video sam da prodaju uredjaj bez punjaca i baterije a da punjac i baterija idu posebno. Koliko uopste kostaju te baterije? Neka cena koja mi se vrti po glavi je imedju 3 i 4000 ali se ne secam za sta sam video ovu cenu da li je bila samo baterija ili punjac + baterija
 
Šrafilica na 20V je oko 2500din.
Baterija od 2Ah je 1600din.
Baterija od 4Ah je oko 3000din.

Te baterije se mogu koristiti i na brusilicama, polirkama za auto, trimerima, itd.
 
ja sam kupio parkside pabs 20 li e6 aku busilicu/srafilicu u lidlu za 5000 sa baterijom i prezadovoljan sam. kupio i dodatni set burgija od po 5-6 kom za metal/ciglu/drvo za neke smesne pare
drugi proizvodjaci isti kvalitet prodaju barem za 50% visu cenu
 
Šrafilica na 20V je oko 2500din.
Baterija od 2Ah je 1600din.
Baterija od 4Ah je oko 3000din.

Te baterije se mogu koristiti i na brusilicama, polirkama za auto, trimerima, itd.
da li ima vise vrsta Srafilica sem te od 20V ?
Cene za hobi alat su smesne a dobra stvar sto se baterije mogu koristiti na drugim uredjajima sto je odlicno.
 
Imaju razni alat pa i razne srafilice na tu istu bateriju.
 
Ima više vrsta i klasa. Ja sam naveo okvirnu cenu za zelenu. Crna je najbolja, jer je brushless. Ne sećam se samo njene cene, ali nije mnogo skuplja.

Imaju i šrafilice koje rade na nižem naponu, a baterije su drugog oblika. NShappy je iznad stavio link do jedne od vrsta.
 
Nisam vidjao te Crne, uglavnom sam nailazio na zelen alat, mozda u Nisu i nema crnog(mozda se rasproda odmah po otvaranju)
Svakako hvala na informacijama.
 
Samo nisi obratio pažnju. U Nišu su bile baš dugo dostupne crne šrafilice, možda i mesec dana. U prvom Lidlu koji je bio otvoren u Nišu. Verovatno će ubrzo opet biti u ponudi, pa prati.
 
Nazad
Vrh Dno